Skocz do zawartości
Forum

Wiarygodność testów owulacyjnych?


Gość ida

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się podłamałam, bo dwa miesiące z rzędu robię testy owulacyjne i dwa miesiące nie wyszła mi owulacja :(. Dodam, że zawsze mam bardzo regularne miesiączki, co do badań, co do wyników to ostatnio badałam sobie prolaktynę i tarczycę i jest ok. Pod koniec stycznia idę do mojego lekarza, ale do tego czasu zdążę się chyba zamartwić na śmierć...Może wiecie na ile pewne są takie wyniki testów, może pomimo takich wyników owulacja mogła wystąpić, może??

Odnośnik do komentarza

frania
Ida, ja robiłam przez 2 mce, też mi nie wyszła. I też się martwiłam, jak sie okazuje niepotrzebnie, bo 2 mce później zaszłam w ciążę :36_1_1: U mnie może to była kwestia nie stosowania się ściśle do zaleceń przy wykonywaniu takowych :oops:
A ile się starasz?

Staram sie w sumie niedługo bo od czterech miesięcy...Ale z racji wieku wolę już teraz posprawdzać czy z moim organizmem wszystko w miarę ok, bo w razie czego to nie mogę sobie już pozwolić na wieloletnie starania. Zobaczymy co powie mój lekarz, moze zaleci mi jakieś badania. Co do przestrzegania zaleceń przy wykonywaniu testów to nie przejęłam się zbytnio zaleceniem żeby na dwie godziny przed ograniczyć ilość przyjmowanych płynów, ale zastanawiam sie czy to mogło mieć takie znaczenie?

Odnośnik do komentarza

Według mnie wiarygodność tych testów jest żadna, ja przed pierwszą ciążą robiłam je kilka w miesiącu i nigdy nie wyszło, że mam owulację. W dniu kiedy po raz kolejny wyszedł wynik negatywny zaszłam w ciążę.
Kiedy starałam się o drugiego dzidzię już odpuściłam wszelkie testy, a zaszłam w ciążę dzień po okresie czyli w 5 dniu cyklu.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62613.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62612.png

Odnośnik do komentarza

agaluk1
Według mnie wiarygodność tych testów jest żadna, ja przed pierwszą ciążą robiłam je kilka w miesiącu i nigdy nie wyszło, że mam owulację. W dniu kiedy po raz kolejny wyszedł wynik negatywny zaszłam w ciążę.
Kiedy starałam się o drugiego dzidzię już odpuściłam wszelkie testy, a zaszłam w ciążę dzień po okresie czyli w 5 dniu cyklu.

Dzięki Agulak, bo już naprawdę trochę się podłamałam...

Odnośnik do komentarza

ida
Uff, dzięki dziewczyny:36_3_13: . W takim razie odpuszczam sobie zupełnie ten wcale nie tani, a jak widać zawodny wynalazek i zdaje się na intuicję oraz przypadek :).

Z doświadczenia tylko dodam, że owulacja nie zawsze wypada w tym środku cyklu, ja jak już pisałam zaszłam w 5 dc czyli w dniu mało prawdopodobnym do zajścia w ciążę, lepeij nie myśleć o tym czy to ten dzień tylko przyjemnie próbować:-)

Powodzenia

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62613.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-62612.png

Odnośnik do komentarza

Pola83
A ja polecam mierzenie temp. Ja termometr miała zawsze przy łóżku i jak zadzwonił budzik to tylko wyciągałam rękę i mierzyłam sobie temp. (w pochwie). Bite 10 min. trzymałam, bo termometr rtęciowy. I ten chyba najlepszy.

Dzięki Pola , zastanawiałam się nad mierzeniem temperatury, ale u mnie to nie przejdzie z kilku powodów: 1)mam dość częste infekcje górnych dróg oddechowym i przez to częste wahania temperatury, @ mój "naturalny budzik" czyli synek budzi się o bardzo różnych porach , a wiadomo, ze przy tej metodzie temperatura powinna byc mierzona o stałej porze no i po spoczynku...

Odnośnik do komentarza

Pola83
A ja polecam mierzenie temp. Ja termometr miała zawsze przy łóżku i jak zadzwonił budzik to tylko wyciągałam rękę i mierzyłam sobie temp. (w pochwie). Bite 10 min. trzymałam, bo termometr rtęciowy. I ten chyba najlepszy.

Dzięki Pola , zastanawiałam się nad mierzeniem temperatury, ale u mnie to nie przejdzie z kilku powodów: 1)mam dość częste infekcje górnych dróg oddechowym i przez to częste wahania temperatury, a mój "naturalny budzik" czyli synek budzi się o bardzo różnych porach , a wiadomo, ze przy tej metodzie temperatura powinna byc mierzona o stałej porze no i po spoczynku...

Odnośnik do komentarza

Tez używam testów owulacyjnych i musze wam powiedzieć, że wszystko zależy od ich jakości, pierwsze kupiłam w supermarkecie za 15 zł i nie były złe, zaczęłam robić je w 10dc i kreska testowa z każdym dniem ciemniala, ale do 14dc żaden nie był pozytywny, więc owulacja była pewnie później. W kolejnym cyklu kupiłam testy na allegro (od razu 50 szt.) i robiłam je od 7 do 20dc (przez kolejne 2cykle) żaden nie był pozytywny, według mnie badziewne te testy, za każdym razem bardzo słabo widoczna kreska lub w ogóle, w końcu kupiłam porządne w drogerii za 26 zł i one rzeczywiście pokazały mi owulację wtedy kiedy śluz również na to wskazywał...
Mój wniosek czasem lepiej zainwestować w porządniejsze ;)

25 cs
"Nie rezygrnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

2d2ee61de68e37c42a59c7f1ad2fdef6.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie,

Jestem tu nowa ale właśnie rozpoczęliśmy starania o drugie dziecko. W poniedziałek, 23 maja usunięto mi implant (z przedramienia) i moja lekarka oznajmiła mi że starania możemy już rozpocząć starania gdyż płodność po usunięciu implantu wraca natychmiastowo... - tak też zrobiliśmy. Od poniedziałku codziennie robię testy owulacyjne i przez 4 dni były negatywne.. Wczoraj poraz pierwszy ujrzałam dwie kreski po czym pojawiło się delikatne planienie. Dzisiaj zrobiłam dwa kolejne testy (rano i wieczorem) również pozytywne oraz planienie z tym że trochę bardziej obfite niż wczoraj.
Czy któraś z was wkonywała testy podczas miesiączki i również pokazywały wynik pozytywny? Czy to może już ciąża? Nie za wcześnie?

http://fajnamama.pl/suwaczki/j2wv1hn.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/l0kob8t.png

Odnośnik do komentarza
Gość róża222

Dziewczyny pomóżcie :( staram sie z mezem o dziecko juz od 3 miesiecy , przyznam ze nie zawsze mamy czas na sex ale jest . robie testy owylacyjne i nic ;( nieraz jest 2 kreski ale jedna slabsza. :( łapie doła juz:( bardzo chce dzidzie ale dalej nic:( przyznam tez ze mam problem z miesiaczka raz jest raz nie teraz mialam okres 2 miesiace temu :( do dzis nic:( . pomóżcie sa jeszcze jakies testy co kolwiek na sprawdzenie płodnosci ? :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...