Skocz do zawartości
Forum

Zamykanie wątków?


Gość iszmaona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość iszmaona

Z tego co zauwazyłam, na tym forum nigdy nie stosowano takich pociągnięć, bo nie były potrzebne. Temat nawet jeśli kontrowersyjny, po pewnym czasie samoistnie obumierał.
Tymczasem wczoraj zamknięto temat, który się wyczerpał, w którym nikt już raczej nie miał zamiaru się udzielać.
Nastała nowa era na parentingu?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

W związu z tym, że użytkownicy zasugerowali zamknięcie tego wątku, a od zawsze istniała taka mozliwość na forum, moderator podjął decyzję, że to zrobi (decyzja została podjęta po kontakcie z Administratorem). Trudno mi powiedzieć, czy nigdy wcześniej nie zamknięto żadnego wątku, ponieważ żeby to ocenic trzeba by przejrzeć naprawdę dużo wątków :)

Odnośnik do komentarza
Gość iszmaona

Jedna osoba zasugerowała, pozostałe uznały to za niepotrzebne.
Z moich obserwacji wynika, że parenting jest forum innym od pozostałych, tu wypowiadają się osoby dorosłe, nie ma mącicieli - jakich łatwo wyłapać na innych forach. Tutaj kobiety starają się trzymać fason, i w razie czego potrafią ugryźć się w język. Do tej pory obywało się bez takiej "kontroli".

Odnośnik do komentarza

agusia20112
a jaki wątek został zamknięty?

Chyba a raczej na pewno chodzi o ren:
http://parenting.pl/do-admina-i-moderatorow/18581-konkurs.html

iszmaona jeśli Cię to bardzo uniosło to przepraszam bo to ja się tam wpięłam i zaproponowałam zamknięcie wątku.

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Jedna osoba zasugerowała, pozostałe uznały to za niepotrzebne.
Z moich obserwacji wynika, że parenting jest forum innym od pozostałych, tu wypowiadają się osoby dorosłe, nie ma mącicieli - jakich łatwo wyłapać na innych forach. Tutaj kobiety starają się trzymać fason, i w razie czego potrafią ugryźć się w język. Do tej pory obywało się bez takiej "kontroli".

Celem zamknięcia tego wątku nie była kontrola - nic takiego nawet nam nie chodzi po głowie :) Temat został podjęty, odbyła się dyskusja (przedstawiono oba punkty widzenia), która wygasła, ponadto pojawiło się stanowisko Redakcji, zatem formalne zamknięcie wątku nic nie zmieniło, ponieważ nie był już aktywny. Jeśli któryś użytkownik czuje, że temat nie został wyczerpany i chciałby mieć możliwość wypowiedzenia się w nim, może to zgłosić (na forum, przez PW, na maila).

Odnośnik do komentarza
Gość iszmaona

Redakcja
zatem formalne zamknięcie wątku nic nie zmieniło, ponieważ nie był już aktywny.

Na forum roi sie od nieaktywnych wątków, których nikt nie zamyka. Stąd moje spostrzeżenie.

anna:) ej no co Ty. Ja to Cię pokochałam za tekst :

"moze wczoraj trochę przesadziłam :glass:" w temacie o problemach łóżkowych, po tym jak wysmarowałaś dzień wczesniej posta na pół strony :D

Odnośnik do komentarza

Został zamkniety kolejny watek....bo dziewczyny nie pisały na temat..
Ale nikt nikogo nie obrazał,a moze myszunia za jakis czas by się odezwała??
Do tej pory-z tego co pamietam watki były zamykane przy kłótni..

I tak sobie poszperałam..moze watek"taniec z gwiazdami" tez trzeba zamknąć,bo ostatnie wpisy nie na temat:Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Arisa
Został zamkniety kolejny watek....bo dziewczyny nie pisały na temat..
Ale nikt nikogo nie obrazał,a moze myszunia za jakis czas by się odezwała??
Do tej pory-z tego co pamietam watki były zamykane przy kłótni..

I tak sobie poszperałam..moze watek"taniec z gwiazdami" tez trzeba zamknąć,bo ostatnie wpisy nie na temat:Śmiech:

jestem za, a może przydało by się poszperać i pozamykać 80% wątków na forum bo jest moment że nie na temat?
Bez przesady ale w wątku jest parę razy napisane że założycielka postu potrzebuje czasu... po co zamykać? Dużo osób jeszcze w tym temacie by się wypowiedziało. To że odbiegliśmy od tematu nie znaczy że ktoś ma go zaraz usuwać. Przesada.

Odnośnik do komentarza

anna_:)
Arisa
Został zamkniety kolejny watek....bo dziewczyny nie pisały na temat..
Ale nikt nikogo nie obrazał,a moze myszunia za jakis czas by się odezwała??
Do tej pory-z tego co pamietam watki były zamykane przy kłótni..

I tak sobie poszperałam..moze watek"taniec z gwiazdami" tez trzeba zamknąć,bo ostatnie wpisy nie na temat:Śmiech:

jestem za, a może przydało by się poszperać i pozamykać 80% wątków na forum bo jest moment że nie na temat?
Bez przesady ale w wątku jest parę razy napisane że założycielka postu potrzebuje czasu... po co zamykać? Dużo osób jeszcze w tym temacie by się wypowiedziało. To że odbiegliśmy od tematu nie znaczy że ktoś ma go zaraz usuwać. Przesada.

Mam takie samo zdanie. Poza tym czasem zdarza się, że ktoś ma podobny problem i za jakis czas mógłby odświeżyć wątek, a nie tworzyc kolejny na ten sam temat. Po co od razu zamykać?

Odnośnik do komentarza

Redakcja
Jeśli któryś użytkownik czuje, że temat nie został wyczerpany i chciałby mieć możliwość wypowiedzenia się w nim, może to zgłosić (na forum, przez PW, na maila).

Po za tym MYSZUNIA założycielka wątku jest nowa na forum i może nie wiedzieć jak napisać, odezwać się w tym temacie. Nie każdy wie że można napisać do was na priv i dodać post.

Odnośnik do komentarza

Arisa
Został zamkniety kolejny watek....bo dziewczyny nie pisały na temat..
Ale nikt nikogo nie obrazał,a moze myszunia za jakis czas by się odezwała??
Do tej pory-z tego co pamietam watki były zamykane przy kłótni..

I tak sobie poszperałam..moze watek"taniec z gwiazdami" tez trzeba zamknąć,bo ostatnie wpisy nie na temat:Śmiech:

zgadzam się ......
nie bardzo rozumiem dlaczego zamknęli wątek... to ze dalsza rozmow nie była a temat nie znaczy ze należało go zamykac...
przez chwile było moze nieprzyjemnie ale doszło się do zgody i już. Dalsza rozmowa toczyła sie bardzo przyjemnie....
takim sposobem powinno się zamknąć około 70% wątków bo nie są na temat..........

przyznam szczerze ze parenting zaczyna sie psuć... kiedys tak nie było..... teraz aż strach cos napisac bo albo usuą posta albo zamkną wątek...

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny,
rozumiem wasze zdziwienie w sytuacji zamknięcia kolejnego wątku. Jednakże będąc czytelniczką waszych wpisów oraz osobą, która sama też wypowiadała się na tym forum, ale przede wszystkim z uwagi na ciągłą współpracę z Administratorem strony podjęta została decyzja o zamknięciu wątku. Decyzja to została wyjaśniona faktem, że pomimo dosyć burzliwej, emocjonalnej ale jakże potrzebnej dyskusji wielu osób, temat ostatecznie zszedł znacznie poza temat rozpoczynający dyskusję.
Rozumiem uwagi o zamykaniu wątków innych, jak np. zacytowane o "tańcu z gwiazdami". Jednakże warto zauważyć znaczącą różnicę tematyczną. Myszunia zapoczątkowała bardzo delikatny osobisty problem, z którym nie miała do kogo się zwrócić. Wiele odwagi ją to kosztowało ale i wiele siły by czytać wszystkie opinie nt. podjętego tematu. W związku z tym, że sama wypowiedź twórcy tematu o problemach łóżkowych został zakończony dalsze wypowiedzi wydawały się znacząco odbiegające od tematu. W związku z tym temat został zamknięty.
Jest mi niezmiernie miło czytać, że nasze forum znacząco różni się od innych tym, że tutaj przestrzegamy zasady szanowania siebie, wypowiadania swojego zdania bez oceniania innych i używania np.słów wulgarnych ale także, że całe forum wydaje się przejrzyste, tj. takie, które jasno ukazuje w tematach o czym jest mowa. Mam nadzieję, że ta opinia się nie zmieni, choć rozumiem, że widoczne zmiany(które mimo wszystko zawsze istniały na forum) mogą na początku wzbudzać wiele emocji.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

panna'em
a czy watki w ktorych od dawna nikt sie nie odzywa tez mozna zamknąć?? czy zamykanie dotyczy tylko wątkow w ktorych rozmowa odbiega od pierwszego postu??
pytam tylko z ciekawości ::):
zeby nie bylo ze złośliwie.

Panno`em redakcja wraz z moderatorami analizuje wszystkie wątki, wasze opinie i sugestie. Oczywiście jeżeli czas na to pozwala zajmujemy się także zamykaniem lub likwidowaniem wątków, które nie są aktywne od dłuższego czasu. Ponadto staramy się ułatwiać forumowiczkom przeszukiwanie forum, dlatego też istnieją sytuacje, w których niektóre wątki nowo zaczęte lub wpisy na już istniejących forach są przenoszone na forum podejmujące podobną tematykę. Staramy się, by nasze forum było przejrzyste i by każdy mógł znaleźć dosyć sprawnie to czego w danej chwili szuka. Mam tylko nadzieję, że nam się to uda:)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

dopiero zauważyłam zamknięcie wątku
nie rozumiem dlaczego,czego zamykacie kolejne wątki
moze mamy wcale nie pisać,bo komuś to przeszkadza
są czasami zgrzyty ale jak w zyciu i duzej społeczności
w pracy tez każdy ma swoje zdanie a nie znaczy to ,że trzeba zwalniać pracowników

forum powinno być dla nas -my tu piszemy,wyrażamy swoje opinie
a takie zamykanie wątka świadczy o lekceważeniu nas

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
dopiero zauważyłam zamknięcie wątku
nie rozumiem dlaczego,czego zamykacie kolejne wątki
moze mamy wcale nie pisać,bo komuś to przeszkadza
są czasami zgrzyty ale jak w zyciu i duzej społeczności
w pracy tez każdy ma swoje zdanie a nie znaczy to ,że trzeba zwalniać pracowników

forum powinno być dla nas -my tu piszemy,wyrażamy swoje opinie
a takie zamykanie wątka świadczy o lekceważeniu nas

Agusia powyżej jest moje wyjaśnienie tej sytuacji. Czy moja wypowiedź jest wystarczającą odpowiedzią na twoje ww pytania?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny chciałabym abyście dobrze mnie zrozumiały. Wątek został zamknięty z powodu toczącej się dyskusji znacząco odbiegającej od tematu.
Ostatnie postu pokazały, że potraficie same kontrolować swoje emocje, że zapraszałyście Helenę do dalszej dyskusji poza tematem łóżkowym - i to wam się bardzo chwali i jest bardzo cenne. Jednakże w tej całej sytuacji wydaje mi się niepotrzebne toczenie rozmów o innych problemach aniżeli związane z tematem zapoczątkowanych przez myszunię. Mam nadzieję, że teraz moje wyjaśnienie wyjaśnienia jest jasne i przejrzyste i że o żadnym lekceważeniu waszych wypowiedzi nie ma tu na forum mowy. Właśnie z poszanowania tematu, twórcy tematu, delikatności problemu i waszych samodzielnie zakończonych wypowiedzi na ten temat, wątek został zatrzymany.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Drogie użytkowniczki,

Nigdy nie mieliśmy na celu cenzurowania wypowiedzi na forum, jednak pełniąc funkcje moderatorskie musimy mieć na względzie dobro forum. Bardzo zależy nam na przyjaznej atmosferze tego miejsca, która była budowana od początku, oraz na dbaniu o porządek (przejrzystość) forum, o której wypowiedziała się już Super Moderatorka Ulla. W wątku, o którym mowa w pewnym momencie zrobiło się nieprzyjemnie, pojawiły się kłótnie, które nie dotyczyły pierwotnego, merytorycznego problemu, po czym zupełnie odbiegnięto od pierwotnego problemu i dlatego podjęto taką decyzję. Rozumiemy jednak Wasze nastroje i bardzo cieszymy się na feedback z Waszej strony - jest to dla nas bardzo ważne i przy kolejnych tego typu sytuacjach będziemy szukać lepszych rozwiązań niż zamykanie wątków.

Odnośnik do komentarza

były zgrzyty ale się skończyły... rozmowa toczyła się juz normalnie. Moze na inny temat nic na początku ale tak patrzec powinno zamykać się wszystkie wątki.
Bo jak się założy wątek to tylko na ten temat i żaden inny nie wolo pisac/? to bezsensu. zawsze z jednego tematu zaczynają sie inne i nei było mimo wszystko zamykania ........
dla mnie to bezsensu... i juz wiem ze trzeba odpowiadac tylko na pytanie i nic wiecej.

Odnośnik do komentarza

ja rozumiem ze w tamtym watku odbiegłysmy od tematu ale przeciez w takiej sytuacji nie bedziemy zakladac nowego watku by sie posprzeczac a nastepnie by normalnie przejsc na inny temat......
osoba ktora zalozyla watek uzyskala odpowiedzi, mniej lub bardziej przydatne, pozniej temat zbiegł z toru ale przeciez jesli ktos inny chcialby doradzic cos Myszuni to wystarczy zacytowac jej post i odpowiedziec nie zwazajac na to o czym wlasnie toczy sie dyskusja ::):

teraz i tutaj zostało wszystko wyjasnione wiec Super Moderatorzy zamkną watek :lol:

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...