Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

lutka
Agu ale miałaś bolesny dzień matki w zeszłym roku ;)
a mieszkacie na swoim czy z rodzicami? no i jak przy 2 dzieci i męzu znajdujesz czas na forum? ;)

no ale jaki prezent

nie zapomnę go nigdy:smile_jump::smile_jump:

a czas to starsza zajmuje sie już sobą,mała też często bawi się ładnie koło mnie:smile_jump:,a popisze to jak ma drzemkę a i na dom jest czas....trochę tatuś pobawi czasami

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

a o dziewczynach to Emilka od września do zerówki idzie...koniec laby,chociaż do przedszkola ganiała chętnie

Asia już też w miarę kumata...na etapie fascynacji wszystkim...co ją otacza...chodzi na rączkę ,ma 8 zębów a następne się pchają...i nie dają żyć

je ładnie na razie słoiczkowi dnia,kaszki ,owoce...cały czas doi cyca ,szczególnie w nocy...nie toleruje butli ani smoka...

5 miesięcy pierwszy ząbek
6 miesiąc siedzi sama
15 luty-pierwsze raczkowanie z pokoju do pokoju
21 luty-sama wstaje ,bez trzymana się
9 miesiac podnosi się z klęku,schyla się po zabawki,sama prostuję

urodziła się z wagą 3450,teraz waży 9400

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

isabela
lutka
Agu ale miałaś bolesny dzień matki w zeszłym roku ;)
a mieszkacie na swoim czy z rodzicami? no i jak przy 2 dzieci i męzu znajdujesz czas na forum? ;)

Ty Lutka tez bylas prezentem na Dzien Matki :), co???

a jakze. ponoć odbijam sie czkawką po dzis dzień :P

Odnośnik do komentarza

isabela
gunia43
Katja, cisowianka - moje dziecie tez nie je zbytnio. Tzn kotleta od nas z talerza to ok, szynka, ser zloty z chlebem tez ok, ale warzyw wcale nie chce i owocow ani zupek. Dzisiaj wmusilam w niego pol zupki i tak sukses. Juz tez sama nie wiem co z nim robic. Nawet sloiczki ktore byly ok tez sa be! Dobrze, ze chociaz mleko pije to jakies witaminy ma w tym.

:) alez dzieci sa rozne ze swoimi gustami do jedzenia... Mia uwielbie warzywa i owoce. Niekoniecznie je mieso, a chleba - kanapek w ogole! jedyne co czasami zje to gotowana frankfurterke z tostem, z tym ze tost musze posmarowac, jeszcze goracy, duza iloscia masla - taki zalany maslem zje.
Obiady to glownie ryz, kasze, ziemniaki, makaron-uwielbia, do tego bardzo duzo warzyw, jak jest marchewka duszona to juz niekoniecznie je cokolwiek innego i sos, bo jak przemyce mieso do jej buziaka to wypluwa.
Jedno co mnie martwi to to, ze Mia nie pije w ogole. Czasami da sie namowic na bawarke - wypije moze 30-40ml, herbatek jako takich kompletnie - NIE. Sokow w ogole nie toleruje - MA ODRUCH WYMIONY, czasami lyk wody. Wciaz pije mleko z butli wiec moze tym nadrabia. No i je ogromne ilosci owocow - najbardziej lubi zblendowane w formie papki, ale w calosci tez pogryza.

Mój Kubulec też tak jak Mia preferuje zdrowe odżywanie, bo owoce i warzywa wciąga na jednym wdechu :)
Mięsko lubi, ale tylko takie do obiadku. Szynkę wypluwa zniesmaczony :)

Odnośnik do komentarza

agusia20112
witajcie .Tak czytałam o waszych pociechach co jedzą i jak.Trochę się zmartwiłam.Moja Asiula 26 kończy rok.Nie je jeszcze ani chleba ani biszkoptów,czy takich tam.tylko słoiki!!!Próbowałam dawać ale nie chce albo pluje,albo się dławi. Czasami skubnie ode mnie ziemniaki,kalafiora czy jajko. Lubi taż zabierać mi łyżką z talerza.Słoiki je takie co są od 8 miesiąca,od 10 i od roku.Są tam też kawałki i żuje je. Ale generalnie jedzenia z poza słoików nie chce.Rano i wieczorem je kaszki hippa,lub bobo wity na gęsto łyżeczką.I też nie pije nic.Od urodzenia nie dała się przekonać do butelki,czy kubka niekapka. Jak pije to z łyżeczki lub z mojego kubka,lub zakrętki.Ma 8 zębów,więc ma czym gryźć.Czy któraś mama ma podobne doświadczenia????

I jeszcze jedno ważne pytanie!!!!Czy któraś z Waszych pociech też chodzi na palcach.Asia zaczęła stawać przy meblach w 8 miesiacu.Potam sama się podnosiła,już bez podparcia.Stojąc schyla się po zabawkę i podnosi też bez trzymania się czegokolwiek.Wyglądało że szybko zacznie chodzić.I chodzi ale na palcach,przez co stale się zatacza.Bardzo mnie to martwi.Pediatra uspokaja,że to minie.Neurolog też powiedziała że wszystko jest ok z napieciem mięśniowym i neurologicznie.ale dzieci koleżanek raczej chodzą normalnie.nie wiem co o tym myśleć:36_2_58:

Co do chodzenia, to na pewno nie masz się czym martwić, bo pierwsze kroczki na paluszkach są najzupełniej normalne. Ponoć część dzieci chodzi tak nawet do drugiego roku życia i też jest to w porządku. Kuba chodził na palcach koło tygodnia, dość szybko przestawił się na całe stopy.

A co do karmienia, to Asiula jest typowym dzieciątkiem karmionym piersią. Po prostu ma większe opory jeśli chodzi o próbowanie nowości, bo w końcu cycuś najlepszy :) Zacznie jeść w swoim czasie, albo jak mama cyca ograniczy :)

Odnośnik do komentarza

Witam po naszym rodzinnym 4 dniowym dlugim weekendzie i zamieszczam fotke naszych dzieciakow tzn Maksika i dwoch corek mojej przyjaciolki, ktora mnie odwiedzila. Bylo super, Maksik podskakiwal az z radosci i ze szczescia zaczal chodzic, co konczylo sie wielkim bum, bo chodzic jeszcze nie umie, ale w szale o tym zapominal. Ale nie marudzil, nie plakal, tylko sie chichral, zreszta jak reszta ekipy, z doroslymi wlacznie. bylo super!!!! Ech zaluje, ze moja Madzia nie mieszka blizej mnie. Byly to 2 serio udane dni. No i pogoda dopisala, jak na zamowienie.
Od gory - Hania, Maksik i Julka:-)

Odnośnik do komentarza

gunia43
Witam po naszym rodzinnym 4 dniowym dlugim weekendzie i zamieszczam fotke naszych dzieciakow tzn Maksika i dwoch corek mojej przyjaciolki, ktora mnie odwiedzila. Bylo super, Maksik podskakiwal az z radosci i ze szczescia zaczal chodzic, co konczylo sie wielkim bum, bo chodzic jeszcze nie umie, ale w szale o tym zapominal. Ale nie marudzil, nie plakal, tylko sie chichral, zreszta jak reszta ekipy, z doroslymi wlacznie. bylo super!!!! Ech zaluje, ze moja Madzia nie mieszka blizej mnie. Byly to 2 serio udane dni. No i pogoda dopisala, jak na zamowienie.
Od gory - Hania, Maksik i Julka:-)
[ATTACH]36408[/ATTACH]

Guniu piękna ta trójca!!!Maksio lubi towarzystwo małych dam!

Odnośnik do komentarza

Witam piatkowo po dlugiej przerwie, tak skonana, ze nawet na loginem musialam pomyslec. Co tam u Was to zaraz postaram sie poczytac. Maksik tak dokazuje, ze na forum nie mam szans a potem czesto juz sily i czasu, bo ogarniam mieszkanie i takei tam. Moje dziecko jest grzeczne tylko na dworze i na placu zabaw a w domu tylko sie nudzi i lobuzuje.
Na moje szczescie padl dzisiaj wyjatkowo wczesnie, no ale wczoraj w nocy nie dal nam zbytnio pospac i sam tez sie nie wyspal i po placu zabaw byl k.o. potem kapiel i odfrunal moj skowroneczek do krainy snu. Oby dzisiaj dobrze spal...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...