Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
goniaa00

Czy to wzmożone czy obniżone napięcie?

Rekomendowane odpowiedzi

Bartuś ma już 3 miesiące i zaciska rączki. Gdy śpi i gdy je to ma je otwarte ale gdy już nie śpi i próbuję się z nim pobawić to zaciska, ale daje sobie otworzyć jak się chwyci. Gdzieś czytałam że jak kciuk jest na zewnątrz to nic złego i przejdzie samo. W domu mówią że za dużo czytam w internecie i panikuję, że on ma dopiero 3 miesiące i że każde dziecko rozwija się w innym tempie, ja też zaczęłam chodzić dopiero jak miałam 1,5 roku. Po za tym ma sztywne rączki w łokciach, i często macha tymi rączkami tak sztywno jakby się nimi uderzał. Nie wiem czy to jest napięcie mięśniowe i czy powinnam się udać z tym do neurologa. Czytam na różnych forach że dzieci chwytają już do rączki gryzaczki a ja nie mam jak mu dać bo on nie chwyci, za to próbuje włożyć sobie do buzi całe zaciśnięte rączki. Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!
To prawda: trzy miesiące to niewiele w życiu dziecka. I to prawda, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. W wieku trzech miesięcy, dobrze jest, jak dziecko trafia rączkami do buzi. :) Co do zaciskania rączek: u większości dzieci w tym wieku występuje jeszcze odruch chwytny, który sprawia, że dziecko zaciska rączki, jeśli coś (np. palec lub zabawkę) chwyci w donie – samo z siebie jeszcze tych rączek nie otworzy (bo – odruch chwytny rąk). Więc nie należy dawać dziecku do zabawy zabawek z cienkimi uchwytami – lepiej o większej średnicy właśnie po to, aby dziecko otwierało rączki. Ale niech na razie się bawi swoimi rączkami – będzie korzystniej. Dobrze też, jeśli w tym wieku dziecko próbuje podciągać kolanka do brzuszka i sięgać rączkami do kolanek – to jest ważne. Co do machania rączkami to trochę trudno mi jest się odnieść do tego, bo wszystko zależy od okoliczności i jakości takiej aktywności – precyzyjniej odpowiedziałby tu ktoś, kto na żywo zobaczyłby dziecko, ale jeśli te machania nie są częste, nie są wykonywane bez przyczyny (np. występują podczas zabawy, w emocjach), to myślę, że nie powinno to być groźne (oczywiście jeśli nie było wcześniej żadnych incydentów neurologicznych). Ale też dobrze jest obserwować dziecko i w razie nasilenia objawów skontaktować się ze specjalistą. MB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...