Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny dziękuję. 😘  Jeszcze nie skaczę pod niebiosa ale cieszę się, że mogłam zobaczyć bijące serduszko NOWEGO ŻYCIA, które we mnie rośnie. 
DELIIICJA- stresu żadnego nie miałam. Nic a nic. Szłam na tę wizytę jak na najnormalniejszą wizytę "przeglądu podwozia" 😉 
Zleciła mi: ogólny mocz i krew, glukozę podstawową i grupę krwii W sumie to nawet nie spojrzała na moje wyniki bety, tsh i ft4. ( chyba, że tylko rzuciła wzrokiem).  Kazała brać kwas foliowy i Magnez B6 3x1. ( teraz wyczytałam że ten MgB6 jest usunięty z aptek lub jest ciężko dostępny) 
Wiecie dziewczyny po co ten magnez? Nie spotkałam się z tym żeby go suplementować w ciąży. 
No i trochę słabo się czuję z tym, że kolejna wizyta będzie u innej doktorki. Ta gin powiedziała, że zaprasza 16.12 na kolejną wizytę a jak poszłam do położnej się zapisać to ona, że absolutnie nie ma opcji nawet do końca grudnia. No ale trudno - nie oczekuję wiele po NFZ. 

127182799_720633291990843_6853495961111200333_n.jpg

Edytowane przez Jusia

Aniołek 22.06.2020-11 tyd.  😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Jestem po prenatalnych. Oczekiwanie przeżyłam zawał od rana ale... Będziemy mieć Córeczkę i z badania wynika że zdrowa jak rybka 😘

Cudak88 czekam z niecierpliwością na info od Ciebie :**

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena

Perfidia - Widzę, że rzeczywiscie w Danii maja całkiem inne podejście do ciąż, w Polsce przecież na zwolnienie można iść tak naprawdę od początku jeśli się tylko chce (tymbardziej z powodu panującej sytuacji). Ja w ciąży miałam tarczyce ponad 2,8 - teraz lekami (biorę euthyrox) została zbita do 0,80 (kontrolę u endokrynologa mam dopiero w grudniu, więc zobaczę jakie będą dalsze zalecenia). Z tego, co dowiadywałam się u kilku ginekologów i endokrynologów to w czasie starań o ciąże najlepiej mieć TSH w okolicach 1 ale moja siostra w czasie ciszy miała wyższa nawet odemnie i nic się nie działo,więc tak naprawdę nie ma reguły na to myślę... Ja też zrobiłam sobie przerwę i planuje rozpocząć starania po 2 miesiączkach tak jak zalecił mi bardzo dobry Pan doktor od poronień (ale jak wiemy nie ma reguły, wiele dziewczyn szczęśliwie donosi ciąże, w które zaszły przed 1 miesiączka). Musimy być dobrej myśli. Też mam cichą nadzieję, że teraz się wszystko uda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patka

Jusia Cudowna wiadomość, super, że serduszko było już widać! Oby dalej do przodu ✊🏻 

Niecierpliwa wspaniale! Może teraz dziewczynki zaczną dominować na forum, bo jak do tej pory, to chyba większość chłopaków 😄

Ja byłam dzisiaj u ginekologa, bo przeraziłam się tym wczorajszym wynikiem LH, ale jak na ten etap ciąży (4 + 4), wszystko jest prawidłowo - pęcherzyk ciążowy na swoim miejscu, nic więcej nie było widać na razie, mam następną wizytę 16.12. Dostałam duphaston 2x1 i jod. Duphaston ze względu na poronienie i delikatne bóle podbrzusza, które czasem występują. Oby wszystko było dobrze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
5 godzin temu, Jusia napisał:

Jestem po 1 wizycie ciążowej. Dziś 5+4. Miałam usg. Maleństwo 2 mm. Bije już serduszko. Tylko widziałam bijące serduszko, nie słyszałam, ponieważ pani doktor powiedziała że nie będzie tego włączać żeby nie nagrzewać dziecka bo za małe. Ale wszystko dobrze się rozwija i kolejna wizyta za 3 tygodnie. Niestety u innej lekarki ponieważ do tej co dziś byłam nie ma już terminów.  Trochę mi ulżyło. Wzięłam od razu L4. Oby tak dalej. 🙂

Super gratuluję serdecznie.

Trzymam kciuki za dalsze dobre wiadomości.;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
3 godziny temu, Fiolka87 napisał:

Elena od 2 dni po pozytywnym teście owu dawka 0,6 (ważyłam 62kg). A później dawka dobrana wyższa 0,8 bo serduszko biło trochę za wolno. Na kolejnej wizycie biło już ładnie. Później badałam anty Xa i na podstawie tego wyniku miałam dawkę 1,0 (jakieś 2,5 mies. przed porodem). Dawka była wysoka, ale wynik pokazał, że musi taka być bo kolejny wynik anty Xa był już lepszy. 

Dobrze pamiętam że jeździłaś do dr Banacha ?

Mam do niego 300km zapisałam się do niego. Już szukam pomocy po prostu wszędzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Gość Magda napisał:

Dobrze pamiętam że jeździłaś do dr Banacha ?

Mam do niego 300km zapisałam się do niego. Już szukam pomocy po prostu wszędzie

Tak, jeździłam do Banacha. I nie żałuję bo naprawdę ogarnia trudne przypadki 🙂

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Gość Elena napisał:

Fiolka, Kochana a jaka dawkę heparyny miałaś od owulacji i jaka od pozytywnego testu? 

Podobnie bo mam 173cm 🙂

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patka--czyli u nas jest tydzień różnicy. Ja dzis 5+4 i też kolejną wizytę mam 16.12. 😊 Super że tak się udaje 🙂 A staraczki też się doczekają 2 kresek 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
2 godziny temu, Fiolka87 napisał:

Tak, jeździłam do Banacha. I nie żałuję bo naprawdę ogarnia trudne przypadki 🙂

To ja taki przypadek jestem 🙄

Zrobiłam trochę badań z immunologi. Więc do moich mutacji , tarczycy,  problemów z cukrem dochodzą rozjechane cytokiny i wysokie nk 😣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Gość Magda napisał:

To ja taki przypadek jestem 🙄

Zrobiłam trochę badań z immunologi. Więc do moich mutacji , tarczycy,  problemów z cukrem dochodzą rozjechane cytokiny i wysokie nk 😣

Z cytokinami i NK nie pomogę. Chyba Nurkowanie Ewelina26 się w tym orientują. Wiem tylko o wlewach z intralipidu. Miałam jeden taki wlew. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve
7 godzin temu, Fiolka87 napisał:

Dziewczyny z mutacjami PAI-1 walczcie o heparynę od owu. Może się udać jak będziecie brały od testu ale nie musi. Mi np. od testu się nie udało a od owu tak. 

Fiolka87 A acard też brałaś czy tylko heparyne?

Jusia gratuluję,  czy Ty masz jakieś mutacje, też się wspomagasz heparyna czy tylko witaminy? Co w tej chwili bierzesz z witamin?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
49 minut temu, Fiolka87 napisał:

Z cytokinami i NK nie pomogę. Chyba Nurkowanie Ewelina26 się w tym orientują. Wiem tylko o wlewach z intralipidu. Miałam jeden taki wlew. 

A ten wlew to na co? Jakieś dokarmianie zarodka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
20 minut temu, Gość Eve napisał:

Fiolka87 A acard też brałaś czy tylko heparyne?

Jusia gratuluję,  czy Ty masz jakieś mutacje, też się wspomagasz heparyna czy tylko witaminy? Co w tej chwili bierzesz z witamin?

Pytanie nie do mnie ale ja biorę heparynę  I Acard  75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Jusia- cudowne info ❤️ daj sobie czas na radośc. Ja dziś naprawdę poczułam szczęście, poczułam że będzie dobrze. Strach nie zniknie całkowicie ale teraz przeważa radość 🌈❤️

Cudak88 prosze odezwij się jak tam po badaniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cudak88

Cieszę się każdą dobrą wiadomością tutaj! Każdą! Każda nowa osoba z dwoma kreskami (Jusia!!! Patka!!!), każda kolejna udana wizyta to miód na serce! Każdy nowy bobasek na świecie to wielka radość!

Staraczki, nieustannie trzymam kciuki!

Napiszę krótko (dziękuję za zainteresowanie!), bo za dużo emocji na dzisiaj i dolegliwości mocniej doskwierają z tego wszystkiego, a lubię odnieść się do tego co piszą tutaj dziewczyny, zatem wrócę z większym monologiem jutro... 🙂 A póki co informuję, że badanie było dosyć szybkie (spodziewałam się dłuższej wizyty), ale wszystko dobrze, prawidłowo, wymiary idealne wszystkie, oczywiście płakałam odkąd usłyszałam pierwsze dobre wiadomości - co więcej, Specjalista powiedział, że on mi daje 90 procent na to, że Maleństwo jest zdrowe i, że uważa, że badanie z krwi nie jest w ogóle potrzebne, że dałoby mi to 5 procent więcej pewności. Decyzja należała do mnie, ale on kilkukrotnie powtórzył (także pani na recepcji), że wg niego nie muszę iść prywatnie na test Pappa. I nie poszłam. Ten facet to znany człowiek, jest o nim dużo w internecie, moja koleżanka całą ciążę u niego miała, a moja Gin powiedziała, że to bardzo dobry wybór i położna na recepcji to samo, zatem pozostaje mi mu zaufać i może zacząć się cieszyć, tak jak Niecierpliwa! 😘 gratulacje!!! Zaczynam szukać detektora! ❤️

monia_franiu - trzymam mocno kciuki za jutro i mam nadzieję, że trafi się lepszy lekarz, choć najważniejsze, że ten u którego byłaś nie powiedział nic niepokojącego!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniolek

Dziewczyny mama mi kupiła takie witaminy polecone w aptece...słyszałyście może o nich? 

PRENACAPS MULTI 1.

Składniki: Magnez (cytrynian magnezu), witamina C (kwas L-askorbinowy), pullulan (otoczka kapsułki), cynk (cytrynian cynku), witamina D (cholekalcyferol z lanoliny), niacyna (amid kwasu nikotynowego), witamina E (bursztynian D-alfa-tokoferylu z soi), kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia), witamina B6 (5'-fosforan pirydoksalu), witamina B2 (ryboflawina), witamina B1 (monoazotan tiaminy), kwas foliowy (sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego), jod (jodek potasu), selen (l-selenometionina), biotyna (D-biotyna), witamina B12 (metylokobalamina).

Wystarczy to czy jednak lepiej postawić na polecane tutaj metylowane suplementy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Cudak88 uff bo się zaczynałam martwić! Czekam na monolog 😄

Aeniolek ja proponuję wssytsko osobno. W mixach nie dość że slaby skład to dawki niskie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

P.s. moje badanie też trwało 20 minut ale od razu Maluch pięknie współpracował, lekarz szybciutko złapał wymiary, sprawdził narzady i nawet policzył paluszki u rąk 😍😍 ładnie szybko sprawnie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eve zamiast acard brałam aspirin cardio wieczorem. Heparyna rano. 

Magda intralipid na problemy z immunologią. 

intralipid_revital_clinic_gdynia.png

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Magda--nigdy nie robiłam badań pod kątem mutacji. Więc obecnie żyję w przekonaniu, że jestem w pełni zdrowa. Z jajnikami też żadnych problemów nie mam. Dlatego nie biorę, żadnych leków.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patka

Jusia faktycznie, równy tydzień różnicy! Fajnie, zawsze raźniej, będąc na podobnym etapie ciąży  😃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga94

Dziewcznyny cieszę się razem z wami i mam ciągle nadzieję że za chwilę dołączę do was .

Aktualnie jestem na diecie bo po zabiegu przytyłam troszkę.  Być może zajadałam stres. Aktualnie zaczęłam nowy cykl a owulacja wypada mi prawdopodobnie na szczęśliwą 13 w grudniu. Mam nadzieję że grudzien będzie tym szczęśliwym miesiącem.  Pozdrawiam was wszystkie i za wszystkie trzymam mocno kciuki. 💗💗💗💗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patka

Aga94 trzymam za Ciebie kciuki, na pewno się uda i niebawem do nas dołączysz ✊🏻 Ja wyszłam z założenia, że już raz w ciążę zaszłam, więc na pewno możemy mieć dzieci i nie będę się spinać, jak już zaczniemy się starać (nie sądziłam wtedy, że będzie taka szybka niespodzianka)  Ty też tak pomyśl i na luzie, a znowu zobaczysz szybko 2 kreseczki 😊 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...