Skocz do zawartości
Forum

Kiedy wasze pociechy zaczęły raczkowac?


Rekomendowane odpowiedzi

ona90
Czđ, kiedy wasze dzieciaczki zaczey raczkowac* Moj synek skonczyl 9 miesiecy i puki co woli sie kulac niz raczkowac :)) Jak to jest u Was?

Ma jeszcze czas, ważne, że się przemieszcza, co oznacza, że znalazł sobie inny sposób na osiąganie swoich celów. Niektóre dzieci ogóle omijają ten etap i od razu wstają na nogi i próbują chodzić. To, że dziecko znajomej zaczęło raczkować jak skończyło pół roku, wcale nie oznacza, że jest mądrzejsze:)

Odnośnik do komentarza

Moja córcia skończyła właśnie 9mc i nie raczkuje...
Dzisiaj kupiłam dywan (których brakowało u mnie w domu) bo na dobrą sprawę to nawet nie ma gdzie ćwiczyć oraz nakolanniki (żeby na panelach było łatwiej)
Chciałabym aby raczkowała.... zobaczymy, bo mój M. ponoć w ogóle nie raczkował..

Odnośnik do komentarza

Ilonusek
Moja córcia skończyła właśnie 9mc i nie raczkuje...
Dzisiaj kupiłam dywan (których brakowało u mnie w domu) bo na dobrą sprawę to nawet nie ma gdzie ćwiczyć oraz nakolanniki (żeby na panelach było łatwiej)
Chciałabym aby raczkowała.... zobaczymy, bo mój M. ponoć w ogóle nie raczkował..

spokojnie, dziecko samo pokaże czy chce a ty możesz z dzieckiem ćwiczyć i zachęcać do raczkowania

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Ilonusek
Moja córcia skończyła właśnie 9mc i nie raczkuje...
Dzisiaj kupiłam dywan (których brakowało u mnie w domu) bo na dobrą sprawę to nawet nie ma gdzie ćwiczyć oraz nakolanniki (żeby na panelach było łatwiej)
Chciałabym aby raczkowała.... zobaczymy, bo mój M. ponoć w ogóle nie raczkował..

możesz ją zachęcać do przemieszczania, najlepiej kilka cm od niej kłaść zabawkę, tak, żeby nie mogła dotknąć ręką, niech się trochę przesunie, obserwuj jak to robi, czy ma ręce czy nogi silniejsze, czas pokarze

Odnośnik do komentarza

Mój Franek zaczal raczkowac ok.9 miesiaca ponieważ nauczył się od naszego psa:-) Obserwował go bacznie,za wszelką cenę chciał go dogonić....i mu dokuczyć,obecnie jest szybszy od naszego biednego pupila.
Kula do raczkowania uciekająca i grająca też mu się bardzo podobała i ganiał ją po pokoju...

p.s W calym domu mamy parkiet ale nie przeszkadza to Frankowi w raczkowaniu wcale a wcale biega jak szalony a nakolanników też nigdy nie nosił....i jeszcze jedno: nikt w naszej rodzinie nie raczkował Franek jest pierwszy od 3 pokoleń ;-)

Każde dziecko wie najlepiej kiedy ma zacząć raczkować...pewnego dnia po prostu Was zaskoczy!

http://www.suwaczek.pl/cache/1023b8789c.png

Odnośnik do komentarza

Margeritka

możesz ją zachęcać do przemieszczania, najlepiej kilka cm od niej kłaść zabawkę, tak, żeby nie mogła dotknąć ręką, niech się trochę przesunie, obserwuj jak to robi, czy ma ręce czy nogi silniejsze, czas pokarze

generalnie to jak uda jej się podnieść nogi do raczkowania to nie może udzwignąć głowki i podnieść się wysoko na rączkach. z kolei jak uda się jej wyprostować rączki i podnieść wysoko główkę nóżki się rozjeżdżają jak kaczuszce :)
Smiesznie to wygląda, ale mam nadzieję, że w końcu skoordynuje te dwie czynności :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...