Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maszkaron
Godzinę temu, Gość Elena napisał:

Dziękuję Wam Kasik i Aga88 za informacje. Już wchodzę na tą grupę. 

Czy przy odpowiednim leczeniu da się donieść ciąże z tymi mutacjami? 😞

Widzę Kasik że piszesz ze urodziłaś synka, to cudownie. 

ja nie wieszac ze mam mutacje, urodzilam zdowa coreczke, ale niestety teraz juz 2 razy poronilam wiec dla mnie jest to loteria, a nawet czesto sie zdarza ze pierwsza ciaza ok a pozniej juz jest gorzej. Takze lepiej dmuchac i znajdz dobrego lekarza i jak dziewczyny mowia, heparyna wskazana.

Kasia a propos siostry moze moze miec pai hetero, wtedy mniej uciazliwe a moze akurat nie miec, bo odziedziczyla zdrowa kombinacje. Moja siostra dwie ciaze bez problemow i nawet o takich badaniach to nie slyszala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Mam pytanie dzisiaj 4t6d cały dzień kłuje mnie lewy jajnik chyba generalnie lewa strona podbrzusza. Kłuje tak jakby ktoś non stop kłuł mnie igła od środka, czy to normalne? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga88

Maszkaron oczywiscie, ze da sie donosic ciaze tylko trzeba brac leki w trakcie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ogvh
1 godzinę temu, Gość Sayuri napisał:

Mam pytanie dzisiaj 4t6d cały dzień kłuje mnie lewy jajnik chyba generalnie lewa strona podbrzusza. Kłuje tak jakby ktoś non stop kłuł mnie igła od środka, czy to normalne? 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maszkaron
3 godziny temu, Gość Aga88 napisał:

Maszkaron oczywiscie, ze da sie donosic ciaze tylko trzeba brac leki w trakcie. 

Aga nie mowie ze nie da, sama mam jeszcze nadzieje ze sie uda, tylko jak mowisz zelazny zestaw i bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Dobra... Teraz zaczęłam się denerwować cały dzień bolało mnie podbrzusze z lewej strony a dokładnie klulo. Teraz byłam w toalecie i widzę że plamie... Nie wiem czy mam się niepokoic czy nie czy moze wziąć luteine. Kurcze płakać mi się chce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
50 minut temu, Gość Sayuri napisał:

Dobra... Teraz zaczęłam się denerwować cały dzień bolało mnie podbrzusze z lewej strony a dokładnie klulo. Teraz byłam w toalecie i widzę że plamie... Nie wiem czy mam się niepokoic czy nie czy moze wziąć luteine. Kurcze płakać mi się chce. 

Weź luteine koniecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Wzięłam wczoraj wieczorem luteine 100mg tylko nie wiem czy to nie za dużo i czy nie powinnam brać tego z konsultacja z lekarzem. Chyba za dużo czytam ... Wyczytałam że plamienie w tym tygodniu może się zdarzyć gdyż jest to czas zagniezdzenia się zarodka, jeśli się plami to ponoć jest za niski progesteron. Okey... Luteina to progesteron mogło by się zgadzać. Bierze się ja w ciąży jak się wlasnie plamilo, miało skurcze lub generalnie wcześniej miało się nawracajace poronienia. Wzięłam... I później wyczytałam że przy odstawieniu luteiny można zacząć krwawić jak przy okresie i mozna poronic. Chyba sama już się nakręcam, jestem skołatana. We wtorek ta wizyta a jestem świecie przekonana że to będzie się dluuuzyc i dluuuzyc. Nie wiem czy dalej brać ta luteine dopochwowo jak tak to w jakiej dawce i co jaki czas? Spac nie mogę od 5 siedze i czytam te Internety i tylko się bardziej dołuje. Eh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maszkaron

Sayuri jak zaczelas to bierz ta luteine, jak plamisz to bierz dwa razy dziennie, rano i wieczorem nie zaszkodzi, moze pomoc. i 3 mam kciuki zeby bylo wszystko dobrze. Jak zaczniesz plamic wiecej to lec do lekarza w poniedzialek jak mozesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cudak88

Mnie interet przeraża. Mam wrażenie, że wszystko robię źle. Zaczęłam pić herbatę i dokładam do niej imbir, co przynosi mi ulgę, a dzisiaj czytam, że w 1 trymestrze trzeba z tym imbirem uważam i powiem Wam, że ja naprawdę nie ogarniam już co można, a czego nie można. To jest duża loteria czy się uda i często zastanawiam się czy naprawdę mamy na to jakikolwiek wpływ, jeśli wyniki badań są dobre (świadczą o tym, że kobieta jest zdrowa). A jeszcze parę dni temu osoba z mojego otoczenia poinformowała mnie (ku mojej rozpaczy), że w 10 tygodniu serce przestało bić (ma już dziecko z książkowej ciąży). Jaka tutaj jest sprawiedliwość? Nie muszę chyba mówić, że poniedziałkowa wizyta mnie przeraża teraz. Od wczoraj czuję się trochę lepiej, mam mniej mdłości (ale w herbatach towarzyszy mi imbir), czuję 'ciągnięcie' w brzuchu - i zastanawiam się czy serce Maleństwa ciągle bije. Dzisiaj 8+6. Mam inne objawy jak nabrzmiałe, bolesne piersi, częste oddawanie moczu, ospałość, ciągły głód, problemy z pamięcią, zgagę, ale doszukuje się tego, czego nie powinnam szukać. Czy kiedyś to minie? Mimo, że jednoczę się z kobietami to obecnie to nie mam siły i odwagi czytać o wszystkich chorobach letalnych czy dzieciach z ogromnymi wadami. Przeraża mnie to.

Savuri - to jak najbardziej mogło być plamienie, bo zagnieżdżeniu się zarodka. Trzymam kciuki mocno!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
48 minut temu, Gość Cudak88 napisał:

Mnie interet przeraża. Mam wrażenie, że wszystko robię źle. Zaczęłam pić herbatę i dokładam do niej imbir, co przynosi mi ulgę, a dzisiaj czytam, że w 1 trymestrze trzeba z tym imbirem uważam i powiem Wam, że ja naprawdę nie ogarniam już co można, a czego nie można. To jest duża loteria czy się uda i często zastanawiam się czy naprawdę mamy na to jakikolwiek wpływ, jeśli wyniki badań są dobre (świadczą o tym, że kobieta jest zdrowa). A jeszcze parę dni temu osoba z mojego otoczenia poinformowała mnie (ku mojej rozpaczy), że w 10 tygodniu serce przestało bić (ma już dziecko z książkowej ciąży). Jaka tutaj jest sprawiedliwość? Nie muszę chyba mówić, że poniedziałkowa wizyta mnie przeraża teraz. Od wczoraj czuję się trochę lepiej, mam mniej mdłości (ale w herbatach towarzyszy mi imbir), czuję 'ciągnięcie' w brzuchu - i zastanawiam się czy serce Maleństwa ciągle bije. Dzisiaj 8+6. Mam inne objawy jak nabrzmiałe, bolesne piersi, częste oddawanie moczu, ospałość, ciągły głód, problemy z pamięcią, zgagę, ale doszukuje się tego, czego nie powinnam szukać. Czy kiedyś to minie? Mimo, że jednoczę się z kobietami to obecnie to nie mam siły i odwagi czytać o wszystkich chorobach letalnych czy dzieciach z ogromnymi wadami. Przeraża mnie to.

Savuri - to jak najbardziej mogło być plamienie, bo zagnieżdżeniu się zarodka. Trzymam kciuki mocno!!!

Oj tak. Internet ogłupia. Ja po poronieniu miałam ostra fazę z czytaniem. Dołowałam się sama jeszcze bardziej. Teraz próbuje trochę odłożyć to na bok. Słuchać lekarza. Nie nakręcać się. Przygotować się jak najlepiej na kolejną ciążę. I nie wariować. To zawsze łatwo tylko mówić ale będe się starać tak postępować. Co można nie można w ciąży tez siedziałam i czytałam. Uważałam na siebie bardzo i straciłam. Więc to też nie ma reguły. Lepiej żyć normalnie. Buziaki. :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve
W dniu 23/10/2020 o 9:41 PM, Gość Sayuri napisał:

Jak się czujesz? Nadal masz plemienia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri
Godzinę temu, Gość Eve napisał:

Jak się czujesz? Nadal masz plemienia?

Odkąd od piątku biorę luteinę to żadnego plamienia juz nie ma ale wciąż mnie podbrzusze boli. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kropka.

Cudak, mam tak samo a już po połowie. Moja trzecia ciąża. Środkowa poroniona. 

Uważam że internet to zło. Np dzisiaj, parmezan. Zjadlam ze smakiem po czym zaczęłam szukać czy wolno. I tak że wszystkim. Wolno? 

A tak jak ty z imbirem, też mi pomagał, miałam straszne wymioty alw po jakimś artykule zrezygnowałam bo przecież "nie wolno". I tak samo z milionem innych rzeczy. Maskara:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Ja to mam pecha właśnie do mnie zadzwonili z przychodni że jutrzejsza wizyta (moja pierwsza w tej ciąży) jest odwołana bo lekarza nie ma, kolejna wizytę mialam zarezerwowana 3 listopada tj. dopiero za tydzień wtedy będzie 6t3d gdzie ja już powinnam mieć przypisany clexan nie wiem czy taki tydzień to nie za późno na pierwsza wizytę czy szukać jeszcze na ten tydzień? Byłam umówiona z ginem że od razu na L4 pójde coraz więcej pracy mamy i nerwów w robocie. Jeszcze jutro duphostan mi się kończy i nawet nie mam skąd receptę wziąć ;( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

A może któraś z Was jest z okolic Wejherowa i ma na sprzedaż bądź odstąpić Duphostan? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bozka2408

Savuri zadzwoń do swojego rodzinnego lekarza,przedstaw sytuację i poproś o receptę.Mnie moja rodzinna parę razy uratowała w takiej sytuacji.Nie powinna robić problemów zwłaszcza teraz przy covid.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri
Godzinę temu, Gość Bozka2408 napisał:

I myślę że od pozytywnego testu powinnaś brać clexane...

No mi to samo mój ginekolog powiedział ale nie jest łatwo na zawołanie ogarnąć wizytę. Ja mam wykupione za 2,5 tys pakiet w PZU dzięki któremu mam wybranych ginekologow za darmo ale oni też mają swoje terminy i wszystko muszę załatwiać przez konsultanta PZU. Test miałam pozytywny już 3t4d wtedy się umówiłam na jutro bo nie było nic szybciej dzisiaj dzwonią z przychodni że wizyta odwołana bo lekarza nie ma i mam się umówić przez PZU na kolejną wizytę bo oni nie mogą mnie umówić sami chyba że za pieniądze. Jednak na wypadek umówiłam się na 3 listopada i Bogu dzięki. Jednak to wciąż wydluza czas bez heparyny która miałam miec od początku a rodzinny nie da mi jako refundowane bez potwierdzonej ciąży jedynie duphostan może dać jutro postaram się umówić mam nadzieję że się uda ta teleporade ogarnąć bo z PZU też najszybsza dopiero w środę. Strasznie szybko w dobie covida znikają terminy do lekarzy. Eh 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bozka2408

Savuri może któraś z dziewczyn ma i Ci prześle clexane bo im wcześniej tym lepiej...DZIEWCZYNY PORATUJCIE DZIEWCZYNĘ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Godzinę temu, Gość Sayuri napisał:

No mi to samo mój ginekolog powiedział ale nie jest łatwo na zawołanie ogarnąć wizytę. Ja mam wykupione za 2,5 tys pakiet w PZU dzięki któremu mam wybranych ginekologow za darmo ale oni też mają swoje terminy i wszystko muszę załatwiać przez konsultanta PZU. Test miałam pozytywny już 3t4d wtedy się umówiłam na jutro bo nie było nic szybciej dzisiaj dzwonią z przychodni że wizyta odwołana bo lekarza nie ma i mam się umówić przez PZU na kolejną wizytę bo oni nie mogą mnie umówić sami chyba że za pieniądze. Jednak na wypadek umówiłam się na 3 listopada i Bogu dzięki. Jednak to wciąż wydluza czas bez heparyny która miałam miec od początku a rodzinny nie da mi jako refundowane bez potwierdzonej ciąży jedynie duphostan może dać jutro postaram się umówić mam nadzieję że się uda ta teleporade ogarnąć bo z PZU też najszybsza dopiero w środę. Strasznie szybko w dobie covida znikają terminy do lekarzy. Eh 

Ja na Twoim miejscu poszłabym prywatnie jak najszybciej. Lepiej raz zapłacić niż się tyle martwić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej dziewczyny my po chrzcinach.Bruno zamiast być teraz aniołkiem to broi za dwóch .Pełza wszędzie to nasze szczęście ❤️Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za nasze brzuszatki 😍i staraczki 😍

983E01FA-D15F-4013-80C4-8D84161EF8FB.jpeg

87C92C58-2B5C-460C-A3D5-DFD049E7ABF7.jpeg

http://fajnamama.pl/suwaczki/ohom1se.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Savuri ja mam clexane i luteine pod język, ale zanim by to do Ciebie doszło. Też mam lekarzy z PZU. Kiedyś internista (może więcej niż rodzinny) mi przepisał clexane jak mi zabrakło. Przez teleporada bez żadnego problemu. Załatw to bo musisz brać a na wizytę pójdziesz na ten późniejszy termin. 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...