Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niecierpliwa

Kochane, moje szczęście ma już 1.27 cm i serduszko bije 148 ❤️❤️ chyba zaczynam sie cieszyc. Wzięłam zwolnienie bo pracuje z dużą ilością osób i że względu na liczne infekcje nie chce ryzykowac. Dodatkowo jestem tak zmęczona że w polowie dnia padam na pysk. Kropeczka o 2 dni większa niz z om. Czyżby poziom pecha w tym roku już się wyczerpał? Oby! Dostałam profilaktycznie neoparin 0,4 pomimo nawet dobrych wyników badań na krzepliwosc. Ponadto dalej acard 150 i duphaston i metyle. Pozostałe wyniki wyszły mi ksiazkowo- nawet z glukoza zeszłam do 79 (w pierwszej ciąży w kwietniu miałam 93!). Teraz już musi być dibrze- Moj mi to tłucze do głowy każdego dnia. Następna wizyta 6 albo 9.11- chciałam 2 go ale moja ma urlop wtedy. 

Nie poddawajcie się ❤️❤️❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maszkaron

Niecierpliwa i tak ma byc przez 9 miesiecy , gratulacje i zdrowka :)))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Dziewczyny a powiedzcie ilu z Was zdarzyło się widzieć zarodek już w 5 tyg? 27.10 mam pierwsza wizytę u ginekologa i to będzie 5t3d chciałabym od razu iść na zwolnienie bo tak się umówiłam z ginekologem tylko zastanawia mnie czy nie poczekac az będzie widoczny zarodek. Mam mega skomplikowana sytuację w pracy pracuje na zlecenie ale mam opłacane chorobowe to jest moja 3ciaza w tym roku i w tej firmie i jestem świecie przekonana że kolejnej szansy nie dostanę i wiem ze jak pójdę teraz na l4 i pfu pfu znów poronie to już do roboty nie wrócę bo zerwą umowę ze mną. I teraz nie wiem czy olać ten fakt i nie ryzykować jakimś przeciążeniem (praca 8-10h na stojąca na magazynie) czy poczekac az będzie zarodek widoczny. Doradźcie proszę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elena

Savuri ja już nie pamiętam czy w 5 tygodniu i ileś dni powinien być zarodek. Wiem, że dziewczyny pisały, że 6 tygodni i ileś dni miały już serduszko (ja niestety serduszka nie doczekałam). 

Z tymi zwolnieniami to każda z nas ma takie obawy, co jak za szybko weźmiemy, czy coś znów się nie wydarzy ale chyba nie powinnyśmy tak myśleć, powinnyśmy nastawić się że wszystko będzie okej ale wiem, że każdej z nas jest trudno. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Savuri ja byłam na wizycie 5t1d i był widoczny zarodek 2mm ale to jest kwestia bardzo indywidualna. Co do zwolnienia to jest tak trudny temat 😞 ja wzięłam ale mam umowę o pracę, na stałe i na stanowisku decyzyjnym więc nie mam raczej o co martwić. W mojej opinii w tej chwili musisz myśleć o sobie i o Kropeczce. Praca dzisiaj jest jutro nie ma. Nie ryzykuj Kochana.

Oczywiście z tych emocji spac nie mogłam. Jeszcze zle wam napisałam - 1.17 cm Szczęścia ❤️ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
11 godzin temu, Gość Eve napisał:

Wybacz że tak wypytuje ale też chce zrobić co tylko mogę żeby nam się udało. 

Czy te badania ktoś Ci zlecił czy sama z siebie robiłaś? Jesteś po jednym poronieniu?

Też czekam na kariotypy swój i męża. 

Robiłam sama. Tak. Jestem po 1 poronieniu. Więcej już chyba robić nic będę. Zobaczę co powie immunolog. Może coś zleci jeszcze sam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cudak88

Szczęściara 09 - od którego tygodnia zaczęłaś się czuć lepiej? Wiem, że każdy organizm jest inny, ale szukam nadziei, że jednak nie będę do końca życia czuć się jak teraz. W pierwszej, straconej ciąży nie dotarłam do tego momentu. 

Niecierpliwa  - wczoraj cały dzień odświeżałam forum czekając na Twoją wiadomość. Bardzo się cieszę i gratuluję!!! Termin z USG to początek czerwca? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
11 godzin temu, Gość Niecierpliwa napisał:

Kochane, moje szczęście ma już 1.27 cm i serduszko bije 148 ❤️❤️ chyba zaczynam sie cieszyc. Wzięłam zwolnienie bo pracuje z dużą ilością osób i że względu na liczne infekcje nie chce ryzykowac. Dodatkowo jestem tak zmęczona że w polowie dnia padam na pysk. Kropeczka o 2 dni większa niz z om. Czyżby poziom pecha w tym roku już się wyczerpał? Oby! Dostałam profilaktycznie neoparin 0,4 pomimo nawet dobrych wyników badań na krzepliwosc. Ponadto dalej acard 150 i duphaston i metyle. Pozostałe wyniki wyszły mi ksiazkowo- nawet z glukoza zeszłam do 79 (w pierwszej ciąży w kwietniu miałam 93!). Teraz już musi być dibrze- Moj mi to tłucze do głowy każdego dnia. Następna wizyta 6 albo 9.11- chciałam 2 go ale moja ma urlop wtedy. 

Nie poddawajcie się ❤️❤️❤️

Cudownie 😍 trzymam dalej kciuki 💓

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Dziękuję ❤️ 

Cudak88- tak 7.06 Mój mówi że wycelujemy w dzień dziecka 🙂 ja tez coraz gorzej się czuje ale już teraz zostaje w domu więc będzie lepiej ❤️ zniosę wszystko żeby tylko Kropeczka była zdrowa 😘

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga 88

Suvuri u mnie był zarodek i serce w 5 tygodniu, ale cały czas ciąża większa o tydzień niż wynikało to z om. Ja od razu dostałam L4. Aga ja też miałam po 6 mcu, a teraz myślę, że zacznę już powoli w 5. Przynajmniej sprobuje. U nas tez nie widac zębów, ale jak posmarowałam wczoraj dziąsełka na noc to lepiej spał, wiec mozliwe ze to to. A jak starania? Ty już miesiaczkujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85

Niecierpliwa cieszę się że bardzo i trzymam kciuki za dalszy prawidłowy rozwój maleństwa. 

Cudak88 na zgagę polecam migdały 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Szczęściara 09

Niecierpliwa cudnie, myślę o Tobie i bardzo kibicuje. Musi być dobrze. 

Cudak tak 11,12 ale stopniowo. Żadnego przypływu energii magicznego w 2 trymestrze nie było. Ale powolutku z każdym tygodniem lepiej. Teraz czuję się super. Gdyby nie kopniaki i ból kręgosłupa to zapomniałabym o ciąży. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Dziewczyny- co da zgagi, to ja mialam straszna, a do tego wymioty cala ciaze ( serio, ' stare dziewczyny' wam powiedza 🤣)

Na poczatku migdaly pomagaly a pozniej to lyzka octu jablkowego w pol szklanki cieplawej wody. Inaczej bylo kiepsko. A to na krwinki tez dobre.

Trzymam kciuki za wszystkie zafasolkowane. I te staraczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mika
14 minut temu, Gość Pikey napisał:

Dziewczyny- co da zgagi, to ja mialam straszna, a do tego wymioty cala ciaze ( serio, ' stare dziewczyny' wam powiedza 🤣)

Na poczatku migdaly pomagaly a pozniej to lyzka octu jablkowego w pol szklanki cieplawej wody. Inaczej bylo kiepsko. A to na krwinki tez dobre.

Trzymam kciuki za wszystkie zafasolkowane. I te staraczki.

Zgaga.. aż mi się niedobrze zrobiło jak sobie przypomnę 😂 ja zgagę miałam codziennie i im dalej w ciąży tym zgaga mocniejsza. Doszło do tego ze mi się cofało i wymiotowałam kwasem, a spać musiałam na siedzaco🤷🏻‍♀️😅 wymiotowałam tez ale gorzej męczyła mnie właśnie ta nieszczęsna zgaga 😳 nic totalnie nie pomagało. 

mam duphaston aspargin dophegyt i zastrzyki pezeciwzakrzepowe jakby któraś potrzebowała 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve
17 minut temu, Gość Mika napisał:

Zgaga.. aż mi się niedobrze zrobiło jak sobie przypomnę 😂 ja zgagę miałam codziennie i im dalej w ciąży tym zgaga mocniejsza. Doszło do tego ze mi się cofało i wymiotowałam kwasem, a spać musiałam na siedzaco🤷🏻‍♀️😅 wymiotowałam tez ale gorzej męczyła mnie właśnie ta nieszczęsna zgaga 😳 nic totalnie nie pomagało. 

mam duphaston aspargin dophegyt i zastrzyki pezeciwzakrzepowe jakby któraś potrzebowała 

Czy wyszła u Ciebie mutacja ze brałaś zastrzyki przeciwzakrzepowe? I udało Ci się zajść i urodzić zdrowe dzieciątko?

Dziewczyny przepraszam że ja tak wypytuje ale po tych wynikach z mutacja ja się kompletnie załamalam i boję się że już nie będzie nam dane tulić maluszka. Ostatnie dni to u mnie katastrofa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maszkaron
26 minut temu, Gość Eve napisał:

Czy wyszła u Ciebie mutacja ze brałaś zastrzyki przeciwzakrzepowe? I udało Ci się zajść i urodzić zdrowe dzieciątko?

Dziewczyny przepraszam że ja tak wypytuje ale po tych wynikach z mutacja ja się kompletnie załamalam i boję się że już nie będzie nam dane tulić maluszka. Ostatnie dni to u mnie katastrofa. 

tez mi wyszla mutacja pai homozygota do tego r2 hetero i mthfr1298 homozygota. wlasnie bede szukala lekarza ktory da mi heparyne bo bez tego nie zaryzykuje kolejnej ciazy. tez mnie to doluje ale trzeba przec do przodu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Eve- Maszkaron- dziewczyny, tu mamy i MameJulianka i Fiolke i cala mase innych dziewczyn z mutacjami, cukrzycami etc etc i wszystkie maja swoje cuda w domu w lozeczku przy cycusiu, wiec glowa do gory, Wy tez dacie rade. Napewno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maszkaron
Godzinę temu, Gość Pikey napisał:

Eve- Maszkaron- dziewczyny, tu mamy i MameJulianka i Fiolke i cala mase innych dziewczyn z mutacjami, cukrzycami etc etc i wszystkie maja swoje cuda w domu w lozeczku przy cycusiu, wiec glowa do gory, Wy tez dacie rade. Napewno.

i tego sie trzymajmy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cudak88

Dziękuję Wam za porady jak to przetrwac lub za słowa otuchy. Byle by tylko Maleństwo rosło.

Trochę martwię się, że nie jem za dobrze, ale jadam tylko to na co pozwala mi organizm. I niestety nie są to tylko zdrowe przekąski. Czy w 1 trymestrze, kiedy to objawy są najbardziej nieprzyjemne panowałyśmy jakkolwiek nad menu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Niecierpliwa,super wiadomość dbajcie o siebie .Trzymam kciuki za wszystkie zafasolkowane i staraczki ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85

Pikev ten ocet jabłkowy z wodą od kiedy można pić? To bezpieczne ? Ja mam już niskie rbc w morfologii i powoli zmierzam ku anemii, hemoglobina już w dolnej normie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve
3 godziny temu, Gość Maszkaron napisał:

tez mi wyszla mutacja pai homozygota do tego r2 hetero i mthfr1298 homozygota. wlasnie bede szukala lekarza ktory da mi heparyne bo bez tego nie zaryzykuje kolejnej ciazy. tez mnie to doluje ale trzeba przec do przodu

Jakie robiłas badania poza trombofilia? Heparyne normalnie może ginekolog przypisywać? 

Pikey , Maszkaron Wiem, że musimy iść do przodu ale każda kolejna zła wiadomość w moim życiu mnie zabija..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Mama85- nie wiem Kochana, ja nie mialam zadnych problemow tylko te straszne wymioty i super zgaga, ja pilam jak juz nie pomagaly migdaly, na zneutralizowanie kwasow, ale my tu w domu i tak codziennie pijemy dla zdrowia, od lat, nie wiem niestety jak to sie ma do anemii, musisz poczytac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny śliczne wszystkie maluszki. Aga nie martw się na zapas że mała trochę więcej czasu potrzebuje, ale warto do fizjo też pójść zawsze postymuluje, zobaczysz ruszy. EVE ja mam pai i mthfr hetero. Ważne żeby heparyna była od owulacji wprowadzona, i to lepiej większa niż 0,4, acard 75 też już wcześniej bierz sobie, przepisać może gin tylko takiego trzeba znaleźć. Hematolog równiez. Tak czy siak warto brać metylowane witaminy przed staraniem. Nurkowanie zrobiłaś badania dzieciątka? Kiedy wynik? Wieczorami wspominam o was. 

Wojtuś w sb skoczył 6 mies, śpi ładnie w nocy, cycus 3 razy, dla mnie to ok. Raz odmrozilam mleko i chciałam mu dać z butelki ale nie chce, wypycha językiem i nie umie, także pewnie ciężko będzie go odstawiać, a i dalej niż na godzinkę się nie ruszam bo to cycus jest, co wcale mi nie przeszkadza wręcz kocham go karmić. Ząbków brak, jest spokojny, ładnie sam się bawi. Na brzuszku leży i podparty na przedramieniach, podnosi dupkę i chce się przesunąć do zabawki ale mu nie wychodzi i się denerwuje. Myślę że do raczkowania i siadu jeszcze kawałek. Diety jeszcze nie rozszerzamy, chcę żeby usiadł, ale czy tak też będzie nie wiem, czekamy myślę że jest jeszcze nie gotowy, daliśmy mu w nd marchewkę uparowaną to hm, wiadomo jak pierwszy raz ale też pogniotłam ją widelcem i dałam lyzeczką, to trochę się krztusił, pikey ty jesteś dobra od BLW twoja Krysia krztusila się? Nie balas się o zadławienie? Bo mi to jedynie spędza sen z powiek, zawsze się o to bałam z córką też. Niby teorie znam ale w praktyce to wiadomo. Pozatym u nas wszytsko ok, mały rośnie, waga jest ok. Tylko zła jestem bo wózek oddaliśmy na reklamację i czekam aż naprawia a pogoda ładna poszlibyśmy do braciszka jak co dnia, tęsknimy za nim 😞

Screenshot_20201020-233419.jpg

Screenshot_20201020-233458.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/gcgj5h9.png
2006 - córcia
11.2017 6tc (*) 06.2018 22tc (*) 11.2018 6tc (*)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Enamel

Niecierpliwa gratulacje ❤️ ❤️ ❤️
Cudak ja też miałam męczący pierwszy trymestr, słaby apetyt, martwiłam się że waga spada zamiast rosnąć. Na szczęście młodemu to nie przeszkodziło w rozwoju a ja wszystko nadrobiłam już w drugim trymestrze, aż w pewnym momencie zaczęłam się mocniej kontrolować z jedzeniem żeby nie przesadzić w drugą stronę😉 

Dziewczyny dzieciaczki cudowne 🥰 Maksio taki promyczek zawsze roześmiany, Wojtuś jaki już duży i Zuzia. Pięknie rosną, zawsze się rozczulam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...