Skocz do zawartości
Forum

UWAGA! Porwano 6-miesięczną dziewczynkę!!!


wieloryb

Rekomendowane odpowiedzi

Yvone
to jest dla mnie zaden argument, to idąć tym tym myśleniem, to można powiedzieć, ze lepiej zabić 6 miesięczne dziecko niż 5 letnie i tak dalej. życie to zycie.bez względu ile trwa. jeśli jesteś na tyle dorosły, żeby się "bzykać" to bierz odpowiedzialność za życie , które może z tego powstać. a teraz jest gdzie się zgłosić jeśli nie chcesz tego dziecka.. tyle rodzin czeka na dzieci..

tu nie chodzi o zmuszanie kogoś do życia tak jak my żyjemy, ale to dziecko ma prawo żyć.. to już nie jest decyzja tylko o życiu kobiety, ale tutaj mowa także o nowym zyciu!

myslą jak ty
i jak pisałam sama aborcji sie nie poddałabym

ale nie kazdy tak mysli
a jak jakis psycholog mówił-sama niechciana ciąża jest też trauma dla kobiety
9 miesięcy nosi niechciane dziecko
a nie kazdy uprawia sex by miec dzieci
a antykoncepcja jest zawodna-a u nas i kobieta nie może sie wysterylizować
a to nie jest przecież zamach na życie-porównując z aborcją
nie chce dzieci-podwiązuje jajniki i nie ma ich

a też nie można zabronić sexu kobietą co nie chca dzieci

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
nam aborcja kojarzy się z czymś złym
ale też nie wyobrażamy sobie aby zrobić coś dziecku
ale są tez inne kobiety-mające inne wartości(a raczej ich nie mające)
i mówienie,że jest przecież antykoncepcja nic tu nie da,bo one i tak nie pomyślą o niej
o nie pamiętają,bo nie chcą utyć,bo trzeba iść do lekarza....bo coś tam

dlatego uważam,że kobieta powinna decydować o sobie....a nie polityk,czy religia
bo nie kazdy wierzy ....wiara jest naszą prywatna sprawą

może nam sie coś nie podobać ale nie można zmuszać by wszyscy zyli jak my

aby było jasne
ja nie popieram aborcji

i tu Agusia przyznam Ci racje . Ja mialam prawo wyboru i choc w chwili gdy polozna mi sie zapytala na poczatku ciazy "co zamierzam" czy donosic czy usunac -to mnie troche zbulwersowalo, ale teraz patrze na to z troche innej perspektywy.

Jesli chodzi o POlske to mysle ,ze jest za bardzo konserwatywna ,aby uznac aborcje za legalna , ale z drugiej strony wytlumaczcie mi to ,ze w przepisach dozwolona jest aborcja w sytuacji gdy dochodzi do gwałtu - czym to nienarodzone dziecko sie rozni -czy ono jest z gwaltu czy niechciane??? Tak samo jest zyciem bedacym pod sercem matki!!!

http://alanek1.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png
http://laura1.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png
:Aniołek:19.06.10

Odnośnik do komentarza

mamma
agusia20112
nam aborcja kojarzy się z czymś złym
ale też nie wyobrażamy sobie aby zrobić coś dziecku
ale są tez inne kobiety-mające inne wartości(a raczej ich nie mające)
i mówienie,że jest przecież antykoncepcja nic tu nie da,bo one i tak nie pomyślą o niej
o nie pamiętają,bo nie chcą utyć,bo trzeba iść do lekarza....bo coś tam

dlatego uważam,że kobieta powinna decydować o sobie....a nie polityk,czy religia
bo nie kazdy wierzy ....wiara jest naszą prywatna sprawą

może nam sie coś nie podobać ale nie można zmuszać by wszyscy zyli jak my

aby było jasne
ja nie popieram aborcji

i tu Agusia przyznam Ci racje . Ja mialam prawo wyboru i choc w chwili gdy polozna mi sie zapytala na poczatku ciazy "co zamierzam" czy donosic czy usunac -to mnie troche zbulwersowalo, ale teraz patrze na to z troche innej perspektywy.

Jesli chodzi o POlske to mysle ,ze jest za bardzo konserwatywna ,aby uznac aborcje za legalna , ale z drugiej strony wytlumaczcie mi to ,ze w przepisach dozwolona jest aborcja w sytuacji gdy dochodzi do gwałtu - czym to nienarodzone dziecko sie rozni -czy ono jest z gwaltu czy niechciane??? Tak samo jest zyciem bedacym pod sercem matki!!!

dokładnie
tak samo ma sie problem z eutanazją
niestety są to tematy bardzo osobiste a zarazem drażliwe i budzące emocje

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112

dokładnie
tak samo ma sie problem z eutanazją
niestety są to tematy bardzo osobiste a zarazem drażliwe i budzące emocje

dlatego ile ludzi tyle opini i nigdy świat nie znajdzie rozwiązania. każdy podejmuje decyzje zgodnie ze swoim sumieniem.
ja tylko wyrażam seoje zdanie, tak jka nie zrozumiem tego co się stało w Sosnowcu , tak też nigdy nie pojmę jak można dokonać aborcji, ale zdaję sobie sprawę, ze są ludzie dla których to jest normalny zabieg tak jak depilacja niechcianego owłosienia:/

Odnośnik do komentarza

Yvone
agusia20112

dokładnie
tak samo ma sie problem z eutanazją
niestety są to tematy bardzo osobiste a zarazem drażliwe i budzące emocje

dlatego ile ludzi tyle opini i nigdy świat nie znajdzie rozwiązania. każdy podejmuje decyzje zgodnie ze swoim sumieniem.
ja tylko wyrażam seoje zdanie, tak jka nie zrozumiem tego co się stało w Sosnowcu , tak też nigdy nie pojmę jak można dokonać aborcji, ale zdaję sobie sprawę, ze są ludzie dla których to jest normalny zabieg tak jak depilacja niechcianego owłosienia:/

dokładnie
dlatego,to powinno zależeć od nas-jak zyjemy a nie od ustaw
ty i ja nawet przy legalnej aborcji nie poddamy sie zabiegowi
ale ktoś może mieć inne zdanie na ten temat

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

ja jestem za aborcją co nie znaczy że sama bym taką decyzje podjęła. Nie stety ale ludzka rasa to najgorsze stworzenie na tej planecie, zabijamy dla satysfakci nie a ni by przezyć. Wszkołach są lekcje sexuologi - skoro o tym mówimy to czemu by nie spróbować? dzieciaki coraz szybciej dojżewają w wieku 11-12 lat dziewczynki sa bardziej rozwinięte od swoich rodziców, szybciej dostają miesiączkę, brak placów zabaw, boisk i przede wszystkim zbyt długie przesiadywanie przed telewizorem i komputerem wprowadza nudę. Dzieciaki szybko uprzyjemniają sobie czas na dyskotekach i innych wypadach z domu. Co za tym idzie? Raz się udało - nie ma ciąży to można następnym razem też spróbować. Do lekarza nie chodzą, nie kupują prezerwatyw, uprawiają sex po pijanemu i takie są potem skutki. Mamy tutaj na forum mamy które szybko musiały dojżeć i co? dziewczyny świetnie sobie radzą... owszem są wzloty i upadki ale kto ich nie ma bez względu na wiek w jakim zostajemy rodzicami.
Sama straciłam 2 Aniołeczków i mimo że czas leci to i tak zawsze o nich myślę. Tragedią jest wyżucanie żywych dzieci jak i martwych na śmietnik...
Jedni nazwą aborcję morderstwem drudzy lepszym złem... No cóż nazywajmy sobie jak chcemy ale nie dochodziło do tylku tragedi w Pl wcześniej a dzisiaj słyszymy coraz częściej.
Można dziecko zostawić w szpitalu, można oddać innej rodzinie jest wiele możliwości wyjścia z tej sytuacji ale jednak trzeba chodzić w tej ciąży 9 miesięcy, trzeba o siebie i dziecko dbać inaczej rodzą się dzieci kalekie, bardzo poważnie chore i skazywanie takiego dziecka na życie w tym świecie w jakimś ośrodku opieki... no cóż...

Odnośnik do komentarza

Yvone
Kinqa
Yvone dokładnie! ale nie ukrywać dziecko pod gruzem, zimnym śniegiem i liścmi... noo chore.
Niesprawiedliwe po prostu, okazuje się, że ci co winni to chodzą sobie po ulicach, a większość niewinnych siedzi w pudle... co za kraj.

moze i jej zachowanie wynikało z tej niedojrzałości, niegotowości do bycia matką, strachu, ale mimo wszystko..wobec obcego człowieka , któremu sę coś dzieje nie przejdziesz obojętnie, a co dopiero jęsli jakaś krzywda stała się Twojemu dziecku.. mój rozum tego nie ogania. w moim pojmowaniu jest winna.

Tak się zachowuje dojrzały człowiek reaguje na krzywdę ludzką,niedojrzały ma to gdzieś,

jeśli chodzi o aborcję to uważam że było by to rozwązanie dla niechcianych ciąż, piszesz Yvone zeby oddać dziecko bo jest tyle ludzi co by chcieli dziecko a ile jest dzieci w domu dziecka bo nie można ich wziąśc bo procedury,największą szansę mają ci co mają kasę bo wysokie/dobre warunki mają ale oni nie zawsze są odpowiednimi kandydatami na rodziców,mało się słyszy wziął dziecko sierote i teraz bije itd,a ci co by obdarzyli naprawdę miłością to nie mają kasy,to co lepiej aby matka urodziła niechciane dziecko a one potem w domu dziecka siedziało z nadzieją może ktoś mnie weźmie.

Odnośnik do komentarza

anna_:)
ja jestem za aborcją co nie znaczy że sama bym taką decyzje podjęła. Nie stety ale ludzka rasa to najgorsze stworzenie na tej planecie, zabijamy dla satysfakci nie a ni by przezyć. Wszkołach są lekcje sexuologi - skoro o tym mówimy to czemu by nie spróbować? dzieciaki coraz szybciej dojżewają w wieku 11-12 lat dziewczynki sa bardziej rozwinięte od swoich rodziców, szybciej dostają miesiączkę, brak placów zabaw, boisk i przede wszystkim zbyt długie przesiadywanie przed telewizorem i komputerem wprowadza nudę. Dzieciaki szybko uprzyjemniają sobie czas na dyskotekach i innych wypadach z domu. Co za tym idzie? Raz się udało - nie ma ciąży to można następnym razem też spróbować. Do lekarza nie chodzą, nie kupują prezerwatyw, uprawiają sex po pijanemu i takie są potem skutki. Mamy tutaj na forum mamy które szybko musiały dojżeć i co? dziewczyny świetnie sobie radzą... owszem są wzloty i upadki ale kto ich nie ma bez względu na wiek w jakim zostajemy rodzicami.
Sama straciłam 2 Aniołeczków i mimo że czas leci to i tak zawsze o nich myślę. Tragedią jest wyżucanie żywych dzieci jak i martwych na śmietnik...
Jedni nazwą aborcję morderstwem drudzy lepszym złem... No cóż nazywajmy sobie jak chcemy ale nie dochodziło do tylku tragedi w Pl wcześniej a dzisiaj słyszymy coraz częściej.
Można dziecko zostawić w szpitalu, można oddać innej rodzinie jest wiele możliwości wyjścia z tej sytuacji ale jednak trzeba chodzić w tej ciąży 9 miesięcy, trzeba o siebie i dziecko dbać inaczej rodzą się dzieci kalekie, bardzo poważnie chore i skazywanie takiego dziecka na życie w tym świecie w jakimś ośrodku opieki... no cóż...

bardzo dobrze to zobrazowałaś
uważam ,że jedynym ograniczeniem naszego postępowania powinno być nasze sumienie

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

mbea
IWA23
mbea powinien przedstawić policji tylko a nie tv.

przeciez chodzi o UWAGE dla niego i tyle , znalazl swoje kolejne 5min slawy

taaa on nawet na konferencji przez polowe czasu chwili sie o tym ze niedawno sprowadzil jakies dziecko do PL, pozniej znowu o swoich innych sprawach.....normalnie sluchac go nie mozna, i nawet wczoraj w Tomasz Lis na zywo mowil ze gdyby nie on to jeszcze dlugo dlugo policja by szukala nie tam gdzie trzeba, problem tylko tkwi w tym ze gdyby policja zasugerowala katarzynie W. "zamordowalas ją?" "upadla ci?" to mogliby sie pozegnac z praca w policji.....

dzisiaj w piekarni stojac w kolejnce slyszalam jak dwoch starszych panow rozmawialo miedzy soba ale tak by wszyscy ich slyszeli, ze powinni przywrocic kare smierci publiczną tak jak to bylo niby kiedys, powinni wieszac tych ktorzy odebrali zycie innym ludziom, ze powinni na rynku miasta postawic szubienice i zwykli, normalni ludzi powinni ogladac egzekucje i ze moze wtedy po takim widoku opanowali sie jesli chcieliby kogos zabic, z zimna krwia czy tez gdyby to byl "nieszczesliwy wypadek" tak jak w przypadku matki Madzi....mowili tez ze gdyby wzywala pomoc po tym jak dziiecko jej upadlo to pewnie kazdy inaczej by do tego podszedl, do jej osoby....

jak tak sluchalam o tym co mowili to az mi dreszcze przechodzily i zastanawiam sie czy oni kiedys widzieli taka egzekucje.....brrrr

nie tylko młode matki, takie jak my tu ktore prowadzimy sobie dyskusje ale i starsi ludzie twierdza ze ona powinna odpowiedziec jak za zabojstwo, bo chcac nie chcac przyczynila sie do tego, nie wezwala pomocy i dla mnie jest winna!!!! nawet gdyby wezwanie pomocy nic ie dalo i dziecko by zmarlo to i tak staralaby sie pomoc.

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

fakty są takie że kara w polsce jest zawsze nie dostosowana do przestępstwa, mamy za niski próg karalności. Ale nie zgodzę się że by "dowalić" nie wiadomo ile za nie umyślne spowodowanie śmierci - nie mam to akurat na myśli matki Madzi, piszę ogólnie.
Jeśli chodzi o Katarzynę... powinna odpowiedzieć za kłamstwo, wprowadzanie w błąd policji i przede wszystkim za zbeszczeszczenie zwłok a nie tylko za nieumyślne spowodowanie śmierci.
A co więcej, nie wierze że to był wypadek.

Odnośnik do komentarza

tak
u nas w miście chłopak 25 lat "nieumyslnie zabił człowieka"-
od poczatku
napastnik-notowany złodziejaszek,nigdy nie pracował-na utrzymaniu mamusi,dnie spędza na piciu i bójkach,zostawił dziewczynę z dzieckiem,nie płaci alimentów
ofiara-nauczyciel 45 lat,abstynent,oddany zawodowi i dzieciom,prowadził kółko sportowe,mąż i ojciec dwójki dzieci

zdarzenie-wieczorem napastnik pijany,pod sklepem szarpie swoja dziewczynę(to nie ta co ma z nią dziecko),ofiara staje w jej obronie -dostaje od napastnika z pięści w twarz,upada na krawężnik,traci przytomność...napastnik ucieka,nie udziela pomocy nie wzywa karetki
ofiara trafia do szpitala,uraz głowy,śpiączka ,,,,umiera

napastnik ma postawiony zarzut "nieumyślnego spowodowania śmierci"...siedzi w domku,nie zastosowano nawet aresztu,czeka na proces

takie to prawo....taka sprawiedliwość

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam taką nie typową sprawę... dwuch napastników w parku siekierę wbija w brzuch starszemu Panowi (60-65lat). Pewien chłopak to widzi masakruje jednego z nich drugi ucieka, wzywa pogotowie pojawia się też policja. Starszy Pan przeżywa, sprawa w sądzie... chłopak broniący oskarżony o współ udział w napadzie bo napastnik to znajomy kolega... Poszkodowany w sądzie staje w obronie swojego wybawcy nic to nie daje dostaje 3 lata... po 6 mies spedzonych w pace prokurator zgadza się na 16 tys kaucji i kuratora.

Odnośnik do komentarza

anna_:)
ja mam taką nie typową sprawę... Dwuch napastników w parku siekierę wbija w brzuch starszemu panowi (60-65lat). Pewien chłopak to widzi masakruje jednego z nich drugi ucieka, wzywa pogotowie pojawia się też policja. Starszy pan przeżywa, sprawa w sądzie... Chłopak broniący oskarżony o współ udział w napadzie bo napastnik to znajomy kolega... Poszkodowany w sądzie staje w obronie swojego wybawcy nic to nie daje dostaje 3 lata... Po 6 mies spedzonych w pace prokurator zgadza się na 16 tys kaucji i kuratora.

państwo prawa

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

anna_:)
Ja mam taką nie typową sprawę... dwuch napastników w parku siekierę wbija w brzuch starszemu Panowi (60-65lat). Pewien chłopak to widzi masakruje jednego z nich drugi ucieka, wzywa pogotowie pojawia się też policja. Starszy Pan przeżywa, sprawa w sądzie... chłopak broniący oskarżony o współ udział w napadzie bo napastnik to znajomy kolega... Poszkodowany w sądzie staje w obronie swojego wybawcy nic to nie daje dostaje 3 lata... po 6 mies spedzonych w pace prokurator zgadza się na 16 tys kaucji i kuratora.

Aj mogłam jeszcze dopisać że zanim doszło do sprawy chlopak siedział w areszcie 7 mies bez możliwości wpłacenia kaucji bo był karany za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu i bez uprawnień w wieku 17 lat. A sprawca dostał 5 lat odsiadki ale do sprawy siedział w domu bo wcześniej nie był karany.

Odnośnik do komentarza

agusia20112
– Jej znajomi opowiadali nam, że Kasia w ciąży biła się po brzuchu, chciała w ten sposób wywołać poronienie, by dziecko nie przyszło na świat –

ona na prawdę nienawidziła Madzi juz od początku

A ty wierzysz w to że ona była aż tak durna i ofen przy znajomych biła się po brzuchu,albo mówiła,bo ja nie,to po pierwsze,po drugie skoro wiedzieli/widzieli to czemu wcześniej nie zareagowali nie zgłosili gdzieś tylko czekali az stanie się tragedia i teraz wielce mówią,że takie coś miało miejsce.

Odnośnik do komentarza

IWA23
agusia20112
– Jej znajomi opowiadali nam, że Kasia w ciąży biła się po brzuchu, chciała w ten sposób wywołać poronienie, by dziecko nie przyszło na świat –

ona na prawdę nienawidziła Madzi juz od początku

A ty wierzysz w to że ona była aż tak durna i ofen przy znajomych biła się po brzuchu,albo mówiła,bo ja nie,to po pierwsze,po drugie skoro wiedzieli/widzieli to czemu wcześniej nie zareagowali nie zgłosili gdzieś tylko czekali az stanie się tragedia i teraz wielce mówią,że takie coś miało miejsce.

może nie przy nich,ale że opowiadała wierzę
znam takie babki co to gadaja o wszystkim
u nas jedna gadała,że jakby mogła to by dzieci pozabijała i mowi ,że często skóre garbuje
i co mam zrobić
w opiece pytałam to mają ja "pod opieką",ale nie ma podstaw do zabrania
juz kilka spraw w sadzie było i nic

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

dobre kilka lat temu,jak byłam w pracy -stoisko z pamiątkami
chodziła po parku pijana matka,pijany ojciec i za nimi człapało 2,5 letnie dziecko
ona tak nawalona,że była posrana po całych spodniach

wezwałam policje
i co-najpierw kto ja jestem dla nich,a po co wzywam policje,a co oni mają zrobić:36_11_23::36_11_23::36_11_23:

normalnie zaniemówiłam
dziecko malutkie ma samo sie soba zająć???
tydzień póżniej znów pijani z dzieckiem chodzili...i nikt nic nie zrobił

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

anna_:)
fakty są takie że kara w polsce jest zawsze nie dostosowana do przestępstwa, mamy za niski próg karalności. Ale nie zgodzę się że by "dowalić" nie wiadomo ile za nie umyślne spowodowanie śmierci - nie mam to akurat na myśli matki Madzi, piszę ogólnie.
Jeśli chodzi o Katarzynę... powinna odpowiedzieć za kłamstwo, wprowadzanie w błąd policji i przede wszystkim za zbeszczeszczenie zwłok a nie tylko za nieumyślne spowodowanie śmierci.
A co więcej, nie wierze że to był wypadek.

Mam identyczne zdanie!

agusia20112
dobre kilka lat temu,jak byłam w pracy -stoisko z pamiątkami
chodziła po parku pijana matka,pijany ojciec i za nimi człapało 2,5 letnie dziecko
ona tak nawalona,że była posrana po całych spodniach

wezwałam policje
i co-najpierw kto ja jestem dla nich,a po co wzywam policje,a co oni mają zrobić:36_11_23::36_11_23::36_11_23:

normalnie zaniemówiłam
dziecko malutkie ma samo sie soba zająć???
tydzień póżniej znów pijani z dzieckiem chodzili...i nikt nic nie zrobił

:36_11_23: nie mam słów na to... chore, po prostu chore

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprroeqtjy1ztqb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dhi43e3k4u27zg55.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
IWA23
agusia20112
– Jej znajomi opowiadali nam, że Kasia w ciąży biła się po brzuchu, chciała w ten sposób wywołać poronienie, by dziecko nie przyszło na świat –

ona na prawdę nienawidziła Madzi juz od początku

A ty wierzysz w to że ona była aż tak durna i ofen przy znajomych biła się po brzuchu,albo mówiła,bo ja nie,to po pierwsze,po drugie skoro wiedzieli/widzieli to czemu wcześniej nie zareagowali nie zgłosili gdzieś tylko czekali az stanie się tragedia i teraz wielce mówią,że takie coś miało miejsce.

może nie przy nich,ale że opowiadała wierzę
znam takie babki co to gadaja o wszystkim
u nas jedna gadała,że jakby mogła to by dzieci pozabijała i mowi ,że często skóre garbuje
i co mam zrobić
w opiece pytałam to mają ja "pod opieką",ale nie ma podstaw do zabrania
juz kilka spraw w sadzie było i nic

Dobrze,może mówiła a czy oni co tak opowiadają zrobili coś z tym,powiedzieli mężowi,bo ja jak by mi znajoma mówiła że bije się po brzuchu pierwsze co to powiedziała bym jej męzowi .

agusia20112
dobre kilka lat temu,jak byłam w pracy -stoisko z pamiątkami
chodziła po parku pijana matka,pijany ojciec i za nimi człapało 2,5 letnie dziecko
ona tak nawalona,że była posrana po całych spodniach

wezwałam policje
i co-najpierw kto ja jestem dla nich,a po co wzywam policje,a co oni mają zrobić:36_11_23::36_11_23::36_11_23:

normalnie zaniemówiłam
dziecko malutkie ma samo sie soba zająć???
tydzień póżniej znów pijani z dzieckiem chodzili...i nikt nic nie zrobił

Ale zareagowałaś nie byłaś obojętna i w razie wypadku mogła byś powiedzieć z czystym sumieniem że zgłaszałaś że władza nic z tym nie zrobiła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...