Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kk24

Szczęściara trzymam kciuki żeby wszystko u was było dobrze 😉 i cały czas mam nadzieje ze ten oddział otworza bo jak nie to szpital o wyższej referencyjnosci mam 100km od siebie w Poznaniu

Bubu u mnie żółte uplawy oznaczały infekcje niestety 😞 normalnie miałam dużo śluzu ale białego, a bóle brzucha jak na okres mówią że na początku normalne, ja w tej ciąży nie mialam w poprzedniej minimalne 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szczęściara super że z maluszkiem wszystko ok. Ja muszę czekać do 20 sierpnia na prenatalne. Robię usg i badania z krwi. Póki co skupiam się na diecie. Muszę znowu pozmieniać bo ostatnie dni coś na czczo glukoze mam nieco ponad normę. Mały wrócił do żłobka i wcześniej wstaję więc zjadam 8 posiłków dziennie. W tydzień 2 kg schudłam :). Synek ze żłobka zadowolony mimo że do starszaków poszedł więc nowe ciocie i nowe dzieci. Rano to nie może się doczekać kiedy pójdziemy. Niestety po śniadaniu muszę czekać godzinę w domu żeby zmierzyć cukier a nie dam rady czasowo zaprowadzić młodego i wrócic na pomiar. 

bubu mi w tej ciąży przez kilka dni pojawił się na początku taki żółty śluz. Objawów infekcji nie miałam, swędzenie czy pieczenie i lekarz sprawdzał i mówił że czasami wydzielina zmienia kolor pod wpływem hormonów. Bóle miałam w każdej ciąży. W tej teraz tylko na początku przez chwilę. W donoszonej miałam bardzo długo i brałam luteine. 

"Śmierć dziecka... I dla matki żadne inne końce świata nie istnieją..."
marzec 2017 dwa Aniołki 4/5 tc
październik 2017 Aniołek Kacperek 22+1 tc
październik 2018 nasz cud Marcelek

maj 2020 Aniołek 8 tc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Mario- cudowny ten Twoj Bruno!

Tez nie moge uwierzyc ze juz pol roku! My za 5 dni 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadzieja666

Szczęściara super!! 

Aga398 u nas jest stwierdzony refluks. Lekarz robił usg. 

Sandawilla u nas troszkę lepiej w ciągu dnia. Mała troszkę poleży na macie zajmie się sobą więc i ja też mogę coś zrobić. Nie leży tylko na mnie. 

Mario to już pół roku!!! Ale leci 

Bubu ja też miewałam takie bóle jak na okres wszystko się rozciąga. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Mario- no wlasnie... Calkiem niedawno 😍

A dzis mala pierwszy raz sama usiadla, normalnie nawet nie wiem jak, ladnie sie trzyma, tylko jak glowka poruszyla to sie przewrocila na bok. Jeszcze chwila i to tez opanuje 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bubu

Dziewczynki ja już do wizycie. Serduszko bije widziałam i słyszałam, niesamowite. Ulga jest ale strach również żeby się nie przyzwyczajać i nie rozczarować w razie czego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Bubu,cudowna wiadomość 😍będzie dobrze zobaczysz trzymamy kciuki ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Soniamalutka

Mario śliczny ten twój Bruno 🥰

Karolcia dziś kończy 7 miesięcy i właśnie przebiły jej się dolne jedynki. Ciężka sprawa to ząbkowanie. 

Szkoda, że ten czas tak szybko ucieka. Nie obejrzymy się kiedy maluchy do szkoły pójdą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Enamel

Dawno się nie odzywałam, przepraszam, ale zaglądam tu regularnie. Dzieciaczki prześliczne, dorodne i szczęśliwe, sama słodycz 😘 Mario jaki Bruno już duży i coraz przystojniejszy blondasek się robi😃 

Gratuluję wszystkim zafasolkowanym, trzymam kciuki za starające się dziewczyny, widziałam, że niestety sporo nowych osób się zjawiło, nie poddawajcie się dziewczyny.

Tojaka pytałaś o moje testy, z pappa wyszło mi wysokie ryzyko, balam się amniopunkcji i zrobiłam sanco, na szczęście wynik prawidłowy, też czekamy na synka😃 U mnie już trzeci, bracia się cieszą😉

Jestem już po połówkowych, wszystko ok, trochę tylko obwód brzuszka małego  większy od innych parametrów, co może sugerować cukrzycę u mnie, moja ginekolog jest ciekawa co na krzywej wyjdzie. Nigdy nie miałam z tym problemów, mam nadzieję, że będzie jednak ok. Trochę poczytałam o diecie i staram się bardziej uważać co jem, bo ostatnio faktycznie więcej przytyłam, nadrobiłam straty z pierwszego trymestru i niby wagę mam w normie, ale przy tym tempie za chwilę będę ważyć za dużo. 
Dopadła nas z mężem faza wicia gniazda, więc remontujemy, urządzamy i dopieszczamy co się da.

Na ostatniej wizycie doktor zasygnalizowała, że dobrze będzie jeśli zaszczepimy się ja i mąż przeciwko krztuścowi po 27 tc. Czy któraś z was się z tym spotkała?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Enamel,kolejny chłopak 😍super będziesz mieć armie.Fajnie ze się odezwałas i wszystko Ok 😍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kk24

Bubu bardzo się cieszę że jest serduszko i trzymam kciuki żeby dalej wszystko było dobrze 🙂

Enamel fajnie że się odezwałaś i że wszystko dobrze u was 🙂 ostatnio na forum wrześniowych mam dziewczyny poruszały temat tych szczepionek, pare z nich się szczepiło a reszta czyli ponad połowa nawet o tym nie słyszała. Mi obecny gin nic nie mówił na ten temat, ze starszakiem też poprzedni nic nie wspominał na ten temat, więc ja z tych co się nie szczepiły. Może inne dziewczyny więcej wiedzą na ten temat 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sto lat Bruno i sto  Karolinko! 

Enamel gratuluję trzeciego chłopca!😄 

Nadzieja cieszę się, że mała już się sama zajmie  (choć na trochę 😉)

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelina26

Mario

Masz prześlicznego synusia😍😍

Bubu

Serduszko bije więc to jest najważniejsze 🤗będzie dobrze, trzymam kciuki.

A ja dziś powtórzyła test i nadal negatyw ale wiedziałam że tak będzie bo temperatura od wczoraj zaczęła spadać tylko mąż namawiał więc dla świętego spokoju zrobiłam.

MamaJulinka co u was słychać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bruno najlepszego kochanie,❤️ i Karolka również ❤️ 

Ewelina dziękuję że o mnie pamiętasz, trzymam kciuki że następnym razem się uda,nam też nie wyszło za pierwszym razem po wielkich przygotowaniach ale jestem pod wrażeniem twojej dobrej opieki pod którą teraz się znalazłaś ❤️

U nas wszytsko ok, Wojtuś mimo iż utrudniony miał start, wcześniak z 34tc radzi sobie bardzo dobrze wg lekarzy, oczka w porządku, bioderka ok, neurolog też, rośnie nam chłopczyk wazy już 5400, umie się przekręcać na boczek, śmieje się gaworzy, ogólnie wesoły i nowych osób się wstydzi jak mówią do niego odwraca główkę, śmieszny jest i kochaniutki, cieszę się macierzynstwem i tym co mi jest dane bo mam swiadomosc że czas tak ucieka ze za chwilę znów będziemy tęsknić do tych chwil...

A ja póki co tęsknię za moim brzuszkiem i już nawet chciałabym mieć kolejny, takie moje przemyślenia na dziś 😄

Screenshot_20200806-223812.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/gcgj5h9.png
2006 - córcia
11.2017 6tc (*) 06.2018 22tc (*) 11.2018 6tc (*)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Bubu super😍 teraz oby do przodu😉 na kiedy wypada termin??

Ewelina bardzo mi przykro😔 nie poddajemy sie i czekamy dalej😙

Kk24, fiolka jak sie czujecie?? Kk24 ktory juz tydzien??

Ktos jeszcze obecnie w ciazy??

MamaJulianka cudny Wojtus❤

My mamy w niedziele chrzest. A Miska wieczorem obudzila sie z taaaaakim katarem, charczeniem i dlawieniem od kataru ze jestem przerazona;( starsza kichala i smarkala i moment w dzien czy dwa mlodsza zlapala... balam sie troche spac w nocy przez to ale odxiagnelam, nakarmilam i jak spala to normalnie oddychala wiec zasnelam ale budzik nastawilam😁 pozniej wnie srodku nocy naszlo mnie (dzieki internety!)zeby odciagnac kolektorem mleko. I zaczelam zapuszczac do noska. Ponoc ma to dobry wplyw, zobaczymy. Oby gorzej sie nie porobilo. Ale bede dzisiaj pisac do doktorki mimo wszystko.

Ja odstawilam tabletki i czuje sie o niebo lepiej. A i nie leje sie juz ze mnie... nastawiam sie na dzieciaczki rok po roku🙊 musze jeszcze szczegolowo obgadac to z mezem bo dla niego "zaraz" moze znaczyc co innego niz dla.mnie😂 ale jak ma byc jeszcze to od razu. A co tam hardcore😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bubu

Aga według moich obliczeń termin na 30 marca 🙂 

To życzę powodzenia 😁 mi też się marzy dwojeczka po roku, ale coś czuję że jak zobaczę jak to jest z jednym to nie będę taki hardkor 😁😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Bubu moja miska w porownaniu do starszej to diabelek😁 niby grzeczna ale starsza jadla, odkladalam i zasypiala sama, gadala do zabawek itp. A ta ani nie polezy, usypia juz czesto ja musze. Wiecej marudzi, wiecej sie budzi w nocy. Ale te macierzynstwo po stracie jest cudowne! Mam tyle cierpliwosci, milosci i lagodnosci w sobie! Chetnie nosze i przytulam i nie mam z tym problemu. Bo ze starsza to aby tylko nie przyzwyczaic do noszenia bron boze. Jest ciezko nie powiem ale ja juz od miesiaca po porodzie wyobrazam sobie ze zaraz bede w ciazy i bede miala dwa takie szkraby w domu🙊 nie wiem czy jeszcze ktos tak szybko po porodzie ma takie mysli😂

Ale nie wyobrazam sobie isc do pracy, odchowac miske i dopiero kolejne i znowu wracac. Chyba wole dwa lata sie przemeczyc, miec ciezsze a pozniej z gorki. Mialabym wtedy 28 lat rocznikowo jakbym za rok urodzila. Wiec w wieku 29 lat jeszcze smialo moge zaczyna nowa prace😉 bo i tak teraz jestem tylko na krusie. Ale warunkiem jest to ze jednak maz w nastepnym roku wyjedzie za granice chociaz i tak planuje na wiosne. Pewnie bedzie ciezko i biedniej poki nie pojde do pracy ale pozniej bedzie tylko lepiej😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

MamoJulianka,Wojtus cudny❤️rośnie chłopak 👍Dziewczyny fajnie ze planujecie jeszcze maluszki 😍My tez mężem gdybym była młodsza poszli byśmy za ciosem i odrazu maluszek .Nie możemy nacieszyć się Brunem❤️Chrzciny mamy za 2 tygodnie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aga398 32+4 jeszcze trochę i maluszek będzie z nami 🙂 czuje się ok, starszak nie daje odpocząć ale może to dobrze bo cały czas aktywna jestem 😉 generalnie to cieszę się że to lato jest łaskawsze niż poprzednie, bo teraz jak się zrobiło gorąco to już gorzej się czuje 😞 męczą mnie skurcze w nogach zwłaszcza w lewej i w nocy tak że spac nie można 😞

ja może jestem dziwna ale potrzebowałam wrócić do pracy i wyjść do ludzi chociaż na pół roku 😄 synusia kocham nad życie oczywiście i cieszę się z drugiej ciąży ale rok po roku bym nie podołała, mój synuś dopóki nie zaczął  raczkowac to był ciągle na rękach, swoje też ważył i byłby strach że coś się stanie 😕 ale mam znajome które dzieci mają rok po roku i dają radę 😉

Brzuchatek jeszcze sporo tutaj Agati, Gabi, Tojaka, Enamel, Bubu i pewnie jeszcze kogoś pominęłam ale dużo nas tutaj i nie wszystkie pamiętam 🙂 jak się pozostałe brzuchatki czujecie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Cudak88

Cześć Dziewczyny, czytam Was codziennie! 🙂 ciesze się na widok dzieci, które są już z Wami i cieszę się, kiedy następna osoba widzi dwie kreski. Trzymam mocno kciuki za osoby starające się!

Jestem po wizycie u ginekologa (dwa tyg. po zabiegu łyżeczkowania). Wszystko się zagoiło i jest dobrze. Wczoraj zrobiłam sobie badania: prolaktyny i gruczołu tarczycy. Tarczyca poniżej 2.5 (2.45), a prolaktyna poszybowała prawie 3 razy ponad maksymalną normę. Pokazałam te badania i moja pani Ginekolog przepisała mi bromergon - dodała, że te wyniki są na pewno trochę zawyżone z racji tego, że od zabiegu minęło dopiero 14 dni. Już wcześniej go zażywałam i zaszłam w ciążę miesiąc po jego odstawieniu. Lekarka powiedziała mi, żebyśmy się nie starali na razie i poczekali do pierwszego okresu. Wyraziła też zgodę na obserwację owulacje w następnym cyklu, co mnie ucieszyło. Stwierdziła też, że musimy poczekać na badanie histopatoligiczne, bo choć one rzadko coś są w stanie wyjaśnić w tak początkowym obumarciu ciąży to i tak warto wiedzieć jaka tam informacja się znajdzie. Piszę to, bo może ktoś jest w mojej sytuacji dwa tygodnie temu i każda informacja jest na wagę złota. Mój stan psychiczny określiłabym jako różny. Śmieję się, a 2 godziny później zalewam się ze łzami, ale z tendencją na to, że chcę walczyć i powoli zaczynam wierzyć, że skoro zaszłam w ciążę to na pewno w kolejnej wszystko będzie dobrze. Ściskam Wam mocno i wracam do pracy! 😘

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aga398 dziękuję, czuję się całkiem nieźle. Wiadomo, jak gorąco to ciężko się oddycha, przedwczoraj zasłabłam w sklepie. Mały daje mi popalić, tak mnie po żebrach naparza. Dziewczyny zastrzyków o-brzuchowe, czy Wasze maleństwa w trakcie podawania heparyny też tak kopały w miejsce wkłucia? Zaczęłam się zastanawiać, czy Mały to czuje bo zawsze rano kopie w trakcie zastrzyku dokładnie w to miejsce 🙄 a od 2 dni ciekawa sprawa - budzę się z dwoma wybrzuszeniami tuż pod żebrami, po obu stronach brzucha. Ja nie wiem jak się układa wtedy bo raczej niemożliwe żeby układał się wtedy w poprzek bo miejsca to mój Klocek za dużo tam nie ma. No chyba, że to nogi w rozkroku, szpagacie 😆 

Dziewczyny, fajnie, że chcecie iść za ciosem i starać się o kolejnego maluszka. Takie małe różnice wiekowe super się sprawdzają bo wtedy rodzeństwo jest bardzo ze sobą zżyte, razem się bawią. Widzę to po dzieciach mojej siostry - różnica prawie 2 lata. 

MamaJulianka Wojtuś jest przeuroczy, fajnie, że ładnie rośnie i tak dobrze się rozwija, zważywszy na szybszy poród. Nasz doktor mówił ile powinnaś się przygotowywać do kolejnej ciąży? I mam pytanko odnośnie szpitala w którym miałaś CC (na Borowskiej?) jak to wyglądało u Ciebie? Nie było problemu z przyjęciem? Miałaś skierowanie od B. czy pojechałaś w ciemno? Jeszcze nie wiem, czy że względu na insulinę nie będę musiała rodzić albo tam albo na Polnej w Poznaniu? Zastanawiam się jak jest w tych szpitalach jeśli nie masz tam swojego lekarza. 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...