Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie .Tak czytałam o waszych pociechach co jedzą i jak.Trochę się zmartwiłam.Moja Asiula 26 kończy rok.Nie je jeszcze ani chleba ani biszkoptów,czy takich tam.tylko słoiki!!!Próbowałam dawać ale nie chce albo pluje,albo się dławi. Czasami skubnie ode mnie ziemniaki,kalafiora czy jajko. Lubi taż zabierać mi łyżką z talerza.Słoiki je takie co są od 8 miesiąca,od 10 i od roku.Są tam też kawałki i żuje je. Ale generalnie jedzenia z poza słoików nie chce.Rano i wieczorem je kaszki hippa,lub bobo wity na gęsto łyżeczką.I też nie pije nic.Od urodzenia nie dała się przekonać do butelki,czy kubka niekapka. Jak pije to z łyżeczki lub z mojego kubka,lub zakrętki.Ma 8 zębów,więc ma czym gryźć.Czy któraś mama ma podobne doświadczenia????

I jeszcze jedno ważne pytanie!!!!Czy któraś z Waszych pociech też chodzi na palcach.Asia zaczęła stawać przy meblach w 8 miesiacu.Potam sama się podnosiła,już bez podparcia.Stojąc schyla się po zabawkę i podnosi też bez trzymania się czegokolwiek.Wyglądało że szybko zacznie chodzić.I chodzi ale na palcach,przez co stale się zatacza.Bardzo mnie to martwi.Pediatra uspokaja,że to minie.Neurolog też powiedziała że wszystko jest ok z napieciem mięśniowym i neurologicznie.ale dzieci koleżanek raczej chodzą normalnie.nie wiem co o tym myśleć:36_2_58:

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
witajcie .Tak czytałam o waszych pociechach co jedzą i jak.Trochę się zmartwiłam.Moja Asiula 26 kończy rok.Nie je jeszcze ani chleba ani biszkoptów,czy takich tam.tylko słoiki!!!Próbowałam dawać ale nie chce albo pluje,albo się dławi. Czasami skubnie ode mnie ziemniaki,kalafiora czy jajko. Lubi taż zabierać mi łyżką z talerza.Słoiki je takie co są od 8 miesiąca,od 10 i od roku.Są tam też kawałki i żuje je. Ale generalnie jedzenia z poza słoików nie chce.Rano i wieczorem je kaszki hippa,lub bobo wity na gęsto łyżeczką.I też nie pije nic.Od urodzenia nie dała się przekonać do butelki,czy kubka niekapka. Jak pije to z łyżeczki lub z mojego kubka,lub zakrętki.Ma 8 zębów,więc ma czym gryźć.Czy któraś mama ma podobne doświadczenia????

I jeszcze jedno ważne pytanie!!!!Czy któraś z Waszych pociech też chodzi na palcach.Asia zaczęła stawać przy meblach w 8 miesiacu.Potam sama się podnosiła,już bez podparcia.Stojąc schyla się po zabawkę i podnosi też bez trzymania się czegokolwiek.Wyglądało że szybko zacznie chodzić.I chodzi ale na palcach,przez co stale się zatacza.Bardzo mnie to martwi.Pediatra uspokaja,że to minie.Neurolog też powiedziała że wszystko jest ok z napieciem mięśniowym i neurologicznie.ale dzieci koleżanek raczej chodzą normalnie.nie wiem co o tym myśleć:36_2_58:

Jesli chodzi o jedzenie to nie wypowiadam sie.
Nie wiem jakie masz doswiadczenie, ale 90% dzieci zaczyna chodzic na paluszkach. Naprawde minimalny procent dzieci stawia od razu kroczki pelna stopa. Moje wszystkie 3 corki chodzily na palcach, najstarsza do 3 roku zycia, nawet w butach wspinala sie na palce jak biegla. Mlodsza zaczynala na paluszkach, ale potem jak zaczela chodzic w butach to stawiala cala stope. Najmlodsza wciaz jest baletnica, ale nawet do glowy mi nie wpadlo by martwic sie tym...
Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki za pocieszenie.Zmartwiłam się bo gdzie nie pytałam,to roczniaki już biegają same.A na forum przeczytałam,ze chodzenie na palcach może być spowodowane zaburzeniami neurologicznymi.Starsza córka jakoś szybko biegała na całych stopach.Ale może i ta się rozbiega.

A co do jedzenia to tak sie nie martwie.Mała tyje,pediatra mówi ,że wszystko w normie.No i nadal doi cycusia.Jak chce pić to ssie cycusia i chyba to jej starcza.Najgozej ze podjada nadal w nocy.Ale to ponoć norma u maluszków na piersi

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia co do jedzenia moja mala glowne jedzenie to mleko z butli troszke naszego jedzenia zupki z miksowane be owoce zmiksowane be zjada jeszcze banana gryzac go ale ani wazcie sie go pogniesc to juz papki nieruszy a picie pije dopiero jak odstawilam od cyca czyli jak miala 9-10 miesiecy i to pije tylko ze slomki czyli bidon lub soczki z kartonika.a co do chodzenia tez slyszalam ze poczatki na paluszkach sa :) niemartw sie :)
p.s.sliczne masz te swoje niunie :)


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
witajcie .Tak czytałam o waszych pociechach co jedzą i jak.Trochę się zmartwiłam.Moja Asiula 26 kończy rok.Nie je jeszcze ani chleba ani biszkoptów,czy takich tam.tylko słoiki!!!Próbowałam dawać ale nie chce albo pluje,albo się dławi. Czasami skubnie ode mnie ziemniaki,kalafiora czy jajko. Lubi taż zabierać mi łyżką z talerza.Słoiki je takie co są od 8 miesiąca,od 10 i od roku.Są tam też kawałki i żuje je. Ale generalnie jedzenia z poza słoików nie chce.Rano i wieczorem je kaszki hippa,lub bobo wity na gęsto łyżeczką.I też nie pije nic.Od urodzenia nie dała się przekonać do butelki,czy kubka niekapka. Jak pije to z łyżeczki lub z mojego kubka,lub zakrętki.Ma 8 zębów,więc ma czym gryźć.Czy któraś mama ma podobne doświadczenia????

I jeszcze jedno ważne pytanie!!!!Czy któraś z Waszych pociech też chodzi na palcach.Asia zaczęła stawać przy meblach w 8 miesiacu.Potam sama się podnosiła,już bez podparcia.Stojąc schyla się po zabawkę i podnosi też bez trzymania się czegokolwiek.Wyglądało że szybko zacznie chodzić.I chodzi ale na palcach,przez co stale się zatacza.Bardzo mnie to martwi.Pediatra uspokaja,że to minie.Neurolog też powiedziała że wszystko jest ok z napieciem mięśniowym i neurologicznie.ale dzieci koleżanek raczej chodzą normalnie.nie wiem co o tym myśleć:36_2_58:
MOj Maksik tez stawalm na paluszkach i tez sie martwilam i samo faktycznie jakis miesiac temu przeszlo.
Co do jedzenia - moze poprostu mala lubi papaki i smak sloiczkow. MOj Maksik ma rozne fazy, ostatnio przez tydzien nie jadl nic innego jak mleko albo kaszka z butli. Teraz juz mu minelo, ale generalnie fazy na sloczki tez mial i moego jedzenia wcale nie chcial, a teraz znow odwrotnie - sloiczka nie tknie. Ja bym jedank probowala podawac mdziecku do chrupania to i tamto - chrupki kukurydziane np, zeby nauczyc gryzc i porzadnie przerzuwac. Powodzenia!!!!

Odnośnik do komentarza

isabela
gunia43
Katja, cisowianka - moje dziecie tez nie je zbytnio. Tzn kotleta od nas z talerza to ok, szynka, ser zloty z chlebem tez ok, ale warzyw wcale nie chce i owocow ani zupek. Dzisiaj wmusilam w niego pol zupki i tak sukses. Juz tez sama nie wiem co z nim robic. Nawet sloiczki ktore byly ok tez sa be! Dobrze, ze chociaz mleko pije to jakies witaminy ma w tym.

:) alez dzieci sa rozne ze swoimi gustami do jedzenia... Mia uwielbie warzywa i owoce. Niekoniecznie je mieso, a chleba - kanapek w ogole! jedyne co czasami zje to gotowana frankfurterke z tostem, z tym ze tost musze posmarowac, jeszcze goracy, duza iloscia masla - taki zalany maslem zje.
Obiady to glownie ryz, kasze, ziemniaki, makaron-uwielbia, do tego bardzo duzo warzyw, jak jest marchewka duszona to juz niekoniecznie je cokolwiek innego i sos, bo jak przemyce mieso do jej buziaka to wypluwa.
Jedno co mnie martwi to to, ze Mia nie pije w ogole. Czasami da sie namowic na bawarke - wypije moze 30-40ml, herbatek jako takich kompletnie - NIE. Sokow w ogole nie toleruje - MA ODRUCH WYMIONY, czasami lyk wody. Wciaz pije mleko z butli wiec moze tym nadrabia. No i je ogromne ilosci owocow - najbardziej lubi zblendowane w formie papki, ale w calosci tez pogryza.
Isabela - mleko plynne, w owocach i warzywach oraz zupach tez jest duzo wody. Widac Miaskowi wystarcza. Maksik tez nie pil duzo, ale teraz mu sie zmienilo. Pewnie jak przyjdzie lato i jak bedzie cieplej to Mia sama sie upomni o picie.

Odnośnik do komentarza

agusia20112
a kiedy Wasze pociechy zaczęły chodzić same bez trzymania za rączkę???

moja chetnie chodzi za raczki. Sama robi tylko kilka kroczkow i leci :) Ma czas na samodzielne chodzenie. To moje 3 dziecko, nie porownuje bo nie ma sensu, kazda z corek rozwijala sie inaczej. Uwazam, ze im pozniej chodzi tym lepiej dla kregoslupa. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...