Skocz do zawartości
Forum

Ile wody badz herbatki powinno pic malenstwo 3 miesieczne


Rekomendowane odpowiedzi

A jak karmisz? Jeśli piersią to się nie poi, bo to może zaburzyć laktację (szczególnie słodkie herbatki w granulkach, które dają na jakiś czas uczucie sytości, o wodzie z glukozą nie wspominając :D). Jeśli mm to mniej więcej tak, jak Joasia pisze. Podawaj dziecku najlepiej wodę (gotuj ok 5 min), ewentualnie herbatki, ale zaparzane, nie granulowane (są np. w aptekach koperkowe, hipp i babydream też mają dla maluchów zaparzane)

Odnośnik do komentarza

Samhain
Taaa... Ostatnio usłyszałam, że monitory oddechu to nienajlepszy pomysł, bo usypiają czujnośc. Pani doktor zapewniała, że najlepsze są nieprzespane noce. No ale mamy pewnośc!

Oj tam, oj tam. Ustalicie dyżury z mężem, jedną noc ty nie śpisz, drugą on. Ewentualnie ściągniecie babcie z Polski, to wyjdzie tylko co czwarta noc nieprzespana :Oczko:

Margeritka teściowa niech się sama "przepoi", jeszcze to "tłuste mleko", ręce mi opadły, eh...

Odnośnik do komentarza

Mi lekarz powiedział,że jeśli dziecko będzie miało niedobory wody to chętnię będzie ciągnąć z butelki. I ja tak robiłam, gotowałam wodę z kranu (spokojnie można ją podawać, jest nawet zdrowsza niż większość butelkowanych, a przynajmnej jest porządnie badana!) nalewałam do butelki i przykładałam małemu. Czasami faktycznie ciągnął porządnie a czasami w ogóle nie był zainteresowany więc na siłe mu nie dawałam. Myślę, że każde dziecko ma jakieś swoje potrzeby i nawet dopajanie trzeba dobierać indywidualnie:)

Odnośnik do komentarza

marzen@: Mam monitor i bardzo sobie chwalę. W telewizji słyszałam, że to niepotrzebny sprzęt, bo lepiej, żeby rodzice czuwali. Bardzo chętnie chciałabym zobaczyc tę panią specjalistkę czuwającą noc w noc.

Margeritka: Są jakieś efekty tej diety?

panna migotka: Co racja to racja, dzieci same sobie regulują. Moja też kiedy ma dośc to nawet soczek odstawi.

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

Samhain akurat w przypadku wcześniaków monitory są zalecane. Przynajmniej większość lekarzy zaleca je właśnie wcześniakom, dzieciom z małą masą urodzeniową, dzieciom z wadami serca, ogólnie, dzieciom z problemami na starcie bądź późniejszymi. Nie wiem co to za "specjalistka" się wypowiadała w tym programie.
Koleżanka urodziła wcześniaka, to jej w szpitalu doradzali, żeby sobie kupiła. Dla dzieci zdrowych urodzonych o czasie to już raczej bajer, ale jeśli ma dać spokój psychiczny rodzicom, to czemu nie. W końcu ich komfort psychiczny jest też ważny

Odnośnik do komentarza

marzen@
Samhain akurat w przypadku wcześniaków monitory są zalecane. Przynajmniej większość lekarzy zaleca je właśnie wcześniakom, dzieciom z małą masą urodzeniową, dzieciom z wadami serca, ogólnie, dzieciom z problemami na starcie bądź późniejszymi. Nie wiem co to za "specjalistka" się wypowiadała w tym programie.
Koleżanka urodziła wcześniaka, to jej w szpitalu doradzali, żeby sobie kupiła. Dla dzieci zdrowych urodzonych o czasie to już raczej bajer, ale jeśli ma dać spokój psychiczny rodzicom, to czemu nie. W końcu ich komfort psychiczny jest też ważny

Fakt. Mnie w szpitalu namawiali, choc nie trzeba było, bo i tak planowałam zakup. To było bezdyskusyjne. A jeszcze w szpitalu miałam położną Polkę, która mówiła, że dziecku jej siostry monitor prawdopodobnie uratował życie. Raz miała fałszywy alarm, ale za drugim razem kiedy zawył, okazało się, że dziecko nie oddycha. Na szczęście pomogło samo wyjęcie z łóżeczka. Byc może za pierwszym razem też się coś działo, tylko sam dźwięk monitora wybudził malucha. I nie wcześniak. Dlatego szlag mnie lekko trafił na takie pogaduszki.
Czytałam o badaniach, które udowodniły, że bezdech jest skutkiem braku w organizmie jakiegoś hormonu (bodajże serotoniny, ale już nie pamiętam). Jedne dzieci go mają, inne nie. U wcześniaków dochodzą też inne problemy, dlatego tym z wadami serca itp. zaleca się Snuzę, która nie tylko monitoruje, ale w razie potrzeby wykonuje wstrząs. Ciekawe czy ta specjalistka choc miała świadomośc istnienia różnych rodzajów monitorów.

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...