Skocz do zawartości
Forum

„Disney. Przygoda z czytaniem” – konkurs


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Przygoda z czytaniem to przede wszystkim wkład w emocjonalny i intelektualny rozwój mojego dziecka. To poznawanie świata poprzez poszerzanie jego horyzontów i wyobraźni, to nauka połączona z zabawą, stymulująca wszystkie zmysły maluszka. Dzięki codziennemu czytaniu mój 3-letni synek ma bogaty zasób słownictwa, nauczył się definiować swoje uczucia, odróżniać dobro od zła, jest wrażliwy, cierpliwy i stał się bardziej pewny siebie.

Odnośnik do komentarza

frania
Fajny konkurs, dzięki Redakcjo! :D :36_1_11:

Tylko od razu nasuwa się wniosek, że niektórzy rejestrują się tylko po to, by wziąć w nim udział. Pierwszy post (i zapewne ostatni) jest wypowiedzią konkursową :kiepsko:

Niestety nie mamy na to wpływu. Jednak głęboko wierzymy, że nawet jeśli to konkurs początkowo skłonił kogoś do zalogowania, to z czasem osoba ta pozostanie w naszej parentingowej rodzinie :)

Odnośnik do komentarza

Redakcja
frania
Fajny konkurs, dzięki Redakcjo! :D :36_1_11:

Tylko od razu nasuwa się wniosek, że niektórzy rejestrują się tylko po to, by wziąć w nim udział. Pierwszy post (i zapewne ostatni) jest wypowiedzią konkursową :kiepsko:

Niestety nie mamy na to wpływu. Jednak głęboko wierzymy, że nawet jeśli to konkurs początkowo skłonił kogoś do zalogowania, to z czasem osoba ta pozostanie w naszej parentingowej rodzinie :)

a dlaczego nie macie wpływu ?? do tej pory redakcja w regulaminie zaznaczała, że konkurs dla użytkowniczek aktywnych na forum z minimum np 30 postami ...

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

"Przygoda z czytaniem to wielka wyprawa w nieznane, to magiczne chwile, które wzbogacają naszą wyobraźnię. Dla mnie to chwila relaksu po ciężkim dniu, kiedy mogę z kocem, kubkiem gorącej herbaty i dobrą książką usiąść w fotelu i zatopić się w czytaniu. Dla moich dzieci to chwila wyciszenia przed snem, kiedy to wspólnie czytamy opowieści, taki moment w ciągu zabieganego dnia kiedy dzieci mają mnie na wyłączność, nic nam nie przeszkodzi. To zdobywanie nowych doświadczeń, wiadomości. Dzięki książkom moi chłopcy mogą w wyobraźni i później w zabawie być rycerzami, smokami, piratami czy innymi postaciami. Książki bardzo ubogacają nasze życie - bez nich świat byłby straaaaasznie nudny. CZYTAJMY JAK NAJWIĘCEJ TEGO CO WARTOŚCIOWE!”.

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem to
księżniczka w wieży
i list w butelce.

Przygoda z czytaniem to
waleczny rycerz,
czasem złamane serce.

To smok ziejący ogniem,
ukryty w ciemnej norze.
To nieszczęśliwy Ikar
lecący ponad morzem.

To wilk zły i podstępny,
co czyha w gęstym lesie.
I dobra wróżka z bajki,
co pomoc wszystkim niesie.

To wielka Szklana Góra,
gdzie rośnie paproci kwiat.
Przygoda poniesie wszystkich
w bajkowy, inny świat.

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem to dla nas czas na pobudzenie wyobraźni i przeniesienie się w ksiązkowy świat a także chwila na bliskość rodzica z dzieckiem: Kiedy wspólnie czytamy, dziewczynki słuchają rodziców w bajkowy świat zabierają, poruszymy główkami, wspólnie pomyślimy i w zamku księżniczki zaraz się zjawimy.

bardzoooo prosimy o głosiki
Zagłosuj na moje zdjęcie
wielkie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem to fascynujaca zabawa , najcudowniejsza podroz do innej krainy, gdzie poznajemy zarowno pozytywnych jak negatywnych bohaterow. Uczymy sie rozrozniac zlo od dobra, rozwijamy nasza wyobraznie. To dla naszych dzieci stajemy sie dobrym i skromnym kopciuszkiem, innym razem okrutna czarownica , czasami bezbronna dziewczynka z zapalkami czy glupiutkim malym misiem-Puchatkiem. Bez ksiazek swiat bylby tak bardzo ubogi.

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem to dla takiego małego człowieczka jak ja niesamowita zabawa, a jednocześnie czynność magiczna, na którą czekam z prawdziwym utęsknieniem.

Mam dopiero dwa i pół roczku, a czytanie sprawia mi ogromną radość odkąd pamiętam. Uwielbiam te wieczorne chwile, kiedy po kąpieli, wspólnie z mamą wybieramy książeczkę, wdrapuję się na jej kolanka i zaczynam słuchać spokojnego głosu mamy. Jest to dla mnie moment, kiedy mogę wyciszyć się przed snem, po całym emocjonującym i pełnym wrażeń dniu.

Chwile te przynoszą mi prawdziwą radość, rozwijają moją wyobraźnię, a także poczucie własnej wartości. Kiedy tak siedzę wtulony w mamę i słucham jak czyta specjalnie dla mnie, czuję się taki bardzo ważny i kochany.

Chciałbym, aby takie chwile trwały jak najdłużej. Czytaj mi jak najwięcej mamo...

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem to magiczny czas, który spędzam z moją córką! Przenosimy się wtedy w niezwykły świat wyobraźni, baśniowych opowieści, księżniczek, mówiących zwierzątek, w świat, gdzie dobro zawsze zwycięża zło... Ona uczy się tego, co w życiu ważne, jednocześnie wspaniale się bawiąc. Ja - na powrót staję się dzieckiem zaciekawionym baśniami i bajkami...

Przygoda z czytaniem to przyjemność czerpana z poznawania książkowych historii, której chcę nauczyć moje dziecko! Sama bardzo wcześnie pokochałam niesamowity, literacki świat, doceniłam jego wartość, dlatego książki są w moim domu od zawsze. Julia lgnie do nich bardziej niż do zabawek. I to samo chcę przekazać mojej "Fasolce" lub "Groszkowi", który a jakiś czas przyjdzie na świat:)

Przygoda z czytaniem to nasza rodzinna przygoda, w której chcemy brać wspólnie udział jak najczęściej!

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09kkce8ytrb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3io4pu01i4j1c.png

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem to są historyjki z ulubionymi bohaterami zachęcające dziecko do rozpoczęcia nauki czytania. Dziecko uwielbia słuchać i naśladować wypowiedziane słowa. Przygoda z czytaniem zaczyna się od oglądania kolorowych ilustracji w książeczce, która pomaga przenieść się w świat tajemniczy i uwielbiany przez małe dzieci. Przygoda z czytaniem trwa przez całe życie, więc warto zachęcać maluszka już od pierwszych chwil życia do czytania, bo to kształtuje prawidłowy rozwój dzieci

Odnośnik do komentarza

kaskasto
Redakcja
frania
Fajny konkurs, dzięki Redakcjo! :D :36_1_11:

Tylko od razu nasuwa się wniosek, że niektórzy rejestrują się tylko po to, by wziąć w nim udział. Pierwszy post (i zapewne ostatni) jest wypowiedzią konkursową :kiepsko:

Niestety nie mamy na to wpływu. Jednak głęboko wierzymy, że nawet jeśli to konkurs początkowo skłonił kogoś do zalogowania, to z czasem osoba ta pozostanie w naszej parentingowej rodzinie :)

a dlaczego nie macie wpływu ?? do tej pory redakcja w regulaminie zaznaczała, że konkurs dla użytkowniczek aktywnych na forum z minimum np 30 postami ...

Zapewne nowe osoby na forum, które biorą udział w tym konkursie dowiedziały się o nim na parentingowym FB. Zatem, aby było sprawiedliwie to mogą one brać udział w konkursach na forum, tak samo jak Forumowiczki mogą polubić parenting na FB i brać udział w naszych konkursach organizowanych bezpośrednio na FB (zawsze informujemy o nich też na forum).

Odnośnik do komentarza

Przygoda z czytaniem to...
...LEK NA NIEDOSTOSOWANIE!
W krainach gdzie konie latają, dzieci są wielkości palca a z nieba spadają monety nikt nie ma obaw, że nie będzie tam pasował. Nie liczy się właśnie stracona w przedszkolu 'jedynka', urwany guzik czy to, że w tym roku Mokołaj będzie troszkę biedniejszy...
Czytanie pozwala na oderwanie się od codzienności, przekroczenie granicy -niemożliwego- i jako jedna z niewielu umiejętności jest dostępna dla każdego!
Nie ma barier i ograniczeń wiekowych, nie ma gór 'nie do zdobycia' i rzek 'nie do pokonania', nie ma granic... Taka właśnie jest przygoda z czytaniem! Chcesz się przekonać?! To proste... Wystarczy, że podasz mi rękę...i że uwierzysz...
:smile:

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dpcpxb1ea.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9itfxz7too.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfegz27v1ws8z4.png

Odnośnik do komentarza

redakcja
seria „disney. Przygoda z czytaniem” powstała z myślą o początkujących czytelnikach. Autorzy książek przygotowali cztery tytuły, które nie tylko pomogą w nauce czytania, ale też wzbogacą słownictwo i rozwiną umiejętności językowe dzieci. Seria została podzielona na cztery grupy według poziomu zaawansowania, co ułatwia wybór tytułu dostosowanego do czytelniczych umiejętności dziecka. W każdej z książek oprócz interesującej historii mały czytelnik znajdzie ciekawe zadania i naklejki ze swoimi ulubionymi postaciami disneya, które sprawią, że nauka czytanie stanie się wspaniałą zabawą.

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie. Stwórzcie hasło opisujące, czym dla was jest przygoda z czytaniem. Rozpocznijcie od słów:

„przygoda z czytaniem to ………”.

do wygrania 14 zestawów złożonych z dwóch książek z serii disney. Przygoda z czytaniem: 7 zestawów kubuś i przyjaciele + w oceanie oraz 7 zestawów zagrajmy + ogród przyjaźni.

Na wasze odpowiedzi czekamy przez tydzień, po weekendzie ogłosimy wyniki.
Zachęcamy do udziału, atrakcyjne nagrody czekają! :)

odpowiedzi prosimy dodawać tutaj na forum, w postaci postów.

:36_1_11::36_1_11:
Przygoda z czytaniem jest przeniesieniem się do niezwykłej, magicznej krainy. Dzięki której w wyjątkowy sposób spełniają się dziecięce marzenia. Książka to cudowna niekończąca się skarbnica przeżyć, wzruszeń i radości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...