Skocz do zawartości
Forum

Cesarskie cięcie - czy istotny wybór szpitala?


kejtik

Rekomendowane odpowiedzi

jesteśmy na początku 4go m-ąca i z każdej strony (znajomi) słyszę pytania czy wybrałam już szpital w którym chcę rodzic. I tu mam problem. Mam bowiem wskazanie na cesarskie cięcie ( w zeszłym roku miałam wsatwiony implant do kregosłupa szyjnego). Jedna z koleżanek pordziła mi , abym kierowała sie do szpitala klinicznego, gdzie mają niezbedny sprzęt dla ratowania życia. Z 2giej strony ktoś moze powiedzieć - a cesarka, to w sumie mozna rodzić wszędzie... ja juz zgłupiałam. Z opinii znajomych z Warszawy polecanych mam kilka szpitali 1. na Żelaznej, 2. na Karowej itd i nie wiem jak mam postępować. póki co prowadzona jestem przez lekarza z centrum medycznego LIM (przez firme), ale nie wiem co dalej robic? wszyscy straszą bowiem dookoła, ze teraz jest taki wyż demograficzny, ze trudno znaleźć miejsce w jakimkolwiek szpitalu. Po zasłyszanych przygodach kobiet odsyłanych od szpitala do szpitala, ciarki przechodzą po plecach. Nawet prywatne wizyty u lekarzy pracujacycyh w szpitalach Państwowych nie dają zadnej gwarancji, ze uda mi sie urodzic w szpitalu, w którym chciałabym.
co robic?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz wskazania do ciecia cesarskiego, to Twoja cesarka napewno będzie zaplanowana na konkretny dzień, ( chyba, że bedziesz miała wcześniej skurcze). W takiej sytuacji radziłabym ci prowadzić prywatnie ciążę u lekarza pracującego w wybranym szpitalu, wtedy wcześnie w tym szpitalu jesteś kwalifikowana do operacji i tak jakby masz zarezerwoway termin i nmiejsce i musza cie przyjąć...... ja właśnie chodzę prywatnie do szefa jednego z Warszwskich szpitali i też będę tam kwalifikowana pewnie w styczniu, na cięcie cesarskie, i jestem raczej spokojna o to że mnie nie odeśla do innego szpitala.......

"Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek"
Jan Paweł II
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmny2v4czom45yv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnha00gwz48lwf.png
http://s2.pierwszezabki.pl/017/017432990.png?6784

http://www.suwaczki.com/tickers/asxzxzdvin5ytkiw.png

Odnośnik do komentarza

Witaj Moniko,
dzięki za podpowiedź ;)
mam właśnie taką koncepcję , aby zapisać sie do 2go lekarza - nawet prywatnie (lekarz w LIMie prowadzi mnie , ale nie jest związany nawet z żadnym szpitalem) . Tylko ktoś mnie postraszył, ze nawet takie rozwiazanie nie daje 100% owej gwarancji, ze zostaniesz przyjęta do szpitala od tegoż lekarza. Dlatego pojawia sie pytanie czy nie lepiej zapisać się do wybranego lekarza w przychodni przyszpitalnej?
Oczywiscie nie stanowi dla mnie problemu zapisanie sie na prywatne kosnultacje, kwestia tylko wyboru DOBREGO / odpowiedniego lekarza prowadzącego, który ma odpowiednie mozlwiosci i wejscia. czy mogłabyś ewentualnie podać mi jakies namiary priv na swojego lekarza (k_q@wp.pl) ? bedę zobowiazana.
pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza

Hej ja miałam Cesarskie cieńcie!!!Uważam,ze najważniejszy jest lekarz,który ma wykonywać ten zabieg, ale w twoim przypadku rowzniez wazna jest aparatura!!!ogółem jak wiadomo cięcie cesarskie nie boli,ale gdy już znieczulenie zejdzie to jest troszke gorzej,bo każą jak najwięcej chodzić!!aby rozruszać się!!! powiem Tobie jeszcze tyle,że po cięciu cesarskim jest gorzej zgubic brzuch,ja juz jestem ponad rok po porodzie i dalej walcze z moim brzuchem!!!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, czy któraś z Was rodziła poprzez cc w szpitalu w Policach pod Szczecinem? JEst to mój szpital, w którym chciałabym rodzić, pracuje tam mój lekarz z przychodni i ten prywatny. Nie jestem jeszcze wciąży ale z racji dużej wady wzroku już wiem, że tak właśnie będę rodzić- czy któraś z Was może powiedzieć coś o tym szpitalu???

:bocian:martusiamamusi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...