Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aga 88

WsZyStkim roczniakom życzę cudownego życia :)!  Dziewczyny chyba zmagam się ze wstydliwym problemem hemoroidów.... Czy to możliwe, że w ciąży nie miałam, rodziłam cc, a teraz po 9 miesiacach nagle bach...? . Na razie miałam tylko teleporade... U nas młody zaczyna powoli czworakować, wcześniej stanął. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol
15 minut temu, Gość Aga 88 napisał:

WsZyStkim roczniakom życzę cudownego życia :)!  Dziewczyny chyba zmagam się ze wstydliwym problemem hemoroidów.... Czy to możliwe, że w ciąży nie miałam, rodziłam cc, a teraz po 9 miesiacach nagle bach...? . Na razie miałam tylko teleporade... U nas młody zaczyna powoli czworakować, wcześniej stanął. 

Mi sie zaczęły w ciąży juz, chyba od zaparc. Teraz Czasem mi dokuczaja, ale nie jest to Jeszcze jakos uciążliwe 🙂 Maksiu skończył w czw roczek, wczoraj mieliśmy imprezę 🙂

zaliczyliśmy juz fryzjera, i czekamy az maly zacznie powoli chodzić 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga 88

Okropny bol bylas z tym u lekarza. Jak sobie pomyśle o badaniu to az nie chce isc.... Ogolnie u mnie nic nie widac, tylko domyslam sie ze to moze byc to. Jak to leczylas?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gość Aga 88 napisał:

Mi przytrafiły się 3 lata temu. Byłam w szoku bo przecież miałam 23 lata..no to jak taka młoda dziewczyna i hemoroidy...ale doszłam do wniosku że to z powodu stylu życia bo zmieniłam pracę z tylko stojącej na siedzącą. I też nie byłam do końca świadoma jakie cudowne właściwości ma błonnik. Ja byłam u proktologa. Hemoroidy chyba 2 stopnia takie w środku a nie na zewnątrz. Głównie przy (dwójeczce) korzystaniu z toalety leciała mi krew czasem ciurkiem. Samo badanie nie było straszne czy bolące. Głównie krępujące. Ale wtedy byłam tak wściekła bo ogólnie miałam skierowanie od rodzinnego ale na Nfz to 2 miesiące trzeba było czekać. Nie chciałam więc się zapisałam prywatnie w LuxMed-120zl. Wchodzę do gabinetu, mówię co i jak a lekarz do mnie że musi mnie zbadać żeby zobaczyć co i jak ale to badanie kosztuje 120zl (czyli włożenie takiej rozporowej rureczki) . Nosz pierwszy raz w życiu miałam taką sytuację że płace za wizytę a potem muszę znów płacić za badanie na tej wizycie. Byłam wkurzona więc samo zaglądanie mi do pupy było już mi obojętne. Głównym problemem było to że miałam ranę w środku między hemoroidami i z tego leciała mi krew.  Ogólnie przepisał mi dwa rodzaje czopków żeby brać co wieczór na zmianę: hemorol i proktis-M oraz maść Ruskorex żeby się tam smarować i głównie smarować przed włożeniem czopka. Kazał kupić też w aptece Colon-C - błonnik i go dodawać do jedzenia ale ja go pije (nawet do dziś ale nie codziennie mimo to mam go zawsze w domu bo udrażnia jelita) piję 2 łyżeczki plaskie na pół szklanki wody. I kazał do surowek do obiadu dodawać łyżkę oleju ale tego nie stosowałam. Podjadam też często suszone śliwki. Ale można też namoczyć 2 suszone śliwki w pół szklanki wody na noc i z rana to wypić-podobno działa jak Colon-C czyli w łazience pójdzie gładko. 🙂 Hemorol i Colon C jest bez recepty bo to zawsze mam w domu nie wiem jak jest z Proktis-M i z Ruscorexem. Ogólnie teraz wiem co ma dużo błonnika i co zjeść żeby pogoniło więc już się pilnuję żeby zapobiegać hemoroidom. 

Aniołek 22.06.2020-11 tyd.  😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny ból

Niczym. Po prostu mi.sie pojawiaja przy zaparciach tylko, wiec nie jest to uciążliwe i nigdzie z tym nie bylam. Mysle ze po drugiej ciazy bede musiała 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć dziewczyny ❤️Jusia,chłopaki żądza 😂❤️Super że wszystko dobrze i dzidzia rośnie .Sandawilla piękna sesja ❤️Malutka śliczna .Okropny ból sto lat dla Maksia ❤️Niech rośnie zdrowo ❤️My do fryzjera narazie nie ,Bruno ma takie słodkie loczki i zostawimy je.Ciekawe po kim chyba po teściu 😂Chodzi juz prawie ale boi się jeszcze sam wiec przy meblach albo ściany się trzymie .Ogólnie jest grzeczny i kochany ,wiadomo broi tez trochę .W nocy śpi pięknie w łóżeczku ,ostatnio miał trochę kiepskie nocki ale zęby mu idą te boczne tylnie .Witam nową koleżankę ,przykro mi ale będzie dobrze kochana głowa do góry .MamoJylianka odezwij się ,Aniolkowa ,Aniołka Olka ,Nadzieja Pikey co u was.Nurkowanie pozdrawiam ❤️Bruno pozdrawia ciotki forumowe 

4F051524-7E1C-4CA9-BFB2-5E5B77CE4D0F.jpeg

EE0E6555-DE23-4B0A-B4FF-AA72408471AA.jpeg

7E558026-E298-44E0-B263-A2FAC87595FF.jpeg

• Lubię to 1

http://fajnamama.pl/suwaczki/ohom1se.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga 88

Jusia dzieki bardzo! Sprobuje Twoich sposobow i jak nie przejdzie po 1-2 tygodniacb pojde do lekarza. Przyznam, że bardzo nie chce tam isc... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Gość Aga 88 napisał:

Jusia dzieki bardzo! Sprobuje Twoich sposobow i jak nie przejdzie po 1-2 tygodniacb pojde do lekarza. Przyznam, że bardzo nie chce tam isc... 

Pij Inkę błonnik, też pomaga. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak miło patrzeć na Wasze pociechy! Dają dużo nadziei! Często do Was zaglądam, wszystkim kibicuje ❤️

Ze skutkiem czytam  kolejne historie, ale wierze, że w końcu dla każdej z nas nadejdzie ten szczęśliwy dzień i wsyztsko się ułoży.

U mnie wielkimi krokami zbliża się termin niedoszłego porodu moich Fasolek 🖤 Niby pół roku starań od zabiegu, a czuje jakby to trwało już cała wieczność...

Dziś byłam na usg, lekarka dopatrzyła się że pękły dwa pęcherzyki, ale nie nastawiam się na nic, jakoś nie wstrzeliłam sie z testami owu, więc zakładałam nawet cykl bezowulacyjny i nie za bardzo się staraliśmy, w zasadzie to pierwszy taki odpuszczony miesiąc, zmęczenie materiału wzięło górę.

Ciesze się, że moje wyniki są w porządku i w razie dalszych niepowodzeń zrobimy badania nasienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Mako mako ,trzymam kciuki aby się udało ja właśnie odpuściłam i wtedy zaskoczyło ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iza

Cześć ,mam pytanie,po jakim czasie po poronieniu dostałyście okres,ja jestem 5tyg po poronieniu w 15 tyg ciąży,małą urodziłam sama,potem zabieg łyżeczkowania,I okresu nadal brak,było przytulanie I nie wiem czy mogłam zajść ponownie w ciąże eh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Iza, oczywiscie ze moglas, tu kilka dziewczyn nie doczekalo pierwszego@. A Aniolkowa dopiero co urodzila, tez nie doczekala. Test zrob, 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kazia

Cześć dziewczyny, Jestem po kontroli u mojego gin, z histopatologii i badan genetycznych płodu nic nie wynikło. Liczyłam ze może zaleci jakieś dodatkowe badania, powiedział, ze mogę zbadać tsh...  
zalecił starania po 3 @, czyli dopiero w połowie kwietnia, to się wydaje bardzo odległym terminem  💔 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cudak88

Cześć Dziewczyny! Czytałam, że pisałyście o hemoroidach. W moim b. bliskim otoczeniu była osoba, która przez wiele lat się z tym zmagała. Chodziła po lekarzach, próbowała korzystać z medycyny alternatywnej, często bywała już w szpitalach z powodu tych bóli, a co pomogło?

Pijawki. Brzmi strasznie, ale tak właśnie było. Co więcej po tym jak ta osoba wyszła z tego to poleciła swoją lekarkę kolejnym osobom, które również zmagały się z tym problem i na dzień dzisiejszy wszystkie pozbyły się tego okropnego kłopotu. Podobno to w ogóle nie jest taki ból jak człowiek myśli, raczej ukłucie, a potem pijawka już robi co trzeba, oczywiście wszystko pod kontrolą lekarza. I cenowo też to mieści się wg mnie w graniach normy. Zawsze możecie sprawdzić czy w Waszych rejonach nie ma kogoś, kto się tym zajmuje i ma dobre opinię. Nie warto się męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patka
W dniu 21/2/2021 o 1:37 PM, Jusia napisał:

Patka- na wcześniejszych wizytach nikt nic nie mówił o płci. Dlatego ja też się nie wyrywałam. Na początku było mi wszystko jedno. Oby zdrowe i oby żyło. Potem zaczęłam sobie tak marzyć i czuć, że to dziewczynka. Ale jednak chłopak. Mimo to cieszę się. ☺️Już się przestawiałam z myśleniem chociaż miałam cudne plany na piękne sukieneczki, kupilam nawet kilka kwiatowych opasek na główkę. 

Dziewczyny, piękne macie te bejbiki 🙂 mega zazdro i nie mogę się doczekać, aż będę swoje Bobo trzymać w ramionach 🙂

Ja tak sobie myślę, że wolałabym nie wiedzieć na prenatalnych, bo tak naprawdę szanse na prawidłowe rozpoznanie płci wtedy były 50/50. Pani też mówiła, żeby się nie nastawiać, ale już jak usłyszałam „chyba dziewczyna”, to tak mimowolnie się nastawiłam. Oczywiście tak samo będę się cieszyć z chłopczyka, ale na razie nie umiem myśleć inaczej o maleństwie, jak o dziewczynce ze względu na tę sugestię 😅 Ale jak mówisz - najważniejsze, że zdrowe i że jest wszystko w porządku! Ja dopiero za 2 tygodnie poznam płeć na połówkowych (jak tym razem będzie chciało pokazać). Od tygodnia czuję już delikatne ruchy maleństwa ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sandawilla piękna sesje i piękna Pamiątka 🙂 szczególnie że te nasze dzieciaczki tak szybko rosną... No to teraz sie zacznie jak zaczyna człapać 🙂

Okropny ból  wszystkiego najlepszego dla Maksia 🙂

Mario Bruno super stylowka 🙂

A u nas dziewczyny co młoda wstaje podpiera się o wszystko. Ma 5 zębów i kolejny na wylocie. Dzisiaj kończy 10 miesięcy. Nocki są w porządku raz tylko karmie w nocy ale poprzestawialo się jej cos i juz o 5:30 wstaje i tym samym szybciej wieczorem zmęczona i już muszę ja kąpać o 18:30i kłaść spać. 

Dziewczyny ale rosną te wszystkie nasse dzieciaczki. Już roczki sie zaczęły a pamiętam dopiero nasze testy 🙂

Staraczki walczcie do końca bo  jest o co!! 🙂 trzymam kciuki 

Screenshot_20210223_191156_com.android.gallery3d.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno nas nie bylo wiec się witamy . Pozdrawiamy wszystkie ciocie 🙂

U nas wszystko w porządku, Karola rośnie jak na drożdżach a ja z nudów zajęłam się szyciem wyprawek dla maluchów i tak nam mija czas . Chciałabym wrócić do pracy ale niestety narazie nie mam takiej możliwości. 

Screenshot_20210223-191728_Gallery.jpg

• Lubię to 1

Aniołek 31.08.2018 http://fajnamama.pl/suwaczki/qukf8qr.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Soniamalutka ,Nadzieja jakie macie ślicznotki ❤️❤️Rosną nam pociechy jak na drożdżach .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve

Dziewczyny podpowiedzcie mi bo już opadam z sił. 

Chodzi o tsh. Czy Wam też tak tsh skacze?? Robiłam w grudniu badania biorąc dawkę letrox 75 i mój poziom był na 0.5 więc moja Endo przeszła na dawkę 75 -6 dni i 1 dzień 37,5. I dziś byłam na badaniach i od razu poziom 1,8

Wiem że przy ciazy ten poziom powinien być w okolicy 1 A właśnie to tarczyca w poprzedniej ciąży bedac na poziomie 9,4 przy pozytywnym teście narobiła szkod:(

Ft4 mam w normie. 

Druga sprawa -czy hematolog może dac mi skierowanie na takie badania jak

Przeciwciała antykardiolipinowe (IgG, IgM)
Przeciwciała przeciwko β2-glikoproteinie I (IgG, IgM)
Antykoagulant toczniowy  ???

Dostałam te badania i kilka innych do wykonania od ginekologa i dziś w szpitalu dostałam wycenę 950zl. Jeśli trzeba będzie to zrobię je prywatnie ale jeśli jest szansa na skierowanie to chętnie bym skorzystała. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve

TSH 1,8 to ok wynik w ciąży. Osobiście miałam zwykle 1,9-2.46 i wszystko było ok, zmienialiśmy poprostu wtedy dawkę. To normalne w trakcie ciąży. Najważniejsze, że chodzisz do specjalisty.

Co do badań od hematologa - wydaje mi się, że tak. Ja dostałam. I na mnóstwo innych dziwnych. W tym trombofilie czy zespół antyfosfolipidowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama Aniołka Olka

Myślałam o odpisaniu dla Eve i zamiast tego, napisałam jak Ty. Przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve
6 godzin temu, Gość Mama Aniołka Olka napisał:

Myślałam o odpisaniu dla Eve i zamiast tego, napisałam jak Ty. Przepraszam.

Dziękuję za odpowiedź. 😘

No jestem cały czas pod opieką endokrynologa ale i tak mam ciągle wahania.  

mam nadzieję że też dostanę skierowanie na te badania od hematologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny, czy któraś z Was miała podobnie?

Od poronienia mija 7 cykl i praktycznie w każdym plamie przed miesiączką, czasem 2 dni czasem więcej. Aktualnie zaczęło się we wtorek po poniedziałkowym USG. 4 cykl biorę duphaston bez rezultatów, więc raczej nie jest to niedomoga lutealna 😕 lekarka raczej bagatelizuje, a ja już się naczytałam o zapaleniu endometrium.

Wiem, że wizyta u lekarza jest konieczna, nawet chce iść do innego lekarza podczas urlopu mojej lekarki ale zanim tam dotrę to liczę na jakieś sugestie lub uspokojenie z Waszej strony 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gomerka

Mako mi po 1 poronieniu totalnie rozjechały się cykle, dziwne plamienia itp. Tak naprawdę dopiero rok po udanej ciąży wróciły do normy. Jednak ciąża rozregulowuje organizm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy dostałyście po poronieniu antybiotyk? Na wizycie po poronieniu lekarka pytała czy coś tam brałam, podła jakąś nazwę i była zdziwiona, że nie ale nic więcej nie dodała, a ja już nie dopytywałam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...