Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maszkaron

Nadzieja666 no to zobaczysz jak bedzie przy rozszerzaniu, ale tak jak mowilam u nas bylo rzyganie na porzadku dziennym. U nas minelo samo jak juz faktycznie ta pozycja pionowa byla samodzielna w siadaniu, takze moze u was jeszcze tez to potrwac. My nigdzie nie konsultowalismy ale jak np. byla taka malutka 1-2 miesiac to zle sypiala po nocnym jedzeniu, krecila sie i widac bylo ze jej cos dolega. kladlam ja na klinie bo balam sie ze sie zakrztusi. takze moze u was bedzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadzieja666
43 minuty temu, Gość Maszkaron napisał:

Nadzieja666 no to zobaczysz jak bedzie przy rozszerzaniu, ale tak jak mowilam u nas bylo rzyganie na porzadku dziennym. U nas minelo samo jak juz faktycznie ta pozycja pionowa byla samodzielna w siadaniu, takze moze u was jeszcze tez to potrwac. My nigdzie nie konsultowalismy ale jak np. byla taka malutka 1-2 miesiac to zle sypiala po nocnym jedzeniu, krecila sie i widac bylo ze jej cos dolega. kladlam ja na klinie bo balam sie ze sie zakrztusi. takze moze u was bedzie podobnie.

U nas juz dawno stwierdzono refluks także znamy przyczynę ale myśleliśmy że to minie... A tu dalej. No nic czekamy narazie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol
3 godziny temu, Gość Nadzieja666 napisał:

Maszkaron bardzo mi przykro..... 

Kasik super 🙂

Okropny ból to tez stracha się na jadłaś... gdzie robiłaś Usg?  Muy też w pon mieliśmy szczepienie.  W piątek poprzedni u Osteopaty bo mała dalej ulewa.... Podejrzewam ze moze ona ma nie tolerancję laktozy i chybq przede na dietę bezmleczna żeby To sprawdzić... 

Kolo profamilii, medicarpathia czy jakoś tak. U dr tarała. A to powodzenia zycze w wytrwałości, u mnie cyca juz odrzuca, tylko rano i na wieczór daje. Czasem w nocy jesli sie budzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol

Ktoras z Was pisala kiedys ze jest fizjoterapeuta. Mój jeszcze nie pelza, nie raczkuje, ani nie siedzi. Matrwic sie? Za tydzień 8 miesiecy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey
Godzinę temu, Gość Okropny bol napisał:

Ktoras z Was pisala kiedys ze jest fizjoterapeuta. Mój jeszcze nie pelza, nie raczkuje, ani nie siedzi. Matrwic sie? Za tydzień 8 miesiecy 

Okropny bol- to kk24-pisala. Moze pomoze, ale wiesz, mam kolege ktorego synek zaczal sporo pozniej od innych dzieci ( mial prawie rok jak zaczal siedziec i 2 lata jak chodzil) a teraz biega i wszystko nadrobil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Okropny bol- i widzisz, Maksiu juz sie ladnie najada innym jedzeniem i cyca tylko wtedy co pisalas a moja Krysia bez cyca kilka razy dziennie nie da rady. A normalne jedzenie traktuje chyba jak przekaske do prawdziwego obiadu w postaci cyca 🤔. Co dziecko to inne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tojaka1

Dziewczyny a co to za cisza? 

Nurkowanie jak jest? 

U nas do przodu, może jutro wyjdziemy, Młody się opala żeby żółtaczka szybciej zeszła. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve

U mnie po pierwszym okresie, kilka dni przerwy i od wczoraj znów krwawienie,  martwię się, ciekawe czy się jutro gdzieś dostanę do lekarza 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kk24

Okropny ból ja jestem fizjoterapeutka, ale nie specjalizuje się w dzieciach. Jeśli dobrze pamiętam ze studiów to dziecko do 9msc powinno już stabilnie siedzieć, a czas żeby zacząć chodzić ma do 18msc. Więc twój jeszcze ma czas żeby usiąść samodzielnie, z siadu przyjdzie czas na raczkowanie. Jeśli się bardzo martwisz to znajdź fizjoterapeute dziecięcego, oceni napięcie miesniowe i może pokaże jakieś ćwiczenia mobilizujące do siadu i raczkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
7 godzin temu, Gość Tojaka1 napisał:

Dziewczyny a co to za cisza? 

Nurkowanie jak jest? 

U nas do przodu, może jutro wyjdziemy, Młody się opala żeby żółtaczka szybciej zeszła. 

Trzymam kciuki za powrót do domu, nie ma to jak u siebie. Jak malutki? Jak waga? Udało się karmić cycem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Kk24-pisala jak Twoje cudo? 

Tojaka- widzisz, zuch chlopczyk i zuch mama 😁 szybciutko was chca wypuscic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MamaJulinka

Nurkowanie jak już kiedyś pisałam nie jestem dobra w pocieszaniu. Ale zawsze znajdziemy coś co nas cieszy. Jak nie szukajmy. Może to nie ten. Może faktycznie coś jest na rzeczy.. ale skoro się wyprowadza po tym wszystkim to znaczy że łączył was jeden powod.? Nic więcej. Trochę to nie gra. 

Tojaka szybciutko was wypuszczają, bardzo dobrze, jak malutki, kermisz piersią? 

Dziewczyny ja nie pomogę z tym ulewaniem bo Wojtuś coraz mniej, ostatnio trochę mnie martwi jego waga, na początku szedł jak burza, teraz zwolnił ma 6800 a za tydz pol roczku. Nie rozszarzam jeszcze. Jest trochę drobny, przejadę się do pediatry na dniach chyba... 

Maszkaron przykro mi. Ja też nie mam fb, tylko założone jakieś tam konto na właśnie potrzeby tej grupy, bo wiele info gdzie nie znajdziesz tego. 

Mario ja ostatnio taka samotna matka. Mój dużo pracuje, córka nastolatka późno ze szkoły a pozniej swoje sprawy, po obiedzie codziennie wychodzimy na spacer ale chętnie spotkałbym się z jakąś mamą i tak po prostu pogadac dla towarzystwa, brakuje mi tego. Więc zapraszam. Serio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tojaka1

Kasik, Pikev, MamaJulianka - dziękuję Malutki w porządku. Wszystkie badania ma prawidłowe i te z krwi i usg i posiew. Czekamy tylko na koniec naświetlania ale już dzisiaj mu sporadycznie włączali więc myślę, że jutro powtórzą badania i będzie decyzja o wypisie. Wagę urodzeniowa miał słuszną jak na 34 tc bo 2500 i się szybko pozbierał. Dla mnie to była najlżejsza z cesarkę może dlatego, że po starej bliźnie. 

Trzymajcie kciuki za nasz powrót do domu bo trochę kilometrów mamy z Jeleniej Góry do Katowic 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tojaka1

Aha, na razie pokarm mu odciągam i zanoszę, na cyca przejdziemy w domu. Nie ma tu warunków na spokojne przystawianie. Umie za to zaciągnąć cycka przez zwykły smoczek od butelki więc jest taka opcja zanim chwyci brodawkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nurkowanie

Tojaka 

staram się coś robić, a to szafe na zimę a to wszywam gumki w prześcieradła. Chodzę i wynajduje rzeczy do roboty. Mam swoje lęki bawet sprawdzam psa jak spi czy bije jej serce. Przed rodziną jakoś się trzymam, nie chcę martwić mamy.

MamoJulianka

pewnie tych powodów było wiecej, ale utknęliśmy w martwym punkcie, czy te powody są na tyle silne, by rezygnować z dziecka, na pewno nie. Gdybym chociaz miala jedno. Dotarliśmy do pewnej granicy i to takiej z murem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Tak,jestem z Rawicza.Maszkaron bardzo mi przykro 😞Okropny ból jak kiedyś czytałam ze każde dziecko idzie swoim tempem spokojnie jeszcze nabierze siły .Bruno z dnia na dzień robi postępy zabiera się za wstawanie i raczkowanie ale narazie jeszcze gapa.Tojaka trzymam kciuki za jak najszybszy powrót do domku ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol
7 godzin temu, Gość MamaJulinka napisał:

Nurkowanie jak już kiedyś pisałam nie jestem dobra w pocieszaniu. Ale zawsze znajdziemy coś co nas cieszy. Jak nie szukajmy. Może to nie ten. Może faktycznie coś jest na rzeczy.. ale skoro się wyprowadza po tym wszystkim to znaczy że łączył was jeden powod.? Nic więcej. Trochę to nie gra. 

Tojaka szybciutko was wypuszczają, bardzo dobrze, jak malutki, kermisz piersią? 

Dziewczyny ja nie pomogę z tym ulewaniem bo Wojtuś coraz mniej, ostatnio trochę mnie martwi jego waga, na początku szedł jak burza, teraz zwolnił ma 6800 a za tydz pol roczku. Nie rozszarzam jeszcze. Jest trochę drobny, przejadę się do pediatry na dniach chyba... 

Maszkaron przykro mi. Ja też nie mam fb, tylko założone jakieś tam konto na właśnie potrzeby tej grupy, bo wiele info gdzie nie znajdziesz tego. 

Mario ja ostatnio taka samotna matka. Mój dużo pracuje, córka nastolatka późno ze szkoły a pozniej swoje sprawy, po obiedzie codziennie wychodzimy na spacer ale chętnie spotkałbym się z jakąś mamą i tak po prostu pogadac dla towarzystwa, brakuje mi tego. Więc zapraszam. Serio

Myślę ze nie ma powodu do zmartwien. U nas tyl 0.5kg na tydz, takim tempem juz by wazyl chyba 20kg 🙂 teraz 0.5 na miesiąc, czasem i nie nawet 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol
4 godziny temu, Mario 1 napisał:

2BE96745-A859-4D2A-BDE7-C5FF711C59D5.jpeg

Pięknie siedzi 🙂 u nas zaczal wstawac sam w spacerowce. Musze juz przypinac gornymi pasami 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol
5 godzin temu, Gość Tojaka1 napisał:

Aha, na razie pokarm mu odciągam i zanoszę, na cyca przejdziemy w domu. Nie ma tu warunków na spokojne przystawianie. Umie za to zaciągnąć cycka przez zwykły smoczek od butelki więc jest taka opcja zanim chwyci brodawkę. 

Tez tak robilam. Patrzac z perspektywy czasu, zle robilam. To rozkręcenie pokarmu na początku jest najważniejsze, a wiadomo ze laktator tak nie ciagnie jak dziecko. U nas mleczna przygoda dobiega konca, a szkoda mi. Nie wiem czemu nie chce, w nocy na spiocha i do spania, tak to absolutnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tojaka1

Okropny ból z tym karmieniem na razie nie ma innej opcji, powalczymy w  domu. 

Tak na pocieszenie, dzieci mają swoje tempo. U mnie bliźniaczki z podobną wagą urodzeniową i z podobnymi problemamy po porodzie a było tak, że jedna już wstawała a druga jeszcze nie siadała. 

Nurkowanie, ja mam taką schizę po urodzeniu bliźniaczek, zawsze sprawdzam bijące serduszko. I dzieciom i zwierzętom. I starym i młodym. Kiedyś o zawał przyprawiłam królika bo mu na spaniu chciałam sprawdzić funkcje życiowe. Młodemu zamówiłam monitor oddechu żeby móc spokojnie spać po powrocie do domu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niecierpliwa

Cudak88  o której masz wizytę? Czekam na info jak tam sytuacja 🤞 tak w ogóle jak się czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tojaka Nurkowanie ja też mam takie schizy. Zresztą mój mąż też, to chyba normalne po takich przejściach. Też mamy monitor oddechu w łóżeczku, ale w nocy Witek śpi z nami, więc mam manię sprawdzania czy oddycha. Raz mąż jak sprawdzał to myślałam, że zawału dostanę. Dotknął go a on nic, to ja go ruszam, dalej nic. W końcu mąż podniósł mu rączkę a ona bezwładnie opadła. Jak to zobaczyłam to aż mi gula w gardle stanęła. Okazało się, że tak twardo spał bo zaczęłam go w panice budzić mocniej i wtedy się ruszył. Nie był zadowolony. No cóż, ma biedny popapranych rodziców 😆 mój pies też tak kiedyś mnie wystraszyl bo tak mocno spała. 

Dziewczyny, które mają synka - był u Was problem z jąderkami dziecka? Położna była ostatnio i powiedziała, że Mały ma wodniaka jąderka, niby może się wchłonąć. Czytałam o tym i bywa różnie. Miałyście z tym do czynienia bo już panikuje. 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...