Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pikey
2 godziny temu, Fiolka87 napisał:

Maszkaron tak, dostaje. Tez juz się zastanawiam, czy może nie za mała dawka bo czytałam, że niektóre dzieci potrzebują więcej. 

Pikey uzywamy i wielo i jedno. Na noc i na spacery ma jedno i jak wiem, że będzie dłużej spał. A tak to wielo. Przemakają mi kurcze i obojętnie czy to tetra czy wkład czy AIO. Jedynie w wełnie daje radę i ma suche gatki. Przecieków kup nie mamy, ale sik ma taki, że moczy ubranko. Nie wiem, czy to się zmieni na gorzej jak urozmaicimy dietę? Jak to u Was wygląda? 

A probowalas dwa wklady, na raz?

Szybko chlonacy od pupci, mocno trzymajacy od zewnatrz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tojaka1

Aga, jajaja nie czyta forum. Myślę, że musimy to uszanować. Kilka razy pytalam czy zaglądnie do Was ale kazała tylko przekazać pozdrowienia. 

Nurkowanie, odezwiesz się? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pikey próbowałam, ale robił mu się duży kuperek i mam wrażenie, że jak leżał to źle mu się plecki układały przez to. 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fiolka to może chociaż na próbę kup jakaś witaminę z pompką, owszem czasem może zawieść ale chyba umożliwia bardziej precyzyjne podanie nóż twist offy. JuvitD3, albo bardziej wydajne APOd3. Ja tylko raz kupiłam twist offy, zużyłam kilka i wywaliłam, ale tak jak mówisz było widać że zostaje w kapsulce, często przy otwieraniu wystrzeliwalo mi to poprostu na palce, także dużo było ubytkow z tej kapsulki on tez miałam dzieci ulewające, więc i z tego powodu były straty. A wodniaczki ok, obserwuj, bo to naprawdę bardzo się zmienia jak chłopcy rosną, nic wielkiego ale warto być uwaznym. Trzymajcie sie 🙂

Cudak88 mam dokładnie tak jak Ty, stresuje sie do samej wizyty, pierwsze moje poronienie było zatrzymane, tak samo kiedy Majusi blizniakowo zatrzymało się serduszko, nie poczułam nic, nie było ani cienia zmiany choćby w sluzie, jakieś płomienie czy coś, no nic. Dowiadywali się tylko podczas USG. Idę teraz w czwartek na wszystkie badania, w tym USG do szpitala. Dziś zaczęłam się ogromnie stresować, że coś może być nie tak, w żadnej ciąży nie czułam się aż tak źle, wymiotuje po kilka razy dziennie, schudłam ok 5kg w 2 tygodnie. Spadek wagi akurat mi nie zaszkodzi, bo i tak tych kilogramów jest dużo za dużo, ale przez to że prawie nie mogę jesc, a jak już zjem to zwymiotuje, to kręci mi się w głowie, jestem słaba, a w domu mam jednak pod opieka dwójkę mega energicznych Łobuziaków. Do tego wszystkiego strasznie stresuje sie tym co się dzieje dookoła i cała sytuacją strajkową. Jedyna dobra wiadomość to taka, że na te chwile nie mam covida, bo przed czwartkowym przyjęciem na oddział, zrobili mi wymaz... 

Moje Miłości:
Maja - osamotniona bliźniaczka - 28.06.2019 r.
Aureliusz - słońce po burzy - 07.12.2017 r.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey
51 minut temu, Fiolka87 napisał:

Pikey próbowałam, ale robił mu się duży kuperek i mam wrażenie, że jak leżał to źle mu się plecki układały przez to. 

Albo taka wersja dla chlopcow: skladasz dodatkowy wklad na pol, i wkladasz na przod pieluchy, tam gdzie najbardziej siusia. To dziala, ja teraz tez tak robie bo Krysia spi na brzuszku, przekrca sie sama wiec jej tak wygodnie i tam najbardziej siusia. Niby pielucha duza i niektore mamy sie boja ze ogranicza ruchy ale ja tam nie zauwazylam, zapierdziela skubana wszedzie z ta niby wielka pielucha 😎

Co do'duzego kuperka' ja mialam te same  obawy i nasza lekarka, ktora sama propaguje pieluchy wielorazowe i wszystkie polozne ktore konsultowalam mowia ze to bez znaczenia bo i tak dzieci sie wierca i zmieniaja pozycje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Fiolka,pięknie wyglądacie z Witusiem❤️To razem mieliśmy chrzest bo my tez w niedziele teraz😂Też ciagle nie mogę uwierzyć ze się udało i że Bruno jest z nami,ciagle go ściskam i całuje .Jusia nie miałam tak nigdy wiec nie pomogę ale jestem dobrej myśli że to nic poważnego .Caluje was dziewczyny 😍😘Nurkowanie co u ciebie ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik

Fiolka a jak podoba Ci się karmienie piersią? Ja pamiętam, że to uwielbiałam 😍 taka bliskość, więź mamy z dzieckiem, że nie da się tego opisać. Z tym poceniem to faktycznie też słyszałam o niedoborze wit D. Może podpytaj lekarza o to przy najbliższej okazji? Moja siostrzenica miała niedobór i dostała jakąś specjalna wit D na receptę. Witus podobny do mamusi 😉

Smutek86 cieszę się ogromnie, że udało Ci się zapanować nad cukrem sama dieta. Trochę o cukrzycy wiem bo jestem obciążona genetycznie i czuje, że to tylko kwestia czasu u mnie (może nie w ciąży, ale w życiu pewnie mnie nie ominie). To jeszcze troszkę i wizyta, szkoda że tak długo teraz od wizyty do wizyty 😉 Ja zapisana jestem na 20.11 na kontrolę. Czuję się dobrze, bardzo zmeczona ale to też przez codzienne obowiazki. No i przeraża mnie to co dzieje się u nas w kraju. 

Cudak88 ja również w pierwszej ciąży miałam poronienie zatrzymane więc wiem co czujesz. U mnie każda wizyta usg to była obawa, że usłyszę "płód obumarł". Zresztą każda ciąża jest już inna po poronieniu, obawa będzie już zawsze. Ale cieszę się, że jesteś pod dobra opieka 😘

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Savuri trudno , ważne że masz leki ...Fiolka pięknie z Witusiem wyglądacie.Kwitniesz mamusiu!MamoJulianka,Nurkowanie co u Was?.Pozdrawiamy z Miłoszkiem Wszystkie dziewczyny i trzymam za wszystkie kciuki.Zycze samych dobrych wiadomości i dbajcie o siebie.

received_2840239369632400.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasik karmienie samo w sobie mi się podoba tylko, że jest dla mnie bolesne. Wyszło, że mam zespół Raynauda, nawet o czymś takim wcześniej nie słyszałam. Ale faktycznie jak o tym poczytałam to objawy się zgadzają. Szkoda bo lubię karmić Witka. 

Bożka2408 Miłoszek bardzo do Ciebie podobny ☺️

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cudak88 najbardziej popularne detektory to Angel Sounds. Ja miałam Sonoline B. Na olx jest tego pełno. Do tego tylko Żel trzeba dokupić (jakieś 7zl na allegro?) i jedziesz 🙂

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Jednak idę początkiem tyg- mojej gin zmienily się plany 🙂 ja nie dotrwałam do wizyty- dzień przed zaczęłam plamić potem krwawic więc też dygam przed wizytą czy na pewno wszystko będzie ok... Czy dotrwamy... Ale wtedy juz miałam myśli że coś jest nie tak. Czułam to. Teraz czuję się inaczej niż wtedy. Teraz czuję się w ciąży. Wtedy przestałam mieć jakiekolwiek objawy ok 6tyg. I na USG  wyszło że rozwój zatrzymal się na ok 6 TC. męczy mnie to złe samopoczucie ale z drugiej strony cieszę się że czuje sie inaczej, czuje że jestem w ciąży. Więc tym się pocieszam każdego dnia. I powtarzam sobie że muszę się uspokoić bo stres nie służy Maleństwu. Może przyjdzie ten dzień gdzie tak serio zacznę się cieszyć 🙂 moze będzie to dobry wynik prenatalnych, moze widoczny brzuszek, a może pierwszy ruch ♥️ nie wiem ale stawiam sobie małe cele- teraz USG we wtorek, potem prenatalne 25.11, co dalej - nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość patrycja

polecam Komputer cyklu cyclotest myway doskonale sprawdza się do obliczania dni płodnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Spanikowałam dzisiaj...

Zaczęłam krwawić, nawet nie plamić tylko krwawić dzisiaj 5t4d, szybko się zwolniłam z pracy i pojechałam na SOR. Moje pierwsze USG w tej ciąży: pęcherzyk GS-08cm z echem, zarodek bez echa, widać było tylko mało cipi cipi kropeczke o ile to zarodek wgl. Na razie ponoć wszystko wygląda ok mimo tych krwawien na obrazie nie widać czy to poronienie i babeczka nie potrafiła określić, mowi ze z obrazu ok jesli to poronienie okaże sie z czasem. Tymczasem mam zwolnienie leżące wskazanie do oszczędnego trybu życia i mam brać:

Duphastan 3x1 

Luteine 100 2x1 

Acard 150 1x1 

Clexane 40mg 1x1 

Myślicie, że to starczy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bożka 2408

Savuri ja brałam to wszystko oprócz luteiny.Ciezko powiedzieć czy starczy...Trzeba wierzyć że bbędziedobrze.Leź i oszczędzaj się. Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Savuri dasz rade 💪💪

Czy wystarczy? Tego nikt nie wie. Teraz musisz odpoczywac, nic więcej nie zrobisz. I odpedzaj czarne myśli.

Ja jestem na takim samym zestawie tyle że duphaston 2x i bez luteiny.

I czekam na wizytę we wtorek. 

Kiedy masz wizytę u swojego lekarza?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri
10 minut temu, Gość Niecierpliwa napisał:

Savuri dasz rade 💪💪

Czy wystarczy? Tego nikt nie wie. Teraz musisz odpoczywac, nic więcej nie zrobisz. I odpedzaj czarne myśli.

Ja jestem na takim samym zestawie tyle że duphaston 2x i bez luteiny.

I czekam na wizytę we wtorek. 

Kiedy masz wizytę u swojego lekarza?

Na jutro PZU umówiło na szybko innego ginekologa przez to że wczoraj mi odwołali ale nie spodziewałam się że dzisiaj wyląduje na sorze, a właśnie we wtorek mam typowo mojego lekarza. A ten clexan to skoro raz dziennie to lepiej rano czy wieczorem? Czy nie ma różnicy. No staram się myśleć pozytywnie chodź ten rok to chyba najgorszy rok w moim życiu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Ja mam akurat neoparin 0.4.

I acard 150 biorę wieczorem i zastrzyki robię tuż przed spaniem. Tak mi gin zaleciła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Basia

Cześć wszystkim, jestem tu nowa widzę że wiele z Was ma mutacje MTHFR, powiedzcie mi jakie leki bierzecie? Moja Pani Doktor mówiła mi tylko o kwasie foliowym metylowanym (myślę nad tym metafolianem z firmy solgar i go chyba kupię). 

Ale co z innymi witaminami? Też powinnam kupić każda osobno? Jeśli tak to jakie? Proszę Was o pomoc. Nie wierzę w to że sam kwas foliowy mam tylko brać i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri
6 minut temu, Gość Basia napisał:

Cześć wszystkim, jestem tu nowa widzę że wiele z Was ma mutacje MTHFR, powiedzcie mi jakie leki bierzecie? Moja Pani Doktor mówiła mi tylko o kwasie foliowym metylowanym (myślę nad tym metafolianem z firmy solgar i go chyba kupię). 

Ale co z innymi witaminami? Też powinnam kupić każda osobno? Jeśli tak to jakie? Proszę Was o pomoc. Nie wierzę w to że sam kwas foliowy mam tylko brać i tyle. 

Oprócz tego co mam napisane wyżej biorę

Medicaline, Aliness, Witamina B12, Methylcobalamin 900 µg, 100 kapsułek wegańskich

Swanson Folate, folian Quatrefolic 800 μg, 30 kapsułek

Innych witamin nie biorę bo mój ginekolog mówił że to nie jest dobrze jak bierze się cała apteczke. No ale każda sama podejmuje decyzje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Niecierpliwa ,tez miałam zatrzymane w 6 tygodniu tak jak ty i tez na początku bardzo się bałam i nie umiałam cieszyc tą ciążą .Z biegiem czasu jak brzuszek rósł i czułam ruchy Bruna to docierało do mnie ze chyba teraz się uda....i udało się ❤️Tobie też się uda zobaczysz będziesz tulić maluszka niedługo ,bardzo ci tego życzę 😍Savuri odpoczywaj kochana i oszczędzaj się a my trzymiemy mocno kciuki .Bedzie dobrze napewno 😍MamoJulianka,MamoAniolkaOlka,Okropny ból ,Nadzieja ,Agi co u was?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mario, u nas super. Dni leca jak szalone, maly zaczyna sie bujać na czworaka. Juz prawie wcale nie karmie piersia, mm i inne posilki mu super wychodzą. Pieknie zajada 🙂

Starsznie bym chciała następnego maluszka, ale w przyszłym roku pewnie 🙂

u Was jak tam?

Nadzieja co słychać ?

atdci09ke8x812kv.png
9.07.2018-7tc 😞
18.01.2019-15tc 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Jestem po wizycie u ginekologa lekarz powiedział że nie wie skąd w szpitalu widzieli zarodek bo on nic nie widzi a na pewno ma lepszy sprzet jak ten co jest w szpitalu. Pęcherzyk odpowiedni jak na ten tydzień i dzień. A krwawię bo mam krwiaka, nie wiadomo z jakiego powodu o tyle dobrze że ten krwiak nie jest wokół pęcherzyka tylko pod pęcherzykiem na długości macicy i dlatego krwawię i pewnie jeszcze chwile bede aż wszystko wyjdzie. No nic teraz odpoczywać brać co trzeba i myśleć dobrze. Kolejna wizyta we wtorek może wtedy będzie coś juz widać, oby... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...