Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłam i wszystko jest w porządku :) Krwiaka nie ma, lekarz stwierdził, że to musiała się złuszczyć nieduża część ścianki macicy. Zreszta od paru godzin plamienie ustało zupełnie, więc umieram ze szczęścia. Przy okazji widziałam mojego bąbelka, przecudny jest, podobny do mamusi :36_2_15:
Dostałam tak profilaktycznie zwolnienie do końca tygodnia, z czego jestem niezmiernie zadowolona :)
Aha, przy okazji dowiedziałam się też, że mam dość ostre tyłozgięcie macicy i że w przeciągu 3-4 tygodni będzie się to prostować, więc mam się spodziewać porządnych bóli w podbrzuszu.
Piszę to, żeby uspokoić mamusie, które też to czeka. Żeby się nie stresowały za bardzo :)

Odnośnik do komentarza

Netka27
Cześć dziewczyny!

Jak to w końcu jest z wyliczaniem tygodni ciazy? Dzisiaj byłam u lekarza i powiedzial mi ze to 7 tydzien, a wyliczam sobie z kalkulatora na tej stronie i wychodzi 4tyg6dni?
Mialam tez dzisiaj usg i pęcherzyk ciązowy ma 18mm, echo zarodka 3mm. Lekarz stwierdzil ze o tydzien za maly. Czy tez mialyscie takie sytuacje?

Netka27 lekarze liczą wiek ciąży od daty ostatniej miesiączki, rzeczywisty wiek zarodka jest mniejszy o około 2 tygodnie (moment owulacji).
A jeśli chodzi o rozmiary pęcherzyka, to nie mam pojęcia jakie są prawidłowe. Ale jak pogrzebiesz trochę w internecie, to na pewno znajdziesz jakieś normy.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Chciałam jeszcze tylko dodać, że mnie moja waga łazienkowa okrutnie oszukiwała od jakiegoś czasu :)
Jak mnie dzisiaj położna zważyła, to nie wierzyłam własnym oczom :)
A najdziwniejsze jest to, że byłam przekonana, że schudłam, bo wszystkie spodnie ze mnie ostatnio spadają. No ale rzeczywiście na brzuszku już mam taką małą kuleczkę, więc to pewnie ona tyle waży :)

Odnośnik do komentarza

Dafodill - ciesze sie z Toba. Dobrze, ze to nic groznego, zreszta tak przypuszczalam ale stach jak to strach ma wielkie oczy a my przyszle mamusie chyba juz z urzedu musimy sie zamartwiac... A poza tym ile przytylas. Ja jestem w 9 miesiacu i skoczylam z 62,5 na 64. Troszk za duzo chyba jak na poczatek
Netka27 - z tym naliczaniem terminu ciazy to jest serio tak, ze sie dodaje dwa tygodnie, bo licza ciaze od pierwszego dnia ostatniego okresu. Wyczytalam to w mojej "ciazowej" ksiazce. A rozmiarami nic sie nie martw. To wszystko jest wzgledne. Wlasnie dzisiaj rozmawialam z moja kolezanka lekarka i powiedziala, ze to wszystko zalezy, bo ginekolog nie wie nigdy dokladnie kiedy moglo dojsc do zaplodnienia, takze ciaza moze byc starsza lub mlodsza. To jest okolo tydzien wahania czy nawet wiecej. Takze glowa do gory. Ja w 7 tygodniu mialam okolo 4 mm a w 8 - 13 a wszedzie pisze, ze miedzy 15 a 20. Moj gin powiedzial, ze jest ok wiec ja mu wierze. Zreszta jesli nic Ci sie nie dzieje to musi byc dobrze. I tak trzymac!

Odnośnik do komentarza

gunia43 tak właściwie to nie przytyłam na razie w ogóle. Nawet trochę schudłam w pierwszych 6 tygodniach, miałam porządne mdłości i brak apetytu. Teraz "na szczęście" zaczynam nadrabiać i rzeczywiście jem za dwoje :)
Chodzi o to, że moja własna prywatna waga cały czas pokazuje o 5 kg mniej niż ta u lekarza :) I dlatego byłam trochę zaskoczona :)
Mój mąż też był zdruzgotany, bo ja to mogę na ciążę zwalić, a on żadnego wytłumaczenia nie ma :)

Odnośnik do komentarza

Kobietki kochane, zaczynacie już stosowanie jakiś specyfików zapobiegających powstawaniu rozstępów? I czy można bez szkody dla dzidziusia smarować brzuch jakimiś środkami ujędrniającymi skórę?
Wiem, że część kobiet smaruję się tylko oliwkami dla niemowląt, ale jestem przekonana, że z moją mało elastyczną skórą to nie wystarczy i po ciąży zostaną grube czerwone pręgi na brzuchu. Tak więc z całą pewnością będę potrzebowała czegoś bardziej profesjonalnego.
Myślicie, że można?
Ale z drugiej strony, gdyby coś takiego było szkodliwe, to w sumie wszystkie powinnyśmy wyrzucić balsamy pod prysznic itp. i zacząć się myć szarym mydłem :)
Jakie są wasze opinie na ten temat?

Pozdrawiam gorąco.

Odnośnik do komentarza

Daffodil moj lekarz mowi, ze w pierwszym trymestrze lepiej unikac masowania brzucha, bo to aktywizuje niepotrzebnie macice a skora na brzuchu jeszcze sie nie naciaga, wiec nie ma sensu nic wcierac.

Dzisiaj w nocy a wlasciwie nad ranem dostalam dreszczy, tak jakby bylo mi zimno od srodka. Przestraszylam sie. Czy wam tez sie cos takiego zdarza?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

pat-k może to po prostu osłabienie? W końcu w ciąży jesteśmy przemęczone, słabe praktycznie bez przerwy. Jeśli Cię to niepokoi, to może porozmawiaj z lekarzem. Każda moja wizyta przypomina program: 100 pytań do... :)
Ale jest to moja pierwsza ciążą i pewnie dlatego każdą sprawę przeżywam dużo bardziej niż kobieta, która ma to już za sobą.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim za odpowiedz na mojego ostatniegoo posta. To moja pierwsza ciąża, więc może za bardzo panikuję:)
Jeśli chodzi o preparaty na rozstępy ostatnio wybrałam się do apteki ponieważ mam niesamowicie suchą skurę (aż piecze) i podatna jestem na rozstepy:(
Trafiłam na panią w ciąży:) Poprosiłam o preparat, który można stosować od samego poczatku i Pani poleciła Frei Olejek. Używam dopiero drugi dzień ale skura wyraźnie się poprawia.
Olejek ten jest na zapobieganie rozsępom, można go stosować na brzuch, piersi, całe ciało.

http://www.suwaczek.pl/cache/7d3683ac6b.png

Odnośnik do komentarza

W sumie codziennie przed pojsciem spac balsamowalam cialo. Teraz, od dnia kiedy wiem, ze jestem w ciazy zmienilam balsam na maslo kakaowe specjalnie dla kobiet w ciazy. Zawiera witamine E, colagen i elastyne, nie pachnie najladniej (drozdzami) ale wiem, ze to dobra rzecz. Nie wiem czy w Polsce sa produkty Palmer'sa, ale tu to jedne z tanszych i bardzo dobrych produktow do ciala. Specjalizuja sie glownie w produktach dla kobiet, suchych skor z problemami, rozstepow, blizn, zmian skornych, alergikow itp...

U nas dzis super slonce, cieplo. Wlasnie wrocilam z zakupow i zabieram sie za prace. Czasami nie moge patrzec na ten komputer...
Calusy dla Was mamuski.
:36_1_67:

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

aaaa zapomnialam sie pochwalic. Bylam wczoraj u lekarza prywatnie. Ostatnio, wieczorami mam bole podbrzusza no i ta glowa... Nie przestaje bolec

Lekarz powiedzial, ze im pozniejsza ciaza (mial na mysli moj wiek) bardziej odczuwa sie rosnaca macice, takze bole sa jak najbardziej naturalne, co do boli glowy... musze sie przyzwyczaic bo to szalenstwo hormonow, moze przejdzie po 3 miesiacu.
Widzialysmy z corkami serduszko naszego maluszka. Bije jak u malego kurczaczka :) Generalnie maluszek jest duzy jak na 9 tygodni no i sliczny ;) Zdjecie zamieszcze pozniej, choc jest dosc niewyrazne.
:Kiss of love:

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

Pat -k - Nieprzejmuj sie. Ja tez mam takie rozne dziwne objawy jak nagle dreszcze i caly czas bardzo marzne, mimo, ze w domu termomert pokazuje 22,7 a ja chodze w golfie
Dafodill - uzywanie w pierwszych miesiacach olejku przygotuje skore na rozciaganie. Ja tam wsmarowuje na razie zwykly balsam, ale taki bez konerwantow specjalnie kupilam. No i nie masuje jakos brzucha specjalnie tylko nomalnie lekko wcieram.
Czytalam na necie, ze bardzo dobry jest krem Mustella. Dziewczyny go chwala. Ale trzeba uwazac, bo niektore kremy sa do stosowania dopiero od 3 miesiaca.

Odnośnik do komentarza

Hej Isabela. Ile mialo juz malenstwo? Jestem bardzo ciekawa, bo ja mam tez 9 tydzien. Juz nie moge sie doczekac USG ale to dopiero 21 pazdziernika.... uffff! Ty to masz fajnie...
Co do boli brzucha ja sie mecze z nimi od 6 tygodnia ciazy. Nie tyle fizycznie co psychicznie mnie wykanczaly. Takie jakby lekkie bole okresowe. Bylam spanikowana, bo juz raz poronilam ale kolezanka mnie uspokajala, bo tez tak miala zaraz od poczatku ciazy a i moj gin powiedzial, ze to normalne jak macica sie powieksza. Dobze, ze o tym napisalas, bo ja jakos za bardzo chyba panikuje. Teraz bede spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza

maly ma ponad 2cm :)
To byla raczej wizyta by sie przekonac, ze wszystko jest ok. Ostatnio mam troche stresow i biegania, a powinnam duzo lezec i wypoczywac (do konca pierwszego trymestru).
Moje corki chcialy zobaczyc maluszka i "robily zrzute na wizyte" takze gin po uspokojeniu mnie i wytlumaczeniu wszystkiego, skupil sie na moich nastolatkach przy opowiesciach o ciazy i maluszku we mnie.

Kolejne badania mam 16 pazdziernika, za ponad 2 tygodnie. To beda pierwsze oficjalne badania w szpitalu plus badania krwi. Tam skupie sie na wszystkich rozmiarach ;)i wagach :) Choc moja waga stoi w miejscu, wciaz nie tyje, a brzuch juz mam lekko widoczny.:noooo:

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

Cześć!
w końcu czuję, że jestem w ciąży - mdli mnie od samego rana, a na samą myśl o zjedzeniu czegokolwiek dostaję dreszczy ;-(
Co do stosowania balsamów na brzuch, to ja używam zwykłego balsamu do ciała tylko po to, żeby nie miec suchej skóry, a na "pocieszenie" powiem Wam że w pierwszej ciąży stosowałam olejek dla ciężarnych, specjalnie na brzuch i piersi (niestety nie pamiętam teraz jak się nazywał) i cieszyłam się, że nie mam rozstępów do dnia, kedy brzuch mi "opadł" na 2 tygodnie przed porodem - wtedy wyszły 4 "piękne" czerwone prążki pod brzuchem. Dziś już ich prawie nie widać, ale sama myśl o tym że pewnie znowu się pojawią nie jest pocieszająca.

Odnośnik do komentarza

isabela
maly ma ponad 2cm :)
To byla raczej wizyta by sie przekonac, ze wszystko jest ok. Ostatnio mam troche stresow i biegania, a powinnam duzo lezec i wypoczywac (do konca pierwszego trymestru).
Moje corki chcialy zobaczyc maluszka i "robily zrzute na wizyte" takze gin po uspokojeniu mnie i wytlumaczeniu wszystkiego, skupil sie na moich nastolatkach przy opowiesciach o ciazy i maluszku we mnie.

Kolejne badania mam 16 pazdziernika, za ponad 2 tygodnie. To beda pierwsze oficjalne badania w szpitalu plus badania krwi. Tam skupie sie na wszystkich rozmiarach ;)i wagach :) Choc moja waga stoi w miejscu, wciaz nie tyje, a brzuch juz mam lekko widoczny.:noooo:

Isabela - fajnie, że widziałas już swoje maleństwo - ja mam kolejną wizytę też 16 października i nie mogę się doczekać tego widoku, posłuchać bicia serca ;-)

Odnośnik do komentarza

gunia43 , Daffodil dzieki za wsparcie :36_3_16: Bardzo sie martwilam tymi dreszczami. Jestem po jednym poronieniu i boje sie moze bardziej niz powinnam

Isabela aaale duzy ludek :) Gratuluje :) Zdrowe malenstwo rosnie!
Ja mam usg w ta sobote i juz sie denerwuje. Brzuch mnie ostatnio pobolewa znowu :( A juz byl spokoj. ech...
Tak bardzo chcialabym zaczac sie w koncu po prostu cieszyc ta ciaza... Mam nadzieje, ze krwiaczek sie wchlonal i bede mogla wstac z lozka.

I moze zaczne tez dbac o skore na brzusiu :) Odwaze sie jednak troche pomasowac ;)

Spokojnej nocy dziewczyny

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Ja zaczęłam na razie z oliwką dla dzieci, później przerzucę się na coś mocniejszego :)

pat-k nie wydaje mi się, żeby posmarowanie ciałka (oczywiście bez intensywnego masażu brzucha - też słyszałam, że to nie jest najlepsze na początku ciąży) mogło zaszkodzić. Ja już znam swoje skłonności, więc zaczynam zapobieganie jak najwcześniej, bo nie chcę później przypominać sita :)

Bóle brzucha są normalne - rozciąganie macicy i wiązadeł, więc akurat tym nie ma się co martwić. Na pewno na USG okaże się, że wszystko w porządku.
Oczywiście informuj nas na bieżąco.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

amelcia8
hej:) a ja nie mogę nic stosować bo wszystkie balsamy i kremy doprowadzają do mdłości ::( to znaczy ich zapachy ale myslę że to jeszcze nie czas i później coś sobie wybiorę z szerokiej gamy dostępnych produktów:basen:ja mam następną wizyte 21 więc mam sporo czasu:)

amelcia8 znam ten ból, u mnie wszystkie perfumy poszły w odstawkę, bo po użyciu czuję jakbym się miała udusić :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...