Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aga 88

Fiolka wow!! To już niedługo! Już jest rozwarcie! Nieźle. U mnie nie było nawet w dniu zgłoszenia na planowane cc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lubie_kawe
6 godzin temu, Gość Pikey napisał:

Sandawilla- dzieki. 😁

Wy tez za chwile pol roczku 😍

A za 3 dni Okropny bol 🥰

U nas tez sie Krysia slini mega ale jeszcze nic nie widze.

A tak wogole, dziewczyny, pamietajcie zeby dzieciom dawac dodatkowo do picia jak teraz takie upaly.

Dzwonila do nas w piatek lekarka nasza i wlasnie mowila,ze choc sie mowi cyc i cyc (albo butelka) tylko a dzieci potrzebuja wiecej wody. I tez mowila ze jak karmie to tez musze wiecej pic. Moze sie komus przyda 🤗

Pikey - to położna chyba starej daty.. 😉 No chyba że karmicie mlekiem modyfikowanym 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Lubie kawe- nie, nie starej, ale mowila o upalach. Tak to tylko cysiu, ale ja sama widze po Krysi ze potrzebuje wiecej plynow teraz jak jest ukrop. 

Pomimo ze czesto dostaje cyca, na zawolanie oczywiscie, to i tak potrzebuje wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aniołkowa Mamusia

Lubie kawe przy takich upałach ja też swojemu synkowi podawałam wodę do picia mimo iż na cycu był i pił bardzo często. I nie widzę w tym nic ze "starej daty" ;) Dorosłym też zaleca się picie wiekszej ilości wody. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patkaaa

Cześć dziewczyny, 

Czytam Was od kilku dni i teraz ja muszę podzielić się historią. 23.07 dowiedziałam się o ciąży - radość ogromna. Poleciałam do pierwszego ginekologa z wolnym terminem, ale na USG jeszcze nic nie było widać, więc miałam przyjść za kilka tygodni. W zeszłym tygodniu (2.08) pojechaliśmy z narzeczonym na urlop i dzień później obudziłam się ze skurczami podbrzusza i delikatnym plamieniem. Bardzo się przestraszyłam, pojechaliśmy na SOR do najbliższego szpitala oddalonego o ok 40 km. Przyjęli mnie od niechcenia, bardzo źle zostałam potraktowana i mimo, że na USG było wszystko ok (pęcherzyk ciążowy w jamie macicy) to lekarz mi powiedział ironicznie, że „trudno, na poronienie nikt leku nie wymyślił” i zaznaczył, żebym przypadkiem nie wracała do szpitala, jak już zacznę ronić, bo w tak wczesnej ciąży to normalne. Ze łzami w oczach poprosiłam, żeby tak nie mówił, miałam nadzieję, że usłyszę jakieś słowa wsparcia. Dostałam wypis i w zasadzie żadnych informacji - dlaczego boli, skąd to plamienie, żadnych leków. Byłam nadal bardzo zaniepokojona, udało mi się umówić na prywatną wizytę w tym mieście - czekałam 3 h. W międzyczasie zaczęło się krwawienie, bóle były coraz mocniejsze. Po tych 3 h zostałam przyjęta, dokładnie zbadana i niestety ginekolog stwierdziła, że właśnie jestem w trakcie poronienia, był to 5 tydzień. Prawie zemdlałam, jak to usłyszałam, mimo że już podświadomie byłam na to przygotowana....Wczoraj (tydzień po promieniu) poszłam do swojej Pani ginekolog na wizytę kontrolną, stwierdziła, że macica sama się oczyściła, więc nie muszę mieć wykonywanego zabiegu i dała  zielone światło, że możemy zacząć się starać od razu po pierwszej miesiączce. Niepokoją mnie tylko wymiary endometrium, jak dla mnie jest zbyt cienkie (2.76 mm), ale Ginekolog nic mi na ten temat nie powiedziała, więc może niepotrzebnie martwię się na zapas....

Straszne jest to, jak często dochodzi do poronień - byłam przekonana, że jestem jedną z bardzo niewielu kobiet, a te wszystkie historie pokazują, że niestety, jest to dosyć częste. Bardzo się cieszę szczęściem wszystkich aktualnych i przyszłych mamuś i mam nadzieję, że mi też niedługo będzie dane doświadczyć macierzyństwa. Ściskam mocno! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aeniołek

Witam was...i ja tu zagoszczę. Jestem kilka dni po zabiegu. Mieszkam w UK. Mam dwójkę dzieci ale chcemy z mężem mieć więcej. Zaszłam w ciążę naturalnie ale choruje na endometrioze i rok temu miałam kolejna laparoskopię. Jak tylko dowiedziałam się o ciąży to od razu kupiłam bilet do PL i poleciałam na usg. To był 6t3d ciąży. Widać było zarodek, ciałko żółte i delikatne bicie serduszka...niestety parę tyg później zaczęłam plamić i odczuwać bóle brzucha. Zaczęłam brać duphaston ale nie przechodziło w końcu zadzwoniłam do szpitala i umówili mnie na usg...na którym ciąża która powinna być 10 tygodniowa była 7 tyg i bez akcji serca....dzień później byłam na zabiegu. Obecnie mija 2 dzień od zabiegu. Praktycznie nie krwawie, a mówili że będę i to mocno. Brzuch czasem pobolewa...najgorsze jest to że w UK nie mam jak iść na usg i kontrolę...tu się takiej w ogóle nie zaleca po takich zabiegach! Jedyne co mam zrobić test ciążowy za 3 tyg i jeśli wyjdzie negatywny tzn ze jest ok...nie mam pojęcia kiedy będzie wszystko wygojone...mam lecieć do pl w połowie września ale nie wiem co będzie że wzgledu na wirus...w szpitalu każdy mówił co innego, jeden lekarz że muszę poczekać min 3 miesiące, inny że możemy od razu się starać...widze, że większość z was starała się od razu co jest dla mnie dobra informacja. Jestem w szoku ze jest nas tak wiele....i nie miałam pojęcia że ten 6-8 tydzień ciąży jest taki niepewny...wiele ciąż kończy się właśnie na tym etapie....no nic. Będę tu dopóki znowu mi się nie uda....pozdrawiam WAS!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Fiolka,to juz tuż tuż❤️Jejku jak to zleciało .Ja z Brunem juz ostatni miesiąc przed cc miałam 3 cm rozwarcia dlatego kazał mi się bardzo oszczędzać i siedzieć w domu.Poprzednia ciąża z Maksem 15 lat temu juz w 30 tyg c miałam 3 cm rozwarcia i leżałam w domu u mamy byłam 6 tyg brałam wtedy Fenoterol co kilka godzin a i tak urodził się po terminie 😂Taka chyba moja uroda ze przy końcówce zawsze jest rozwarcie .Dasz radę kochana juz dużo nie zostało 😍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lubie_kawe
10 godzin temu, Gość Pikey napisał:

Lubie kawe- nie, nie starej, ale mowila o upalach. Tak to tylko cysiu, ale ja sama widze po Krysi ze potrzebuje wiecej plynow teraz jak jest ukrop. 

Pomimo ze czesto dostaje cyca, na zawolanie oczywiscie, to i tak potrzebuje wiecej.

10 godzin temu, Gość Aniołkowa Mamusia napisał:

Lubie kawe przy takich upałach ja też swojemu synkowi podawałam wodę do picia mimo iż na cycu był i pił bardzo często. I nie widzę w tym nic ze "starej daty" 😉 Dorosłym też zaleca się picie wiekszej ilości wody. 

Przy upałach dziecko na cycusiu rzeczywiście musi więcej pić ale mleka cycusiowego 😉  takie mleko składa się w 80 czy nawet 90% (nie pamiętam dokładnie) z wody także ten.. 😉  Polecam blog https://www.hafija.pl/.

Dorośli piją więcej wody - matki karmiące powinny tym bardziej - bo mleka cycusiowego nie piją 😄

Napisałam "starej daty" ponieważ takie zalecenia powtarzają z reguły osoby które nie aktualizują swojej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey
9 godzin temu, Gość aeniołek napisał:

Witam was...i ja tu zagoszczę. Jestem kilka dni po zabiegu. Mieszkam w UK. Mam dwójkę dzieci ale chcemy z mężem mieć więcej. Zaszłam w ciążę naturalnie ale choruje na endometrioze i rok temu miałam kolejna laparoskopię. Jak tylko dowiedziałam się o ciąży to od razu kupiłam bilet do PL i poleciałam na usg. To był 6t3d ciąży. Widać było zarodek, ciałko żółte i delikatne bicie serduszka...niestety parę tyg później zaczęłam plamić i odczuwać bóle brzucha. Zaczęłam brać duphaston ale nie przechodziło w końcu zadzwoniłam do szpitala i umówili mnie na usg...na którym ciąża która powinna być 10 tygodniowa była 7 tyg i bez akcji serca....dzień później byłam na zabiegu. Obecnie mija 2 dzień od zabiegu. Praktycznie nie krwawie, a mówili że będę i to mocno. Brzuch czasem pobolewa...najgorsze jest to że w UK nie mam jak iść na usg i kontrolę...tu się takiej w ogóle nie zaleca po takich zabiegach! Jedyne co mam zrobić test ciążowy za 3 tyg i jeśli wyjdzie negatywny tzn ze jest ok...nie mam pojęcia kiedy będzie wszystko wygojone...mam lecieć do pl w połowie września ale nie wiem co będzie że wzgledu na wirus...w szpitalu każdy mówił co innego, jeden lekarz że muszę poczekać min 3 miesiące, inny że możemy od razu się starać...widze, że większość z was starała się od razu co jest dla mnie dobra informacja. Jestem w szoku ze jest nas tak wiele....i nie miałam pojęcia że ten 6-8 tydzień ciąży jest taki niepewny...wiele ciąż kończy się właśnie na tym etapie....no nic. Będę tu dopóki znowu mi się nie uda....pozdrawiam WAS!

Witaj, ja tez w UK 😁

Wiem jak tu maja, przechodzilam. 2 poronienia oraz naszego synka w 22tyg, wiec wiem jak tu jest. Prawda, ze nie robia usg kontrolnego, ale zawsze mowia ze jesli nie ma temp oraz zapachu to jest ok. Nie wiem, ale ja sie nie martwilam. Co do ciazy, to kiedys juz tu wstawialam, jak chcesz to znajde, badania przeprowadzone w szkocji na sporej grupie ( duzo ponad 1000 par) stwierdzajace ze jak sie zachodzi jeszcze raz ( jak sie da oczywiscie) w przeciagu pierwszych 6 miesiecy po poronieniu to sa bardzo duze szanse na zdrowa ciaze. Jesli chcesz to je znajde.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Patunia ,co u was ?wszystko Ok bo juz się martwię .Czytasz nas jeszcze ?Okropny ból ,dokładnie zleciało nam szybko ani się nie obejrzymy to będą chodzić 😍Kochane nasze urwisy ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadzieja666

Fiolka to już zaraz super 🙂 a pamiętam jak dopiero się chwaliłaś 2 kreseczkami 🙂

Lubie kawe też sie tym kieruję. Jeżeli dziecko jest na KP to do pol roku nie powinno sie podawqc4 wody ttlko częściej przystawiać w upałach. Też często odwiedzam polecany przez Ciebie blog 🙂

Nowe dziewczyny bardzo mi przykro ze dołączylyscie do tego forum.... Ale to miejsce jest wspaniałe. Znajdziecie tutaj wiele zrozumienia, porad itp. 

Sandawilla już dwa ząbki nieźle idziecie. Zuza tez sie slini bardzo już 2 miesiąc. Nawet w pon byliśmy na szczepieniu i Pani doktor zagład ale to mówi ze rozpulchnione dziąsła na dole. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Aeniolek- i jeszcze : przy nastepnej ciazy gdzies w 7 tyg zadzwon do GP, powiedz ze masz bole i lekkie krwawienia to cie wysla do EPU, to Ci skan zrobia. Bedziesz spokojniejsza i nie bedziesz musiala do PL latac. Ja jeszcze kolo 10 tyg tez dzwolilam, bo sie strasznie martwilam, a dostep wiemy jaki jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gabi123

Cześć dziewczynki, dawno mnie tu nie było chociaż podczytuję Was 😉

U mnie dzisiaj 27+2 i nadal nie wiemy kto u mnie mieszka w brzuszku 🤔 Ogólnie to wszystko jest ostatnio na nie 🙈 Moja lekarka chora od ponad miesiąca, poinformowali mnie dzień przed wizytą że odwołują więc zwolnienie musiałam łatać u internisty a potem znalazłam drugą lekarkę. Ta nie chciała sprawdzić płci bo umówiłam się na konsultację a nie na usg 🤦‍♀️ Takie są skutki prowadzenia ciąży przez telefon i pakietów medycznych w pracy... Może we wrześniu poznamy płeć. A nowa oczywiście przyczepiła się do mojego BMI, że pieczywo, makarony i ryże powinny dla mnie już nie istnieć 🤣 Dodam że od początku ciąży przytyłam 6 kg. No załamka, weź tu teraz znajdź normalnego lekarza 🙈

Dzięki za polecenie smarowideł w ciąży, kupiłam Perfecta Mama+ i dostałam od przyjaciółki w prezencie Mustele. Na razie widzę 2 rozstępy ale chyba sprzed smarowania więc jest ok 😉 

Ostatnio coś mnie pobolewa w dole brzucha więc więcej leżę i odpoczywam. A największy ubaw mamy jak zjem arbuza bo "mały" robi mi zaraz dyskotekę w brzuchu, chyba mu smakuje 🤣

Fiolka to już zaraz 😁 Jest jakiś strach, bo ja powoli zaczynam się bać? 😉 Kto po Tobie? 

Tojaka1 jak się czujesz? 

Pozdrowienia dla mamusiek i staraczek 👋

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...