Skocz do zawartości
Forum

Jak długie drzemki w ciągu dnia?


Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny mam 3 miesiecznego szkraba i chyba mamy problem z drzemkami dziennymi,
dlatego tez pytam ile wasze pociechy przesypialy/ja w ciagu dnia?
u mnie jest tyle drzemek ile karmien, ale syn zazwyczaj spi 40-50 minut a po tym czasie budzi sie jeczy czasem krzyczy wiec wyjmuje go z lozeczka i bawimy sie, ale dosc szybko pojawiaja sie oznaki zmeczenia, tarcie czerwonych juz oczu, jeczenie, wyginannie itd, wychodzi na to ze jest zmeczony i senny, ale nie ma mowy by ponownie zasnol, broni sie strasznie, jak wloze go do lozeczka to krzyczy i szarpie sie. jesli zostawie go w spokoju to czesto jest placz i krzyk.
probowalam juz kilka razy po tej drzemce 40 minutowej wyciszyc go ponownie by zasnol, poklepywalam, glaskalam, szeptalam - nic. jesli pozostawilam go bez niczego, by sam sie supokoil , wyciszyl i zasnol, pojekiwanie przechodzilo w glosny placz.
macie pomysl jak temu zaradzic, lub wyczoc co sie dzieje? czy on na prawde sie nie wysypia w ciagu dnia (spi ok 4 razy po 40 -50 minut + w nocy 10- 12 godzin)? a moze nudzi go zabawa lub moja osoba?

Odnośnik do komentarza

3 miesięczne dziecko ma pełne prawo szybko się męczyć a to że śpi po 40-50 min to zwyczajnie jego uroda ;)

nie ma tu nic niepokojącego jak dla mnie

jedne dzieci śpią po 3h ale i później po 3 czuwają a inne krócej

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

Też mam taki problem, tylko że mam szkraba 2-miesięcznego, on śpi 2 razy w ciągu dnia po 30 minut!! Resztę czasu albo śpi albo się bawi ze mną albo karuzelką :)
Pytałam się o to dwóch pediatrów i położnej, co robić, przecież nie przesypia tych standardowych 12 godzin. Powiedziały wszystkie trzy-nic nie robić, ten typ tak ma.
Też mi się wydaje, że twoje dziecko się wysypia, nawet bardzo dużo śpi, po każdym karmieni 40-50 minut to naprawdę sporo!

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf6jqu4bdls.png

Odnośnik do komentarza

moje dziecko mając 2 miesiące potrafiło obudzić się o 8 rano i niespać do 1 w nocy, uff dobrze że to minęło, teraz są dni że prawie połowę dnia prześpi, a są dni że ma krótkie drzemki, wg mnie nie masz się co przejmować, każde dziecko jest inne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...