Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aeniolek

Ale czemu niedobrze że krwawie? Nie lepiej że to się oczyszcza jakoś? Na ciążę szans nie ma. OM 12.09 nie ma opcji zadnej na zdrowa ciążę....martwi mnie takie przedłużanie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aeniolek moim zdaniem beta rosnie ale nie tak jak powinna wiec ciaza nie rozwija sie prawidlowo, a jak krwawisz to juz jestes w trakcie poronienia. dopoki sie nie oczysci to pewnie bedzie sie utrzymywala beta wiec krwanienie w tej sytuacji to dobry objaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniolek
7 minut temu, Maszkaron napisał:

aeniolek moim zdaniem beta rosnie ale nie tak jak powinna wiec ciaza nie rozwija sie prawidlowo, a jak krwawisz to juz jestes w trakcie poronienia. dopoki sie nie oczysci to pewnie bedzie sie utrzymywala beta wiec krwanienie w tej sytuacji to dobry objaw

Oby...w tej sytuacji to najlepsze wyjście. Ale czy lekarz na usg może stwierdzić z pewnością że to poronienie? Oni mi chcą podać ten zastrzyk albo zrobić laparo jeśli będzie rosło....może to niepotrzebne? 

A jeśli teraz już testy wychodzą negatywnie to jak mam sprawdzić testem za 2 tyg czy się wszystko oczyściło? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Gość aeniolek napisał:

Oby...w tej sytuacji to najlepsze wyjście. Ale czy lekarz na usg może stwierdzić z pewnością że to poronienie? Oni mi chcą podać ten zastrzyk albo zrobić laparo jeśli będzie rosło....może to niepotrzebne? 

A jeśli teraz już testy wychodzą negatywnie to jak mam sprawdzić testem za 2 tyg czy się wszystko oczyściło? 

testy wychodza negatywnie bo beta jest niska i na usg to tez raczej nic nie zobacza oprocz pogrubionego endometrium. ja bym sama bete robila i sprawdzala co kilka dni a usg dopiero po tyg lub 2. wiem ze jestes w uk i tam sa inne metody wiec ciezko cokolwiek doradzic, ale jak jakis dziwnych boli nie masz gdzies po bokach to chyba mozna wykluczyc pozamaciczna. ale nawet na testy patrzac, skoro na poczatku byly pozytywne a teraz sa negatywne i krwanwnienie to chyba samo sie zaczelo. 3 maj sie w tej trudnej chwili, sama tez jestem 2 tyg po (tez 2 niestety).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matko trochę mnie tu nie było. Mario dziękuję za pamięć.  Nie mogę uwierzyć, że nasze dzieci tak szybko rosnął.

Mario Bruno cudny! 

Nadzieja Zuzia ledwo się mieści się w tym kokonie😄

Soniamalutka ależ Karolinka już duża.  I już pierwsze kroki stawia ? Wow ! 

Mamajulianka juz 6 miesięcy...szok ! 

Pikey gdzie twoja lala 🙃😉 chyba że przegapiłam😉

U nas po staremu. Alicja już raczkuje,  wstaje przy meblach ,gada jak najęta mama,tata,dada, nie .

Je najczęściej zupki ze słoiczków, ale nie żałuję jej próbować z mojego talerza. Jest bardzo ciekawa wszystkiego.  Żywe sreberko. 

Noce nadal ciężkie,  można by rzec że coraz gorsze . Pobudek mnóstwo, najczęściej z płaczem.  

Spacerów nie cierpi . Każda jazda kończy się płaczem.  I wsadzeniem jej do nosidełka.  

Jazdy samochodem też nie akceptuje. 

Umówiłam się na terapię czaszkowo krzyżowa.  Może to coś pomoże. 

Parę zdjęć 

Buziaki . Pozdrawiam 

Screenshot_20201021-204835_Gallery.jpg

Screenshot_20201021-204750_Gallery.jpg

Screenshot_20201021-204901_Gallery.jpg

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Aeniolek- chodzilo mi ze tak krwawisz a i tak nie bardzo cos wiadomo. Oby sie jutro wyjasnilo.

Sandawilla- cudna ta Twoja Alicja, mi cos sie zdjecia nie chca wstawiac. Tez juz stoi i sie wspina po meblach ale nic specjalnie zeby konkretnego mowila to nie slysze, moze to przez to ze u nas 2 jezyki? A moze poprostu tak ma... Hm... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniolek

Wyjaśniło się dziś....dzwonili ze szpitala. Beta z dziś 12. Co w tej sytuacji jest o tyle pocieszające ze raczej wyklucza cp. Jeszcze chcą sprawdzić betę w piątek co mnie cieszy. Wygląda na to, że skończy się moja niepewność i stres..

Mój gin z Polski zalecił zrobić ten pakiet z test dna po poronieniu. Może coś się tam okaże. Póki co czekam na koniec tej smutnej historii....oby nigdy więcej.

Dziękuję Wam za wsparcie! 🧡

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cudak88

Aeniolek - bardzo mi przykro, że musisz przez to przechodzić!!! 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Dziewczyny dzieciaczki macie cudowne jak one nam wyrosły masakra a dopiero z brzuszkami byłyśmy .Kasik przykro mi bardzo w sprawie kuzyna😞Patka,trzymaj się i życzę z całego serca żebyś wróciła do nas jak Naj szybciej z dobra wiadomością .Widze ze chłopaki góra na naszym forum 👍Pikey Krysia ale wymiata juz silna dziewczynka😍Bruno tez juz je prawie wsztko jak my coś jemy to chce bardzo tez.Na razie robie mu malutkie kawałeczki albo dusze wszystko .Mamy 5 ząbków .W nocy ogólnie śpi czasami jest niespokojny różnie bywa.Spacery w wózku uwielbia jeździmy bardzo często .Po mału bierze się za raczkowanie ale jeszcze nie umie.W niedziele mamy chrzciny,mieliśmy mieć na sali ale w sytuacji pandemii robimy w domu.Aeniolek przykro mi ze tak to się ciągnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadzieja666

Sandawilla Alicja cudeńko 🙂 jaka radosna 🙂 ❤️zacałować to mało 🙂

MamaJulianka to już pół roku!! Ake zleciało!!! Radzi sobie chłopak 🙂

Niecierpliwa super wieści 🙂

Kasik czyli jednak chłopak 🙂 faktycznie chłopcy królują na forum. Imię już masz wybrane? 🙂

Aeniolek przykro mi ale dobrze ze zaczyna beta spadać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama Aniołka Olka

Dziewczyny.. czy widziałyście najnowsze wiadomości? Nawet nie jestem w stanie napisać jakie mi teraz towarzyszą uczucia. Nurkowanie teraz jeszcze mocniej "Cię przytulam". I wszystkie pozostałe dziewczyny, których maluszki okazały się być chore.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

MamaAniolkaOlka- czyli juz wszystkie zabiegi zejda do podziemia... Normalnie rece opadaja... A przeciez ja tez stracilam synka... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cały internet aż się gotuje od postów i wpisów na fb, insta, tweet na temat tej ustawy. 

Czesi zacierają ręce bo będą pacjentki z Polski przyjeżdżać. 

W sumie ja osobiście przy diagnozie "dziecko chore z wadami" chciałabym usunąć ciążę. Nie, że nie mam serca, ale chciałabym oszczędzić i dziecku i sobie cierpienia.

Teraz jak myślę o ciąży to boję się jeszcze bardziej... Bo co jeśli dziecko będzie miało szanse przeżyć ale będzie miało wady.. Ostatnio pisałam o polityce w Salwadorze. U nas robi się to samo 😞

Aniołek 22.06.2020-11 tyd.  😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniolek

Wiadomo było, że to przepchną :(. Musieli tylko poczekać na odpowiedni moment, bo w zeszłym roku był za duży bunt....nie wyobrażam sobie urodzić dziecka z ciężkimi wadami. Dramat i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gomerka

Właśnie najgorsze jest to, ze w dzisiejszych czasach wyjechać za granice tez trudno. Ja byłam w tej sytuacji, wiem jak to jest, jak Twoje ukochane dziecko zmienia się w tykająca w brzuchu bombę. I dziś od tej decyzji tk chodzę cała zapłakana. Bo gdybym nie usunęła 2 ciąży to nie miałabym dziś mojej zdrowej i ślicznej córeczki. Gdybym musiała donosić ciąże, która skończyłaby się cc (takie było zalecenie) musiałabym znacznie dłużej czekać na rozpoczęcie starań. Zresztą... mając dziecko z takimi wadami, jakie miało, nie wiem czy zdecydowalibyśmy się na kolejne, bo po prostu nie mielibyśmy siły. No i w końcu... ja wydałam grube tysiące na  psychoterapię. Noe żeby poradzić sobie z ta decyzja, tylko być w stanie zapanować nad strachem, ze w kolejnej ciąży coś będzie znowu nie tak. A teraz boje się kolejnej ciąży. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena

Cześć, to straszne co robi nasz rząd zgadzam się z Wami 😞

Dziewczyny proszę Was o pomoc. Dziś otrzymałam wyniki z TEST DNA trombofilia, napiszę Wam co mam źle. 

Analiza badanego materiału wykazała obecność wariantów:

MTHFR_677C>T i MTHFR_1298A>C w układach heterozygotycznych 
oraz wariantu PAI-1 4G w układzie homozygotycznym

Czy moglybyscie mi coś opowiedzieć o tych mutacjach? 

Nie wiem teraz czego się złapać 😞 do jakiego lekarza się umówić, co mogę zmienić u siebie już teraz (odżywianie, leki?). Będę Wam ogromnie wdzięczna za wprowadzenie w ten temat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
16 minut temu, Gość Elena napisał:

Cześć, to straszne co robi nasz rząd zgadzam się z Wami 😞

Dziewczyny proszę Was o pomoc. Dziś otrzymałam wyniki z TEST DNA trombofilia, napiszę Wam co mam źle. 

Analiza badanego materiału wykazała obecność wariantów:

MTHFR_677C>T i MTHFR_1298A>C w układach heterozygotycznych 
oraz wariantu PAI-1 4G w układzie homozygotycznym

Czy moglybyscie mi coś opowiedzieć o tych mutacjach? 

Nie wiem teraz czego się złapać 😞 do jakiego lekarza się umówić, co mogę zmienić u siebie już teraz (odżywianie, leki?). Będę Wam ogromnie wdzięczna za wprowadzenie w ten temat. 

Mam te same mutacje. Na fb jest grupa Mthfr polska i jest bardzo dużo informacji. Najważniejsze to brać metylowane witaminy. Zbadaj jeszcze poziom kwasu foliowego, wit b12, homocysteiny i wit d3oh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga88

Elena w ciaży niezbędne będą zastrzyki z heparyny. Musisz znaleźć ginekologa ktory ogarnia temat mutacji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
10 minut temu, Gość Aga88 napisał:

Elena w ciaży niezbędne będą zastrzyki z heparyny. Musisz znaleźć ginekologa ktory ogarnia temat mutacji...

Aga ja synka donosiłam bez zastrzyków. Brałam tylko acard 75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena

Dziękuję Wam Kasik i Aga88 za informacje. Już wchodzę na tą grupę. 

Czy przy odpowiednim leczeniu da się donieść ciąże z tymi mutacjami? 😞

Widzę Kasik że piszesz ze urodziłaś synka, to cudownie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
43 minuty temu, Gość Elena napisał:

Dziękuję Wam Kasik i Aga88 za informacje. Już wchodzę na tą grupę. 

Czy przy odpowiednim leczeniu da się donieść ciąże z tymi mutacjami? 😞

Widzę Kasik że piszesz ze urodziłaś synka, to cudownie. 

Oczywiście że się da. Ja mam synka, ciąża bezproblemowa, książkową. Będąc w 7tc dowiedzialam się że mam mutacje mthfr i wtedy zaczęłam brać zmetylowany kwas foliowy i acard. Ciąża donoszona, urodziłam siłami natury. Synek zdrowy mądrala w lutym kończy 3 lata. Teraz jestem w 13tc, dowiedziałam się w lipcu że mam pai1 homo. Biore teraz zastrzyki z heparyny ale nie wiem czy ma to wpływ na to, że akurat ta ciąża się utrzymuje. Moja siostra mając mutacje mthfr homo i prawdopodobnie mając też pai1 (tego nie badała ale lekarka powiedziała jej że skoro ja mam to prawdopodobnie i ona) pierwsza ciąże prowadziła na zwykłym kwasie foliowym bo nawet nie wiedziała o mutacji. Dopiero przy drugiej ciąży zrobiła badanie. Teraz jest w ciazy z 3 córeczka, dwie pozostałe, rozbrykane urwisy czekają na siostrzyczkę w domu 🙂 nie wolno się poddawać a napewo nie wolno myśleć że mając mutacje nie uda się mieć zdrowego dziecka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...