Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HasiaA

Bąbelkowa, przykro mi bardzo. My chyba z Monday w dość podobnym czasie robiłyśmy pierwsze testy. A czekanie jest cały czas, to chyba znak rozpoznawczy ciąży. Zawsze się na coś czeka i czegoś boi. Ja zaraz idę do mojego lekarza. Znaczy najpierw z synem na bilans dwulatka, później lekarz. Od rana biegunka, pewnie ze stresu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Avis i ogolnie dziewczyny ktore poronily polecam zrobic badanie na trombofilie wrodzona. Jest tam bodajze 5 albo 6 mutacji. Ja zrobilam i mi wyszla mutacja mthfr oraz pal-1. Ja robilam te badania w labolatorium test dna w Katowicach (za posrednictwem kuriera ktory zawiozl material do badan) i zaplacilam za wszystko 330zl a np w diagnostyce samo mthfr kosztuje 200zl

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bąbelkowa

Ja się teraz tak zastanowilam N spokojnie. 3 tyg temu byłam w klinice niby z krwotokiem. Okazało się ze to była tylko wydzielina z krwią. I co najlepsze bylam w tedy według wyliczeń w 5.5 dc. Pęcherzyka jeszcze nie było!!! Dzisiaj niby mam 8.6 dc i mam bardzo dobre wyniki krwi i mój pecherzyk dobrze rośnie. Czyli jak dobrze myślę ta ciaza jest młodsza? ;) Boże nadzieję do mnie wróciła :D Mam jeszcze dzisiaj jedna konsultacje tak zapobiegawczo z gin prenatalnym czy jakoś tak. I jestem peeelna pozytywnej energii :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Was dziewczyny. Gratuluje wszystkim z 2 kreseczkami i tym co juz tula swoje slarby.
Karola88 ja wlasnie wczoraj w nocy wrocilam z pl bylam tydzien na badaniach. 31 sierpnia poronilam, 14 wrzesnia na usg moja lekarka znalazla 2 pecherzyki 23mm gotowe do pekniecia a wczoraj 20 wrzesnia dostalam okres.
Porobilam badania ktore mi zlecila w tym badania kariotypow ktore beda do 4 tyg i zaplacilam za nie 720zl.
Za reszte badan zaplacilam w sumie niecale 980zl i wszystkie wyszly bez zarzutow.
Moja dr zobaczyla tez ze mam chyba jakiegos polipa w jami macicy ktory tez moze powodowac poronienia wiec musze go usunac ale to tez koszt ok 2.5 tys i chyba kolo listopada znowu pojade do pl zeby zrobic ten zabieg.
Na trombofilie mnie nie badali nie wiem czemu nie dala mi na to skierowania.
Jak bede w listopadzie to zbadam.
Trzymajcie sie cieplo i pracujcie nad kreseczkami :-)
Pozdrawiam serdecznie Karola i caluski dla Twojej krolewny :-)

malenstwa kochane (18tc) -19.03.2014 :-( #(8tc) - 15.12.2014 :-( # (14tc) - 06.09.2015 ;-( #(12tc) - 31.08.2016 ;-( # (10tc) - 24.02.2017 :-(
Jak Bóg może patrzeć na tyle cierpienia???;-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To na trombofilie robilam prywatnie, koszt 330zl. Na prawde warto bo moze sie okazac, ze sukces bedzie tkwic w heparynie.
No i cos krotka mialas 2 faze cyklu

Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BĄBELKOWA -KOCHANA NA PEWNO TAK JEST !!! Pamiętsz jak było ze mną? Pozamaciczna ,skierowanie do szpitala i co? !!! Już słyszałam serduszko!! Kciuki za wizytę i daj znać.

4 poronienia, 2 dzieci
http://fajnamama.pl/suwaczki/lepu48k.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karola88 dzięki za podpowiedź, jednak chyba na razie zrobię te badania na ten zespół, o ile nie są zbyt kosztowne, bo spotkałam się i z cenami do 500 zł. Jeśli będą takie, to muszę troszkę odczekać.
Chyba wolę, żeby wyszedł ten zespół niż przez złą budowę macicy.

Jest tu jakaś dziewczyna z dwurożoną macicą? Jak to jest z donoszeniem ciąży, naprawdę aż takie problemy?

Aniołek - 29.08.2016

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvwn158wv7sq7k.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość merci11

Babelkowa, na pewno jest tak jak piszesz, że ciąża jest młodsza. Poczekaj cierpliwie jeszcze z tydzień, przypuszczam, że już będzie widać to, co trzeba ;).

beti, czytałam Twoją historię i bardzo bardzo trzymam kciuki! Życzę Ci, żebyś trafiła na dobrego lekarza, który się Tobą odpowiednio zajmie. Jeszcze będziesz mamą :)

Bierze mnie przeziębienie. Mąż mówi, żebym wzięła leki, ale oczywiście dopóki nie dostanę okresu to nie wezmę... Nie czuję, że zaciążyłam, ale gdzieś tam jest jakieś prawdopodobieństwo, więc lepiej nie ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć dziewczyny. Cieszę się że tyle dobrych wiadomości się pojawia. Ja właśnie jestem w szpitalu miałam zabieg usuwania polipów z zatok. Jestem już po 2 @ po tej październikowej jak moje zatoki dojdą do siebie to ruszamy ze staraniami.
Mam pytanie może któraś z Was (o ile pamiętam to tak) była w podobnej sytuacji i poleci jakie badania mam zrobić. Mianowicie poroniłam a w zasadzie urodziłam swoją córeczkę w 21 tygodniu z wyniku histo wyszedł jakiś ropień zapalny i podniesione znacznie crp lekarz nie zalecił żadnych badań tylko kazał próbować. Tsh miałam w normie przez całą ciążę.

pozdrawiam

12.10.2017 Eryk 3620 gram i 55 cm
--
21 tc - 10.07.16 Martynka ♥ (*)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O rety tyle się tu dzieje, co do tych wszystkich badań to mi lekarz nic nie sugerował ... Ale chyba zrobię tsh żeby zobaczyć jak to wygląda, bo ostatni raz miałam robione z dwa lata temu i miałam wynik 4,5 ...

http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3wbptaemf.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malgosia9210

Cześć dziewczyny, niestety ale tez mnie dotknęło to nieszczęście. Dziś nad ranem poroniłam moja pierwsza ciążę. Wg usg ciąża obumarła w 4 tygodniu, dziś miałam zacząć 8. Wczoraj w nocy pojechałam na sor z plamieniem ale mnie nie przyjęli, po kilku godzinach już z dużym krwawieniem przyjęli mnie w innym szpitalu. Jestem załamana, staraliśmy się kilka miesięcy o ta ciążę, mam ciężką prace w której mam do czynienia z wieloma czynnikami zagrażającymi ciąży, promienie rtg, wirusy, zajadliwe bakterie, duzy wysiłek fizyczny. Boje się ze to ze nie poszłam na zwolnienie odrazu spowodowało poronienie. Płacze jak dziecko i nie wiem jak sobie mam z ta strata poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Małgosia9210 bidulka my tu wszystkie rozumiemy Twój ból. Daj sobie czas na płacz, na żałobę, na przetrawienie i oswojenie swojej straty. Kiedyś będzie dobrze. Wszystko się jeszcze ułoży.

http://fajnamama.pl/suwaczki/57dt7cw.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~malgosia9210 rozumiem Cię jak każda z nas tutaj i wiem, jak bardzo Ci jest ciężko, tym bardziej, że to tak świeże, tulę Cię wirtualnie. Trzeba ten smutek przejść niestety, ale mieć nadzieję że w przyszłości zaświeci słońce i na pewno zostaniesz mamą, wiem , że tak będzie :)

[url=https://www.suwaczki.com/tickers/relge6ydgqe1774j.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość HasiaA

malgosia9210 tutaj pewnie każda z nas wypłakała morze łez. Z czasem jest trochę łatwiej. Człowiek uczy się żyć na nowo dawnym życiem. Chociaż ja bardzo potrzebowałam zmiany izmieniłam pracę. Przede wszystkim się nie obwiniaj. Każda z nas postępuje tak, jak uważa, że będzie dla nas i dziecka najlepiej, to co się stało jest od nas niezależnie. I chyba każda czasem pomyśli co by było gdyby. Ale to nie ma sensu, bo i tak nigdy nie poznamy odpowiedzi.
Ja wróciłam dziś wściekła z przychodni. Jakaś kobieta przyszła wezwana na szczepienie z dzieckiem. Dziecko całe w strupy. Twarz, ręce.. wszystko. Nie poszła wcześniej do lekarza, bo myślała, że przejdzie samo!!? Dostała skierowanie do szpitala, całą poczekalnie i pokój dla dzieci zdrowych dezynfekowali. Ale kto wie, czy się nie zarazimy. W końcu kilkanaście minut tam razem byliśmy. Nawet noworodek tam był. Ech. Ludzie nie myślą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malgosia9210

Dziękuję za wsparcie. Byłam w kościele, pomodliłam się za aniołka, poprosiłam mojego dziadka żeby się nim opiekował. Trzymam kciuki za dziewczyny którym się udało zajść po poronieniu, niech to dziecko wszystkie łzy im wynagrodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiosenka krechy jak ta lala:) ja 2,dni przed okresem też miałam taki wyraźny i były dwa pęcherzyki....:)Został mi jednak jeden:)Trzymam kciuki:)
Bimbelkowa jest tak że jest najpierw pęcherzyk,potem pojawia się ciałko żółte w pęcherzyki a dopiero później zarodek połączony z ciałkiem żółtym.Ciałko przekształci się w łożysko.Na moje oko jest ok.Widoczność ciałka żółtego to DOBRY OBRAZ:) Ja na jednym z ust widziałam nawet ciałko połączone z bąbelkiem taką nicią,która przekształci się w pępowinę. A początku olbrzymie znaczenie ma jakość sprzętu i umiejętności lekarza,na pewno nie jedna z dziewczyn to potwierdzi.Bedzie dobrze!!!

https://www.suwaczki.com/tickers/wnid9vvjxelfeepw.png]Tekst linka[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/ug379vvjmbbyuikr.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Merci11 dziekuje Ci bardzo :-*
Karola88 zrobie ta heparyne jak bd w Polsce w listopadzie . Tak cos za szybko dostalam @ w sumie 31 sierpnia poronilam to liczylam to jako pierwszy @ teraz nie wiem. Ale w 14 dniu po poronieniu mialam 2 jajeczka gotowe do pekniecia i 20 ten @ przyszedl. Po poronieniu wszystko jest dziwne. Czekam jeszcze 3 tyg na badania kariotypow....ciekawe co tam powychodzi.
Trzymajcie sie dziewczynki i dbajcie o siebie i swoje 2 kreseczki :-)

malenstwa kochane (18tc) -19.03.2014 :-( #(8tc) - 15.12.2014 :-( # (14tc) - 06.09.2015 ;-( #(12tc) - 31.08.2016 ;-( # (10tc) - 24.02.2017 :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość HasiaA

U mnie wieści dobre. Dzidzia tylko szybko podejrzana i to przez brzuch, ale serduszko bije 152 razy. Następna wizyta 03.10. Może jakoś wytrzymam. Wtedy już będzie po etapie, na którym obumarła ostatnia ciąża. Dostałam skierowanie na badania, w tym tarczycę ze względu na napady zimna. Oby było wszystko w normie.
Bąbelkowa, jak dodatkowe konsultacje?
Gratuluję nowych kreseczek Dziewczynki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Beti a jeszcze sie zastanawialam.. robilas wymazy w kierunku myko i ureoplazmy? No i chlamydia. Bo to tez moze powodowac poronienia.
Ja chyba w szpitalu zlapalam ureoplazme i oboje dostalismy antybiotyk na to.

Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karola88 tak to tez robilam. Mialam cala kartke badan za ktore zaplacilam 890zl. Podobno najpotrzebniejsze zeby wykluczyc to co moze powodowac poronienie.
Jeszcze zostal ten polip do usuniecia moze to on powodowal to wszystko.
Bo chyba wtedy ciaza nie ma szans sie rozwinac....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bąbelkowa

HasiA Pan mi powiedział że generalnie muszę czekać. Obecnie to najlepsze dla mnie. Jeśli za półtora tyg nie będzie zarodka to wiadomo trzeba będzie pomyśleć nad zabiegiem. Jednak miał już takie przypadki ze ciaza się chowala i pokazała po czasie. Trzeba być dobrej myśli i tyle. Jeżeli jednak sie okaże że będę musiala miec zabieg bo ciaza sie nie rozwija to odrazu mam się zgłosić ze skierowaniem do niego na badania prenatalne itd. Więc nie będzie źle. Poza tym jestem dobrej myśli. 4.10 mam wizytę na 8:30 więc się wszystko okaże. Super że u innych wszystko się układa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bąbelkowa a czemu od razu zabieg a nie indukcja poronienia? Mniejsza ingerencja jest lepsza dla Ciebie i bardzo mozna zredukowac mozliwe powiklania.
Przyzylam 2 poronienia. W pierwszym po indukcji nic nie ruszylo i mialam zabieg- z psychocznego punkti widzenia jest lepszy bo jestes nieswiadoma tego co sie dzieje. Drugi raz ronilam teraz w lipcu. Zadzialala farmakologia- jednak.widok dzieciatka przesladuje mnoe do tej pory

Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...