Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mario1

Mazurkowa u mnie dobrze,po długiej walce i wyczekiwaniu doczekałam się synusia ❤️Półtora roku od poronienia w lutym urodził się Bruno❤️Ma juz 9 miesięcy i oszalelismy wszyscy na jego punkcie jest cudny😍Pozdrawiam kochana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85
2 godziny temu, Gość Gomerka napisał:

Mama85 - wyniki 1:1000 to jest niskie ryzyko, wyniki w przedziale 1:300-1:1000 są wskazaniem do dalszej diagnostyki - nifty albo inwazyjna amniopunkcja. Poniżej 1:300 to jest większe ryzyko i pewnie lekarz zaproponuje dalszą doagnostykę. Chociaż przy tak niskiej przeziernosci w stosunku do wielkości dziecka, jeśli dodatkowo kość nosowa była obecna to mysle, ze możesz być spokojniejsza. Test pappa to statystyka, wiec czasami przysparza stresu, ale jednocześnie zwiększa czułość wykrywania nieprawidłowości. Bądź dobrej myśli 

No właśnie dziwię się, że lekarz do mnie nie dzwonił odrazu jak zobaczył ten wynik, a widział go napewno bo go podpisał. Nic muszę jakoś do 13.11 przetrwać i poszukać w moim mieście gdzie to robia nifty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol

Fiolka, malego nie powinnas zarazic skoro karmisz piersią, bo przeciwciała. 

Tez nie ma co wszystkiego podpisywac pod korone i panikowac. Ja przy gorączce i kp bralam tez paracetamol, w szpitalu po porodzie tez 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol

Im kobieta strasza, tym ten wynik pappa wychodzi gorszy. Nie ma sie czym przejmować 🙂 bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Znów zaczęłam krwawić właśnie się zbieram i jade na sor, pewnie mnie zbesztaja że znów przyjezdzam bo się jeździ jak jest duża krwawienie ale wolę na zas zobaczyć a nie jak będzie po fakcie. Trzymajcie kciuki by było okay, jestem przerażona. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tojaka1

Mama85, potwierdzam, że pappa to loteria i to też prawda, że u dziewczynek wyniki bywają gorsze. U mnie tak było pappa przy dziewczynce średnia a przy chłopaku mimo moich 41 lat była świetna. 

Mario, ano już miesiąc mam mój wymarzony chłopak. Nie mogę się nadziwić, że jest z nami. 

AniolkowaMamusia, Nurkowanie jesteście? 

Ewelina, walczysz o swoje szczęście jak lwica. Wierzę, że już niedługo będziemy się cieszyć z Twoich dwóch kresek. Ja tu zaglądam i sprawdzam co u Ciebie. 

Savuri czekamy na wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Gość Sayuri napisał:

Znów zaczęłam krwawić właśnie się zbieram i jade na sor, pewnie mnie zbesztaja że znów przyjezdzam bo się jeździ jak jest duża krwawienie ale wolę na zas zobaczyć a nie jak będzie po fakcie. Trzymajcie kciuki by było okay, jestem przerażona. 

Trzymam kciuki. Wierzę że wszystko będzie ok. Czekamy na wiadomość 

Synek 07.2015 

*Aniołek 02.2020 (12tydz)*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Dopiero wróciłam od lekarza 2.5h czekałam okazało się że krwiak wcale nie zniknął, dalej mam i nie wiem czy się powiększa czy nie bo badal mnie chyba praktykant pod okiem lekarki i żadnych wymiarów nie dostałam. Mam zwiększyć najlepiej dawkę heparyny z 0.4 do 0.6 że względu na moja wysoka wagę ale uzgodnić to mam z moim lekarzem prowadzącym. Zarodek we wtorek miał 2.5mm dzisiaj ma 5.2mm (co odpowiada 6t2d a wg OM dzisiaj jest równy 7t) ale bez akcji serca co może być niepokojące bo od 4mm powinno już być ale dopiero jak będzie miał 6-7mm wszystko będzie wiadomo. Nie mam się za często badać bo to też nie dobrze. Mam zrobić badanie bety czy dobrze wzrasta. I kolejna wizyta 17 listopada u mojego lekarza będzie decydującą. Widać nie mogę mieć spokojnego życia eh 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aniołkowa Mamusia

Tojaka jestem jestem. Cieszę się że synuś jest już z Tobą. Rzadko tu zaglądam ze względu na psychikę. Psycholog kazała mi się skupić na ciąży. Trzecia rocznica śmierci Kacperka nie była łatwa zwłaszcza że na podobnym etapie ciąży jestem. U mnie dobrze. Synek chodzi do żłobka, ja się czuję dobrze, cukrzyca na razie opanowana dietą, chodzę na kinesiotaping bo mam rozejscie kresy białej jeszcze po ciąży z synkiem, brzuszek rośnie, blizna po cc boli ale plastry pomagają. Skurczy nie mam. W czwartek idę na kontrolę. Mała w porównaniu do chłopaków bardzo spokojna i mało ruchliwa jak na razie ale zdrowo rośnie i to najważniejsze. Mąż od ponad tygodnia bez pracy więc spędzamy czas razem. A jak synek się ma? Pewno rozpieszczany w domu 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Nie mogę spać, coś czuje ze znów będzie niepowodzenie 😢 w ciągu 4 dni zarodek urósł ledwo 2mm i jeszcze nie ma serduszka 😞 chce mi się płakać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85

Savuri bądź dobrej myśli, stres Wam nie pomoże. Trzymam kciuki za Was

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri
11 minut temu, Gość aeniolek napisał:

Co powiedzial lekarz?? 

Napisałam wyżej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w żadnym wypadku nie straszę Fiolki korona, ale znam miejscowość w której mieszka bo sama praktycznie z niej pochodze, znam jej specyfikę, wielkość i mentalność ludzi. To małe miasteczko, wszyscy, wszystko o wszystkich wiedzą i wszystko widzą. A w tej chwili sytuacja covidowa jest taka, że już nawet nie trzeba być bezpośrednio narażonym na "kichanie w twarz" Żeby coś zalapac, a niestety lekarze już od kilkunastu dni informuja, że objawy korony są coraz mniej specyficzne, właściwie każdy objaw w tej chwili może być objawem i korony i zwykłego przeziębienia czy jelitowki. 

Fiolka podczas karmienia piersia możesz zażywać wszystkie leki z grupy NLPZ (typu ibuprom, ketonal i nawet mocniejsze) i zwykle typu paracetamol, sama po dwóch miesiącach od urodzenia Mai przyjmowalam przez ponad tydzień ketonal, bo miałam kolejne ataki kołki nerkowej. W razie wątpliwości co do przyjmowania leków podczas kp sprawdzaj na stronie e-lactancia.org tam wpisujesz substancje czynna jak Ibuprofen, czy ketoprofen a nie nazwę handlowa leku. W odpowiedzi dostajesz krótki komunikat, że jest dozwolony lek bez żadnych warunkow,ł (na zielono), że jest możliwe kp po jakimś konkretnym czasie od zazycia (info na żółto) lub że nie jest dozwolony lek podczas kp (czerwony komunikat). Tam sprawdzalam nawet skład kontrastu do rezonans u magnetycznego, bo miałam robiony i wiedziałam, że bez problemu po badaniu mogłam karmic (choć dla własnego spokoju o tak pierwsze mleko odciągnęłam i wylałam) . 

Mama karmiaca piersią nie musi być zakladniczka jednego leku i cierpiec, kiedy są możliwości skutecznego leczenia bezpiecznego dla dziecka. 

Savuri bobas w pierwszych tygodniach ciąży przyrasta do ok. 0,7 mm dziennie, więc w 4 dni przyrost 2-2,8 mm jest jak najbardziej prawidłowy. Do tego musisz uwzględnić błąd pomiaru z powodu jakości sprzetu czy nawet dokładności lekarza. Nie trać jeszcze nadziei. Trzymam kciuki. 

Moje Miłości:
Maja - osamotniona bliźniaczka - 28.06.2019 r.
Aureliusz - słońce po burzy - 07.12.2017 r.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Savuri,będzie dobrze kochana nie stresuj się bo to maleństwu szkodzi .Trzymamy kciuki 😍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cudak88

Savuri - mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i tak trzeba myśleć! Ściskam Cię mocno!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mako

Dziewczyny, miałam nadzieję na powodzenie w tym miesiącu. Obecnie trzeci cykl po zabiegu. Pierwszy trwał 34 dni, drugi 36 i teraz na iść 3.11 było już po owulacji, bo byl płyn w zatoce Douglasa.

Dziś 23 dzień cyklu, który powinien mieć mniej więcej 29dni. Chyba dostałam już miesiączki, w każdym razie krwi było sporo i miała ciemno czerwony kolor.  

Ogólnie jestem chora, rozłożyło mnie nieźle, całą noc bolały mnie lędzwia, nie mogłam się ułożyć całą noc i spać, boli mnie głowa. Myślałam, że to objawy chorobowe A teraz mam mętlik w głowie:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AniolkowaMamusia Oliwierek jest mega spokojnym dzieckiem i to prawda jest dla nas oczkiem w głowie. Siostry też zapatrzone w niego jak w obrazek. 

Savuri dobrze, że rośnie i tak jak monia pisze co sprzęt to inne pomiary. Staraj się myśleć pozytywnie. Ja przez całą ciąże krwawiłam z polipa więc wiem co znaczy w ciąży widok krwi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve

Dziewczyny, czy wy się orientujecie czy lekarz widzi w systemie czy wykupiłam receptę czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve
1 godzinę temu, Gość Mama Aniołka Olka napisał:

Eve podobno tak ale czy każdy to nie wiem

Mam leki od psychiatry ale nie chce ich brać, przeczytałam skutki i się boję że będę przymulona A mam Tomcia pod opieką. A idę jutro do niego i nie wiem co mam mu powiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Gość Eve napisał:

Mam leki od psychiatry ale nie chce ich brać, przeczytałam skutki i się boję że będę przymulona A mam Tomcia pod opieką. A idę jutro do niego i nie wiem co mam mu powiedzieć. 

Myślę że prawda będzie najlepsza. Wytłumacz dlaczego ich nie chcesz, niech poszuka innego rozwiazania. 

Synek 07.2015 

*Aniołek 02.2020 (12tydz)*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...