Skocz do zawartości
Forum

Mamusie dzieci ze wzmożonym napięciem mięśniowym


Rekomendowane odpowiedzi

Drogie mamy, u mojego dziecka w 4 miesiącu stwierdzono wzmożone napięcie mięsniowe, odginanał główkę do tył jak leżał na plecach -takie mostki robił i czasem sie naprężał. Dwa miesiące jeździmy na rehabilitacje metoda vojty. I w domu też mam ćwiczyć. No i poza tym że robi mniejsze mostki to jakos różnicy nie widzę. Wszyscy wokół mi mówią że po dziecku nie widać żadnego napięcia, nawet pediatra który robił ostatnio kontrolne usg bioderek stwierdził że on żadnego napięcia u mojego synka nie widzi :( Powiem Wam że jak mam jechać na rehabilitacje to boli mnie brzuch bo normalnie już nie moge znieść tego godzinnego płaczu mojego skarba. Próbuje tłumaczyć sobie że to dla jego dobra ale czy faktycznie konieczne ... Napiszcie jak to jest u Was, jak u Waszych pociech objawiało się napięcie, czy to jest tak że dziecko np. cały czas prawie sie napręża ? Bo moj synek tylko tak chwilami ma i czasem tylko leżąc na plecach odgina główkę do tył jakby chciał coś tam z tył zobaczyć ale jak do niego mówię to bez problemu prostuje główkę.

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkab31

Witaj Myszka,
u nas Gabrysia jako wcześniak w szpitalu była rehabilitowana Vojtą,bardzo płakała,serce mi pękało jak słyszałam jej wisk.Potem zmieniliśmy metodę na NDT,malutka od razu zmieniła się nie do poznania,na rehabilitację jeździliśmy chętnie,była jedynym dzieckiem,które nie płakało.Po 10 spotkaniach była znaczna poprawa,kolejne 10 spotkań było zachowawcze.
Gabrysia ciałko wyginała w literę C,odchylała główkę jakby chciała zobaczyć co ma za nią tzw mostek,piąstki mocno zaciśnięte i paluszki u stópek podwinięte,dość silne odruchy moro miała.
U nas 3 lekarzy orzekło napięcie mięśniowe.Spróbuj poradzić się innego lekarza,może do neurologa idź z małym,on fachowym okiem spojrzy.
I daj znać po wizycie co stwierdził,trzymaj się ciepło

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkab31

Myszka musiałam z nią ćwiczyć,ale to bardziej było na zasadzie zabawy,przy przewijaniu,poprzez dotyk-nawet tak prosta czynność jak głaskanie czy mizianie po pleckach"idzie rak nieborak" stymulowało małą.prawidłowe przewijanie,podnoszenie czy noszenie dużo daje(polecam poradnik p.Zawitkowskiego,nam dużo dał)
Stymulacja noworodka metodą Vojty i NDT Bobath - Sciaga.pl tu masz obie metody opisane.
ile razy już mieliście rehabilitację?z zasady dają 2 sesje,czasami 3-gdzie 1 sesja to 10 spotkań po 50min.
jeśli w piątek dr uzna za konieczność kolejną rehabilitacje idź,nie zaszkodzi a pomóc może

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...