Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Lunka85- po tym co piszesz wnioskuję że lekarz od razu postawił na ciąży krzyżyk. Nie mam pojęcia co w takiej sytuacji robić. Dla lekarza jest to kolejna źle rozwijającą się ciąża i woli ugasić ogień w zarodku niż dać leki i obserwować i żeby się kobieta męczyła. 

Nie miałam takiej sytuacji więc nawet nie wiem czy są nadzieje jakiekolwiek. 

Jeśli chodzi o zajście w kolejną ciążę możesz próbować już po 1 @. Czasem bywa tak że kobiety nawet nie dostają @ bo są już w nowej ciąży. Ale nie nastwiaj się psychicznie że uda się po 1 @. Ja się tak nastwialam. Ze nie ma innej opcji, że muszę zajść i kropka. I życie pokazało mi środkowy palec. Udało się dopiero po 4 @. 

Miałam łyżeczkowanie i @ wróciła normalnie jak miałam przed ciążą 28 dni to cylke po łyżeczkowaniu też były 28 dniowe. Więc wróciło do normy. Oczywiście pierwszej @ po zabiegu nie dostaniesz idealnie. Niektóre kobiety czekają nawet 70dni na pierwszą @ ale są to mniej spotykane przypadki. 

Wiem co teraz czujesz, boisz się jak cholera bo chcesz ratować a nikt nie chce pomóc i po prawdzie to nie zależy od ciebie. Trzymaj się. Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania albo chciała się wypłakać to pisz ty śmiało. My rozumiemy to co czujesz jak nikt inny. 😘

Aniołek 22.06.2020-11 tyd.  😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DELIIICJA
20 godzin temu, mako_mako napisał:

Ja robiłam prywatnie w alabie w czerwcu/lipcu badania i poszłam po prostu do punktu pobrań i powiedziałam co chce zrobić, tak po prostu od ręki. 

Z tego co się orientuję to może być w takich punktach problem z krzywymi cukrową i insuliną, bo nie wiadomo jak organizm zareaguje na obciążenie glukoza i powinien być na miejscu lekarz. 

Ja patrzyłam właśnie na stronie alab to podstawowy "zestaw ciążowy " ponad 400 zł 16 badań. 😮 i właśnie nie wiem czy iść tam , bo jak robiłam tam bete zapłaciłam prawie 60 zł A w labo szpitalnym 18 zł! A może tyle aż kosztują te badania ? 

Jusia - dopiero 7 tydzień. No ale kurczę wszystko wygląda okej i biorę tą heparyne i duphastan może tym razem się uda 🙏modlę się codziennie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

spacer.png

Zrobiłam sobie zestawienie witamin b complex ile jest skladnikow w jednej tabletce w różnych firmach i zdecydowałam się raczej na tego bicapsa może to którejś pomoże w doborze również dla siebie :) ja do tego zestawu dorzucę jeszcze witaminę d3 i metylowany kwas foliowy 0,8 ze swansona i mam nadzieje, jeśli chodzi o witaminy, że coś tym wskóram, zobaczę jeszcze co powie mój gin czy dołożyć jakieś jody i inne . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Wraz z mężem dostaliśmy właśnie skierowanie do poradni genetycznej, powiedzcie mi proszę gdzie w Trójmieście dostanę się na NFZ do takiej poradni. 

I będę mieć pewność że  gentyk wystawi mi skierowanie na kariotyp dla mnie i męża badanie nasienia dla niego oraz dla mnie jeszcze przeciwdziała antykardiolipinowe igg igm, przeciwciała antyfosgolipidowe, Antykoagulant toczniowy, przeciwciała przeciwko b2 glikoproteinie igg igm (może cos pominęłam co warto było by dodać?) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kaśka
W dniu 22/11/2020 o 9:16 AM, Gość Lunka85 napisał:

Czesc, jestem tu nowa. Moj maluszek nie urosł nic od 2ch tygodniu- ciągle stoi na 6+1, serce bije ale poniżej 90 uderzeń... nie wiem co mam myśleć, dziś powinno być 8+5. Lekarz nie założył karty, nie dostałam nawet skierowania na podstawowe badania za to zostałam poinstruowana co robić w razie poronienia. W środę zaczelam plamic i byłam na IP, okazało się że jest krwiak więc dostałam l4 i duphason (który mam odstawić jak zacznę krwawic). Czy serio nie ma już nadziei i mam się szykować na poronienie? Zakładając że skończy się lyzeczkowaniem trzeba czekać 3 cykle że staraniami? Miałam cykle co 24 dni, bardzo wam się poprzestawiało po?

Hej, ja niestety miałam podobny przypadek na pierwszej wizycie wszystko super a na następnej nie biło serduszko. Dostałam skierowanie do szpitala z którym i tak wstrzymałam się tydzień bo, liczyłam na cud. Niestety się nie udało :(. Tabletki nie pomogły więc zrobili mi zabieg. Póki co lekarz każe czekać na pierwszą @ która mam nadzieję lada chwila się pojawi bo, od zabiegu już 4 tygodnie. A co do starań to mi lekarz powiedział, że po pierwszej @ jak wszystko będzie ok to da nam zielone światło. W międzyczasie robię sobie zlecone badania. Trzymaj się! Wiem jak to boli ale jeszcze będzie dobrze zobaczysz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Chciałam wykonać badania genetyczny z test dna coś ponad 800zl jak skończą badania z histopatu mialam wypożyczyć materiał. Ale zaczęłam mieć wątpliwości czy będzie z czego badać. Dwa dni po zabiegu mało co że mnie leciało. Za to z soboty na niedzielę mialam takie skrzepy wielkie że pół nocy nie spałam i w sumie tak do teraz mam z tym że przed chwilą zauważyłam że wypadła ze mnie jakaś biała podluzna tkanka jakieś 2cm na ok 1cm jakby unerwiona i boje sie że to właśnie to co powinno zbadać ale lekarzem nie jestem, wychodzi na to tylko że słabo mnie oczyscili wtedy. Eh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość smutek86

dzisiaj połówkowe 😀 wszystko jest w normie, serduszko pięknie bije❤️ wymiary też ok 😍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Ale tu ucichło... 

Mam jutro wizytę u hematologa Dr. n. med. Krzysztof Matyśniak w med reh w Gdyni czy jeśli wizyta jest prywatna jest szansa że da mi badania na NFZ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
2 godziny temu, Gość smutek86 napisał:

dzisiaj połówkowe 😀 wszystko jest w normie, serduszko pięknie bije❤️ wymiary też ok 😍

Cudownie 😍😍😍😍😍 oby tak dalej 💓

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gabi123

Cześć dziewczyny 😊

Chciałam się pochwalić, że na świat przyszedł mój synek przez cc z wagą 3850 g 😁🙈 Kawał z niego chłopa, jest zdrowy i kochany bardzo 🥰 Chciałam się też pożegnać z grupą, dziękuję Wam bardzo za rady, dobre słówko i pocieszenie. Życzę wszystkim dużo zdrówka a staraczkom upragnionych dzidziusiow 🍀 Trzymajcie się ciepło 🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena
5 godzin temu, Gość Sayuri napisał:

Ale tu ucichło... 

Mam jutro wizytę u hematologa Dr. n. med. Krzysztof Matyśniak w med reh w Gdyni czy jeśli wizyta jest prywatna jest szansa że da mi badania na NFZ? 

Kochana nie mam niestety pojęcia jak będzie w Twoim przypadku, ponieważ ja wszystkie badania robiłam i robię prywatnie. Nawet w sytuacji, gdy chodziło o normalne badania krwi to moja prywatna lekarka nie mogła mi na nie dawać skierowań, każde badanie robiłam na własną rękę. Jednakże nie znam się jak to wygląda i czy istnieje taka możliwość. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena
6 godzin temu, Gość Sayuri napisał:

Chciałam wykonać badania genetyczny z test dna coś ponad 800zl jak skończą badania z histopatu mialam wypożyczyć materiał. Ale zaczęłam mieć wątpliwości czy będzie z czego badać. Dwa dni po zabiegu mało co że mnie leciało. Za to z soboty na niedzielę mialam takie skrzepy wielkie że pół nocy nie spałam i w sumie tak do teraz mam z tym że przed chwilą zauważyłam że wypadła ze mnie jakaś biała podluzna tkanka jakieś 2cm na ok 1cm jakby unerwiona i boje sie że to właśnie to co powinno zbadać ale lekarzem nie jestem, wychodzi na to tylko że słabo mnie oczyscili wtedy. Eh

Z tego co wiem to większość firm w przypadku, gdy materiał po poronieniu jest "zły" i nie da się na jego podstawie wykonać badań to oddają pieniążki. Badania genetyczne z materiału po poronieniu robiłam z firmy Genesis - tam na pewno tak było, ponieważ sama dopytywałam. Wszelkie inne badania typu trombofilia, kariotypy robię właśnie z Testdna. Każda z tych firm ma fachowa obsługę, która odpowiada na pytania więc warto w razie czego zadzownic i podpytać. Dodam, że w moim przypadku warto było wykonać te badanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena
W dniu 22/11/2020 o 9:16 AM, Gość Lunka85 napisał:

Czesc, jestem tu nowa. Moj maluszek nie urosł nic od 2ch tygodniu- ciągle stoi na 6+1, serce bije ale poniżej 90 uderzeń... nie wiem co mam myśleć, dziś powinno być 8+5. Lekarz nie założył karty, nie dostałam nawet skierowania na podstawowe badania za to zostałam poinstruowana co robić w razie poronienia. W środę zaczelam plamic i byłam na IP, okazało się że jest krwiak więc dostałam l4 i duphason (który mam odstawić jak zacznę krwawic). Czy serio nie ma już nadziei i mam się szykować na poronienie? Zakładając że skończy się lyzeczkowaniem trzeba czekać 3 cykle że staraniami? Miałam cykle co 24 dni, bardzo wam się poprzestawiało po?

Każdy lekarz patrzy na to inaczej. Jedna moja Pani Doktor mówiła, że najlepiej rozpocząć starania o dzidziusia po pierwszej miesiączce ale zna przypadki, że kobiety zaszły w ciążę jeszcze przed tą miesiączka i wszystko było ok. Drugi specjalista, czyli inny Pan Doktor powiedział mi abym rozpoczęła starania po 2 miesiączce a w tym czasie zrobiła sobie wszelkie badania pomagające lepiej przygotować się do kolejnej ciąży. Dodam, że byłam po łyżeczkowaniu. 

Jeśli chodzi o miesiączki to tutaj również różnie bywa. Ja pierwsza miesiączkę dostałam po 40 dniach, a na drugą jeszcze czekam, więc nie wiem po ilu dniach ją dostanę. Normalnie cykle miałam co 28 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Dziewczyny, info po wizycie 12+1 Bąbel ma 6,17 cm serducho bije miarowo 164 na minutę ❤️ wyniki ksiazkowe. Gin widziała płeć (mówiła że raczej pewne) ale nie chciała powiedzieć 😁 w środę prenatalne ❤️

Cudak88 Ty dziś byłaś u gin czy idziesz dopiero w środę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Gabi- cudownie! Gratulacje Kochana, s jak mu na imie? Niech sie zdrowo chowa 😍

Dziewczyny po wizytach- i oby do przodu! 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Gabi gratulacje 😍Dziewczyny super że wizyty wasze Ok ,cieszymy się bardzo .Mako mako gratulacje .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gabi gratulacje. Niech synek zdrowo rośnie. Wagę ma zbliżoną do mojego synka przy urodzeniu (3870g - też miałam CC). 

Smutek86 Niecierpliwa cieszę się, że wizyty pozytywne 🙂 oby tak dalej. Niecierpliwa a przeczuwasz płeć? Ja czułam od początku, że chłopiec i się sprawdziło ☺️ 

Mako_mako to test owu? W przeciągu 24-48h od testu powinna być owu więc działaj. Ja bym dupka brała od 3 dnia po takim teście. Ale niech się inne dziewczyny jeszcze wypowiedzą. Powodzenia 😁 

A my pozdrawiamy z Witkiem. Za tydzień będzie miał 3 miesiące. Ale ten czas leci 🙆‍♀️

IMG_20201124_015004.jpg

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Fiolka87 napisał:

Gabi gratulacje. Niech synek zdrowo rośnie. Wagę ma zbliżoną do mojego synka przy urodzeniu (3870g - też miałam CC). 

Smutek86 Niecierpliwa cieszę się, że wizyty pozytywne 🙂 oby tak dalej. Niecierpliwa a przeczuwasz płeć? Ja czułam od początku, że chłopiec i się sprawdziło ☺️ 

Mako_mako to test owu? W przeciągu 24-48h od testu powinna być owu więc działaj. Ja bym dupka brała od 3 dnia po takim teście. Ale niech się inne dziewczyny jeszcze wypowiedzą. Powodzenia 😁 

A my pozdrawiamy z Witkiem. Za tydzień będzie miał 3 miesiące. Ale ten czas leci 🙆‍♀️

IMG_20201124_015004.jpg

Tak, owulacyjny. Jestem pozytywnie nastawiona do tego cyklu 🙂

Witek uroczy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Fiolka87 wyglądacie z Wirusem cudownie ❤️❤️ piękna Mamcia i piękny Synuś 😍 

Jakoś nie mam przeczucia co do płci ale tak racjonalnie myśląc to jak widać to pewnie chłopak 😉 bo Dziewczynki się dłużej ukrywają 🙂 najwazniejsze żeby Maluch byl zdrowy ale jak widać jest passa na chłopaków na forum 😁😁 byle do środy 💪

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Słownik 🥴 oczywiście miałam na myśli Witusia a nie jakiegoś wirusa 🙄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve

Mam dziś okropny dzien... wszystko nie tak. Ale co mnie najbardziej zastanawia to miałam rozmowe ze swoim ginekologiem i mówił że nie daje się acardu wraz z heparyna. Mówił że heparyne dostanę od razu ale z tym acardem to ostroznie bo nie wiadomo jaka dawka. Jestem zalamana... nie wiem czego się spodziewać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patka

Hej dziewczyny, zrobiłam dzisiaj badanie krwi bHCG i LH i właśnie otrzymałam wyniki. Martwi mnie poziom LH, który wynosi 0.07. Jest to ZDECYDOWANIE za mało, jak na wszystkie fazy cyklu, ale nigdzie nie mogę znaleźć norm dla kobiet w ciąży. Podejrzewam, że w ciąży powinien być mega wysoki, a ja mam ledwo ponad 0. Orientuje się któraś co to znaczy? I co powinnam teraz zrobić? Zastanawiam się, czy potrzebnie robiłam to badanie....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...