Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ja właśnie wracam z badań w szpitalu. Przez durna papierologie nie mogłam mieć dziś prenatalnych, bo nie mogę być jednocześnie pacjentka oddziału szpitala i poradni prenatalnej, która znajduje się dosłownie 3 drzwi dalej, na tym samym piętrze... Ale USG miałam szybkie robione. Wszystko ok! Byle do jutra 🙂

Moje Miłości:
Maja - osamotniona bliźniaczka - 28.06.2019 r.
Aureliusz - słońce po burzy - 07.12.2017 r.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga94

Nurkowanie napisz nam tylko czy masz wsparcie w bliskich?  Mam nadzieję że nie zostałaś zdana sama na siebie i są koło Ciebie dobre duszyczki. I wierzę że jeszcze wszystko u Ciebie się ułoży i jeszcze będziesz mega szczęśliwa 😘😘

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa
1 godzinę temu, Gość aeniolek napisał:

Hej....właśnie otrzymałam wyniki badań. Nie mam pojęcia co i jak...pomozecie? 😞http://b962717bc516bd30med.jpg

Metylowany f.foliowy i witaminy z gr B. Ponadto najbezpieczniej będzie z acardem i heparyna od pozytywnego testu.

Zrób jeszcze poziom homocysteiny, k.foliowego, b i d. Będziesz wiedziała nad czym popracować 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena

Zgadzam się z Niecierpliwa - sama dostałam takie porady od dziewczyn jak ostatnio wrzuciłam swoje wyniki badań. Jednakże u mnite wyszły dwie nieprawidłowe mutacje MTHFR. Lekarz potwierdził potrzebę zażywania kwasu foliowego oraz witaminy B-12 w formie metylowanej. Od pozytywnego testu mam miec właśnie acard i heparyne plus w moim przypadku jeszcze luteine. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maszkaron

Nota83 jak dobrze czytac ze rosniecie szczesliwie 🙂 zdrowka i wszystkiego dobrego

Nurkowanie przeszedl mnie dreszcz jak czytalam Twoja sytauacje, ale chyba najlepsze co mogl zrobic to sie wyprowadzic. Zycze Ci zebys znalazla spokoj i zapomniala o tym jak najszybciej. Mam nadzieje ze nie jestes z tym sama bo trzeba to wyrzucic z siebie.

Aeniolek nie jest tak zle, ale teraz po tych dwoch stratach to heparynaprzez pai1 i metylowane ze wzgledu na mthfr. Duzo lekarzy przy heterozygocie wogole nie bierze tego pod uwage ale ze wzgledu na poronienia to jak bym szukala takiego ktory da heparyne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniolek

Dziekuje Wam! Jestescie lepsze od lekarzy...wyslalam juz maila do mojego i zobaczymy co mi odpisze. Dzis 33dc dalabym wszystko zeby zobaczyc co sie dzieje...wariuje juz z tej niewiedzy. Robilam test- negatyw, owu tez nie wskazywaly na owulacje. Musze sie jakos nagimnastykowac i zrobic te dodatkowe badania, wizyte w Polsce planuje dopiero w styczniu...czy heparyna jest tylko w zastrzykach? Metylowane witaminy bez problemu zalatwie. Co powinnam sobie jeszcze z badan dorobic? Czy dobrze rozumiem,ze mam problem z krzepliwoscia w sensie,ze za malo krzepliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Dziewczyny dość nietypowe pytanie, dostałam zwolnienie na 2 tyg. tj. do 1 grudnia, czy znacie jakies psychiatrę który przez telefon przedłuży mi zwolnienie o miesiąc? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Aeniolek- mi gin wytłumaczyła to w ten sposób, że mthfr ( ja mam ten co Ty tylko w homo) to zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia chorób związanych z krzepliwością. Czyli znak dla nas że coś się może dziać bardziej niż u osób bez tych mutacji zeby się po prostu obserwować (w moim przypadku już wiem że nie będę brała tabletek anty które brałam przez jakieś 8 lat! I (tu liczę na moją silna wolę) nie wrócę do palenia).

Pai może (ale nie musi) utrudniać zagnieżdżenie zarodka.

Mutacje plus wywiad ginekologiczny były podstawą do przepisania heparyny + acard150. Duphaston brałam już wcześniej. 

To jest tak, nie ma tragedii, ale musimy obserwować nasze ciało. To jest moje zdanie i wg mnie nie ma co panikować że ma się te mutacje. 

Tak więc poziomy : homocysteiny, fooiowego, D i b12. Na tej podstawie dobrać suple. Widzisz, ja z mutacjami, reszta wyników ksiazkowa i dziś 11+4 ❤️ I przede wszystkim myśleć pozytywnie 😘

heparyna tylko w zastrzykach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maszkaron

Aeniolek widzisz z tymi mutacjami to czasem moze byc loteria, bo jak sama widzisz ma dwojke zdrowych dzieci i ciaze spokojne a teraz straty. Mutacje moga powodowac problem z nadkrzepliwoscia czyli tworzenie sie zakrzepow i zatorow. Ale to tak na przyszlosc zeby pamietam ze mozna miec tendencje. Ja jeszcze robilam zespol antyfosfolipidowy (przeciwciala przeciw kardiolipinie, pc przeciw beta2glikoproteinie, antykoagulant tocznia, ana, i pc przeciw fosfatydyloserynie) i te ostatnie tez mi wyszly pozytywne ( a lekarz mi powiedzial ze zdarzaja sie bardzo rzadko i niepotzrenie je robilam, a mi wyszly).  A tak z ciekawostek to kiedys czytalam jak szukalam info o pai, ze posiadacze mutacji tego genu wolniej sie starzeja (tylko ze maja wyzsze prawdopodobnienstwo tworzenia sie skrzepow) . Pewnie taki dluzszy cykl sie trafil po poronieniu, takze mysle ze spokojnie czekaj na @.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniolek

Dziekuje za odpowiedz! Wlasnie siedze w necie i czytam ale nie wiem czy to dobrze, bo juz wyczytalam,ze pai-1 to wieksze ryzyko wszystkich nowotworow....zaraz spanikuje do konca! No czekam czekam ale wolalabym wiedziec co jest grane....martwie sie czy wszystko ok, zwlaszcza ze mam endometrioze i boje sie kolejnycb torbieli. Nie chce znowu wyladowac na stole operacyjnym. Badanie homocysteiny w uk kosztuje 700zl, rece mi opadaja i naprawde nie wiem czy w moim wypadku jest mozliwosc zajscia i donoszenia ciazy z lekarzami i badaniami na odleglosc...Pani polozna tutaj oznajmila mi,ze musze poronic raz jeszscze zeby sie mna zajeli. I rece mi opadly.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Maszkaron- to co piszesz nt wolniejszego starzenia się w pai to bardzo ciekawy news. Mam w hetero. W sumie analizując , moja mama jak na swój wiek wygląda bardzo dobrze. Babcia pomimo chorób i wieku też jest w nawet niezłej kondycji. Prababcia zmarła w wieku 98 lat ale wszyscy mówią że przez to że na lodzie złamała obie nogi i musiała leżeć. Tak to śmigała kilometry do sklepu i kościoła, pół dnia w polu i ogródku, taka ja pamiętam właśnie- pełna życia. Wiem że kobiety z mamy strony były z tych długowiecznych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniolek

Hmm jak tak patrze to prababcia umarla w wieku 94 lat, a obie babcie zyja i maja jedna tuz przed 90, a druga 92 lata i smiga , mieszka sama, jest w swietnej kondycji!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Teraz to wszystko powoduje raka. Smog, jedzenie (osobiście jak byłam w UK to okropnie narzekałam na przetworzone jedzenie i te ich gotowce). Nie ma co panikować. Wiesz musialabys zamieszkać z dala od cywilizacji mieszkać w ziemiance i jeść to co Ci wyrosnie, pic wodę ze źródła w środku lasu, a i tak nie wiadomo czy cię to dziadostwo nie dopadnie. Wiesz ostatnio czytałam ze noszenie maseczek przez kobiety w ciąży powoduje zwiększony poziom dwutlenku węgla w organizmie i może powodować niedotlenienie płodu. I jak to się ma do milionów lekarek które pracują w maseczkach i noszą je podczas dyżuru i tak prawie do porodu? 

Nie czytaj już internetow 🙂

Cena badań to jakiś kosmos 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

-Mario pisalas kiedys ze Bruno mial 3-dniowke... Jak to wyglada?

I jak wysoka moze byc temp od zebow?

Aeniolek- ja robilam rozne badania przez Blue horizon medicals- wysylasz probke, wyniki za dzien czy 2. Zobacz moze tam maja to co potrzebujesz. Ja mam poczucie ze tu NHS jest jak NFZ w Pl, z tym ze w Pl latwiejszy dostep do prywatnej opieki, ale jakos sobie radze wlasnie przez takie firmy,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17/11/2020 o 12:59 AM, Sandawilla napisał:

Soniamalutka dziękuję za pamięć.  Przepraszam, że nie odniosę się do wszystkich wpisów, ale moja córcia świetnie mi organizuje czas w ciągu dnia, że nie mam za dużo czasu dla siebie 😉

Moja dziewczyna to żywioł energii...skąd ona ją czerpie nie mam pojęcia, gdyż mało śpi w dzień A w nocy pobudki co 10,20,i 30 minut. Potrafi również obudzić się w środku nocy i nie spać  1-2 h. Bardzo kiepskie są noce . 

W dzień różnie.  Choć lepiej niż na początku.  Potrafi się sama pobawić ,choć i bywają też  dni kiedy chodzi tylko przy mnie i domaga się rączek. 

Chodzi przy meblach od dłuższego czasu,  czasem się puszcza  , sporo gada . Jej ulubioną "zabawką" są wszelkie kable , piloty, kapcie,  ...czyli wszystko to co nie powinno 😆 

Soniamalutka pewnie już Karolinka chodzi ? Jak u was noce ? Ile w dzień ma drzemek ? 

Nadzieja,  Pikey jak wasze gwiazdy ? Mario jak Bruno się miewa? Fiolka , Mamajulianka co u was ? 

Screenshot_20201117-004435_Gallery.jpg

Screenshot_20201117-004513_Gallery.jpg

Screenshot_20201117-004553_Gallery.jpg

Jaka słodycz 😘 Mówisz że córcia dba o to żeby Mamusia się nie nudziła 🙂 u nas awans do spacerówki i. Tutwj różnie jest. Ona chyba nie lubi być  przypięta... Ale zobaczymy... W dzień ma. 3 drzemki ale to też różnie czasmai po 20 min czasami. 1z5 godziny i nie wiadomo od czego zależy. Ząbków nie mamy dalej a rozszerzanie diety idzie różnie. Ja mam dziwne opory w sensie co dawać itd. Narazie głównie warzywa i Owoce... 

Mario Bruno cudo ❤️ zresztą i Okropny Ból i reszta dzieciaczków pienię nam tu rosną 🙂

Dziewczyny które straciły ciąże bardzo mi przykro... 

Nie ma reguły... Tyle teraz ostatnio słyszę co chwilę któraś koleżanka, znajoma.. Przykre to wszystko...  Ale wierzę ze dla wszystkich wyjdzie słońce!! 

NURKOWANIE bardzo mi przykro ze tak się stało.... Może wizyta u psychologa.... Trzymaj się tam ściskam. 

Pozdrawiamy z Zuza i przesyłam dobre fluidy dla wszystkich staraczek ❤️

Screenshot_20201119_201153_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20201119_201223_com.android.gallery3d.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Dziewczyny ginekolog kazał mi kupić witaminy b complex ale widzę że tego jest mnóstwo ale część z nich ma napisane że nie odpowiednie dla kobiet w ciąży, chciałabym zacząć brać teraz takie które będę mogła kontynuować jak zajde, polecacie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Sayuri- kazda oddzielnie ja bralam, to co sie dalo metylowane. W tych kompleksach czesto jest zwykly kwas foliowy. I wszystko w malych dawkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri
10 minut temu, Gość Pikey napisał:

Sayuri- kazda oddzielnie ja bralam, to co sie dalo metylowane. W tych kompleksach czesto jest zwykly kwas foliowy. I wszystko w malych dawkach

Wiem ze jest zwykły kwas i tego się obawiałam właśnie że będę go brała za dużo dlatego unikałam tych wszystkich witamin w kompletach, bo biore osobno metylowany 0.8 ale mój ginekolog powiedział że to nie problem jak połącze ten metylowany że zwykłym kwasem i lepiej brac jedna tabletkę jak cała apteczke nawet gdyby były mniejsze dawki bo resztę dokompletuje dietą że tak ujmę. Tylko wlasnie nie wiem z jakiej firmy ta b complex byłaby najlepsza i najbezpieczniejsza opcja. Chyba że jest taki zestaw witamin b gdzie akurat nie ma kwasu foliowego byłoby super ale nie widziałam takiego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
5 godzin temu, Gość Pikey napisał:

-Mario pisalas kiedys ze Bruno mial 3-dniowke... Jak to wyglada?

I jak wysoka moze byc temp od zebow?

Aeniolek- ja robilam rozne badania przez Blue horizon medicals- wysylasz probke, wyniki za dzien czy 2. Zobacz moze tam maja to co potrzebujesz. Ja mam poczucie ze tu NHS jest jak NFZ w Pl, z tym ze w Pl latwiejszy dostep do prywatnej opieki, ale jakos sobie radze wlasnie przez takie firmy,

Pikey 3dniowka to 3 dni wysokiej, skaczacej gorączki, u mnie synek miał praktycznie 40st. Po 3 dniach przechodzi jak ręka odjął i pojawia się niewielka wysypka (nie swędzi, nie dokucza). Nie ma innych objawów niż ta temoeratura

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik

Niecierpliwa ja słyszałam jak odnosili się do tych maseczek jeżeli chodzi o kobiety w ciąży ale chodziło o poród naturalny. Ja miałam bardzo ciężki poród z synkiem i nie wyobrażam sobie rodzić w maseczce a niestety w niektórych szpitalach tak każą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniolek

Dziękuję bardzo za ten namiar! Obadam co i jak....no właśnie chodzi o to, że w uk nie ma dostępu do prywatnych badań za rozsądną cenę.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nurkowanie bardzo mi przykro, że Cię to wszystko spotykana. Nawet nie wiem jak skomentować zachowanie Twojego faceta 😞 masz kogoś kto Cię podtrzyma za ramię w tym wszystkim? Mam nadzieję, że jeszcze będziesz szczęśliwa. Pamiętaj że zawsze możesz tu do nas napisać a my Cię wesprzemy chociaż psychicznie. I po burzy wychodzi tęcza 🌈 oby też w Twoim życiu. 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sayuri ja z zalecenia ginekologa brałam b complex z firmy biocaps i metylokobalmine z finclub. Do tego folian 0,4 ze swansona, karditabs i fosfocaps z finclub, z alliness acerola w proszku i magnez, krople D3 z wish (10 tys), actiferol +laktoferynę. Na tarczycę letrox i jod w kroplach, clexane 0,6 od 2 dni po owu + luteina dopochwowo, aspirin cardio i encorton (na dodatnią ANA) od starań, przed owu acc optima do rozpuszczenia na poprawę śluzu, łyżka oleju lnianego dobrej jakości (zamawiałam na allegro). Do starań CoQ10 ze swansona. Sama dodałam choline i inozytol - czytałam o tym. Mąż też się suplementowal i odstawiliśmy alko i kawę (u mnie to nie był problem bo odstawiłam na długo przed pierwszą straconą ciążą). Mąż z kawy nie bardzo chciał zrezygnować, więc go przechytrzylam i kupiłam do ekspresu kawę bezkofeinową. Nie zorientował się 🤭 zmieniliśmy też dietę. 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...