Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agati91

Kk24 miło ze o mnie pamiętasz 🙂 u mnie podobna sytuacja jak u Ciebie bo tez w domu rezolutna prawie dwulatka a na liczniku 32 tydzień 🙂 (31+2). U nas będzie druga córeczka. Starsza bardzo się cieszy, głaska brzuszek, całuje. Dzisiaj oglądała ubranka i kładła mi na brzuch żeby sobie siostrzyczka popatrzyła ❤️ Hihi pewnie jak się urodzi to już nie będzie taka różowo tylko się zazdrość pojawi. Czy któraś miała problemy z żylakami w ciąży i stosowała coś? Zażywam heparynę ale moje nogi wyglądają tragicznie 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podziwiam, ja sobie nie wyobrażam takiej małej roznicy. Ale może dlatego że nasz prawie 4 latek do łatwych nie należy. To dziecko które snu nie potrzebuje do życia. Jak jako niemowlak spał mi po pół h to było naprawdę ciezko. W nocy 8 pobudek... 

Może drugie będzie łatwiejsze. 

17.08 idę na prenatalne takze proszę o kciuki. 

Cudne wszystkie dzieciaczki. Zazdroszczę Wam tych 30 kilku tygodni. Też bym chciała być już na takim etapie. Chociaz leci szybko, w niedziele już 11 tc. I czuje się odpukać dużo lepiej. 

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Fiolka,mały Witus pewnie będzie piłkarzem 😂Bruno tez tak się rozpychał i okładał mnie.Jeszcze troszke i będziecie razem❤️Juz nie mogę się doczekać fotki😍Kk24 jak ten czas leci niedługo będziesz mieć juz maluszka a dopiero co był pierwszy 😍Cudak,będzie dobrze kochana kciuki zaciśnięte i wam się uda.Szczesciara kciuki zaciśnięte 😍Nurkowanie ,Patunia co u was

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama Aniołka Olka

Fiolka ja miałam CC planowaną na Borowskiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MamaAniołkaOlka a miałaś lekarza w tym szpitalu? Jeśli nie to nie było problemów z przyjęciem? 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nurkowanie

Ewelinko powoli, plemniki wyszły nieco gorzej niz ostatnio, jest ich wiecej wprawdzie, ale z ruchem srednio. Poza tym urlop i juz nastawienie dawno, ze co ma byc to bedzie. Wszystko w rekach Boga niech bedzie, staram sie myslec o przyszlosci, nic nie planuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama Aniołka Olka

Fiolka u mnie sytuacja była taka, że miałam rodzic na Brochowie bo mój lekarz tam pracuje. Na około miesiąc przed pójściem do szpitala (miałam się polozyc po skończeniu 37c) dowiedziałam się, że nagle zamykają neonatologia co oznaczała również i porodówkę. Spanikowałam oczywiście, bałam się, że na Borowskiej mnie nie przyjmą wcześniej i że każą mi rodzic naturalnie, a przynajmniej czekać do naturalnego rozpoczęcia porodu. Na ktg chodziłam do centrum obok domu, którego właścicielem jest zastępcą dyrektora oddziału czy jak się to tam nazywa z dr Fuchs. On ocenia też każde wykonane ktg jeśli akurat przyjmuje wtedy pacjentów. Mówię jaka sytuacja, zapytał kiedy mój lekarz przewiduje szpital i cięcie (po38tc) powiedział że nie ma co czekac. Kazał przyjść po następnym ktg i poda mi co z miejscem dla mnie. Dwa dni później powiedział, że przyjmą mnie zaraz po skończeniu 37tc, dokładnie 37+0, w pt. Zapytałam czy mógłby mi wykonać CC, bo poprostu boję, że powtórzy się sytuacja sprzed dwóch lat. Powiedział, że z takim wywiadem jak ja mam, to nie ma co czekać jeszcze tygodnia i CC zrobił w poniedziałek 37+3 rano. Wszystko wspominam bardzo dobrze. Opiekę, położne, pomoc przy laktacji (mają laktator, dostajesz końcówki, nic nie musisz kupować), jakieś maks 30 min po przywiezieniu na salę obserwacyjna przywieźli Lile do pierwszego karmienia. Mąż mogę kangurowac. Sala na ktorej jest dziecko jest za ścianą. Po pionizacji odrazu możesz podejść do malucha, może być z Toba. Na wieczór po obchodzie około 20 rozkładają nas po salach. Pionizowanie same w sobie ok. Po CC dają jeszcze pod USG znieczulenie w brzuch, które bardzo ułatwia wstawanie. Samo przygotowanie do CC to dostajesz dzień wcześniej fartuch, myjkę i mydło. Masz się umyć tym rano i wieczorem, koszule ubierasz rano. Potem na około godzinę przed zabierają Cię na oksytocyna aby choć trochę pobudzić macicę i nie robić cięcia na zimno. Bardzo tego nie chciałam i się bałam ale na sali wtedy jest z Tobą położona, można mieć telefon, może być mąż, ktg cały czas. No a potem już na salę do cięć. Ale referat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MamaAniołkaOlka, czyli przyjęli Cię poprzez dr Fuchsa. Kurcze, boję się, że albo mnie odeślą z kwitkiem albo mimo dużego dziecka - urodzić naturalnie. Z tym kangurowaniem i obecnością męża to teraz pewnie nie ma opcji z powodu wirusa 😞

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama Aniołka Olka

Fiolka najlepiej będzie jak zadzwonisz do nich i zapytasz jak to jest z przyjmowaniem, bo na planowe CC trzeba się umówić. I z tego co mi się obiło o uszy, to właśnie chyba F tym zarządza. Ale czy nadal? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ola

Fiolka Mama Aniołka Olka widzę, że jesteście z Wrocławia (lub bliskich okolic) 🙂 ja też jestem z Wro 🙂 dr Fuchs to zastępca ordynatora z Borowskiej (rządzi tam dr Zimmer), ale dr Fuchs jest super lekarzem i też ma tam baaardzo dużo do powiedzenia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama Aniołka Olka

Ola tak, Wrocław. Z opinią o doktorze zgadzam się. Od razu mi powiedział, że pomoże. Ale stwierdził także przeglądając moją kartę ciąży, że on by heparyny mi nie dał 😁 a zalecenia takie miałam od hematologa. To nie ważne, bo już po wszystkim. Fiolka osobiście Borowską polecam. Nie tylko polozne ale neonatolodzy bardzo fajni. Patologia noworodka także. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mamajulianka

Aga398 nie , nie tylko ty myślisz już o kolejnej ciąży 😀 ale u mnie to jeszcze za szybko jeśli myślisz na już... Chciałabym rok karmić piersią, przygotowywać się i wtedy zajsc najszybciej, a co mówi twój lekarz kiedy kolejna CC najszybciej?

Fiołka dr.b. mówi żeby rok pokarmic i wtedy pomyślimy, mam się jeszcze lepiej przygotować niz teraz, będę robiła test genetyczny UK o szukała kogoś do interpretacji. Może tam jest coś więcej. U mnie dokładnie jak u ciebie miałam wrażenie że Wojtuś kopie w chwili wbicia igły. Popieram dr Fuchs ponoć bardzo dobry, i też był moim kandydatem  na lekarza. Słuchaj dziewczyn, Borowska bardzo dobry szpital, ale kilka dni temu chyba tam covid i wstrzymanie, zresztą to trafi lub trafiło każdą porodówkę we wro, wejdź na grupę halo gdzie rodzić Wrocław FB, tam masz super aktualne wieści i opisy każdej porodówki dziewczyny mówią co jak kiedy i wiele innych info, ja rodziłam na klinikach u mnie to inna sytuacja bo ciśnienie tak wysokie że nie czekałam już na nic o pojechałam tam, przyjęli mnie bez dwóch zdan z moją historią i to od razu na blok, bo grubo było. Także nie pomogę ale jeśli masz wskazanie do CC to właśnie na tej grupie dowiesz się co gdzie jak. Ja kliniki też polecam, dobra opieka i odzdzial noworodkowy, tylko warunki trochę z PRL-u ale nie to najważniejsze. Poszłam tam bo szew wcześniej też tam mi zakładali ale docelowo miała być Borowska tylko nie mieli miejsc, ale tak sobie myślę że jeśli będzie mi jeszcze dane to kto wie czy nie pójdę na Borowską😉 powiedzenia fiołka 😘

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

MamaJulianka ja nastawialam sie na karmienie pol roku. Zobaczymy jak wyjdzie. Ogolnie pytalam jaki jest bezpieczny czas na zajscie w ciaze. Mowil ze od tego sie odchodzi i nie ma. A ja i tak pojde do cc juz teraz.  Ale nie mysle o zajsciu juz. Moze listopad/grudzien bysmy zaczeli sie starac.  Czyli jakies 5 mies od cc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MamaJulinka

Wow Aga to niezłe idziecie😀👏 powodzenia zatem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Czytam i czytam i czytam i trochę się podbudowuje.... 

Opowiem Wam moją historie

I ciąża

6marca 2020 poronilam w 10tygodniu, okazało się ze było to puste jajo bez zarodka a pecherzyk wielkości jak na 8tc. Przyjechałam na 7 do szpitala o 12 dostałam tabletkę pod język potem o 15 druga a o 17 już tak mocno krwawilam że wzięli mnie na zabieg. Przez chwilę czułam się jak eksponat muzealny który wszyscy oglądają. Rozkładamy nogi a tam z 15 osób zagląda mi między nie. Chyba studenciaki się uczyly.. Nie wiem. Ale poczułam się wtedy okropnie, chciało mi się płakać, ale zanim zaczęłam odlecialam... Potem 2tyg zwolnienia i dalej praca... 

II ciąża

Prędko chciałam zajść znowu i udało sie... Ale CHYBA znów nie owocnie. W 6tc (wygląda na 5tc) sam pecherzyk, 7tc (wygląda na 6tc) pecherzyk z zoltkiem, 8tc (wciąż wygląda jak na 6tc ale jest już zarodek ale bez serduszka) byłam teraz w środę tj. 5.08 u lekarza i mówił że znów niepowodzenie zarodek jest ma 5mm ale bez echa. Dostałam skierowanie na zabieg. Od razu miałam jechać do szpitala się umówić zrobiłam to, tam potwierdzili mi to co powiedział lekarz. Teraz we wtorek to jest 11.08 mam mieć zabieg. Ale jestem skolowana ponieważ w piątek włączyłam sobie detektor angel sound i albo sobie wmawiam albo serduszko zaczęło bić. Moje tetno 88-90. Tetno pod brzuchem 125-140. Czytałam że są pod brzuchem tętnice ale one miałyby takie samo tetno jak moje serce a nie wyższe. I się zastanawiam czy to tętno dziecka. Detektor ponoć wykrywa tętno najszybciej od 10-12 tyg a u mnie jest wg wymiarów 6tc to możliwe żebym uslyszala dziecko? Czy wpadam już w paranoje i chcialabym żeby tak bylo? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Witaj Savuri,przykro że i ciebie to spotkało .Ja usłyszałam w detektorze dopiero 14,15 tc juz się martwiłam .Ale dziewczyny niektóre tutaj juz szybciej słyszały .Wydaje mi się że 6 tc to za wcześnie bardzo żeby usłyszeć ale bardzo bym ci życzyła żeby to właśnie było to.Życze ci żeby na wizycie było Ok i żebyś usłyszała serduszko .Powodzenia i daj nam znac jak się potoczyło wszystko .Trzymamy kciuki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jusia

Savuri jesteśmy z Tobą. Bardzo mi przykro, że znów się nie udało. 😢 Ty już wiesz co Cię będzie czekało we wtorek. Pomyśl o zrobieniu badań. Dziewczyny tu mówią że po 3. poronieniu lekarz zleeca badania na NFZ, ale warto teraz porobić prywatnie. 

Ciągle Was dziewczyny czytam, cieszę się że jest tu kilka dziewczyn z brzuszkami. Mam nadzieję, że i ja niedługo do Was dołączę. 

Po @ robilam testy owu, ale przez cały tydzień wychodzily wszystkie pozytywne (bez cienia wątpliwości kreska bliższa od zanurzenia bardziej różowa niż testowa). Trochę przez to zgłupialam, ale wiedziałam w którym dniu była owu. Mam nadzieję, że zaskoczy. Na razie nie czuje nic, żadnego bólu w podbrzuszu tylko ogromny głód- jadłabym non stop. Może coś jest na rzeczy, że organizm teraz potrzebuje więcej energii. Za 10 dni dam Wam znać po zrobieniu testu ciazowego.

Od razu po zabiegu nie zaskoczyło. 😢Mam ogromną nadzieję, że po tej pierwszej @ zaskoczy. 😊 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sayuri

Czytałam trochę w internecie i to co słyszałam to tetnice maciczne i one faktycznie mają tętno poniżej 140 a ja słyszałam 125-140. Moje nadzieję na to serduszko juz się zmniejszyło do minimum. Umowilam się na jutro jeszcze do ginekologa innego żeby to potwierdził wiem że będą mi robić we wtorek badania tak czy owak ale mimo wszystko chce wiedzieć czy coś się zmieniło zanim pojadę do szpitala. Potwornie chce mi się płakać. Wciąż jest mi nie dobrze wciąż bolą mnie piersi. Wszystko jakbym była... Dziwne że w tydzień nagle zarodek urósł 5mm ponoć czasem na słabszym sprzecie nie widać tętna że powyżej 6mm na pewno już powinno być i to mnie jeszcze trzyma przy maluuuskiej nadziei, że może jednak jutro się okaże że nie muszę jechać na zabieg. Byłabym wtedy w siódmym niebie. Dzisiaj chyba nocy nie przespię z resztą jak każdej innej od kiedy dowiedziałam się że to "kolejne niepowodzenie". Jutro dam znać. Tak się boję 😢😢

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik

Savuri ogromnie współczuję... Pomimo wszystko trzymam mocno kciuki za jutrzejszą wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cudak88

Savuri - bardzo bym Ci życzyła takiego cudu, ściskam Cię mocno!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Dziewczyny- my dzis pol roku!!!!

O matko!

Krysia jest cudowna, ja wiem ze mam oczywiscie skrzywione spojzenie, ale jest taka wyczekana, upragniona, a ostatnio zauwazylam, ze pomimo tego ze nadal sie budzi w nocy na cyca, ze trzeba wokol niej robic wszystko, to i tak czuje tyle radosci i milosci do niej, ze nigdy nie wierzylam ze jest to mozliwe i nic mi nie przeszkadza. A czuje sie znacznie mniej zmeczona niz chodzac do pracy 🤣

I wszystkim Wam staraczkom, zafasolkowanym i tym co sie juz do rozpakowania szykuja naprawde z calego serca zycze zebyscie tez czuly taka radosc po tych naszych okrutnych przejsciach 😍🤗😘

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Pikey,sto lat dla Krysi ❤️Jak to zleciało ja tez nie mogę uwierzyć .Bruno tez jest ciagle ściskany i całowany nie mogę się nim nacieszyć 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...