Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasik
1 godzinę temu, Gość Kk24 napisał:

Cześć dziewczyny ;* piszę żeby wielu z was dodać tu nadziei 😉 w sobote po 20 przyszedł na świat mój drugi już po poronieniu synek. Całe 3260g i 55cm do kochania 🙂 poród naturalny, jak wszystko będzie ok to jutro do domu 😉

Gratuluję serdecznie 😘

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nurkowanie

Niecierpliwa można pójść później, tez za tym jestem, ale zrob progesteron i tsh chociaż to po wynikach zdecydujesz o terminie.  

Kk24 gratulacje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadzieja666

Kk24 gratuluję ❤️czekamy na foto 🙂 Dużo zdrówka dla Was 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bożka2408

Kk24 gratulacje .Dziewczyny wszystkie dzieciaczki śliczne, żeby Nam się zdrowo wychowywały. MamoJulianka Wojtuś śliczny i jaki już duży. Wszystkim które dopiero co zibaczyly dwie kreski dużo wiary i gratulacje Kochane. Ja nie stosuje BLW ale Miłoszek je wszystko z apetytem...No i bez mleczka w nocy się nie obejdzie. Nurkowanie daj znać pi wizycie w środę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patkaaa

Wszystkim zafasolkowanym gratuluję i trzymam kciuki, żeby ciąża była nudna, książkowa ✊🏻

Kk24 cudowna wiadomość, gratulacje!!! 🥰

Ja chyba powoli dostaję na głowę 🤪 Testy owulacyjne robię od 9 dnia cyklu (2 dni po@  zaczęłam), dzisiaj 21 i wczoraj wieczorem nadal wychodził negatywny wynik , w sumie nie wiem, co o tym myśleć. Cykle zawsze miałam długie 35 - 37 dni, więc teoretycznie jeszcze mam dzisiaj i jutro na pozytywny wynik, ale jakoś tego nie widzę...niby w tym miesiącu się wstrzymujemy, bo w czerwcu bierzemy ślub i troszkę nie po drodze nam wtedy ewentualny poród, ale sama myśl, że owulacja nie przychodzi, jest frustrująca. Czy jest taka możliwość, żeby testy wychodziły negatywne, a owulacja była??? Któraś tak miała? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cudak88

Kk24 - bardzo serdecznie gratuluję i cieszę się Twoim szczęściem!!! ❤️ mam nadzieję, że najbliższy czas wynagrodzi Ci wszystkie niepokoje w ciąży! Niech rośnie zdrowo! 😘 pięknego czasu razem! ❤️

Patkaaaa - a może zgłoś się na monitoring do ginekologa? Trochę zajmuje to czasu, ale wiadomo co się dzieje. Powodzenia! 🙂

Niecierpliwa - trzymam tak mocno za Ciebie kciuki! 😘 wiem, że się boisz bety, ja też się bałam, ale faktycznie może sobie sprawdź chociaż tsh. Na pewno uspokoił by Cię progesteron w normie. Doskonale wiem jak się obawiasz, bo jedziemy na tym samym wózku - że tak się wyrażę! Bardzo bym chciała, żeby nam się udało...

Dziewczyny, małymi kroczkami do przodu. Dostałam duphaston. I Euthyrox - gin powiedziała, że w ciąży tsh powinno mieć ok. 2 (ja mam 3,46). Te badania się robi niby później, ale skoro ja już sobie je sprawdziłam to od razu trzeba się tym zająć. Powiedziała też, że prolaktyna w ciąży w ogóle nie jest oznaczana i mam się tym nie przejmować i wziąć ostatnie tabletki Bromka (czyli tych kilka, które mi zostały), ale następnej fiolki już nie przepisuje. Beta dwa dni temu: ok. 99, dzisiaj 284,4mlU/ml (hura!) - wizyta kolejna za 2 tyg. i powinno być już serce, jeśli nic nie wydarzy się po drodze. Zatem teraz dużo spania, branie leków, ruch i zdrowe jedzonka, jak dotychczas. Nie ukrywam, że przed wizytą zrobię sobie jeszcze raz betę, bo zanim pójdę do niej to chcę wiedzieć, czego mogę się spodziewać. Ostatnim razem wyszłam zapłakana na tym etapie, a moja beta zatrzymała się na 47000. Brałam teraz witamy, które przygotowywały mnie na zajście w ciążę, mój Partner też miał swoje - a teraz rozejrzę się u Pana Tabletki za czymś, co bierze się typowo w ciąży. Ciągle chłodna głowa, brak planowania, brak marzeń. Od jednych badań do drugich, od jednej wizyty do kolejnej. Spokojnie, bo wiem, że może zdarzyć się wszystko. Po drzemce, wracam do pracy. Bardzo Wam dziękuję za wsparcie, za dobre słowo, za to, że mimo ciężkich sytuacji nadal wierzycie w lepsze jutro!!! U mnie jak na razie wie oczywiście mój Partner i siostra plus jej mąż. I dwie dziewczyny z mojego otoczenia, które są po podobnych przejściach jak ja i się z nimi konsultuję. I Wy wiecie oczywiście! Dziękuję Wam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga94

patka podobno jak cykle są dłuższe niz 35 dni to już jest powód do kontroli ginekolicznej. 

Ja znowoz w tamtym cyklu miałam pozytywne testy owulacyjne A w tym juz nie także też się zastanawiam czy byla czy  nie bo tylko przez 2 dni mialam sluz plody i w jednym dniu bolał mnie brzuch a teraz juz mam sluz mleczny . Także zobaczymy. 

Ale wiem ze któraś z dziewczyn tutaj miala przypadek że w cyklu w którym testy owu były negatywne zaszła w ciążę więc i wszystko jest możliwe 🙂🙂🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga34

Cześć Dziewczyny,

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie słowa otuchy! Wiedziałam, że mogę do Was napisać. Choć tego nie wiedziałyście towarzyszyłyście mi w szpitalu i dziękuję Wam za to 🙂 Moja nerwica nie ustępuje  - coraz ciężej mi przychodzi złapać oddech... oddycham, ale nie czuję żeby powietrze dochodziło tam gdzie trzeba? Miałyście tak? To chyba przez to, że musze wrócić do pracy od czwartku 😞 3 tyg i 2 dni od zabiegu... 

@Eve ja tez czekam z wytęsknieniem na @. Pierwszy po zabiegu. Ale nie wiem czy będę próbować w tym miesiącu. Niby już wszystko zagojone i owulacja też była, ale chyba spróbuje się bardziej przygotować.

Odebrałam wyniki badan dna na trombofilę. No i wyszły mutacje:( Nie wiem czy one były przyczyną. Polecicie jakiś kwas foliowy odpowiedni dla osób z mutacja: MTHFR_677C>T Układ heterozygotyczny i MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny? Ponoć 50% kobiet to ma, jedną ciąże  mi się udało donosić, więc wierze jeszcze że będzie w porządku. Do tej pory brałam PrentalUno i dalsze wersje, a może przy tej mutacji powinnam mieć coś specjalnego? Badałyście może homocysteine? Moj wynik to 7,4 - niby w granicach normy, ale ponoć ciężarne powinny mieć okolo 5. Pewnie dowiem się więcej od lekarza, ale musze czekać do 08.10... Cały Internet chyba przeczytam do tego czasu. 

Gratuluje wszystkich pozytywów i Cudnych Maluszków! Zdrówka Wszystkim.

Jeszcze raz dziękuję!

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Wiecie co odstawilam.po.ciazy letrox bo przed nie bralam. Nie bylam u lekarza. Dipiero teraz ide. Dzisiaj badalam i tsh 4.20, ft4 zaraz bedzie nizej od normy. Zaluje ze odstawilam te leki. Oby szybko bylo.ok.

No i moj pierwszy w zyciu test negatywny dzisiaj🙊 musialam go zrobic bo mnie tak kluje i wogole a moglo cos byc hahaha😂 

Za tydzien ide do gina na rozmowe...🙊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cudak dobrze, że skonsultowalasaś te prolaktyne z lekarzem, jednak mimo wszystko nie należy jej ignorować, nawet w ciąży. Przy tak dużej wartości dość często pojawia się wyciek z piersi. Masz jakies dolegliwości typu ból głowy, problemy z widzeniem? Zgadza się, że prolaktyne w ciąży rośnie, jednak nie tak gwałtownie od samego początku. 

Ze względu na podejrzenie guza przysadki mozgowej miałam w ciąży często badana proolaktyne, w 32 tygodniu ciąży miałam wartość 841 i wtedy lekarze powiedzieli, że jest podwyzszona, ale właśnie przez ciążę i to nadal dobry wynik, gdyby był guz (ostatecznie się okazało ze na szczęście nie potwierdziła się diagnoza z guzem) to wartości prolaktyny były by tak ze dwa razy wyższe. I potwierdzeniem tego niestety była koleżanka z ktora przez całą ciążę spotykałam się na oddziale w szpitalu. Ona zaszła w swoją ciążę "przypadkiem" Bo przez wielokrotne operacje usuwania guzow przysadki mozgowej i wysokie wartości prolaktyny, praktycznie nie miewala owulacji, ale zdarzyła się jedna, taka "przygodna owulacja" Jak to lekarze o niej mówili i zaszła w ciążę. Jej wartości prolaktyny wynosiły ok 1600. Przez całą ciążę z guzem. 

Nie chce Ci absolutnie straszyć, a tylko uczulic, że nie jest to coś co można zignorować. Twoje tsh jak wiesz też jest wyższe niż na ciążę powinno być, obecne najnowsze normy to 1-1,5 i w trakcie ciąży należy zwiększać dawkę L-tyroksyny bo zapotrzebowanie dziecka rośnie. To podwyższone tsh i prolaktyna to podstawa do konsultacji z ginekologiem -endokrynologiem. Polecam Poradnie endokrynologii ginekologicznej przy szpitalu polozniczym na Polnej w Poznaniu. Jeśli masz za daleko, to proszę skonsultuj to z jakimś ginem-endo w swojej okolicy. 

Trzymam niezmiennie kciuki za wszystkie staraczki, brzuchatki i zdrowy rozwój każdego bobasa! 

Moje Miłości:
Maja - osamotniona bliźniaczka - 28.06.2019 r.
Aureliusz - słońce po burzy - 07.12.2017 r.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cudak88

monia_franiu - dziękuję za taką wiadomość! Przyjrzę się temu w takim razie znacznie bardziej niż myślałam, że jest to potrzebne. Zgłoszę się do ginekologa-endokrynologa! Przeczytałam już więcej o tym i ucieszyło mnie, że w wielu przypadkach można to leczyć farmakologicznie, jeśli na czas się zareaguję. Głowa mnie czasami pobolewa, ale raczej tak raz na jakiś czas, a nie często. Nie mam też problemu ze wzrokiem, więc może to nie to, oby. Dziękuję!!! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patkaaa

Cudak88 dzięki za podpowiedź, chyba tak trzeba będzie zrobić, jak nie zauważę w tym cyklu pozytywnego wyniku 

Aga94 ja właśnie leżałam w szpitalu z tym problemem w zeszłym roku, miałam szereg badań hormonalnych i nie tylko i wyszło, że wszystko jest u mnie ok, więc po prostu tak długie cykle są u mnie „normalne”. Doktor mówiła, że jedynie czasem może zdarzyć się cykl bezowulacyjny, ale podobno nawet u kobiet, miesiączkujących idealnie co 28 dni też w ciągu roku zdarza się taki cykl, więc to nadal w normie. Tylko dziwnie z tymi testami...zastanawiam się, czy są na pewno wiarygodne, bo śluz mam książkowo płodny itd. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve

Cudak88 dziękuję za odp, nie pamiętałam Twojej historii , ale super że teraz się tak udało i trzymam kciuki:* 

Kk24 gratulacje!:)

Aga34 ja wypatruje okresu ale nie zamierzamy na razie wznawiac starań. Owulacja też chyba u mnie była,  bynajmniej kilka dni tonelam w sluzie. Za tydzień mamy badania dna, poczekamy na wyniki może czegoś się dowiemy. Który miałaś tc? Ja wracam do pracy za 2,5tyg, też aż mnie trzęsie na sama myśl, nie jestem gotowa. Dzisiaj pol dnia płakałam, obawiam się że jak wrócę do pracy to będę płakać nad pacjentami bo to silniejsze ode mnie.  Ale nie mogę przedłużyć wolnego bo na mnie czekają. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga34

Eve, ja poroniłam w 9 tyg. (moja ciąża obumarła w 6/7) 8.09 miałam zabieg. Ja na szczęście mogę przez większość czasu pracować zdalnie, ale mimo wszystko jest mi niedobrze jak tylko patrzę na komputer. Ja tez absolutnie nie jestem gotowa. Ale też nie moge dłużej.. bo zamknięcie (w korpo). Nic z tego wszystkiego, co robiłam nie wydaje mi się już wystarczająco ważne. Ale to ponoć naturalne. Konsultowałam się z psychologiem i w sumie przerobienie tego od A do Z pomogło... Teraz mam takie wrażenie, mimo ze jak wyszłam z gabinetu to płakałam o wiele gorzej niż wchodząc tam. I mam Was. Grupa wsparcia jest ważna! 🙂 Teraz jeszcze dodatkowo zestresowałam się tą mutacją w genie i już w ogóle nic nie wiem. Myślę, ze muszę spokojnie poczekać na wizytę. Jakie badania DNA będziecie robić?

Cudak88 jakie suplementy zażywał Twój partner? Daj znać jak Twoja tarczyca! Trzymam kciuki 😘 

Pozdrawiam cieplutko, AGA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cudak Niecierpliwa gratulacje ❤️ postarajcie się jak najmniej denerwować teraz. 

U nas w porządku, Witek rośnie jak na drożdżach, ma apetyt 🙂 Wczoraj minęły nam 4 tygodnie a dziś był ważony - 4620g. W sobotę była moja mama z siostrą i jej dziećmi. Bałam się tej wizyty i słusznie. Zrobiły sobie z Witka atrakcje dla córki siostry. Pomijam już fakt, że kilka razy przez telefon pytałam, czy dzieci są zdrowe a córka siostry przyjechała z zawalonym gardłem. No i zachowywała się jakby to była żywa zabawka. Cały czas zwracałam jej uwagę, że ma go nie ciągnąć za rączki, za główkę. A one nic! Zero reakcji. Nie zgodziłam się żeby wzięła go na ręce ani na kolana ani go przebierała bo widziałam, że jest niedelikatna i traktuje go jak zabawkę, szarpie go. Wyszłam do toalety, wracam i co widzę? Mojego Witka na przewijaku i Viktorie która ściąga z niego pajacyka ciągnąc mu na siłę rączki. Obok moja siostra i mama kręci zadowolona filmik. Mówię że co ona robi i próbuje ją od niego odsunąć. A mama do mnie "zostaw, niech sobie go przebierze". Odepchnęłam je od niego. Byłam tak wściekła. Wiedziała, że nie pozwalam na to i skorzystała z okazji że na chwilę wyszłam. Powiedziałam jej wprost, że mam żal do niej i jestem wściekła bo mówiłam, że się nie zgadzam na to żeby kosztem mojego dziecka zadowalała Viktorie. Że przecież jest też babcią Witka, więc powinna Go chronić widząc, że dzieje mu się krzywda. Że to nie zabawka, tylko malutkie, parotygodniowe delikatne dziecko. A ona do mnie, że mam się zastanowić co mówię i liczyć się ze słowami. Więc jej powiedziałam, że skoro nie widzi w tym nic złego to nie mamy o czym gadać. Że to jest moje dziecko i jak mówię "nie" to znaczy nie. Obraziła się. Ale wiecie co? Mam to gdzieś bo Witek to mój syn i będę go chronić nawet jeśli komuś się to nie podoba. Normalnie musiałam się Wam wyżalić, wygadać. Po ich wyjściu mąż mierzył mi ciśnienie bo cała mokra i czerwona byłam. No i okazało się, że mega wysokie. Aż się z nerwów popłakałam po tym wszystkim. 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nurkowanie

Agz ja tak mialam, jak ryba wyciagnjeta z wody plus pocenie się i objawy paniki , chęc ucieczki. Jednak byla to sytuacja silnego stresu, mialam polecenie isc uczyć do domu, gdzie pojawiło się dziecko z terminu jaki ja mialam. Odmówiłam dokonania polecenia co do miejsca wykonywania tej pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nurkowanie

Fiołka kocha dobrze zrobiłaś. Mają tupet, wez Ty je odsuń moze bardziej, nie miałaś pomocy w ciazy a teraz urządzają takie akcje, ja bym chyba wygnała z domu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nurkowanie

Sorki, ale strasznie mi slownik przeinacza.

Bozka dam znać, dziękuje że jesteście mimo ze macie ręce pełne roboty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Eve
48 minut temu, Gość Aga34 napisał:

Eve, ja poroniłam w 9 tyg. (moja ciąża obumarła w 6/7) 8.09 miałam zabieg. Ja na szczęście mogę przez większość czasu pracować zdalnie, ale mimo wszystko jest mi niedobrze jak tylko patrzę na komputer. Ja tez absolutnie nie jestem gotowa. Ale też nie moge dłużej.. bo zamknięcie (w korpo). Nic z tego wszystkiego, co robiłam nie wydaje mi się już wystarczająco ważne. Ale to ponoć naturalne. Konsultowałam się z psychologiem i w sumie przerobienie tego od A do Z pomogło... Teraz mam takie wrażenie, mimo ze jak wyszłam z gabinetu to płakałam o wiele gorzej niż wchodząc tam. I mam Was. Grupa wsparcia jest ważna! 🙂 Teraz jeszcze dodatkowo zestresowałam się tą mutacją w genie i już w ogóle nic nie wiem. Myślę, ze muszę spokojnie poczekać na wizytę. Jakie badania DNA będziecie robić?

Cudak88 jakie suplementy zażywał Twój partner? Daj znać jak Twoja tarczyca! Trzymam kciuki 😘 

Pozdrawiam cieplutko, AGA

Ja bylam W 17tc:( robimy badania kariotypow i ja trombofilie. 

Ja miałam rozmowę w szpitalu z psychologiem ale chyba nie wiele mi to pomogło. Dostałam skierowanie na dalsze leczenie ale nie skorzystałam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Kk24,gratulacje kochana❤️Niech zdrowo rośnie ,a dopiero pamietam jak rodzilas na forum pierwszego synka  jak ten czas leci szybko.Dziewczyny trzymam kciuki za wizyty,Nurkowanie ❤️daj znac odrazu po.Fiolka oj nie zazdroszcze ci ,ale tak jak mówisz Witus najważniejszy jest one się nie liczą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...