Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość migdałka

PaniWalewska, w takim razie trzymam kciuki za pierwszą wizytę i daj znać czy dostałaś zielone światełko...tego Ci życzę...
--------
fiadusia, właśnie tego się boję, że jak zajdę w ciążę szybciej niż lekarz zalecał, to przy pierwszej wizycie dostanę po głowie...przykro mi, że jesteś kolejna, którą spotkał ten przykry los;/ Ale teraz będzie wszystko dobrze, pisz od czasu do czasu co tam u Ciebie żeby nas starające się podnieść na duchu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Migdałka, oprócz tego, że możesz dostać po głowie to dodatkowy stres o maluszka. Wiadomo, że zawsze kobitka boi się po takich doświadczeniach, ale tak jak pisałyście wcześniej - nie się sobie nic do zarzucenia.
Dzisiaj jestem po wizycie i u małego wszystko dobrze, dla mnie tylko witaminki w postaci żelaza. Będę zaglądać i sprawdzać jak wasze poczynania :).

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgem0lnxmn9.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marchewkaaa

dziewczyny, miesiączka spóznia mi się trzy dni, cieszyłam się, że może tym razem nie przyjdzie i znowu będę w ciąży, no ale ... ale ... ale po tych trzech dniach na wkładce odkryłam małą plamkę krwi i tyle, na drugi dzień już krew się nie pojawiła, natomiast test nie wychodzi pozytywnie. O CO CHODZI ?? Niby plamienia pojawiają się w ciąży, ale dlaczego test jest ujemny ? co się dzieje ? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdałka

marchewka, może tak być, że było to plamienie implantacyjne i bardzo możliwe, że jesteś w ciąży...poczekaj jeszcze kilka dni i powtórz test, bo często zbyt mała ilość hormonu powoduje, że nie widać jeszcze drugiej kreseczki :)) dodatkowo pamiętaj żeby koniecznie robić z moczu porannego...
------
fiadusia, dobrze, że Twój maluszek ma się dobrze :)
A jeżeli chodzi o mnie, to mąż mnie powstrzymuje i zachowuje zimną krew...mówi żeby się wstrzymać...więc na razie się go słucham ale gdyby tylko powiedział "działajmy" to bym się zdecydowała już po 2 @ :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właśnie wróciłam z 1 wizyty monitoringu. Lekarz zadowolony bo w prawym jajniku pęcherzyk o prawidłowej na ten dzień cyklu wielkości, endometrium też w porządku. W piątek jadę sprawdzić czy pęcherzyk urósł. Zobaczymy. Póki co optymistycznie mnie wizyta nastroiła :) jutro prolaktyna...
Znalazłam właśnie poprzednie badania prolaktyny z października - albo byłam w bardzo początkowej ciąży wtedy, albo jeszcze nawet nie, ale wtedy była ok, wszystko w normie, tyle, że robiłam bez obciążenia, a jutro mam z obciążeniem i po godzinie znowu pobieranie krwi. Zobaczymy. Jestem pozytywnie nastawiona po dzisiejszej wizycie, bo uważam, że wszystko jest ok! :))
ściskam was wszystkie!

http://fajnamama.pl/suwaczki/qwgkxkm.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdałka

PaniWalewska, miło słyszeć pozytywne informację :)
trzymam kciuki no i oby tak dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdałka

Hej dziewczyny..co u Was słychać?
Marchewka jak Twój teścik??
PaniWalewska jak prolaktyna?
pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurczę, właśnie na 11.45 idę do doktorki... nerwicy już dostaję, bo się boje bardzo co to wyszło z tą prolaktyną...
a na 17-tą jadę na 2-gi monitoring... ehhhh...denerwuję się!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdałka

Będzie dobrze..! uszy do góry i wracaj z dobrymi wieściami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej, właśnie wróciłam od doktorki. Prolaktyna 1-wsze badanie w normie, a po obciążeniu wysoka, tzn. więcej niż 6 razy. Dostałam zalecenie aby brać cyclodynon. Czy któraś z was zna ten specyfik? To ziołowy lek bez recepty, który ma tą prolaktynę troszkę obniżyć. Lekarka zaleciła stosować ją 3 m-ce. Nie pytałam czy możemy się już starać, bo czekam jeszcze na ten dzisiejszy monitoring, ale na ulotce cyclodynonu wyczytałam, że nie należy go stosować w ciąży...
coś ktoś wie o tym preparacie? ps. dam znać wieczorkiem co na monitoringu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdałka

A jak w ogóle wygląda to badanie prolaktyny? trochę jestem niedokształcona w tym temacie..;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

normalne badanie krwi, trzeba być na czczo, mi doktorka kazała być wypoczęta, więc poszłam dzień wcześniej spać o 22, wstałam o 6.20. Nie można dobę przed badaniem współżyć, męczyć się fizycznie, lekka kolacja nie później niż 12h przed badaniem i denerwować się nie można bo to wszystko podwyższa poziom tego hormonu. Prolaktyna to podobno hormon stresu. Po pobraniu krwi dają tabletkę do wypicia - metoklopramid (MTC) i po 1h znowu pobierają krew. Ta tabletka powoduje wzrost prolaktyny i jeśli jest ok, to po jej wzięciu powinna wzrosnąć 2-4 razy, niektórzy mówią że maksymalnie 6 razy. Jak nie wzrośnie wcale to źle, jak wzrośnie za dużo to też źle, a jeszcze jak bez tabletki jest wysoka, to całkiem klapa. Wysoka prolaktyna może powodować brak owulacji. Przekonamy się dziś czy moja prolaktyna po tabletce również ma taki skutek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem!!! :)
więc... pa doktor od razu na wstępie ucieszony bo pęcherzyk urósł od worku o 4 mm :) stwierdził wręcz: "tak jak obstawiałem" :) później mu się pożaliłam że ta prolaktyna po obciążeniu wysoka a on mi na to, żebym się nie przejmowała, bo co z tego skoro widać to co widać czarno na białym. Cyclodynon mówił żebym sobie pobrała, nie zaszkodzi. Na koniec powiedział, że właściwie od jutra już jest szansa że zajdę w ciąże, więc z niedowierzaniem spytałam go czy naprawdę możemy się już starać, a on cyt. "szkoda by było zmarnować coś takiego" i dał mi wydruk z 15 mm pęcherzykiem :D we wtorek idę sprawdzić czy pękł. A teraz kończę, bo... same wiecie ;P
ps. trzymajcie kciuki!
:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdałka

ha! super wieści...zazdroszczę Ci, że już możesz zabrać się do roboty :P POWODZENIA Czekamy zatem na jeszcze lepsze wieści...:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

migdałko, już nie długo Ty też będziesz mogła znowu się starać. Zobaczysz, że to szybko zleci. Ja się od początku nastawiałam na 3 m-ce, że wcześniej na pewno nie. Dałam sobie czas na regenerację, zdążyłam się przebadać. Teraz jestem spokojniejsza i wczorajsze "zielone światło" wywołało we mnie prawdziwą euforię. Na pewno martwiłabym się ogromnie jakbym "poszła na żywioł" i liczyła że będzie ok. Teraz nie mam sobie nic do zarzucenia, że czegoś nie dopilnowałam. Mam nadzieję, że starania będą owocne.
Zobaczysz, że będziesz dużo spokojniejsza, jak usłyszysz "oficjalnie" od lekarza zgodę. Ja wiem, że chęć jest nie słuchać nikogo, tylko własnych chęci. Ja też przecież nie wiedziałam co robić, bo to czekanie na "już można" to jakiś koszmar, ale teraz na prawdę podchodzę ze spokojem i nadzieją, że wszystko się uda!
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdałka

PaniWalewska, dzięki za przywołanie do porządku, to mi pomaga żeby wytrwać te 3 m-ce...:) to prawda, że jeśli odczekam tyle ile trzeba to będę spokojniejsza, że roię wszystko zgodnie z zaleceniem lekarza..A Tobie życzę żeby się udało za pierwszym razem:P czekam na nowiny..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdałka

no to super :) teraz pozostaje sama przyjemność i czekamy na dobre wieści...
--------
dziewczyny, jesteście?? co u Was? Marchewka jak Twoja sytuacja??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mama-aniolka85

Ja zaszlam w ciaze bez problemow, mimo wysokiej prolaktyny, w wieku 16 lat bralam metokroplamid i pojawilo mi sie mleko-do tej pory jak nacisne to leci. Przed pierwsza ciaza zbadalam poziom i mialam 59 przy normie do 30. Pozniej nie badalam, ale problemow z mlekiem nie mialam. W kolejna ciaze zaszlam przez przypadek, wiec widac podwyzszony poziom nie zawsze oznacza ze beda problemy z zajsciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, chyba przestanę chodzić do lekarza…
Byłam u swojej pani doktor zdać relację z monitoringu.
I zaczęłam się zastanawiać po co ja w ogóle do niej chodzę. Bo mam wrażenie że ona mnie traktuje jak osobę, która ma problemy z zajściem w ciążę… a ja takich problemów nie miałam!
Dzisiaj zleciła mi badanie progesteronu w poniedziałek, a w 3 dniu cyklu – jak będzie w ogóle – FSH i LH. Naprawdę nie wiem do czego to zmierza. Mam nadzieję, że FSH i LH po prostu nie będę musiała robić, bo nie będzie okresu ;P
Zobaczymy za tydzień!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość migdałka

PaniWalewska, mam nadzieję, że po prostu nie dostaniesz @ i problem sam się rozwiąże :P czasem lekarze szukają problemu tak gdzie go nie ma...zamiast np. wysłuchać :(
ja dzisiaj dostałam @ idealnie w 26 dniu jak zawsze, więc stwierdzam, że u mnie wszystko wróciło do normy...i po @ zacznie się walka z samą sobą...starać się czy się nie starać...:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie .. Oto moja hostoria:-( w styczniu dwie kreski na tescie , dwa dni pozniej krwawienie - samoistne poronienie - 8 tyd . Od dwoch tyg bol piersi , mdlosci itp - objawy ciazy ! Od 3 dni zrobilam juz chyba z 10 testow- kazdy blada druga kreska . Mieszkam w uk i wiem ze do 12 tyg ciazy nie uznaja ! 3 kwietnia lece do Polski i do gin. Bardzo sie boje ! !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...