Skocz do zawartości
Forum

„Disney. Przygoda z czytaniem” – konkurs


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

„przygoda z czytaniem to magiczny czas spędzony z Disneyem " hasło mamusi :)

„przygoda z czytaniem to przeżywanie zaczarowanych chwil z Disneyem" hasło mojej córeczki=)

Nataszka od maleńkości uwielbia oglądać i czytać po swojemu książeczki wprowadziłam ją w świat książek Disneya jak jeszcze była w brzuszku. Lubi także, kiedy opowiadam jej obrazki, a od jakiegoś czasu ma już tyle cierpliwości i zainteresowania, aby posłuchać krótkiego wierszyka czy historyjki czytanych przeze mnie. Ma sporą kolekcję ładnie wydanych książeczek ze sztywnymi karteczkam Córeczki ulubionymi bohaterami są Misza Mini i Miki co widać na zdjęciu :)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem: dla mnie powrot do lat dziecinstwa, opowiastki zmyslone i wprowadzanie je w zycie moim dzieciom, moj synek bez bajeczki wieczorem nie zasnie.. A coreczka nie zasnie dopoki ja nie przeczytam jej bajki o Aniolkach..
To jest dopiero przygoda gdyby tych bajek nie bylo, a my rodzice np nie umielibysmy nic wymyslec by nasze pociechy troszke zadowolic, uczyc czegos nowego..
Za pare lat to własnie one beda opowiadac swoim dzieciom jaką mieli Przygode z czytaniem :flower2:

Odnośnik do komentarza

PRZYGODA Z CZYTANIEM TO:
- pięknych krain zwiedzanie
- różnych ludzi poznawanie, dobrych od złych rozpoznawanie
- nauka miłości, przyjacielskiej życzliwości, pomocy
- odkrywanie nowych lądów, kultur i tradycji
- wcielenie się w ulubionych bohaterów
- używanie wyobraźni
- miłego czasu spędzanie
- z książeczkami Disneya nigdy nie rozstawanie.

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem, to dla każdego coś innego::):

Posłuchajcie tylko mojego synka: „Mamooooo, cas na kapiel!, a po kąpieli psecytasz mi ksiązeckę? O Kubusiu Puchaaatku jak go porwał wiaaatr i jak uratował Prosiacka! I o urodzinach Kłapouchego! I o lokomotywie – para buch! Koła w ruch! I o Leniu… lezy leń, nic nie robi caaaały dzień! Mamo, zobaz jak ja lezę, jak ten leń! A może „Na straganie”? ooo kapusta, głowa pusta! I pietruska – blada chuda, spać nie może…. I o „Rzepce”! jak wsyscy na siebie poupadali! A na ostatku kawka na trawkę! I o Złomku, koniecnie musis psecytać o Złomku! Jak im Bubba pseskadzał, a potem jak Złomek tańcył, a wsyscy pięęęęknie grali! Psecytas mi mamo????
(Czy ktoś liczył ile słów na minutę wypowiada dwulatek o godzinie 20 wieczorem… )

- Tak synku, przeczytam. Ale potem paciorek, buziak i spać.
- Dobrze mamo! :Oczko:(…)

Uff…. Śpi… ::): Jaka błoga cisza zapanowała…
Dom ogarnięty… Herbatki. Zielonej herbatki! Zapalę lampeczkę, zasiądę z lekturą i nie ma mnie dla nikogo. Tylko ja i mój przyjaciel, ten najlepszy. Od lat najlepszy. Zaraz po mężu:Oczko:

http://lbdf.lilypie.com/zF4dp1.png

http://lb2m.lilypie.com/rqmhp1.png http://lb4m.lilypie.com/Qkwup1.png

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem to te chwile, gdy do naszego życia wkracza świat magii. I wcale nie musimy akurat czytać o wróżkach i czarodziejach, bo ta MAGIA przychodzi sama. Nieraz wcale nieproszona, bo może akurat chcieliśmy być sami, ale... po prostu się zjawia i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki staje się tym, czego akurat najbardziej potrzebujemy... Czy to wyprawą po nieznanym świecie elfów, czy to zabawą z przyjaciółmi z kolorowych stronic, czy też chwilą zadumy nad genialnością choćby Misia o Bardzo Małym Rozumku...

Przygoda z czytaniem to wyprawa w miejsca, które odwiedzamy później w snach i marzeniach. To spotkania z postaciami, które potrafią inteligentnie przemycić swoje wartości do naszego realnego życia...

A jeśli w tę podróż z czytaniem wyruszam z moimi dziećmi, to w końcu czas bezcenny spędzony tak jak lubię: z policzkiem wtulonym w loczki mojej córeczki, ramieniem przytulającym synka i moimi ukochanymi urwisami na kolanach. Tak więc gdy córcia wieczorem gramoli się na moje kolana z jedną ze swoich książeczek, wiem, że czekają mnie najwspanialsze chwile, które niestety trwać wiecznie nie będą...

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem, to jedna z lepszych rzeczy, która spotkała mnie w życiu. Dzięki książką dużo się dowiedziałam, ale też wiele się nauczyłam. To chwile spędzone w cudownym świecie magii i fantazji, ale i również pełne gorzkich łez i uniesień napisanych przez autora książki. Książka jest nie rozłącznym rozłącznym elementem życia, w końcu tylko to co napisane zaczyna żyć własnym życiem zmieniając przy tym życie autora książki i jego czytelników.

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem to piękna podróż w świat bajek. Opowieści, opowiastki, historie mniej i bardziej realne.. Świat zabawek i zabawy..
Dla mnie to powrót w beztroskie lata dzieciństwa, śmianie się z małych rzeczy, wędrówka za siedem gór i rzek, uśmiech na twarzy po przeczytaniu kilku śmiesznych dialogów, morały takie zwyczajne, ale pouczające..
Dla moich dzieci to odkrywanie świata w bajkowy sposób, zabawny, fascynujący, pełen przygód ulubionych bohaterów. Słuchają Mamy wcielającej się w różne postacie, mówiącej głosem małpki, słonia, Kubusia i Prosiaczka, Mamy oderwanej od codziennych obowiązków, spontanicznej i w pełni oddanej tylko im. Często przez książeczki z mądrymi bajkami łatwiej im zapamiętać jak ważne jest sprzątanie po sobie, mówienie magicznych słów, umiejętność dzielenia się, ustępowania.
A dla nas jako rodziny to czas na spędzenie czasu razem, na odgrywanie scenek z bohaterami bajek i baśni, na wygłupy i szaleństwa, naśladownictwo odgłosów zwierząt, maszyn.. Na ćwiczenie buzi i języka, śmieszne miny i grymasy. Na zakładanie pacynek na ręce, twórcza zabawę, ciekawe pomysły.

Takie zwyczajne, a takie cudowne...

Odnośnik do komentarza

Po ciężkich naradach wybraliśmy zwycięzców konkursu z książkami Disneya:) 14 zestawów (po dwie książki) z serii „Disney. Przygoda z czytaniem” otrzymują:

1. Dosia34
2. rorita
3. Joaś
4. iwonek
5. brightdevil
6. aldonka23
7. frania
8. cafe82
9. Justi0510
10. kaskasto
11. marzen@
12. krolowa_angielska
13. ITruth
14. supermonikas23

Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o przesłanie adresów do wysyłki nagród na konkursy@parenting.pl.

I zapraszamy na kolejny konkurs, który rozpoczął się dziś na naszym facebookowym profilu :)

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem to otwieranie pudełka czekoladek :)

Najpierw - wieeelka niewiadoma, kolorowe opakowania-okładki a w środku magia smaków. Czekolada gorzka, deserowa, mleczna, biała przeróżne nadzienia - nigdy nie wiesz co cię spotka... a zawsze jest jakaś ulubiona... mmmmm nugatowa pralinka... Wszystkie odcienie emocji tak jak różnorodna jest czekolada :) i równie trudno się im oprzeć... no bo tak przerwać w połowie rozdziału... jeszcze ta jedna strona... nie zostawia się przecież nadgryzionej czekoladki na jutro ani nie łyka się ich trzech na raz ... Książkami się delektuje!!! A to tylko i aż treść sama... Do tego to ciekawe kształty-ilustracje: te proste i bardziej skomplikowane jak listek czy muszelka, zdobienia lukrowe lub z migdałka czy orzecha. I to magiczne opakowanie ze złoconymi literkami "mamo tu jest O!!! i tu A i tu...!!!"... tyle radości :) i do tego cały rytuał, no bo żeby zatopić ząbki w czekoladzie trzeba toto pudełko najpierw znaleźć, rozpakować z folii, otworzyć, wybrać ("o-jej!!! o-jej!!! o-jej") wyłuskać ze sreberka (i czy napewno tylko jedną "chcem to i to i to"?) i dopiero na samym końcu...:) A ile szczęścia jak już to wszystko opanują małe rączki i oczka:)

Przygoda z czytaniem to otwieranie pudełka czekoladek - tak samo wywołuje uśmiech i uzależnia :)

http://s8.suwaczek.com/20111112580117.png
http://s7.suwaczek.com/200910184565.png
http://s8.suwaczek.com/201106134565.png

Odnośnik do komentarza

Annebell
Przygoda z czytaniem to otwieranie pudełka czekoladek :)

Najpierw - wieeelka niewiadoma, kolorowe opakowania-okładki a w środku magia smaków. Czekolada gorzka, deserowa, mleczna, biała przeróżne nadzienia - nigdy nie wiesz co cię spotka... a zawsze jest jakaś ulubiona... mmmmm nugatowa pralinka... Wszystkie odcienie emocji tak jak różnorodna jest czekolada :) i równie trudno się im oprzeć... no bo tak przerwać w połowie rozdziału... jeszcze ta jedna strona... nie zostawia się przecież nadgryzionej czekoladki na jutro ani nie łyka się ich trzech na raz ... Książkami się delektuje!!! A to tylko i aż treść sama... Do tego to ciekawe kształty-ilustracje: te proste i bardziej skomplikowane jak listek czy muszelka, zdobienia lukrowe lub z migdałka czy orzecha. I to magiczne opakowanie ze złoconymi literkami "mamo tu jest O!!! i tu A i tu...!!!"... tyle radości :) i do tego cały rytuał, no bo żeby zatopić ząbki w czekoladzie trzeba toto pudełko najpierw znaleźć, rozpakować z folii, otworzyć, wybrać ("o-jej!!! o-jej!!! o-jej") wyłuskać ze sreberka (i czy napewno tylko jedną "chcem to i to i to"?) i dopiero na samym końcu...:) A ile szczęścia jak już to wszystko opanują małe rączki i oczka:)

Przygoda z czytaniem to otwieranie pudełka czekoladek - tak samo wywołuje uśmiech i uzależnia :)

juz koniec konkursu jest:japan:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...