Skocz do zawartości
Forum

Rozszerzanie diety a problemy z brzuszkiem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Dziewczyny!
Potrzebuję Waszej porady. Dwa tygodnie temu rozpoczęłam rozszerzanie diety u Mojej Córki. Przez 6 dni Mała świetnie tolerowała marchewkę bio z Hippa (nie mam dostępu do własnych warzyw) Zawsze otrzymywała dodatkowo herbatkę na trawienie lub wodę przegotowaną.. Kupka w sumie była w tej samej ilości co przy karmieniu piersią. Szóstego dnia byliśmy na szczepieniu - 5w1 i pneumokoki. I nagle na drugi dzień po szczepieniu, Mała dostała w nocy bólu brzuszka i luźnej kupki mimo marchwi. Przerwałam zatem podawanie marchwi, jedynie pierś. Kupki za to stały się bardzo luźne (jakby wszystko trawiła), ale kolor i częstotliwość normalna, jedynie dodatkowo w nocy jeden raz się wypróżnia. Tylko jest to dla mnie dziwne - od kilku miesięcy w nocy się nie wypróżnia, poza tym kupa jest piekąca bardziej niż zwykle. I tu nasuwa mi się pytanie? Czy mozliwe, że dopiero po 5 dniach organizm może pokazac, że nie toleruje nowych pokarmów? Czy możę niepotrzebnie podaję wodę przegotowaną do popicia? A może to rekacja na szczepionkę? Czy to możliwe, że przez podawanie nowych pokarmów, skoki żołądkowe dokładniej trawią pokarm? Czy któraś z Was spotkała się z takim problemem? Dodam, że nie podaję nic oprócz marchewki, dziecko jest karmione piersią na żądanie, jest wesołe żywe sreberko, nie gorączkuje. Wszystko jest w zupelnym porządku oprócz kupek...
Już nawet zastanawiałam się czy nie pójść z Małą do pediatry...

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yhdgep4kebc9q.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/32808.png

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

reakcje na szczepionke moga wystepowac do 2 tygodni po jej podaniu. gotowana marchew jest jednym z najslabiej alergizujacych produktow, wiec ja tez stawiam na szczepionke. a kwasnosc kup- z wiekiem gorzej (tyczy sie tez moczu). pamietam jak po porodzie sie dziwilam, ze kupa dziecka nie smierdziala, a wszyscy zawsze opowiadali, ze to zapach trudny do wytrzymania. jak zaczelam rozszerzac diete, to sie przekonalam :Szok:

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! Dzięki za pomoc! Myślę podobnie jak wy. Bo ząbek jest już tuż tuż, kupki już się unormowały. Mała wcina marchew, dynię, dzisiaj jabłuszko i wszystko jest ok. Wiecie co coś mnie zdziwiło, kupilam ostatnio szpinak z Hippa po 4 mscu, i patrzę na skład a tam mleko i smietana? To chyba za wcześnie??? Co o tym sadzicie, pomyślałam sobie, żę szpinak to taki zdrowy, dużo żelaza, witamin z grupy B, ale ten nabiał to za wczesnie chyba?

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yhdgep4kebc9q.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/32808.png

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

A ja sie z Wami nie zgodze dziewczyny. Po pierwsze: w kwestii szpinaku i dodatkow. mleko i smietana sa tam w ilosciach sladowych, ktore nie moga zagrozic zdrowiu dziecka. W kwestii jagod: tak naprawde wszystko uczula i prawda jest taka, ze jedyna metoda jest testowanie wszystkiego w malych ilosciach. To tak samo jak byscie powiedzialy, ze nie podacie choremu dziecku leku, bo w swoim skladzie ma sladowe ilosci alkoholu, a alkohol tylko od 18 roku zycia.

A jeszcze w kwestii przetworow mlecznych: w Danii zalecane jest ich podawanie od 9 miesiaca zycia. jesli chodzi o wiedze medyczna na temat rozwoju dzieci, temu co im szkodzi, a co wspomaga to niestety Polska nie jest przodujacym krajem i nie nalezy slepo wierzyc we wszystkie "normy" bo albo sa przestarzale albo wyssane z palca. moja corka od 6 miesiaca wcina jogurty, ktore uwielbia i ma sie swietnie.

Odnośnik do komentarza

Solange ja sprawdziłam skład tego słoiczka ze szpinakiem: Warzywa* 59% (szpinak* 30%, ziemniaki* 29%), mleko pełne*, woda, śmietana* z mleka 3%.
Z tego wynika, że 38% to mleko i woda, gzie mleko jest wymienione przed wodą czyli jest go więcej. Zakładając optymistycznie, ze wody i mleka jest niemal tyle samo to i tak będzie ze 20% mleka, do tego 3% śmietany, to nie są ilości śladowe.
Nawet biorąc "lepsze" duńskie normy, to przetwory mleczne podajemy w 9 m-cu, a Agatka ma 5 m-cy, więc jeszcze zostało jej trochę czasu.

Odnośnik do komentarza

Kochane moje dziękuję za pomoc :) Na razie zostaję przy marchewce z ziemniakiem i dyni z ziemniakiem (podziwiam moje dziecko bo ta dynia jest ochydna, za to marchew zawsze po niej "wyjadam" :P), na razie nie trzymam się sztywno podawania codziennie dań, dopiero jak Młoda skończy 6mscy, teraz na zasadzie ciekawostki. Przykładowo, dzisiaj po przerwie tygodniowej dałam marchew, obserwuję jak zachowuje się Młoda na marchwi i bez. Rzeczywiście jest tak, że poprzez podawanie nowych pokarmów poprawia się trawienie. Co do szpinaku, to odpuszczam sobie słoik, ugotuję szpinak na wodzie zmiksuję i wymieszam z marchewką, będzie zdrowiej :) Ale to po 6 mscu zrobię dopiero.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yhdgep4kebc9q.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/32808.png

Odnośnik do komentarza

Witam, potrzebuje pomocy. Mój syn (7 miesięcy) zasypia okolo 19 i budzi sie co chwila z płaczem, wije się, kręci, wierci. Rozszerzamy dietę, podaje słoiczki ponieważ na początku Dawid nie otwierał buzi, nie chciał w ogóle jeść.. więc ja nie chce gotować i wyrzucać. Dodam że podawałam słoiczki "jak leci" bez odczekiwania kilku dni, poprostu raz zupa jarzynowa, raz marchewka z dynią, raz owoce itp. Moje pytanie brzmi czy przyczyną jego nie spania może być jedzenie tzn rozszerzanie diety? Bardzo proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza

Kasiek, przy rozszerzaniu diety powinnaś stopniowo wprowadzać nowe pokarmy, także masz rację, że to może być powód nocnych pobudek. Taki mały brzuszek musi się przyzwyczaić do nowowści. Od kiedy podajesz mu słoiczki? Mój synek też nie chciał na początku jeść, więc lekarka doradziła mi, żebym gotowała małe porcje i mroziła w naczyniach w których przechowywałam mleko - takie porcyjki, żeby je zjadał. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...