Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patka

Elena, Savuri dziękuję. Zastanawiałam się, czy tylko moje ciało sygnalizowało, że coś jest nie tak, ale widzę, że wiele z Was miało różne objawy. Ja jeszcze od samego początku miałam jakieś zle przeczucia - odkąd zobaczyłam dwie kreski, to nie umiałam się cieszyć w 100%. A to była moja pierwsza ciąża. Też słyszałam od wielu osób, że takie bóle są normalne, ale mimo zapewnień, nie byłam spokojna - może kobieca intuicja? Nie wiem. W każdym razie trzeba wierzyć, że jeszcze wszystkie będziemy miały szczęśliwy finał, jak wiele dziewczyn na forum. Ściskam Was ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Soniamalutka

Patka ja nie miałam żadnego przeczucia. To miał być zwykły dzień, rano wizyta później kawa z koleżanką na mieście i zakupy. Nawet kiedy lekarka robiła mi usg pierwszy raz przez brzuch i powiedziała, że musimy jednak zrobić przezpochwowe bo nic nie widzi nie przyszło mi nic złego do głowy może dlatego że nie słyszałam wcześniej o poronieniu zatrzymanym, zresztą dwa tygodnie wcześniej serduszko biło więc nie mogło się nic złego stać a jednak stało się. 

Kiedyś jak byłam młoda dziewczyna miałam 4 poronienia ale były zupełnie inne bo zaczynały się od krwawienia. Tym razem tak nie było i to mnie zmyliło. My wybieraliśmy imię a nasze dziecko już nie żyło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena

Sayuri - powiem Ci szczerze że też czułam właśnie takie kłucia w podbrzuszu ale ciężko było je opisać i wiele osób mówiło "to normalne"... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena

Patka - powiem Ci szczerze, że ja też od początku miałam jakieś złe przeczucia, pomimo tego, że niby wszystko było ok. Czułam że coś będzie nie tak, czułam te dziwne kłucia. Też była to moja pierwsza ciąża, pragnelismy tego dzidziusia ale również nie potrafiłam się cieszyć z niej w 100%, ponieważ w głowie były obawy. Przed wizytą na której dowiedziałam się, że to koniec czułam, że mogę dowiedzieć się złej wiadomości. Dziwne to, że podświadomie coś już przeczuwałyśmy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DELIIICJA

Trzeba liczyc się z tym,  że po straconej ciazy, bedac w ciazy znow nie wiesz czy masz zle przeczucie czy to tylko strach..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Gość DELIIICJA napisał:

Trzeba liczyc się z tym,  że po straconej ciazy, bedac w ciazy znow nie wiesz czy masz zle przeczucie czy to tylko strach..

Zgadzam się w 100 %. Ja pierws, a ciążę przeszłam super, już w 13 tyg mąż malował pokój, cieszyliśmy się. Druga ciąża i od początku źle przeczucia, 12 tydz, koniec. Faktycznie nagle przestały boleć mnie piersi i przestałam wymiotować rano, myślałam że to w sumie już 11 tydz. to już przeszło. Teraz 3 ciąża, 17 tydz niby wszystko ok ale każdy dzień to strach, każde dziwnie uczucie, klucie itp. Nadal boję się cieszyć. Ostatnio dowiedziałam się że to dziewczynka, mąż się cieszył jak głupi, a ja nadal zbieram się na odwagę żeby się cieszyć i planować. Może jak będę już czuła ruchy? 

Synek 07.2015 

*Aniołek 02.2020 (12tydz)*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patka

Soniamalutka więc to chyba nie jest reguła. Jedne kobiety coś przeczuwają, inne kompletnie się nie spodziewają....

Elena to ja miałam identycznie, nawet z tymi kłuciami. W dniu poronienia, zanim się zaczęło, pojechałam specjalnie do szpitala, tam mi powiedzieli, że wszystko ok, ale nawet to mnie nie uspokoiło. Umówiłam się prywatnie do Pani ginekolog, żeby jeszcze ona mnie zbadała  - narzeczony znalazł jakąś na necie (byliśmy nad morzem na urlopie) i wybłagał, żeby mnie wcisnęła w ten sam dzień. Wizytę miałam mieć 2 h od badania w szpitalu. I w czasie, jak czekaliśmy, zaczęło się poronienie.  Więc faktycznie dziwne, że obie coś przeczuwałyśmy  i się sprawdziło 

Delicja właśnie tego się boję najbardziej. Że w następnej ciąży nie będę umiała wyluzować, tylko będę się stresować i porównywać wszystkie objawy do tamtego czasu. To raczej naturalne po stracie i większość tak ma, ale trzeba być dobrej myśli i wierzyć, że będzie ok:) i tego się trzymajmy! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patka tez mialam zle przeczucia, ktore nietstey okazaly sie prawdziwe. W drugiej ciazy (z pierwszej mam corke) niby bylo wszystko ok ale mialam jakies sporadyczne podbarwienia i troche mnie to niepokoilo, bylam na usg bylo ok, krwiak( w pierwszej tez mialam) ale nic poza tym, ot takie mici pici, ale moje przeczucia cos mi mowily ze cos jest nie tak, i pamietam ze pewnego dnia jakby mdlosci mialam mniejsze i juz nie wytrzymalam i poszlam na wizyte a tam serducho nie bije 😞 w trzeciej ciazy tak gdzies tydzien po tescie zaczelam sie martwic bo nie mialam kompletnie zadnych objawow oprocz pelniejszych piersi, i takdzien przed usg plakalam jak bobr i mowilam ze nic z tego nie bedzie bo ja mdlosci nie czuje a w kazdej ciazy mialam, na drugi dzien lekkie plamienie, usg -krwiak i bijace serduszko, ale plamienia sie rozkrecaly, przeszly w krwawienie i niestety. Bylam jakby na to gotowa ale to nic nie zmienia bo czulam sie bardzo zle psychicznie i nie da sie tego tak przyjac na spokojnie. takze mysle ze kobiety maja w sobie taka intuicje i czuja jak dzieje sie cos zlego. Kolejna ciaza bedzie dla mnie stresem ogromnym ale licze na to ze teraz z zelaznym zestawem sie uda , z reszta tego zycze kazdej z nas tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniolek

Dziewczyny czekam na krwawienie po poronieniu, poronienie 18.10 (wtedy zaczęłam mocno krwawić). Mam nadzieję, że miesiączka przyjdzie niedługo...udało mi się dostać skierowanie na badania hormonów (progesteron, estrogen, lh, fsh i tsh). Do tego lekarz internista zapisze mnie na wizytę do ginekologa a tu w uk to już wielki postep. Mam nadzieję że trafię na kogoś sensownego kto pomoże mi zajść i donosic ciążę...

Pytanie mam odnośnie hormonów - wiem że progesteron dobrze robić koło 20dnia. Ale co z resztą -estrogeny, lh, fsh? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mako

Mnie w nocy obudził potworny ból brzucha, nie mogłam się ruszyć, ale za moment udało mi się przekręcić się na bok i szybko usnąć, mimo, że nie był to normalny ból to jakoś tak olałam sprawę. Moja ciąża trwała niespełna 10tygodni, a zarodki wyglądały na 6.5tc i 5.6tc. 

Wydaje mi się, że to było jeszcze przed pierwszym iść, na którym był pusty pęcherzyk. 10 dni później były trzy pęcherzyki, a dzień później pojechalam do szpitala bo po iść zaczęłam plamić. Dopiero w dniu zabiegu profesor na konsultacji pokazał mi zarodki i tylko od niego usłyszałam "przykro mi".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Gość aeniolek napisał:

Dziewczyny czekam na krwawienie po poronieniu, poronienie 18.10 (wtedy zaczęłam mocno krwawić). Mam nadzieję, że miesiączka przyjdzie niedługo...udało mi się dostać skierowanie na badania hormonów (progesteron, estrogen, lh, fsh i tsh). Do tego lekarz internista zapisze mnie na wizytę do ginekologa a tu w uk to już wielki postep. Mam nadzieję że trafię na kogoś sensownego kto pomoże mi zajść i donosic ciążę...

Pytanie mam odnośnie hormonów - wiem że progesteron dobrze robić koło 20dnia. Ale co z resztą -estrogeny, lh, fsh? 

20201115_203433.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniolek

Dziękuję! Pewnie będą na mnie patrzeć jak ja dzika jak każe im rozdzielić zlecenia na określone dni cyklu. Haha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ojjj, mi też już głupio do przychodni iść, bo jestem bardzo często. Teraz myślałam że już będzie przerwa do ciąży ale chyba znów pójdę we wtorek. 

Pierwszy cykl po zabiegu 33 dni, drugi 36 dni, A trzeci 23! Zaczęło się od okrionego bólu w lędzwiach, nie mogłam się położyć, nog wyprostować ale nie wiem czy to jakieś ginekologiczne problemy czy zbieg okoliczności , bo akurat byłam chora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena

Ja dostałam miesiączkę 39 dni od poronienia, nie była ona wcale bolesna i bardzo intensywna - w porównaniu do tego, że zawsze miałam mega bolesne miesiączki, nawet raz wylądowałam przez to w szpitalu to tutaj było naprawdę spokojnie. Bardzo intensywne też zawsze mam więc było tak samo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DELIIICJA

aeniolek - sprawdzałaś na usg czy wszystko ładnie się samo oczyscilo? Czy to nie było poronienie zatrzymane ? Bo rozumiem że to było samoistne poronienie ? Współczuję straty 😞pod koniec wrzesnia przechodziłam to samo z tym ze nie doczeklam kolejnej miesiączki a test pokazal 2 kreseczki i teraz czekam na wizytę w Pl u mojej Gin.  Jeszcze 2 tyg... też mieszkam w tym ciemnogrodzie uk więc gratuluję postępów.  Ja chciałam zrobić bete HCG na wynik czeka się 5 dni...  

dziewczyny ZAGADKA ostatnio się zastanawiałam jak liczyć wiek ciąży.  Ponoć owulacja po poronieniu wraca od 2 -4 tyg .

Od momentu zapłodnienia dolicza się 2 tyg od ostatniej miesiączki,  zatem krwawienie poronne traktuje jak miesięczke? 

ost .  Dzień krwawienia poronnego - 1paź

Owulacja musiała być zatem w okolicy-  14 paź

Skoro...

Test clear blue pokazał 3+ tygodnie od poczęcia czyli wiek ciąży 5-6 tydzień - 8 Lis

Więc dziś 6t5d ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniolek
10 minut temu, Gość DELIIICJA napisał:

aeniolek - sprawdzałaś na usg czy wszystko ładnie się samo oczyscilo? Czy to nie było poronienie zatrzymane ? Bo rozumiem że to było samoistne poronienie ? Współczuję straty 😞pod koniec wrzesnia przechodziłam to samo z tym ze nie doczeklam kolejnej miesiączki a test pokazal 2 kreseczki i teraz czekam na wizytę w Pl u mojej Gin.  Jeszcze 2 tyg... też mieszkam w tym ciemnogrodzie uk więc gratuluję postępów.  Ja chciałam zrobić bete HCG na wynik czeka się 5 dni...  

dziewczyny ZAGADKA ostatnio się zastanawiałam jak liczyć wiek ciąży.  Ponoć owulacja po poronieniu wraca od 2 -4 tyg .

Od momentu zapłodnienia dolicza się 2 tyg od ostatniej miesiączki,  zatem krwawienie poronne traktuje jak miesięczke? 

ost .  Dzień krwawienia poronnego - 1paź

Owulacja musiała być zatem w okolicy-  14 paź

Skoro...

Test clear blue pokazał 3+ tygodnie od poczęcia czyli wiek ciąży 5-6 tydzień - 8 Lis

Więc dziś 6t5d ? 

Kochana cieszę się że jest nas więcej bo może chociaż możemy sobie doradzać w tym cholernym ciemnogrodzie....jestem w szoku ze udało mi się przebić przez mur do ginekologa ale staram się nie cieszyć bo uwierzę jak zobaczę 🙄.

Nie miałam usg oczywiście nasz kochany nhs każe zróbic test ciążowy 3 tyg po, co też zrobiłam i wyszedł negatywny. Nie mam jak lecieć do Polski przez kwarantannę a tutaj gdzie mieszkam nie ma ginekologa polskiego. 

Tak było to poronienie samoistne. Zaczęłam mocno krwawić 18.10 więc okres powinien przyjść jakoś teraz na dniach. Ale to teoria, jak będzie w praktyce nie wiem. Celowałam w owulacje ale nie wiem czy była bo testy owu w zasadzie jej nie pokazały natomiast nigdy nie miałam drugiej kreski nawet tak samo intensywnej jak testowa- zawsze była słabsza, a owulacja się pojawiała i zachodziłam w ciążę. Więc sama nie wiem teraz co się dzieje, czekam na rozwój wypadków. Jak okres nie przyjdzie przez najbliższe 2 tyg to bede znowu atakować lekarza. Z tym wynikiem bety to jest jakaś ku.wa porażka! W 5dni to może podnieść się i spaść 3 razy. Ja nie wiem jak tu kobity dzieci rodzą. Dramat. Mój beta była z wynikiem w ten sam dzień albo na następny dzien bo pobierali w szpitalu i musiało być na cito że względu na podejrzenie cp.

Słyszałam że krwawienie z poronienia traktuje się jak miesiaczke więc raczej dobrze liczysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cudak88

Cześć Dziewczyny! Dobre wiadomości z frontu, dzisiaj 11+1 (miałam ogromny stres przed wizytą) - Maluszek ma niecałe 5 cm, jest większy niż wg daty OM, widać już nóżki i rączki. Serduszko bije mocno, ale na badaniu dopochwowym się nie ruszał - gin mówi, że za pewne akurat śpi i, że to normalne, choć oczywiście żałuję, że nie zobaczyłam jak macha kończynami i już sobie zaczęłam wkręcać, ale po chwili wzięłam się garść. Przecież skoro gin mówi, że jest dobrze to jest dobrze! W przyszłym tyg. prenatalne! Trzymajcie kciuki... ❤️

Drogie kobiety po stracie, ku pokrzepieniu serc w skrócie moja historia: o pierwszą ciążę staraliśmy się ponad rok (namieszała prolaktyna prawdopodobnie), kiedy w końcu się udało straciliśmy ją na wczesnym etapie, nie zobaczyliśmy nawet bicia serca. To było poronienie zatrzymane. W ogóle nie byłam świadoma, że stało się coś złego, co więcej do dnia zabiegu miałam objawy ciąży. 😞 senność, ból piersi. Po zabiegu czekałam 38 dni na okres. Zaszłam w ciążę po pierwszym okresie od zabiegu, co dla nas jest cudem, biorąc pod uwagę to, ile czekaliśmy wcześniej. W tej ciąży trafiłam z krwawieniem do szpitala ponad 2 tygodnie temu, ale okazało się, że to prawdopodobnie krwiak i, że dziecku nic nie jest. Jak się możecie domyślać myślałam, że jest już po wszystkim. Bardzo mi przykro, że wszystkie tutaj się znalazłyśmy, ale wierzę, że każdą z nas czeka piękny happy end. I tego Wam i sobie życzę! A Dziewczyny tutaj, które mają już Maluchy po drugiej stronie brzucha dają dużo nadziei.

Niecierpliwa - mocno trzymam kciuki za wizytę! 😘 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cudak88 cieszę się bardzo z pomyślnej wizyty 🙂 obyoby tak dalej, jeszcze zobaczysz ruchy i nawet je poczujesz 🙂

ja dziś po kolejnym wymazie na covid, jutro pewnie wynik, w czwartek rano do szpitala na oddzial, a ok 9:15 powinnam mieć prenatalne. To będzie równo 12 tc. Z lekarka moja coś się ostatnio machnelysmy przy liczeniu, bo wizytę umawialiśmy w równo 9+0tc na 4 tygodnie do przodu i tak nam wychodziło że prenatalne wyjdą w 13tc, ale przecież tydzień musi minąć żeby go policzyc, więc jak wzięłam do reki kalendarz i policzyłam po kolei to nie chciało wyjść inaczej niż 12tc 🙂

oczywiscie zaczynam się już martwić, czy napewno zobaczę żywego bobasa, ale próbuje sobie sama trochę na siłę wmawiać że jest dobrze. Zobaczymy, trzymajcie kciuki! 🙂

Moje Miłości:
Maja - osamotniona bliźniaczka - 28.06.2019 r.
Aureliusz - słońce po burzy - 07.12.2017 r.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Kiedy najlepiej udać się do endokrynologa po zabiegu? Czy robić świeże badania przed sama konsultacja czy jeśli mam tsh ft3 i ft4 dwa razy zrobione z zeszlego tygodnia oraz mam badania ze września i sierpnia to starcza one? Czy oprócz tych podstawowych tarczycowych jakieś jeszcze powinnam miec? Nigdy nie byłam u endokrynologa nie wiem jak się przygotować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena

Sayuri - ja chodzę do endokrynologa (zaczęłam w ciąży) i zawsze przed wizytą chce on mieć moje wyniki tsh, ft3, ft4, aTPO ale mogą to być wyniki np sprzed tygodnia czy sprzed 10 dni. Na podstawie tych wyników lekarz podejmuje decyzję, czy zapisać leki oraz w jakiej dawce (wielkości dawek są różnorodne w zależności od tego jak wysoki masz wynik np. TSH) 

Akurat moja ostatnia wizyta u endokrynologa wypadła półtora tygodnia po poronieniu (miała to być rutynowa kolejna wizyta w ciąży ale niestety poroniłam). Badania o których pisałam powyżej miałam robione chyba tydzień po poronieniu. 

Jeśli masz możliwość to myślę że warto przedzwonić i się dopytać, jakie wyniki najlepiej ze sobą mieć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

@Cudak88 eeeekstra ❤️❤️ ja dzisiaj byłam na morfologii (już mam wyniki wszystko ok) i oddałam krew na pappe bo lekarz u którego bede robić prenatalne chce mieć wynik przy robieniu USG. Najchętniej też bym poszła do gin zobaczyć Szkraba ale muszę czekać do poniedziałku 😛 ale czas leci mi mega szybko więc pstryk i będzie następny poniedziałek 😄 może próbuj przed następna wizyta zjeść coś slodkiego- Maluch będzie bardziej ruchliwy po glukozie 🙂 Moj jak narazie bez cukru szaleje na badaniach haha 🙂 cudownie że wszystko okej 😍 ja też oczekuje na pierwsze Maleństwo bo burzy- starania ok pół roku, odpuscilam bo wirus i zaskoczyło, strata w 8tyg, potem znowu załamka bo zielone światło było ale okres przychodził... i potem biochemiczna (tydzień w niepewności ale po wynikach bety czułam że to nie to), znów odpuscilam, badania (wyszly mutacje mthfr i pai), zmiana suplementacji i znowu się udało. teraz widzę tęczę 🌈, widzę słoneczko ☀️. I może to głupie ale nie mogę się doczekać aż będę wielorybkiem 🤣 Moj mnie mega wspiera. Wie że jest mi ciężko po tym wszystkim co nas spotkalo ale mówi codziennie że będzie dobrze i wyglądam cudownie (a wyglądam jak pizza z peperoni haha) i całuje brzuszek. wie że odbija mi się ryba wieczorem jak wezmę mega kapsułkę dha ale daje mi buziaka 🥰wie jak mnie bolą zastrzyki ale przytuli mnie wieczorem żeby mniej bolało 😘 i smieje się z moich nocnych wycieczek do WC 😄 mega pomaga mi w domu w codziennych obowiązkach. Skarb 😍

Monia_franiu - koniecznie daj znać jak tam prenatalne 🙂 oczywiście wszystko będzie dobrze- musi być 💪💪 robiłaś test Pappa?

Jak widać po wpisach na tym forum nigdy nie wolno się poddawać ❤️ przenigdy ❤️ czasem trzeba odpuścić ale pomimo przesunięcia w czasie nasze Marzenia się spełnią 😍 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Cudak ,super wiadomości 😍Okropny ból ,Sandawilla,Sonia malutka,MamoAniolkaOlka,MamoJulianka,Nadzieja i Agi co u was.Jak maluszki .U nas narazie Ok wszystko chociaż my byliśmy chorzy Dzieki Bogu Bruno narazie nie załapał ,oby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...