Skocz do zawartości
Forum

Suchy kaszel u półrocznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Znowu muszę się poradzić Was, bo mam taki problem... od paru dni moj półroczny synek czasem w ciągu dnia pokasłuje, a dziś to nawet często. Niewiem czym to jest spowodowane, bo nie jest przeziębiony, nie ma kataru, ząbki też nie idą żeby można było myśleć że kaszel powoduje nadmiar śliny, i niewiem czy pędzić do lekarza czy jeszcze się powstrzymać. Dodam, że to jest suchy kaszel. A i nie jest to też spowodowane suchym powietrzem. Czy któras z mam też tak miała ?

Odnośnik do komentarza

Ja tak miałam z moją córką tyle że ona specjalnie kaszlała. Jak jej się coś nie podobało, czy z nudów tak po prostu sobie kaszlała. Byłam z nią u lekarza na szczepieniu i jak lekarka ją badała to też zaczęła kaszleć. Ucieszyłam się bo od razu całą ją osłuchała a na koniec powiedziała: A kto Cię nauczył tak kaszleć?
wtedy już wiedziałam że to jej widzimisie. No ale zaczęła tak robić jak miała 4 miesiące. Teraz na każdy usłyszany kaszel odpowiada kaszlem, albo jak kichnie i jej się powie "na zdrowie" to zaraz dalej zaczyna kaszleć byle jej tylko dalej tak mówić.

Może i Twój synek tak sobie po prostu z nudów kaszle. Idź do pediatry i będziesz spokojniejsza.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9cwa1f4tcozfc.png
http://oliwia10-02.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, lepiej skonsultować się z lekarzem. U niemowlęcia nawet lekki kaszel bywa niebezpieczny, a zapalenie płuc czy oskrzeli rozwija się błyskawicznie
Niedawno mojemu siostrzeńcowi też dolegał suchy kaszel i rodzice to zbagatelizowali, bo nie było innych objawów. Okazało się, że to zapalenie oskrzeli i ciężko było wyleczyć, bo młody późno do lekarza trafił.

Odnośnik do komentarza

marzen@
Dokładnie, lepiej skonsultować się z lekarzem. U niemowlęcia nawet lekki kaszel bywa niebezpieczny, a zapalenie płuc czy oskrzeli rozwija się błyskawicznie
Niedawno mojemu siostrzeńcowi też dolegał suchy kaszel i rodzice to zbagatelizowali, bo nie było innych objawów. Okazało się, że to zapalenie oskrzeli i ciężko było wyleczyć, bo młody późno do lekarza trafił.

dokładnie, czasem zdarza się, że zapalenie oskrzeli i płuc, poza kaszlem, przebiega bezobjawowo

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...