Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Achmea poczekaj jeszcze z tydzień lub dwa i wtedy jak nie dostaniesz @ wybierz się do lekarza. Organizm potrzebuje trochę więcej czasu na powrót do normalności... ja po samoistnym czekałam 33 dni, miesiaczka była bardziej bolesna niż wczesniejsze, ale wcale mi to nie przeszkadzało, cieszyłam się, że jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kattie, co za niespodzianka! 13 tyg. to już duży bobasek! Najgorszy trymestr masz już za sobą, teraz już z pewnością będzie dobrze:-) Faktycznie, passa dobrych nowin trwa.Niech bobaski szczęśliwie rosną w brzuszkach swych mamuś;-)
Joanne, to miłe że omnie pamiętasz.Nie wiem jeszcze dokładnie co z moją ciążą, bo po tych dwóch różnych diagnozach, nie byłam na kolejnej wizycie.W przyszłym tygodniu jestem umówiona do na pawdę dobrego specjalisty, który z pewnością nie pomyli się w diagnozie i dobrze odczyta usg.Nie chcę przerywać tej dobrej passy, która ostatnio trwa na tym forum, ale w 90% jestem pewna że moja ciąża się nie rozwija.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość izka2580

Witam! Wywołana odpowiadam..
Podczytuję Was cały czas.. Bardzo się cieszę z dobrych wiadomości..
Niesia ty jesteś moją nadzieją..z racji na podobny wiek dajesz mi nadzieję..
Wiosenka wpadasz z taka informacja.. GRATULUJĘ KOCHANA.
Za wszystkie kobietki trzymam kciuki.
A ja jestem niestety już po 4@ od zabiegu..i nic.. nawet żeby nie myślec na porządne zajęcia sportowe się zapisałam. W październiku wybiorę się do gina..może sie coś popsuło we mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość merci11

mamaminka, ojejusiu, jaki słodki maluszek!
niesia, wisienka, gratulacje dziewczyny, cieszę się, że wszystko ok!
Gratuluję pozostałym zafasolkowanym, mocno trzymam kciuki, sporo was tu w dwupaku :)

Ja byłam wczoraj u gina, bo dzwonili, że wyniki cytologii są do odbioru i że zalecają konsultację z lekarzem. Zestrachałam się, ale okazało się, że "cytologicznie" jest ok, natomiast jest stan zapalny. Przepisał mi globulki, mam nadzieję, że to załatwi sprawę. @ zbliża się chyba, bo już mnie brzuch zaczyna pobolewać. Jakoś nie nastawiam się w tym miesiącu na dwie kreski, bo ten cykl był trochę dziwny, nie było śluzu szyjkowego, no jakaś taka bieda :P.

achmea, ja co prawda nie miałam łyżeczkowania, ale pierwsza @ pojawiła się po 42 dniach. Spokojnie, widocznie wszystko jeszcze dochodzi do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Merci u mnie też jakoś dziwnie, bez nadmiaru śluzu... Miałam już wiecej nie testować, ale nie wytrzymałam i poszłam do apteki po clerblue znowu, gdzieś czytalam ze po poronieniu często pierwszy lub dwa cykle są bezowulacyjne... wiec chciałam to sprawdzić.. Dwa dni puste kółeczko, dzisiaj migająca buźka :)) wiec jednak owulacja jest!

Izka, na spokojnie, jak w końcu zaskoczysz to się zdziwisz hehe na pewno nic się nie popsuło, dbaj o siebie, ale nie przeginaj z tym sportem za bardzo ;)

Monday bądź jednak dobrej myśli, daj później znać co i jak :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej :) odbiję trochę od tematu, pytanie do "tarczycowych" kobiet. Zrobiłam sobie przy okazji kontroli męża badania na TSH i kurcze nie wiem co myśleć. Wyszło 4,1. Piszą różnie. Ale taką utarta norma jest 0,4–4,0 mU/l, maksymalnie do 5 mU/l. Dodatkowo wyczytałam,że u kobiet w ciąży albo starających się, wynik powyżej 2,5 jest już powodem do niepokoju...Mąż ma 1,22 mU/l. Duża różnica, nie? Byłam lekko przeziębiona w trakcie badań,mogło to mieć wpływ na wyniki? Powinnam powtórzyć badania? Ale się zdołowałam no...

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Runa,
4,1 to za wysoki wynik, ja przy takim rozpoczęłam branie tabletek. Masz jakieś hormony przepisane? Przeziebienie raczej nie ma na to wpływu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Runa,Joanne ma rację.Twój wynik niby w granicy normy,ale dla kobiet starających się i w ciąży wynik powinien być ok 1,2.Twój gin na pewno będzie wiedział co robić i przepisze Ci ethyrox.Pewnie będziesz musiała też pójŝć do endokrynologa na bardziej szczegółowe badania.Ja też mam niedoczynnoś tarczy i biorę ethyrox.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Około 6 lat temu mój pierwszy wynik TSH wynosił 4,4. Poszlam do rodzinnego lekarza bo cały czas byłam zmęczona, strasznie wypadały mi włosy i miałam opuchnięte powieki, ten powiedział ze to tylko lekko podwyzszona norma i może mi dać skierowanie do endokrynologa, ale nie trzeba... w końcu mowie, ok to niech pan pisze... trafiłam do kijowego endokrynologa, który leczył mnie jodem kilka miesięcy, TSH podnioslo się do ponad 6,0. Znalazłam dobrego, prywatnego lekarza i odpukać, dobiera mi dobrze dawki tabletek i wyniki są super.

Runa, głowa do góry, to nie koniec świata, kilka tygodni i wszystko się unormuje. Na początku będziesz musiała porobić kilka innych badań, potem pewnie dostaniesz euthyrox25 i będziesz kontrolować, czy tsh spada. Będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, że to nie koniec świata ale już zaczynają się myśli, że mogłam się wcześniej zbadać i może zaczynałabym właśnie 4 miesiąc itd... nie mam chyba żadnych objawów, no może tylko często podpuchniete oczy, ale przed ciąża odżywiałam się zdrowo i uprawiałam sport, uważałam się za osobę zdrową, a te badania zrobiłam tylko dla świętego spokoju. Z drugiej strony, przynajmniej wiem, że to mogło być przyczyną poronienia i mogę to unormować.
Czyli powinnam iść i do ginekologa i do endokrynologa? Nadal będę mogła brać witaminy z kwasem foliowym z tym euthyroxem? Gdy już się unormuje może znów nawracać?
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)

Dominik ♡

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Merci11

Ale serio dla kobiet w ciąży/starających się o dziecko Tsh powinno być 1,2? Mój endokrynolog mówil, że wystarczy poniżej 2,5. Ja mam 1,8 i nie dał mi euthyroxu, kazał brać jod i selen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Merci11

Runa, możesz brać euthyrox i wszystkie inne witaminy czy suplementy ciążowe, to nie koliduje ze sobą. Jak wyrównasz ths to oczywiście trzeba je kontrolować, bo może znowu nawracać. Myślę że możesz zrobić sobie jeszcze ft3, ft4, atpo i atg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, do dwóch lekarzy, chyba, że twój ginekolog ma drugą specjalizacje endokrynologie, czasami są tacy :)
Jak juz dostaniesz tabletki i tsh spadnie to i tak raczej będziesz musiała je dalej brać... taki urok niedoczynnosci tarczycy, że leczenie trwa całe życie.
Kochana dla świętego spokoju, zanim zajdziesz znowu w ciążę poròb sobie wszystkie inne standardowe badania, takie jak grupy krwi, toxo, cytomegalie, przeciwciala na różyczke, wzw, hiv, twój lekarz Ci powie jakie... nie możesz siebie za to obwiniać, widzisz, ja porobiłam wszystkie badania, wszystko było w normie.. i też poronilam... tak widocznie miało być, chyba lepiej tak niż urodzić ciężko chore maleństwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wisenka 90-Aaaaaaa tak czułam !!!! Gratulacje!!!! trzymam kciuki :)
Katti- gratuluje ,chciałabym już być na twoim miejscu.
Izka - zaloguj się proszę ,wtedy jest łatwiej .Jeśli daję ci nadzieję to działaj!! czekam na twoje 2 kreseczki.
Mi się udało to tobie też!! Acha - sprawdz prolaktynę ja miałam za wysoką i kilka miesięcy nie mogłam zajść a po leku za 2 mce zaszłam !!!
Merci 11 dziękuję
Runa - mi tsh zbija do 1 teraz zwiększyła mi dawkę. Przeziębienie nie wpływa na wynik! Nie chcę straszyć ,ale przy ostatnim poronieniu tsh miałam 1,7 . Lek raczej cały czas będziesz brała,ja muszę do końca zycia ,bo bez leku od razu się podnosi. Ale lek szybko działa ja w miesiąc z 1,7 zjechałam na 0.879. Jutro badam tsh bo w piątek do endo.
Pozdrawiam resztę dziewczyn.

4 poronienia, 2 dzieci
http://fajnamama.pl/suwaczki/lepu48k.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej dziewczyny, dawno mnie nie było ale widzę, że jest tutaj coraz weselej. Gratuluję mamaminka :) Ja już po odebraniu wyników, wszystko w normie, przyczyna poronienia nie znana, lecz @ jeszcze nie przyszła. Byłam na wizycie u lekarza okazało się że była owulacja tydzień temu, robiłam też testy. Teraz mam 70% szans ze jestem znowu w ciąży, więc czekam.... Muszę wytrzymać jeszcze dwa tygodnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk3wbptaemf.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję dziewczyny, w następnym tygodniu od razu szukam endo i zapisuje się do gina, bo chcemy jak najszybciej zacząć znów, teraz czekam na @, szkoda jeśli nie zbije tsh w tym cyklu, bo tak planowaliśmy no ale cóż, nie chcę znów narażać fasolki.
Inne badania na toxo, antyciala, chlamydie itd z tego co zrozumiałam, na pierwszym pobraniu krwi zostały zrobione, gdyby było coś nie tak, chyba by mi powiedzieli, ale dopytam jeszcze.
Niesia to kurcze, jeśli ja miałam takie tsh w ciąży jak teraz to się nie dziwię, że tak się stało :x

Dominik ♡

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anna13

Runa
Wiem, że to nie koniec świata ale już zaczynają się myśli, że mogłam się wcześniej zbadać i może zaczynałabym właśnie 4 miesiąc itd... nie mam chyba żadnych objawów, no może tylko często podpuchniete oczy, ale przed ciąża odżywiałam się zdrowo i uprawiałam sport, uważałam się za osobę zdrową, a te badania zrobiłam tylko dla świętego spokoju. Z drugiej strony, przynajmniej wiem, że to mogło być przyczyną poronienia i mogę to unormować.
Czyli powinnam iść i do ginekologa i do endokrynologa? Nadal będę mogła brać witaminy z kwasem foliowym z tym euthyroxem? Gdy już się unormuje może znów nawracać?
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)

witam .ja miałam biochemiczną (oczyszciłam sie sama).po 4 cyklach znów zaszłam wciąze zrobiłam badania tsh, ft3,ft4 anty tpo i tg na tarczyce. wynik tsh wyszedł mi 7 ,1 reszta w normie.po dwóch dniach powtórzyłam tsh i było 4,5 bez zadnych tabletek, udałam sie do prof. endokrynologa dostałam euthyroc dawka 62,5 progesteron i acard (ze wzgledu na wczesniejsża biochemiczną) tego roku w marcu urodziłam dziewczynke własnie mi to dokazuje, pozdrawiam bedzie dobrze.i witaminy brałam od poczatku femibion.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Achmea, ja miałam tym razem zabieg. Pierwsze 2 razy czyściłam się samoistnie.
Moje straty zdarzały się w 8, 6 i 10 tc, więc teoretycznie powinnam najgorsze momenty mieć juz za sobą. Mimo to nie wyobrażam sobie jeszcze jak to będzie gdy dzidziuś się urodzi.
Odnośnie tarczycy - ja choruje na hashimoto i biorę eutyrox 75. Moje tsh oscyluje w granicach 1-2. Jednak objawy niedoczynności mam i tak. Po ciąży myślę poeksperymentowac z suplementacja naturalnej tyroksyny. Podobno efekty rewelacyjne. Diametralnie poprawia się samopoczucie i znika opuchlizna. Zobaczymy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/57dt7cw.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczejestem w szoku ile nas tutaj tarczycowych jest...
u mnie lekarz powiedział, że przyczyną mogło być to, iż 1,5 miesiaca wcześniej wyjęłam implant, prawdopodobnie miałam jeszcze hormony hamujące ciążę we krwiobiegu i organizm potraktował fasolkę jak intruza.. i się oczyscił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi gin powiedziała że tsh nie powinno być większe niz 2.5 jeżeli wyjdzie większe to zaprasza do ginekologa-endokrynolog .
Ja czekałam na @ po lyzeczkowaniu równe 35 dni. @ była bolesna i jest bardzo obfita jak nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...