Skocz do zawartości
Forum

Prośba o interpretacje wyniku CMV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem potenacjalnym dawcą szpiku kostnego. Odebrałam wyniki, w których CMV IgG = 7,64 U/mL (NORMY:nieobecne: <0,5, wątpliwe: 0,5-1,0, obecne : >1,0), natomaist IgM = 0,29 COI (NORMY:nieobecne: <0,5, wątpliwe: 0,5-1,0, obecne : >1,0). Chciałam tylko zapytać czy to nie stanowi przeszkody, abym dawcą została? Oczywiście wyniki zostaną zwerfikowane przez lekarzy z fundacji,ale chciałabym mieć również taką informację. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

W kwestii kwalifikacji do przeszczepu to lekarze fundacji mają najlepszą wiedzę w temacie co jest przeciwwskazaniem a co nie. Literatura nie podaje konkretnych przykładów jakie choroby dyskwalifikują.
Oddawanie szpiku wykluczają:
- choroby serca, nadciśnienie,
- hemofilia i inne choroby krwi,
- epilepsja i inne choroby neurologiczne,
- anemia,
- choroby nerek i układu moczowego,
- kiła,
- gruźlica,
- choroby autoimmunologiczne,
- choroba Creutzfelda - Jakoba u dawcy lub w rodzinie,
- choroby nowotworowe,
- cukrzyca,
- aktywna astma,
- łuszczyca,
- przechorowanie wirusowego zapalenia wątroby ( typu B i C),
- nosicielstwo wirusów HBV, HCV, CMV, HIV,
- czasowo – na okres 6 miesięcy dyskwalifikują: zabiegi operacyjne, badania endoskopowe, tatuaże, przekłucia uszu lub innych części ciała,
- okres ciąży, przebyta ciąża i czas karmienia piersią (na ok. 1,5 roku),
- waga ciała poniżej 50 kg.
To takie ogólne wytyczne. Należy pamiętać, że to zawsze lekarz podejmuje decyzję o kwalifikacji do bycia dawcą.

Odnośnik do komentarza
Gość beezone

Witam,
Jestem w 26 tyg ciazy i cmv igg wyszło na poziomie 78 natomiast igm 0.17. Czy taki wynik może mieć wpływ na dziecko. Wiem ze taki wynik oznacza ze wirus przebył w przeszłości, ale pytanie kiedy? Czy mogło to być w trakcie ciąży? Jak można określić kiedy chorowała?

Odnośnik do komentarza

Witam wykonaj awidnosc twoje wyniki wskazują na wysoką obecność przeciw ciał klasy igm które świadczą o zakażeniu bądź nie dawno przebytej infekcji w przypadku mojej partnerki awidnosc wskazywała na ponad 3miesiace przed tym jak doszło do poczęcia a wyniki i twój tydzień wskazują na podobną sytuację mam nadzieję że wszystko będzie dobrze powodzenia

Odnośnik do komentarza

Dziś odebrałam wyniki. Awidnośc wysoka i tym razem Igg 69. Czy możliwe, że Igg spadło z ponad 500 na 69 w ciągu zaledwie paru dni? Czytałam że te wyniki czasem wychodzą całkiem różnie. Nawet Igm może byc fałszywie dodatnie. W poniedziałek mam wizytę, zobaczymy co powie lekarz. Piotrze czy u Twojej partnerki wszystko skończyło się dobrze? Czy mając takie wyniki dziecko urodzi się z wirusem?

Odnośnik do komentarza

http://www.diag.pl/Badanie-CMV-Cytomegalovirus-IgG-awidnosc.85+M586e686a2b4.0.html <<<< tu dowiesz sie wiecej na ten temat. <br />
cytat z podanego zrodla:

"Obecność przeciwciał IgG o wysokiej awidności, bez względu na ich stężenie i ewentualne współistnienie IgM (przetrwałej lub nieswoistej) świadczy o odległym przebyciu zakażenia CMV i wyklucza zakażenie pierwotne. W przypadku kobiet w ciąży oznaczenie awidności IgG pozwala na ustalenie, czy zakażenie miało miejsce przed poczęciem czy już w trakcie ciąży, co wpływa na decyzję o dalszym postępowaniu leczniczym."

ps.Tak sie sklada ze mamy jutro wizyte u specjalisty wiec bede mogl powiedziec nie co wiecej na temat daleszego postepowania w tej sprawie .
pozdrawiam_ mniej stresu wiecej pozytywnych mysli :)

Odnośnik do komentarza

Witam o to moje wyniki. Chcemy starać się z mężem o maleństwo, ale lekarz zlecił mi przed ciążą prywatnie iść zrobić badania na CMV i na Toxoplazme. Wizytę u niego mam za 2 tyg :( a chciałm bym już wiedzieć co i jak.

CMV IgM 0,877 COI
niereaktywne < 0,7
niejednoznaczne ( 0,7 -1)
reaktywne ≥ 1
CMV IgG 185,5 U/ml
niereaktywne <5 <br /> niejednoznaczne (0,5 -1)
reaktywne ≥1

Toxoplazma gondi IgG <0,130 IU/ml <br /> niereaktywne <1 <br /> niejednoznaczne (1-3)
reaktywne ≥3

Toxoplazma gondi IgM 0,331 COI
niereaktywne <0,8 <br /> niejednoznaczne (0,8 -1)
reaktywne ≥1

Odnośnik do komentarza

Mój lekarz powiedział ,że możliwe że mam ostrą cytomegalie. Przypomne igg ponad 500 igm 2, 67. Wysoka awidnosc i igg badane 4dni później inną metodą 69. Na moje argumenty ,że wysoka awidnosc chyba wyklucza świeże zakarzenie powiedział że to nic nie znaczy i że nie ma czegoś takiego jak wznowienie się wirusa. Że na cmv choruje sie raz. Nie wiem co o tym myśleć. Idę za tydzień na powtórne badania. Jeśli wynik igm się utrzyma to ok a jeśli zmniejszy to znaczy ,że była cmv( pierwotna). Jestem w 10tyg.kolejna wizyta za 3tyg.

Odnośnik do komentarza

Widocznie wiedza tego doktora na ten temat nie jest zbyt obszerna co zapewne mogą potwierdzić to inne osoby wyspecjalizowane IGG wskazują na to że chorowalas w przeszłości bo te antyciala utrzymują się przez długi okres wysoki poziom antycial klasy IGM świadczą o świeżej możliwe ponowionej infekcji dlatego wykonuje się awidnosc w celu stwierdzenia obecnego stanu i okresu w jakim mogło dojść do ponownej infekcji

Odnośnik do komentarza

Witam. Już pisalam k moich wynikach. Igg powyzej 500 igm 2.67 w 7 tyg ciąży. Potem robilam avidnosc wyszla wysoka i igg inną metodą wyszla 69. Po 3 tyg lekarz kazał powtórzy badania. Dzis odebralam wynik. Igg znów powyżej 500 igm 2.57. Co to oznacza? Lekarz uprzedzil ze lepiej jak igm zostanie na tej samej wartości. Dlaczego mogę mieć az tak podwyższone te wyniki?

Odnośnik do komentarza

Witam !
Chciałam zapytać o wyniki cytomegalii pod kątem planowania ciąży. Moje wyniki to:
26.05.2015:
Igg 117,00 reaktywny >1
Igm 1,93 reaktywny>1
26-06-2015:
Igg 107
Igm 1,73
24-07-2015:
Igg 98
Igm 1,58

Czy spadające igm świadczy o tym , że jest już p infekcji. Czy mogę już zajśc w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

odebrałam swoje wyniki i proszę o interpretacje:

CMV IgG: 289,5 U/ml

wynik dodatni powyżej 15

CMV IgM 0,86

wynik ujemny poniżej 0,70
wynik niejednoznaczny 0,70-0,90
wynik dodatni powyżej 0,90

z tego co ja zrozumiałam to mam przeciwciała na CMV?, ale o co cho z tym wynikiem niejednoznacznym?

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...