Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Fiolka w Poznaniu na Polnej są wznowione porody rodzinne. Nie wiem jak w Wojewódzkim. Mam ginekologów z obu tych szpitali. Może warto z nimi pogadać o cc? Zwłaszcza że młody zapowiada się dużym chłopakiem. Może wizyta u psychiatry? Da zaświadczenie że nie możesz siłami natury. Po stratach to uzasadnione że się boisz naturalnie rodzić że coś pójdzie nie tak. Ja w ciąży z Marcelkiem rozważałam naturalny ale strach był większy i powiedziałam o tym lekarzowi. Powiedział że doskonale mnie rozumie i polecił iść do psychiatry po zaświadczenie. 

"Śmierć dziecka... I dla matki żadne inne końce świata nie istnieją..."
marzec 2017 dwa Aniołki 4/5 tc
październik 2017 Aniołek Kacperek 22+1 tc
październik 2018 nasz cud Marcelek

maj 2020 Aniołek 8 tc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patkaaa

Ja też dziękuję za odpowiedzi i słowa wsparcia m:) Chcielibyśmy zacząć starać się jak najszybciej o dzidziusia i zastanawiam się, czy odczekać do tego 1 cyklu, czy może już zacząć działać...(jestem 11 dni po poronieniu). Dziewczyny, jak Wasi lekarze tłumaczyli konieczność czekania do tego 1 cyklu? Jeśli może być to w jakiś sposób niebezpieczne, to wstrzymamy się jeszcze. Ściskam ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paula.c

Co do zaświadczenia od pychiatry to tylko tak dodam bo nie wiem czy widzialyscie ale w 2019r weszła zmiana, nowa ustawa czy rozporządzenie że szpitale mają wykonywać o 2% mniej CC w stosunku do roku poprzedniego. Wprowadzono taką zmianę że nie lekarz prowadzący stwierdza czy musi być wykonane CC mimo że się ma zaświadczenie, a lekarz który nadzoruje poród i on ma prawo odrzucić zaświadczenie i zmusić do sn... Ja sama mam skierowanie od ortopedy, a nawet dwóch że po sn wyląduje na neurochirurgii na operacji kręgosłupa i jak zapytałam ortopedy czy jest możliwość że mnie zmuszą do sn mimo wszystko, to powiedział że różnie może być... Mówi że nie powinni ale słyszeli już o najróżniejszych "nadużyciach" bo teraz im prawo daje podstawę i dupochron... I sama się boje jak cholera bo mam mieć CC na początku października:( A wracając do psychiatry to czytałam dużo że takie zaświadczenia najczęściej są odrzucane...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób kontrolne usg. Ja byłam jakieś niecałe 2 tygodnie na kontroli. Poroniłam w 8 tygodniu sama w domu. Lekarz mówił że im szybciej tym lepiej. Nie doczekałam miesiączki bo zaszłam w ciążę. Teraz 12+2 tydzień. Jak urodziłam synka w 23 tygodniu to miałam zabieg łyżeczkowania ale na wizycie 3 tygodnie później lekarz mówił że możemy się starać. Ale psychicznie nie byłam gotowa. Zaszłam w ciążę 4 miesiące po porodzie. 

maj 2020 Aniołek 8 tc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak mogły być odrzucane jeśli ktoś brał zaswiadczenie tylko dlatego że bał się rodzić naturalnie. Ale jeśli masz za sobą konkretną historię to nie mogą tego podważyć. Poza tym wątpliwe czy w ogóle mogą podważyć decyzję innego lekarza. Straszyć mogą ale zawsze można żądać rozmowy z ordynatorem, psychologiem i rzecznikiem praw pacjenta. Trzeba tylko znać swoje prawa i o nie walczyć. 

Jak rodziłam synka w 23 tygodniu to też znaleźli się tacy w szpitalu co męża nie chcieli wpuścić. Powiedziałam że bez niego nie idę. Na sali też kazały mu iść do domu bo to długo potrwa. Powiedziałam że w takim razie idę z nim. Bo to nasze dzieco i nie zostanę sama w szpitalu. 

maj 2020 Aniołek 8 tc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paula.c

Aniołkowa Mamusiu no właśnie też czytałam że decyzje psychiatry może podważyć niby tylko drugi psychiatra, że inny lekarz nie ma kompetencji... A i tak różnie z tymi zaświadczeniami bywa. Tak to jest jak cholerna statystyka ważniejsza od człowieka! Przepraszam za mocne słowa ale nic nie irytuje mnie tak jak to wtrącanie się w ciało kobiet! Kobieta powinna mieć ostateczną decyzję i jeśli choćby mówi że chce CC to powinna je mieć i już. Psychika kobiety powinna być jedną z najważniejszych kwestii w porodzie. Nie ważne jak dziecko urodzone, ważne że kochane i wyczekane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda

Ja wczoraj robiłam badania krwi. I między innymi glukoza. Na czczo 90 po godz 216 a po dwóch 200 to cukrzyca ciążowa prawda? No tego mi jeszcze brakuje 😞 jest tutaj ktoś z problemami z cukrem? Podzielicie się informacjami? Dieta? Ćwiczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Czarna.ana

Magda ja mam. Tak cukrzyca. Cukry masz wysokie i nie spadają, więc na pewno dieta a i pewnie insulina - zależy od lekarza. Ale pocieszające jest to że nam już mało zostało i że wszystko dla dobra dziecka. A jeśli będziesz cukry trzymała pod kontrolą to dla ciebie też lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paula większość lekarzy niestety zapomina że pacjentka to też człowiek i brakuje takiego ludzkiego podejścia. Mój lekarz na szczęście dla mnie razem ze mną przeżywał moje straty i cieszy się z kolejnej ciąży. Ale to gatunek na wymarciu. 

Magda tak to cukrzyca ciążowa. Ja też mam. W poprzedniej ciąży też miałam. W aptece za darmo dostaniesz glukometr a lekarz wypisze recepte na paski do glukometru i paski do pomiaru cukru i ciał ketonowych w moczu. Odpłatność 30%. Warto tego pilnować bo nie każdy lekarz chce ze zniżką wypisać. Ja mam glukometr Contour Plus i razem z nim dostałam książeczkę z przykładową dietą i tabletkami co i ile mam jeść. Na początku wygląda to strasznie ale szybko nabiera się wprawy. Czasami dieta nie wystarczy i potrzebna insulina. Polecam stronę Słodkie mamy https://www.slodkiemamy.edu.pl/

maj 2020 Aniołek 8 tc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aniołkowa Mamusia

Z tabelkami co i ile mam jeść 🙂 eh ten słownik 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda

dzięki dziewczyny za informację no mam nadzieje ze się ogarnę w tym póki co ilość problemów mnie przeraża 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MamaJulinka

Fiołka dasz radę, ja dwa tyg przed  i z Wojtusiem jak się urodził też dwa zamknięci w szpitalu w czasie kiedy największe obostrzenia były, a zastrzykami się nie przejmuj, w szpitalu przychodzi pielęgniarka o godz o której masz rozpisane zastrzyki, przynosi (bo szpital musi ci dać leki, nie musisz mieć swoich) i robi zastrzyk, to bez problemu, spotkałam wiele dziewczyn które nigdy nie robiły same, 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniołek
14 godzin temu, Gość Patkaaa napisał:

Ja też dziękuję za odpowiedzi i słowa wsparcia m:) Chcielibyśmy zacząć starać się jak najszybciej o dzidziusia i zastanawiam się, czy odczekać do tego 1 cyklu, czy może już zacząć działać...(jestem 11 dni po poronieniu). Dziewczyny, jak Wasi lekarze tłumaczyli konieczność czekania do tego 1 cyklu? Jeśli może być to w jakiś sposób niebezpieczne, to wstrzymamy się jeszcze. Ściskam

Patkaaa też odliczam ale ja dopiero 4 dni po lyzeczkowaniu...kontrolę będę mieć za 2 tyg. Zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patkaaa

eaniołek Chyba w takim przypadku lepiej odczekać do pierwszego cyklu, a przynajmniej do tej kontroli, żeby wiedzieć, że wszystko ok i potem działać. Trzymam za Ciebie kciuki, w końcu nam się uda 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Fiolka,napewno pielęgniarka jak poprosisz to zrobi ci zastrzyk będzie dobrze kochana zobaczysz .Powiedz o swoich obawach duży chłopczyk to napewno wezmą pod uwagę cc.Ja miałam odrazu wskazanie bo ja przy przed ostatnim porodzie miałam operacje po porodzie bo nie mogłam łożyska urodzić ,nadusił lekarz mocno na brzuch i macica wypadła .Masakra dziewczyny nie życzę nikomu,nie dość ze po porodzie zmęczona to jeszcze 2 godziny na stole operacyjnym ale Dzieki Bogu uratowali wszystko i mogłam mieć jeszcze Bruna .Nurkowanie fajnie ze masz kruszynkę mała skupisz się teraz na nim i nie będziesz tak myśleć dużo .Gabi ale to juz zleciało niedługo będziesz ty się szykować 😍Ja przytyłam 17 kg i lekarz nigdy mi nie powiedział nic na temat wagi ,zostało tylko pare kilo do zrzucenia jeszcze👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mario świetnie wyglądasz, Bruno slodziak 🙂

Pikey pokaz malutka 🙂

Sonia co slychac?

my tez pozdrawiamy ciocie 🙂

Screenshot_20200815-130525_Gallery.jpg

atdci09ke8x812kv.png
9.07.2018-7tc 😞
18.01.2019-15tc 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Okropny bol- dzis Maksiu pol roczku, tak? 

Nie wstawie zdjecia bo mi blad ciagle wyskakuje 😥

Sandawilla-. Ty nastepna w kolejce 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Dziękuje dziewczyny 😍to zasługa Bruna ❤️Tyle szczęścia daje .Okropny ból super wyglądacie z Maksiem ,kwitniesz 😍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga94

Witajcie dziewczyny. Czytam wątek od początku jestem na 684 stronie więc daleko daleko od was 🙂 Mam 26 lat o ciążę moja pierwsza starałam się 6 lat dwa lata temu z pomocą lekarza dopiero W marcu tego roku pierwszy raz w życiu ujrzałam II kreseczki w 14 tygodniu poronilam na kontrolnej wizycie serduszko nie bilo 24 czerwca miałam zabieg. .  Totalny szok zawód ból histeria do tej pory płacze. 

Jestem na etapie kończącej się pierwszej  po zabiegu miesiączki. Mam zamiar starać się już w Tym cyklu bardzo się boję że znowu będę musiała czekać aż 6 lat na pozytywny wynik. Pocieszaja mnie wiadomości że większość kobiet po stracie zaszło w ciążę w szczęśliwą ciążę.  

Oczywiście gratuluję kobitki wam cudownych dzieciaków których fotki są wyżej gratuluję tym kobitkom ktorych dzieciaczki są w brzuszku A pozostałym  staraczkom życzę szybkich pozytywnych testów  i szczesliwych szybkich 9 miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patkaaa

Aga94 bardzo Ci współczuję, niestety wszystkie wiemy, przez co musiałaś przejść, ale jesteśmy tutaj, żeby się wspierać 🙂 Myśl pozytywnie, to podstawa! Widzisz, wiele kobiet również miało problem z zajściem w ciążę, a po poronieniu udawało się od razu i po 9 miesiącach tuliły swoje dzieciaczki - trzymam kciuki, żeby u Ciebie też tak było! Tylko postaraj się nie nakręcać i podejść do tego na luzie, bo psychika też odgrywa ogromną rolę w tym procesie.

Mario 1, Okropny bol - przepiękne macie te dzieciaczki, napatrzeć się nie mogę i przyznam, że Wam zazdroszczę, ale tak pozytywnie:) Buziaki, ślę wirtualne uściski dla maluszków (i dla Was również) ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol

Pikey kochana, we wt konczymy pol roku 🙂

Nadzieja CO U Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Aga,przykro ze ciebie tez to spotkało ,dobrze ze tu trafiłaś zobaczysz ze Dzieki forum będzie ci trochę lżej .Forum to dowód ze prędzej czy później wszystkim nam się udaje .Życze ci żebyś jak najszybciej ujzala dwie kreseczki .Patka i ty będziesz mieć takiego szkraba 😍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...