Skocz do zawartości
Forum

nie obraca się na bok


Rekomendowane odpowiedzi

witam
Mam taki problem, Bartuś ma 16 tygodni i nie przewraca sie na prawy bok. na lewy i owszem bardzo często i bez problemu, zaczoł się na niego przewracać jak miał 2 miesiące. Zmieniłam już mu srtone w łóżeczku ale to nie pomogło(od 2 tyg. ma zmieniona strone). Czy są jakieś ćwiczenia które moga mu pokazać, ułatwić przewracanie na prawa strone??
Bardzo proszę o odpowiedż, Pozdrawiam

20 Maja skończyłem roczek:)
Bartuś

Odnośnik do komentarza

Agulaf! Zachęcaj Bartusia (wszelkimi sposobami: zabawki, może obrazki, światło - i co tylko Ci przyjdzie do głowy) do obracania się na lewy boczek. Jest to może mozolna praca, ale trzeba być cierpliwym. Poza tym możesz sie bawić z synkiem w "kołyski": w leżeniu na pleckach chwytasz dziecko za rączki i zgięte nóżki (twoje kciuki pod kolankami dzecka, pozostałymi palcami obejmujesz nadgarstki, jego wyprostowane rączki przy kolankach), no i kołyszecie się na boczek i z powrotem. Zwracaj uwagę na główkę - żeby dziecko nie odchylało jej do tyłu; wzrok ma kierować na nóżki. Możecie chwilkę poleżeć na tym boczku, chwilkę się pobawić, żeby Bartuś przyzwyczajał się do leżenia na nim. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...