Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Daffodil
pat-k
Daffodil to mozesz na prawde gleboko odetchnac, bo ja im dluzej czytam o tej skazie tym bardziej sie zalamuje. te pryszczyki Tosi nie sa chropowate i nie zlewaja sie, ale jest wysypana konkretnie. a jak wygladaja te u Kubusia? duzo ich jest?

Zapomniałam napisać jak wyglądają :)
Czerwony pryszczyk z białą końcówką i jeszcze zaczerwieniona skórka dokoła.
hej przepraszam że się wtrące ale może to potóweczki ?
tutaj masz fajny artykulik na temat skóry może znajdziesz coś co odpowiada Twojemu opisowi ?
Pielęgnacja skóry - Noworodek i niemowlę (0-1) - Mam dziecko - Onet.pl Dziecko

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
Daffodil to mozesz na prawde gleboko odetchnac, bo ja im dluzej czytam o tej skazie tym bardziej sie zalamuje. te pryszczyki Tosi nie sa chropowate i nie zlewaja sie, ale jest wysypana konkretnie. a jak wygladaja te u Kubusia? duzo ich jest?

Zapomniałam napisać jak wyglądają :)
Czerwony pryszczyk z białą końcówką i jeszcze zaczerwieniona skórka dokoła.

no to moj tez ma takie

Odnośnik do komentarza

Daffodil
A my już po wizycie u lekarza.
To nie jest skaza białkowa :yuppi: Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie, ale podobno przy skazie skórka jest dużo bardziej chropowata, szorstka i te pryszczyki są takie bardziej ze sobą zlewające.
Pat-k może u Ciebie to też wcale nie jest skaza?

My dostaliśmy maść z antybiotykiem, bo jest to coś bakteryjnego. Na reszcie ciałka nic nie ma, bo myjemy Kubę mydełkiem, a buźkę tylko przegotowaną wodą i widocznie to nie wystarczyło. Mamy smarować punktowo dwa razy dziennie przez 5 dni i jeśli się nie poprawi, to wtedy do kontroli. Ale ogólnie lekarka powiedziała, że absolutnie nie jest to coś czym można by się martwić. Powiem Wam, że ulżyło mi strasznie.
Oprócz tego Kuba został osłuchany i zważony i mój mały klocek waży 4,5 kg :) Przytył 700 g w ciągu 2,5 tygodnia. Lekarka zachwycona, ja trochę mniej, bo zaczynam mieć problemy z noszeniem go do odbicia :)
Powiedziała jeszcze, że nie ma się co przejmować tym, że je tak krótko (do 10 minut), bo czasem nawet 5 minut wystarcza, jeśli dziecko wcina intensywnie.
Super wiesci. Jakos wiedzialam ze to nie bedzie skaza.
Co do tego, ze Kubus je 10 minut to zazdroszcze. Moj je tak ktotko tylko w nocy a poza tym to siedzi przy cycku od pol do ponad godziny.

Odnośnik do komentarza

mama2
Daffodil
pat-k
Daffodil to mozesz na prawde gleboko odetchnac, bo ja im dluzej czytam o tej skazie tym bardziej sie zalamuje. te pryszczyki Tosi nie sa chropowate i nie zlewaja sie, ale jest wysypana konkretnie. a jak wygladaja te u Kubusia? duzo ich jest?

Zapomniałam napisać jak wyglądają :)
Czerwony pryszczyk z białą końcówką i jeszcze zaczerwieniona skórka dokoła.

no to moj tez ma takie
Moj tez.

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
kira ja o kropelkach nic nie wiem :(

daffodil to super że kubuś zrowo rośnie :) a powiedz mi dlaczego kuba miał 5 punktów przy urodzeniu ?? i jak to pużniej było z nim

bo moja mała mała 6 a w 3 minucie 7 punktów ale mówią że niby wszytsko dobrze, pierwszą dobe dostawała tlen ale martwie się czy dobrze się rozwija

Kuba miał 5 punktów w pierwszej minucie, bo m.in. miał problem ze złapaniem oddechu przez to, że akcja porodowa się trochę przeciągnęła. Ale po 5 minutach miał już na szczęście 9, więc wszystko zaczęło u niego funkcjonować jak trzeba.
U Zuzi też wzrosło, więc nie ma się czym martwić. Na pewno rozwija się tak jak powinna.

Odnośnik do komentarza

gunia43
Daffodil
A my już po wizycie u lekarza.
To nie jest skaza białkowa :yuppi: Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie, ale podobno przy skazie skórka jest dużo bardziej chropowata, szorstka i te pryszczyki są takie bardziej ze sobą zlewające.
Pat-k może u Ciebie to też wcale nie jest skaza?

My dostaliśmy maść z antybiotykiem, bo jest to coś bakteryjnego. Na reszcie ciałka nic nie ma, bo myjemy Kubę mydełkiem, a buźkę tylko przegotowaną wodą i widocznie to nie wystarczyło. Mamy smarować punktowo dwa razy dziennie przez 5 dni i jeśli się nie poprawi, to wtedy do kontroli. Ale ogólnie lekarka powiedziała, że absolutnie nie jest to coś czym można by się martwić. Powiem Wam, że ulżyło mi strasznie.
Oprócz tego Kuba został osłuchany i zważony i mój mały klocek waży 4,5 kg :) Przytył 700 g w ciągu 2,5 tygodnia. Lekarka zachwycona, ja trochę mniej, bo zaczynam mieć problemy z noszeniem go do odbicia :)
Powiedziała jeszcze, że nie ma się co przejmować tym, że je tak krótko (do 10 minut), bo czasem nawet 5 minut wystarcza, jeśli dziecko wcina intensywnie.
Super wiesci. Jakos wiedzialam ze to nie bedzie skaza.
Co do tego, ze Kubus je 10 minut to zazdroszcze. Moj je tak ktotko tylko w nocy a poza tym to siedzi przy cycku od pol do ponad godziny.

ojojoj to faktycznie długo , moj tez około 10 minut a potem zasypia i trzyma z całej siły zawsze musze wsadzac palca i wyciagac piers bo nigdy sam jej nie wypluwa

Odnośnik do komentarza

Daffodil
pat-k
Daffodil to mozesz na prawde gleboko odetchnac, bo ja im dluzej czytam o tej skazie tym bardziej sie zalamuje. te pryszczyki Tosi nie sa chropowate i nie zlewaja sie, ale jest wysypana konkretnie. a jak wygladaja te u Kubusia? duzo ich jest?

Zapomniałam napisać jak wyglądają :)
Czerwony pryszczyk z białą końcówką i jeszcze zaczerwieniona skórka dokoła.

no Tosia ma dokladnie takie, ale duzo tego. na pewno nie kilka.. jutro jedziemy na pobranie krwi i poprosze pediatre, zeby to obejrzal

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2corun
Wiki20pl
gunia43

Moj tez.

Moja tez ma kilka takich krostek

i moja ma to

jutro wielki dzien przeprowadzka:):36_27_5::36_27_5:
u nas wlasnie po kapieli obu dziewczynek
a moje dzieci to sa szczesliwe dzieci Oliwia non stop usmiechnieta Olenka tez :)

trzymam kciuki za przeprowadzke! macie kogos do pomocy?
Olenka juz sie usmiecha? Tosia tylko nieswiadomie na razie, ale i tak miekne cala jak widze te bezzebne dziaselka :))

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2
ja mam teraz troszke luzu bo M bawi sie z synkiem ale widze ze tu pusto u nas...:36_33_12:

a mojemu M to cos opada entuzjazm jesli chodzi o zajmowanie sie malutka. coraz czesciej patrzy jakby tu czmychnac :( zwlaszcza kiedy zaczely sie kolki. wiem, ze jest zmeczony i ma na glowie mase spraw, ale jakos mi przykro jednak

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Hej dziewczyny wszytskiego naj dla was i waszych dzieci z okazji dani dziecka nniech wam się skończą nieprzespane nocki i te straszne kolki .
Kira89 ja miałam te krople ale na alergie do małej kosztują sporo bo aż 40 zl a jest tak 10 ml , fakt skuteczne jest tak jak inne dziewczyny piszą , ale też bardzo dobre na kolki co bardzo polecam jest sab simplex

Odnośnik do komentarza

pat-k
mama2
ja mam teraz troszke luzu bo M bawi sie z synkiem ale widze ze tu pusto u nas...:36_33_12:

a mojemu M to cos opada entuzjazm jesli chodzi o zajmowanie sie malutka. coraz czesciej patrzy jakby tu czmychnac :( zwlaszcza kiedy zaczely sie kolki. wiem, ze jest zmeczony i ma na glowie mase spraw, ale jakos mi przykro jednak

kochana moj tak jak Olenka usmiechnieta i gugajaca(a bo od kilku dni guga) to on chetny do dziecka ale jak placze to zaraz wola mame .... tez mnie to wkurza....

Kira ale wlasnie dziewczyny na kwietniowkach polecaly te kropelki


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

no nic kochane ja bede sie zegnac Ola spi Oliwia konczy jesc.ja musze pod prysznic bo Olusia namnie zwymiotowala.ehh wszystko przez ta choleerna czkawke tak nia zucalo ze az zwymiotowala a ze swierzo po jedzeniu dostala czkawki to niechciala sie napic mleczka....i na mame oczywiscie zwymiotowala....no nic dobranoc kochane mamuski i dzidziusie.no ale kurcze co z Jola22??


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Hej dziewczyny wszytskiego naj dla was i waszych dzieci z okazji dani dziecka nniech wam się skończą nieprzespane nocki i te straszne kolki .
Kira89 ja miałam te krople ale na alergie do małej kosztują sporo bo aż 40 zl a jest tak 10 ml , fakt skuteczne jest tak jak inne dziewczyny piszą , ale też bardzo dobre na kolki co bardzo polecam jest sab simplex

położna tez mi mówiła o sab simplex, ale to podobno tylko można sprowadzić sobie z Niemiec, bo w Polsce nie ma w sprzedaży. Póki co kupiłam te kropelki i zobaczymy jak będzie z brzuszkiem małego :) jak na razie strzelił wielką kupke, wiec jestem dobrej myśli :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71171.png
http://s1.suwaczek.com/200905081662.png

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
kupisz je przez apteke internetową niektóre już mają albo też dziewczyny wystawiły na bazarku , ale to sobie zobaczysz jak mały będzie się czuł po tych . A ile za nie dałaś ?

ooo ja wlasnie niedawno pytalam o sab simplex. mam jedno opakowanie i chce zaczac stosowac, ale nie bardzo wiem jak dawkowac. podziel sie prosze swoimi doswiadczeniami. Ile kropel i czy przed kazdym karmieniem? czy mozna dodawac do mleka do butelki?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Ja podawałam 3 razy dziennie po 5-7 kropli bo aż takiej kolki mocnej nie miała . Najlepiej do buzi odrazu albo pomieszać na łyżeczce z mlekiem lub herbatką , bo jak dodoasz do mleka to nie jesteś do końca pewna czy wyije wszytko , możesz się również spytać lekarza , bo ja się pytałam . Polecam bardzo i mam nadzieję że pomoże i będziecie mieć nocki przespane

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
Ja podawałam 3 razy dziennie po 5-7 kropli bo aż takiej kolki mocnej nie miała . Najlepiej do buzi odrazu albo pomieszać na łyżeczce z mlekiem lub herbatką , bo jak dodoasz do mleka to nie jesteś do końca pewna czy wyije wszytko , możesz się również spytać lekarza , bo ja się pytałam . Polecam bardzo i mam nadzieję że pomoże i będziecie mieć nocki przespane

Dzieki wielkie! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2
gunia43
Daffodil
A my już po wizycie u lekarza.
To nie jest skaza białkowa :yuppi: Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie, ale podobno przy skazie skórka jest dużo bardziej chropowata, szorstka i te pryszczyki są takie bardziej ze sobą zlewające.
Pat-k może u Ciebie to też wcale nie jest skaza?

My dostaliśmy maść z antybiotykiem, bo jest to coś bakteryjnego. Na reszcie ciałka nic nie ma, bo myjemy Kubę mydełkiem, a buźkę tylko przegotowaną wodą i widocznie to nie wystarczyło. Mamy smarować punktowo dwa razy dziennie przez 5 dni i jeśli się nie poprawi, to wtedy do kontroli. Ale ogólnie lekarka powiedziała, że absolutnie nie jest to coś czym można by się martwić. Powiem Wam, że ulżyło mi strasznie.
Oprócz tego Kuba został osłuchany i zważony i mój mały klocek waży 4,5 kg :) Przytył 700 g w ciągu 2,5 tygodnia. Lekarka zachwycona, ja trochę mniej, bo zaczynam mieć problemy z noszeniem go do odbicia :)
Powiedziała jeszcze, że nie ma się co przejmować tym, że je tak krótko (do 10 minut), bo czasem nawet 5 minut wystarcza, jeśli dziecko wcina intensywnie.
Super wiesci. Jakos wiedzialam ze to nie bedzie skaza.
Co do tego, ze Kubus je 10 minut to zazdroszcze. Moj je tak ktotko tylko w nocy a poza tym to siedzi przy cycku od pol do ponad godziny.

ojojoj to faktycznie długo , moj tez około 10 minut a potem zasypia i trzyma z całej siły zawsze musze wsadzac palca i wyciagac piers bo nigdy sam jej nie wypluwa

Kuba też zasypia i teoretycznie puszcza pierś, ale jak mu ją z paszczy wyciągam, to łapie za końcówkę :lup: Dobrze, że mamy Bepanthen :)

Odnośnik do komentarza

pat-k
mama2corun
Wiki20pl

Moja tez ma kilka takich krostek

i moja ma to

jutro wielki dzien przeprowadzka:):36_27_5::36_27_5:
u nas wlasnie po kapieli obu dziewczynek
a moje dzieci to sa szczesliwe dzieci Oliwia non stop usmiechnieta Olenka tez :)

trzymam kciuki za przeprowadzke! macie kogos do pomocy?
Olenka juz sie usmiecha? Tosia tylko nieswiadomie na razie, ale i tak miekne cala jak widze te bezzebne dziaselka :))

U nas też świadome uśmiechy są, najczęściej do taty i do cyca, do mamy nie za dużo :lup: No tak, po co matkę rozpuszczać :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...