Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

katja79
hej babulce w ten paskudny dzionek u mnie leje od rana co za lato:lup:

Lutka kurcze mam nadzieje ze te diagnozy nie sa trafne i ze to poprostu jakas alergia a co do tych ranek na dupce to gdzie on je ma na posladkach czy przy odbycie moze zmien masc która smarujesz mu dupke.

Własnie czym smarujecie maluchom dupeczki???? ja na poczatku smarowalam zwykłym alantanem ale zrobily sie malej ranki w pachwinkach i przeszlam na alantan plus i jest ok

Jolcia
mieszkanko rewelka i ten ogród....bosko ale bedziecie brykac z Julcią:smile_jump::smile_jump:

Gunia biorac pod uwage fakt ze jak dla mnie to Ty i Twoj maz jestescie jak rodzenstwo stwierdzam ze Maksio to jednak bardziej do Ciebie podobny tylko mu peruczke z Twoja fryzurka na główke włożyc i cala mamunia:smile_jump: i te dziasełka...ehhh tylko całowac :*
Ja smaruje kremem ochronnym z Hippa. A jak ma bardzo czerwone np. po nocy w kupie :-(( to wtedy penatenem. szystko ladnie schodzi i rzadko w ogole ma zaczerwienienia jakies. Albo taka skorkaalbo kremy dobre. Tego to nie wiem.

Odnośnik do komentarza

katja79
hej babulce w ten paskudny dzionek u mnie leje od rana co za lato:lup:

Lutka kurcze mam nadzieje ze te diagnozy nie sa trafne i ze to poprostu jakas alergia a co do tych ranek na dupce to gdzie on je ma na posladkach czy przy odbycie moze zmien masc która smarujesz mu dupke.

Własnie czym smarujecie maluchom dupeczki???? ja na poczatku smarowalam zwykłym alantanem ale zrobily sie malej ranki w pachwinkach i przeszlam na alantan plus i jest ok

Jolcia
mieszkanko rewelka i ten ogród....bosko ale bedziecie brykac z Julcią:smile_jump::smile_jump:

Gunia biorac pod uwage fakt ze jak dla mnie to Ty i Twoj maz jestescie jak rodzenstwo stwierdzam ze Maksio to jednak bardziej do Ciebie podobny tylko mu peruczke z Twoja fryzurka na główke włożyc i cala mamunia:smile_jump: i te dziasełka...ehhh tylko całowac :*
U nas dzisiaj pieknie. Slonce i ani chmurki. Nie ma to jednak dlugo potrwac jesli wierzyc prognozom. Potem zapowiadaja deszcz.
Gdzie to lato, pytam!!!!!!

Odnośnik do komentarza

dziewczyny ja teraz zadam pytanie za sto punktów, ale co tam:lup::lup:

wierzycie w cos takiego jak urok tzn ze ktos Wam uroczy dziecko???

ja wczoraj biegnac ze spaceru nr2 z wrzeszczaca Maja na rekach spotkalam sasiadke i jak mnie zobaczyla to zaraz podleciala zeby jej pokazac no wiec ja stanelam dopiero po chwili wcale nie majac na to ochoty bo mala mi plakala a to babsko mówi nie bój sie nie bój nie urocze i łupnęla na nia wzrokiem cos tam powiedziala ale ja tylko jej odpalilam ze przepraszam ale mala placze i musze juz isc ale potem w domu stwierdzilam ze to babsko jak taka czarownica chora ledwo łazi ale zapierdzielala co sil w nogach zeby mala zobaczyc...no i wieczorem tak mi mala strasznie grymasila nie mogla zasnac bidulka ze powiem Wam szczerze ze przemknelo mi przez mys ze ja babsko uroczylo:lup::lup:

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

lutka
Jestem maxymalnie wkurwiona, moje dziecko zaczyna powoli wygladac jak łuska, głowa cala w suchych plackach, buxka zaczyna się robić zcerwona, ciałko lekko suchawe, nie czekam az maśc zadziała tylkood razu zmieniam mleko!!! A ta pinda pediatra jak jej mówilam o tych zmianach gdy były jeszcze delikatne to powiedziała ze no tak czasem bywa!!!!! Kuźwa Mykam po receptę.

kurcze wczesniej narzekalysmy na ginekologów a teraz okazuje sie ze ipediatre dobrego znalezc to cud! Lutka trzymam kciuki zeby mazidla pomogły jak najszybciej.

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

gunia43
lutka
Jestem maxymalnie wkurwiona, moje dziecko zaczyna powoli wygladac jak łuska, głowa cala w suchych plackach, buxka zaczyna się robić zcerwona, ciałko lekko suchawe, nie czekam az maśc zadziała tylkood razu zmieniam mleko!!! A ta pinda pediatra jak jej mówilam o tych zmianach gdy były jeszcze delikatne to powiedziała ze no tak czasem bywa!!!!! Kuźwa Mykam po receptę.

Lutka - moze wtedy jak bylas u lekarza nie wygladalo to tak strasznie jak teraz. Na skorce dzieci czasami cuda sie pojawiaja i znikaja. Moj Maks tez mial takie rozne, sucha skore, pryszcze, krostki i ciemieniuszek na glowce luszczacy sie ale przeszlo na ciele a na glowce walcze caly czas. Teraz tamto zniknelo a pojawila sie drobna wysypka na twarzy. Zachodze w glowe od czego.
Ale zmienic mleka nie zaszkodzi. A Oilatum stosujesz? Ponoc dobre.

Własnie Lutka w czym kąpiesz malego? moze to oilatum by pomogło choc troszke

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

gunia43
katja79
hej babulce w ten paskudny dzionek u mnie leje od rana co za lato:lup:

Lutka kurcze mam nadzieje ze te diagnozy nie sa trafne i ze to poprostu jakas alergia a co do tych ranek na dupce to gdzie on je ma na posladkach czy przy odbycie moze zmien masc która smarujesz mu dupke.

Własnie czym smarujecie maluchom dupeczki???? ja na poczatku smarowalam zwykłym alantanem ale zrobily sie malej ranki w pachwinkach i przeszlam na alantan plus i jest ok

Jolcia
mieszkanko rewelka i ten ogród....bosko ale bedziecie brykac z Julcią:smile_jump::smile_jump:

Gunia biorac pod uwage fakt ze jak dla mnie to Ty i Twoj maz jestescie jak rodzenstwo stwierdzam ze Maksio to jednak bardziej do Ciebie podobny tylko mu peruczke z Twoja fryzurka na główke włożyc i cala mamunia:smile_jump: i te dziasełka...ehhh tylko całowac :*
Ja tam widze, ze pomieszany taki jest. Zalezy od miny. Czasem widze nasze rodzinne cechy a czasami mojego m. A karnacje to na pewno po tacie ma.

no karnacje ma boską!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/e97dcacce8.png http://s2.pierwszezabki.pl/021/021013940.png?8788

Maja

Odnośnik do komentarza

Jola30
pat-k
a u mnie tendencja w karmieniu w druga strone... tzn zaczyna mi zalezec, zeby jednak karmic piersia ile sie da. Watpie, zeby wyszlo mi karmienie wylacznie piersia, ale przynajmniej pol na pol chcialabym jak najdluzej. Rano, kiedy tosia jest zaspana jeszcze a ja mam wtedy najwiecej mleka to karmienie jest cudne, dopiero im blizej wieczora tym gorzej :( tosia rozdrazniona, mleka coraz mniej. nie wiem jak wyrownac ta laktacje, zeby przez caly dzien mleko bylo. W nocy wstawac i stymulowac cyce laktatorem jest ponad moje sily, nie zrezygnuje ze snu.
Daffodil pamietam, ze pytalas doradce laktacyjnego wlasnie o dostosowanie laktacji do dobowych potrzeb dziecka. unormowalo sie juz u Ciebie? o ktorej ostatni raz w nocy karmisz Kube?

Ja chcialam karmic do 6 miesiecy coz cyce wysiadly nic nie poradze jak mozna to karmcie ja nie bylam przekonana i gadalam na poczatku teraz zaluje strasznie ze nie moge tego robic no coz widac nie karzdemu jest dane.

Jolu, walczylas dzielnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

lutka
Jola ten pokój z mnóstwem okiem jest świetny, i ogródek jaki duży!!! Super.

My po wizycie, nie mam dobrych wiesci :( Pani Dermatolog powiedziala ze Szymus wyglada jej na atopka :36_1_4::36_1_4:
Łuszczaca sie skora na głowce to nie ciemieniucha tylko najparwdopodobniej efekt alergii na mleko :( Dostalismy maść, jesli do 10 dni nie przejdzie wówczas mamy przejsc na Bebilon Papti.

I nie ma zielonego pojęcia co to za ranki wokół dupci, kazął iśc do innego lekarza bo sama pierwszy raz coś takiego widzi i nic jej do głowy nie przychodzi poza opryszczką. No ale ja opryszczki nie miałam, a nawet gdyby to było to, to po 5 tyg (tyle czasu to ma) juz dawno samo by się zagoiło.

Tak wiec jutro kolejna wizyta u lekarza.

dziewczyny a moze jakbym karmiła piersią to mozna by tego uniknąć????????????????????????????????????????? :36_1_4:

Lutka kochana nie zadreczaj sie teraz, moze by sie dalo a moze nie. Znam kobiety, ktorych dzieci karmione piersia mialy tak straszne alergie, ze mialy ranki na twarzy. Na pewno latwiej o alergie u dzieciaczka karmionego butla, bo to mleko krowie i silny alergen.
Jesli Szymus jest alergikiem, to przejdziecie na Bebilon pepti albo Nutramigen i zdaje sie na te mleczka z recepta jest 50% znizki w aptece

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

a to dla zainteresowanych, jak moze sie objawiac wzmozone napiecie miesniowe.
Tosia ma tylko kilka z tych objawow na szczescie.

O tym powiedzieć lekarzowi:

Taki czy inny ruch rączki lub nóżki, takie czy inne ułożenie główki nic jeszcze nie znaczy. Są jednak objawy, które mogą być niepokojące i warto je zasygnalizować lekarzowi. Oto one:

• Stałe, nadmierne pobudzenie dziecka (albo przeciwnie - słaba reakcja na bodźce).

• Trudności z jedzeniem - z chwytaniem piersi bądź butelki lub jej utrzymaniem w buzi, zachłystywanie się.

• Kłopoty z ubieraniem spowodowane tym, że maluch pręży się, ściska nóżki, przykurcza rączki, jest spięty.

• Brak odpowiedzi na próby nawiązania kontaktu przez rodziców - umykanie wzrokiem w bok.

• Wrażenie, że dziecku jest niewygodnie we własnym ciele, że jest cały czas sztywne i spięte, zaciska piąstki i wargi. Albo przeciwnie - że jest bardzo wiotkie, nie potrafi trzymać główki w linii ciała, „przelewa się przez ręce”.

• Stale utrzymująca się asymetria w ułożeniu ciała, niezależnie od pozycji, albo nawet niemożność zmiany pozycji, co może być objawem zarówno zbyt małego, jak i zbyt dużego napięcia mięśniowego.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

gunia43
pat-k
Jola30

Patka ale sie z M. usmialam ze dorosly facet pije mleko dla niemowlat.
a tak pozatym to nie zaciekawa sytuacja.

no, ta babka z infolinii zapytala, czy on testuje wszystkie mleka naszej corki. a moj M na to, ze tylko te po ktorych corka robi tak cuchnace i brzydkie kupy. Serio, jak wynosilismy wieczorem worek z pieluchami na smietnik, to smrod ciagnal sie po klatce schodowej. cos strasznego. pobeczalam sie, ze dalismy malej taki syf. a przeciez to mleko generalnie ma dobre opinie. moze trafilismy na jakas trefna partie??
Moze Tosi jaksos nie przypadlo do gustu. Moja kolezanka tym karmi core i se chwali.

ja mysle, ze trafilismy na jakas trefna partie. chyba, ze Tosi wybitnie to akurat mleko nie sluzy. ja tez dotychczas slyszalam duzo pozytywow o nanie

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Daffodil
jola22
gunia43

Jola22 - super z tym mieszkaniem. Drogo placicie? Pytam z ciekawosci. ja tez marze o mieszkanku z tarasem albo chociaz duzym balkonem, ni o ogrodzie nawet nie wspomne :-) Bajka!!!!
Fajnie jak tak dziecko sie usmiecha, a nie tylko placz i powaga. Widac ze nas lubi! Bo tak wczesniej to pewnosci miec nie mozna ;-)

Gunia za sam wynajem będziemy płacić 975 funtów - ale myślę że warto.
Zamieszczam link - tam można obejrzeć fotki tego mieszkania.

2 Bed Ground floor Furnished Period Conversion with large back garden and Off Street Parking Streatham Common South: 2 bedroom flats houses London

A Julcia tak fajnie się śmieje - otwiera pyszczek i tak fajnie mruży oczka.............tylko ja pieścić i całować za taki uśmiech.

Mieszkanko piękne, i ogród super. Zazdroszczę :smile_move:

super mieszkanie, takie jasne i przestronne

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

gunia43
Do mnie przyjezdza jutro na tydzien siostra z UK. A do tego mam odwiedziny kolezanki z pracy w Polsce. Super sie zapowiada. ciekawe co na tea wizyte makso. Czy zareaguje jakos na nowa osobe w domu.
Ostatnie dwa dni moj maluch jest totalnym aniolkiem i oby jak najdluzej tak zostalo. Wiekszosc czasu ma dobry humor i nie grymasi przed ani po karmieniu zbytnio tylko tak jakos po swojemu mialczy jak kotek i pokrzykuje smiesznie na mnie kiedy sie nuszi albo czegos chce. Dzis plakal moze 5 minut w ciagu calego dnia! Do tego jak go przewijamy to uklada usteczka w rozny sposob i probuje do nas gadac. Normalnie kiedys go zacaluje !!!

To ja sie zegnam i ide cos jeszcze w domciu porobic. Do jutra!:36_3_15:

no a Tosia zawsze placze i wije sie na przewijaku...
a z tym zacalowaniem, to w pelni rozumiem zapedy :))) ja Tosi mowie, ze ja zjem z milosci ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

katja79
dziewczyny ja teraz zadam pytanie za sto punktów, ale co tam:lup::lup:

wierzycie w cos takiego jak urok tzn ze ktos Wam uroczy dziecko???

ja wczoraj biegnac ze spaceru nr2 z wrzeszczaca Maja na rekach spotkalam sasiadke i jak mnie zobaczyla to zaraz podleciala zeby jej pokazac no wiec ja stanelam dopiero po chwili wcale nie majac na to ochoty bo mala mi plakala a to babsko mówi nie bój sie nie bój nie urocze i łupnęla na nia wzrokiem cos tam powiedziala ale ja tylko jej odpalilam ze przepraszam ale mala placze i musze juz isc ale potem w domu stwierdzilam ze to babsko jak taka czarownica chora ledwo łazi ale zapierdzielala co sil w nogach zeby mala zobaczyc...no i wieczorem tak mi mala strasznie grymasila nie mogla zasnac bidulka ze powiem Wam szczerze ze przemknelo mi przez mys ze ja babsko uroczylo:lup::lup:

katja ja tam nie wieże, moja mama wieży i jak tylkko wróciłam z małą ze szpitala przywisiła czeroną spinke do łózżeczka
a ludzie różnie mówią podobno niekiedy się sprawdza i można dac uroku i mówią też że są osoby które urok później moga odebrać....ale czy to prawda....zależy jak się komu co przytrafi....

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
katja79
dziewczyny ja teraz zadam pytanie za sto punktów, ale co tam:lup::lup:

wierzycie w cos takiego jak urok tzn ze ktos Wam uroczy dziecko???

ja wczoraj biegnac ze spaceru nr2 z wrzeszczaca Maja na rekach spotkalam sasiadke i jak mnie zobaczyla to zaraz podleciala zeby jej pokazac no wiec ja stanelam dopiero po chwili wcale nie majac na to ochoty bo mala mi plakala a to babsko mówi nie bój sie nie bój nie urocze i łupnęla na nia wzrokiem cos tam powiedziala ale ja tylko jej odpalilam ze przepraszam ale mala placze i musze juz isc ale potem w domu stwierdzilam ze to babsko jak taka czarownica chora ledwo łazi ale zapierdzielala co sil w nogach zeby mala zobaczyc...no i wieczorem tak mi mala strasznie grymasila nie mogla zasnac bidulka ze powiem Wam szczerze ze przemknelo mi przez mys ze ja babsko uroczylo:lup::lup:

katja ja tam nie wieże, moja mama wieży i jak tylkko wróciłam z małą ze szpitala przywisiła czeroną spinke do łózżeczka
a ludzie różnie mówią podobno niekiedy się sprawdza i można dac uroku i mówią też że są osoby które urok później moga odebrać....ale czy to prawda....zależy jak się komu co przytrafi....

ja niewierze w takie cos

Odnośnik do komentarza

pat-k
a to dla zainteresowanych, jak moze sie objawiac wzmozone napiecie miesniowe.
Tosia ma tylko kilka z tych objawow na szczescie.

O tym powiedzieć lekarzowi:

Taki czy inny ruch rączki lub nóżki, takie czy inne ułożenie główki nic jeszcze nie znaczy. Są jednak objawy, które mogą być niepokojące i warto je zasygnalizować lekarzowi. Oto one:

• Stałe, nadmierne pobudzenie dziecka (albo przeciwnie - słaba reakcja na bodźce).

• Trudności z jedzeniem - z chwytaniem piersi bądź butelki lub jej utrzymaniem w buzi, zachłystywanie się.

• Kłopoty z ubieraniem spowodowane tym, że maluch pręży się, ściska nóżki, przykurcza rączki, jest spięty.

• Brak odpowiedzi na próby nawiązania kontaktu przez rodziców - umykanie wzrokiem w bok.

• Wrażenie, że dziecku jest niewygodnie we własnym ciele, że jest cały czas sztywne i spięte, zaciska piąstki i wargi. Albo przeciwnie - że jest bardzo wiotkie, nie potrafi trzymać główki w linii ciała, „przelewa się przez ręce”.

• Stale utrzymująca się asymetria w ułożeniu ciała, niezależnie od pozycji, albo nawet niemożność zmiany pozycji, co może być objawem zarówno zbyt małego, jak i zbyt dużego napięcia mięśniowego.
to moj maks wiele z tych punktow ma hm...

Odnośnik do komentarza

lutka
Jestem maxymalnie wkurwiona, moje dziecko zaczyna powoli wygladac jak łuska, głowa cala w suchych plackach, buxka zaczyna się robić zcerwona, ciałko lekko suchawe, nie czekam az maśc zadziała tylkood razu zmieniam mleko!!! A ta pinda pediatra jak jej mówilam o tych zmianach gdy były jeszcze delikatne to powiedziała ze no tak czasem bywa!!!!! Kuźwa Mykam po receptę.

Lutka slusznie, nie ma co zwlekac. Moj M mial objawy azs i to w doroslym wieku i pomogl mu krem Nova-baza (a wczesniej ani sterydy ani nic). zapytaj pediatre (jak juz go zmienisz) czy mozna ten krem u niemowlat stosowac. jest lagodny bardzo

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

lutka dlatego właśnie ja mam dwóch lekarzy, jeden państwowo drugi prywatnie

jolcia22 masarz : masuje się każdą częśc wykonując powoli małe okrężne ruchy, zaczynając od buzi (czółko i sronie), ramiona, rączki brzuszek, nóżki stopy na końću plecy od karku po pośladki. Każdy gest powtarza się 4-5 razy, podczas masarzu przemawiaj cicho do dziecka tłumacząć mu co robisz.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Noc ciezka maly butle pil tak jak cycka co 2 godziny po 30ml:smile_move:i plakal mnie boli gardlo i glowa boje sie ze go zararze bo juz mi kaszle.
Tez jakos dziwnie opsypany moze po tym leku cholerka jasna:smile_move:
cyce wysiadaja sciaglam jeszcze dzis rano o 6 -60ml i koniec juz nic nie przybiera nie bola wiec koniec nastapil chyba:smile_move:
bidulek szukal cyca w nocy tak mi go bylo szkoda,a z ta butka tyle ceregieli nie moge sie przyzwyczjc latam jak opentana zeby szyblo zrobic a on sie wyje ale o dziwo nie wiem albo kolki przeszly albo po prostu mialam glodne dziecko a nie kolki i wyl z glodu a ja wciskalm cycki puste na sile.:smile_move:sama juz nie wiem dostaje wprawdzie gripe Water ale jakos w ta cudowna moc nie wirze tak do konca :smile_move:
kupiki nie ma ale licze ze to sie unormuje po mleku sztucznym.
A mam pytanie powinnam podawac mu cos do picia np.herpatke plantex

http://s10.suwaczek.com/20000429310117.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/b11eb3303f.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...