Skocz do zawartości
Forum

Jak twój Maluch świętuje Boże Narodzenie?


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Minione

W tamtym roku święta były najsmaczniejsze, najweselsze, najczulsze...i wszystko naj..
Ja,mamuś i tatuś -wreszcie wszyscy razem.,.Szkoda że w tamtym roku tak nie było. Mój tato nie mógł przyjechać do nas na te szczególne dni, był hhoo h oo taak daleko.Tak naprawdę niewiele pamiętam. Ale w tym roku było super (chociaż tak do końca nie wiem co to znaczy).. Czas przygotowań to niezła nerwówka... taty jeszcze nie ma, ja chcę mniam ,mniam , mama zerka "o nie , znowu plama na obrusie,ale to nic",Mamo to nić!!! Prawda.
Troche czuje się zniedbany ,biegne do pokoju, ściągam dolne ciateczka z choinki.. -Ty łobuzie- Kontrola całodoba czyli Mamuś .
Wreszczie dzwonek do drzwi -Jest już!!!jest!! Tauś tatuś Kochany tatuś...Całuje go mocno, ale stop co tam z torby wystaje ? Mniamku-toj jest to.Potem pierwsza gwiazdka, życzenia,moje kochane andruty (czyli płatek) , "cmokusy", jedzonko (mama się starała ,ale dla mnie to trochę jakieś takie...troszkę spróbowałem ,żeby mamie nie zrobiło się smutno. Troszkę zupki,ooo za sledzika to ja dziękuję.ZAczynam robić papkę na talerzu, takie błotko, ale fajna zabawa. Potem jakaś piosenka , ale ja nie znam słów. "może zaśpiewamy mam chusteczkę haftowaną , a może wlażł kotek na płotek" -Kochana Mamo i Tato zaczęli się śmiać ....
A teraz, teraz -co Mamo? za chwilę dzwonek do drzwi, moze babcia z dziadkiem. Mama wzieła mnie na ręce... i co widzę -Jakieś wielkie pudło,Mamo co to? Zobacz!1
Tato wział wielkie pudło do pokoju. Co to może być?ale po co tyle tych papierów! Szybko,szybko !Jeeeest! A tam wielkie brum ,brum....ale jazda.Dziękuję mamo i Tato. Na to rodzice :To nie my ? a kto? To Mikołaj!! Zobacz na na niebie,sanie ,renifery i brodaty Pan.

hura,hura, Patrzyłem na niebie coś tam migotało, ale fajnie patrzyło się się na te gwiazdeczki. Ale najwazniejsze ,że I mama się zrobiła się wesoła, tata był ciągle przy mnie, a tak w ogóle było w dechę (tak mówi moja ciocia Kamila).

Odnośnik do komentarza

To będą już trzecie święta Bożego Narodzenia dla mojego Malucha, można powiedzieć, że to już dla niego żadna nowość. Acha, zapomniałabym jeszcze Święta 2008 kiedy dopiero zaczynał rosnąc w moim brzuszku, maleńki jeszcze jak mała Brzoskwinka, a Mikołaj już wtedy mu pierwsze prezenty przyniósł ;-) W 2009 jako półroczniak spróbował pierwszego prawie-barszczu (bez przypraw) wigilijnego. Rok temu to już sprytny, rozbrykany półtoraroczniak, jednak niestety z powodu alergii niewiele mógł spróbować z wigilinej wieczerzy, dlatego specjalnie dla niego babcia przygotowała bezglutenowe pierogi z kapustą bez tłuszczu czy pieczonego łososia. W tym roku będą pierwsze "prawdziwe" Święta bo mój 2,5 roczniak nie tylko już wyrósł z alergii i może jeść niemal wszystko, ale też jest już rozumnym chłopczykiem i wie co znaczy "święta", "Mikołaj", "choinka", "szopka", "opłatek" i mnóstwo innych ważnych w tym czasie słów. Jestem dumna, że wychowałam "nieskomercjalizowane" dziecko, które jak do tej pory w świątecznej atmosferze, ponad ilość, wielkość i jakość prezentów (które też lubi, nie ma co ukrywać) przedkłada jednak bliskość z rodziną, bez przerwy przytula się do babci, dziadka, bawi się z ciociami, a z mamą śpiewa i leniuchuje pod wielką kolorową choinką :-)

Odnośnik do komentarza

Rodzinną i ciepłą atmosferę staramy się tworzyć nie tylko na święta, ale oczywiście i u nas da się zauważyć, że będą to szczególne 2 dni. A jak się przygotowuje moja 2-letnia córeczka? Dwa razy próbowałam oswajać ją z Mikołajem,niestety bezskutecznie, a zatem ponowna wizyta odpada, moja córeczka po prostu się boi tego pana z brodą. Natomiast udało nam się stworzyć własnoręcznie kilka gwiazdek z masy solnej, które uroczyście zawiesimy na choince. Pokazuję również córce obrazki przedstawiające szopkę betlejemską i mówię, że taka szopka będzie również w kościele. I teraz za każdym razem widząc kościól moja córka mówi: Idziemy zobaczyć Jezuska:).

http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmhmbvh84qd.png[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqgtm5sabhz.png

Odnośnik do komentarza

Drogie Użytkowniczki!

Dziękujemy za piękne opowieści, jak Wasze Maluchy świętują Boże Narodzenie:) Jak zwykle, mieliśmy mały problem z wyborem zwycięskich odpowiedzi, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że książki "Wampirek świętuje Boże Narodzenie" powędrują do:

1. Kugelchen
2. Vanilia82
3. cudaczek
4. Emilcia1919892008
5. emaran
6. mika27
7. madziuleczka1985
8. aldonka23
9. trójka9
10. gosiatko81

Gratulujemy! I prosimy o przesłanie adresów do wysyłki książek na konkursy@parenting.pl do poniedziałku 19.12 do godz. 10.00! :)

Odnośnik do komentarza

Redakcja
aldonka23
mam pytanie czy ksiazki wygrane zostaly wyslane juz?

Część książek została wysłana przed Świętami. Póki co książki poszły do osób, które przesłały dane w terminie. Jednak trzeba do tego dodać jeszcze okres przedświąteczny i uzbroić się w cierpliwość :) Na pewno wkrótce dojdą :)

Czy ktoś już otrzymał książeczkę?

http://www.suwaczki.com/tickers/nzjdgywl5lopj6o9.png
http://www.suwaczki.com/tickers/iv092n0azzw9lniu.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...