Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pikey

Aniolkowa- dzieki za rade, tylko ja znowu slyszalam zeby od glutenu zaczac...kurcze, juz nie wiem co mam zrobic? Krysia bedzie za chwile miala 6 miesiecy. Jak myslisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Szczęściara 09

Aniołkowa mamo właśnie myślałam co u Ciebie. We wtorek mam USG. Czekam jak zawsze, jak na zbawienie. Z objajow niedobrze mi po posiłkach albo jak jestem głodna. Męczy się okropnie na każdym kroku. Spacery z synem są wyzwaniem. I kiepsko śpię. Ostatni tydzień powiedziałabym że jest trochę lepiej. Piersi bolą niezmiennie. Chociaż i tak podchodzę na spokojnie. Poprzednio czułam że jest źle. Teraz mam nadzieję że będzie dobrze. 

Jem to co zawsze a coraz mnie więcej. Mąż mówi że już widać. Na razie wolałabym żeby obcy się nie domyślili. Jutro skończone 10 tygodni. Jeszcze lekarz nie wyznaczył terminu z usg. A i z om wychodzi różnie bo luty jest krótszy jedna apilacja liczy 28.02 inna 2.03. 

Moja najbliższa koleżanka urodziła. Jejku jak ja marzę żeby być na takim etapie i tulić Maleństwo. Wiedzieć że jest i nie wypuszczać z objęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Szczęściara 09

Bubu możesz cała ciaze nie mieć żadnych objawów. Nie nakręcaj się tylko. Gorzej jakbyś miała i nagle się skończyły. 

I u mnie też pojawiły się później. I mniej nasilone. W pierwszej ciąży było gorzej. 

Pikev poczekałabym z glutenem. Takie znam zalecenia. I późno synowi dawałam jakoś 8 miesiąc. Wcześniej owoce warzywa mięso. Jak każde będziesz wprowadzac po 3 dni to długo schodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Szczęściara ,masz termin podobnie jak ja miałam .Urodzilam 5 lutego termin niby był 15,16 luty.Bedzie wszystko dobrze trzymam kciuki 😍Dziewczyny ja po mału Brunowi juz wprowadzam wszystko .Zupki juz je od 4 miesiąca .Kaszki do mleka tez juz szły w 4 miesiącu .Soki tez juz pije najróżniejsze ,wodę tez lubi .Sa różne opinie ze dziecko nie powinno pic soków bo sam cukier .Ja mam porównanie bo wychowałam dwoje dzieci .Pili dużo soków cerę mieli piękna ,zęby Ok bardzo mało chodziłam do dentysty i wogole prawie mi nie chorowali .Za bardzo się nie cackalam ze ksiazkowo i tak dalej .Jedli wszystko od początku i to z wyprzedzeniem i chowali mi się bardzo dobrze.Tak tez chce z Brunem robić .Wpiepsza juz zupy z mięskiem zbledowane z apetytem .Takie moje zdanie a każdy robi po swojemu wiadomo .Milego weekendu dziewczyny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Soniamalutka ale ten czas leci - silna mąka kobietka jak już tak pewnie stoi 🙂 

Sandawilla masz śliczną małą księżniczkę, a jaka śmieszka 🙂 

Mario tutaj nic się nie zmieniło - cały czas uważam, że Bruno będzie łamał serca. Mały przystojniaczek 🙂 i te oczka 🙂 

Aniołkowa wczoraj byłam u diabetologa i wychodzi na to, że już po pierwszej krzywej w 2 miesiącu ciąży powinnam kontrolować się glukometrem. A ja tylko dietę miałam wprowadzoną. Po posiłkach cukry ładne ale te na czczo 😩 Teraz już jest pozamiatane. Doktorka powiedziała, że nie dam rady tych cukrów na czczo sama dietą obniżyć bo na tym etapie ciąży cukry bardzo szaleją z powodu hormonów. Dostałam insulinę. Zaczęłam wczoraj od 2 jednostek. Ale rano na czczo 96, więc będę musiała zwiększyć o kolejną 1j jeśli jestem strachliwa a jeśli nie to o 2j (tak zaleciła doktorka). Jestem załamana bo w tej ciąży wszystko po kolei mnie łapie. Nie ma litości. Na dodatek jest mega gorąco a ja od początku ciąży mam zawalone zatoki. Nie mogę spokojnie spać przez to bo nie mogę normalnie oddychać. Tony chusteczek obok mnie. Cały czas to gówno schodzi mi z nosa. 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz.

2nn33e3k6sila981.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bubu ja we wszystkich ciążach objawy miałam ok 7-8 tygodnia. W tej straconej po 5 tygodniu zaczęłam czuć niepokój i nie czułam w ogóle ciąży, tak jakby podświadomość już mi mówiła że coś jest nie tak. Ale może być też tak, że objawów zero a ciąża prawidłowo się rozwija. Moja siostra tak miała. Wiem że to trudne ale staraj się nie nakręcac. Ja wciąż sobie powtarzalam że to tylko Strach, że to normalne że się boję. 

Pikey nam pediatra tak zalecala. Warzywa, owoce, kasze, mięso, produkty mleczne.nAle nasz miał 4 miesiące. Może zapytaj lekarza. Na znany lekarz na aplikacji są chaty z lekarzami za darmo. Codziennie inny więc można kilku zapytać. Na pewno po podaniu nowego pokarmu warto poczekać ze 3 dni żeby zobaczyć jak zareaguje czy nie ma alergii. Myślę że najlepiej zacząć od najmniej alergicznych. Tak żeby jelita stopniowo przyzwyczajały się do trawienia nowych rzeczy. Gluten może być za ciężki na początek. Ale to moje zdanie i mojego pediatry. Ja soków nie podaje, Marcel uwielbia wode a do 16 miesiąca karmiłam go też piersią. Czasami soczek dostanie, do tego herbatki. Ale my też nie pijemy soków, poza sokami z kiszonek 🙂 młody też lubi. 

szczęściara ja z OM mam termin na 27 luty. Lekarz liczył w ten sposób że do daty ostatniej miesiączki (u mnie daty poronienia) dodał rok, odjął 3 miesiące i dodał 7 dni. Termin z usg był dzień później. Ale będę miała cc więc pewno w połowie lutego się rozpakujemy jak szczęśliwie zdrowi dotrwamy. Ja 20 sierpnia mam dopiero wizyte i od razu prenatalne. Z racji wieku i historii boje się że duże ryzyko mi wyjdzie. U mnie wie tylko siostra. Powiemy dopiero po prenatalnych. W tej straconej też powiedziałam jak poroniłam. 

"Śmierć dziecka... I dla matki żadne inne końce świata nie istnieją..."
marzec 2017 dwa Aniołki 4/5 tc
październik 2017 Aniołek Kacperek 22+1 tc
październik 2018 nasz cud Marcelek

maj 2020 Aniołek 8 tc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fiolka przykro mi że tak pod górkę... Najważniejsze że teraz sytuacja do opanowania. A lekarza który stwierdził że sama dieta bez kontroli poziomów cukrów bym opierd... Moja rodzinna nie chciała mi recepty na paski wypisać bo stwierdziła że cukry niewiele ponad normę i ona cukrzycy ciążowej nie stwierdza. Będę pisać na nią skarge do Rzecznika Praw Pacjenta tak mi w NFZ poradzili. Bo nie dość że powinna wypisać to jeszcze ze zniżką. 

maj 2020 Aniołek 8 tc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aniołkowa mi rodzinna też nie chciała pasków przepisać. Dostałam teraz od diab zaświadczenie dla rodzinnego że ma wypisywać i insulinę i paski. 

Dziewczyny, czy któraś z Was na końcówce miała bóle jak na okres? Od 2 dni tak mam. 

A tu mój bęben 😆

IMG_20200801_113849.jpg

2nn33e3k6sila981.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelina26
22 godziny temu, Gość Tojaka1 napisał:

Dziewczyny ale macie śliczne dzieciaczki. Przepiękne. 

Soniamalutka, u moich 7 miesiąc to był czas powolnego siadania a Twoja stoi 😉

U nas ok. Nie mam cukrzycy ciążowej choć wszystkie przesłanki ku temu były. Krzywa wyszła ok. Oliwier większy niż z OM co mnie bardzo cieszy bo ja mam tendencje do wcześniejszych porodów. Powoli zaczynamy coś mu szykować. Nie mogę uwierzyć, że to już 24 tc. 

Nurkowanie wszystko przebadane? Możecie zacząć starania?

Ewelina czytasz nas? Co u Ciebie? 

Wszystkim nowym dziewczyną życzę siły aby przetrwać najgorsze. 

Hej 😊miło ze o mnie pamiętasz 🤗od czasu  do czasu zagladam i sprawdzam co u Was słychać, cieszę się że u Ciebie wszystko dobrze 😚.

Dziewczyny piękne macie maluchy 😍do schrupania.

Wszystkim nowym dziewczynom współczuję ,nie podawanie się i walczcie o swoje szczęście.

U mnie Prof  pozwolił na starania, w poniedziałek będę 12 dni po owu i planuje zrobic pierwszy test . Jest stres i nadzieja że może teraz się uda .Co 2 miesiące mam się doszczepiac bo ochrona zarodka nie wzrosła aż tyle żeby wystarczyło na dłuższy czas.W ciąży od razu na kolejne szczepienie .

Biorę metylowane wit, mio inosytol 1500 , fosfatydylocholine , wit D ,zelazo ,magnez, l- arginine ,ubichinol Q10 , jod .W zaleceniacg od prof mam po okresie acard 75 i przez 4 dni gałki z sildenafilu 3 razy dziennie ( nie za bardzo wiem na co to - prof  coś mówił że na moje wysokie TNF alfa/ czynnik martwiczy nowotwory.Jezeli będzie ciąża  to acard 150 ,fraxiparine na razie 0.4 i encortelon 15 mg,  oczywiście doszczepianie i powtórka badan immunologucznych żeby sprawdzić czy coś się nie zmienia .

Jakiś czas temu przez przypadek okazało się że mam  podwyższone TSH bo ponad 4 zawsze miałam do 2 a teraz taka niespodzianka .Na szczęście w porę udało się wszystko uregulować i aktualnie TSH 0.72 ft3 i ft4 też ok - biorę Euthyrox 50 .

Od 9 dnia po owu pobolewa mnie brzuch jak na okres , wczoraj nswet calkiem mocno ,czasem kluje jajnik , piersi wrażliwe . Staram sobie nic nie wkrecać co będzie to bedzie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Fiolka- ale brzusio! Sliczny 😁

Tak, ja mialam jak sie powoli te skurcze przepiwiadajace zaczely to takie uczucie jak na okres.

Szczesciara- dzieki.

Aniolkowa- no wlasnie nam mowila zeby w malych ilosciach ale wszystko dawac i sie martwic o alergie jesli bedzie o co. I wtedy ewentualnie eliminowac...hm, musze sie zastanowic.

Ja jadlam wszystko w ciazy i teraz tez, a dosc ostro jemy i malej nic nie jest, tylko jak kilo truskawek zjadlam na raz, bo sie opanowac nie moglam to byl efekt zielonkawy 😂

Planuje nadal oczywiscie cyca i BLW glownie, bo chcialabym zeby sama jadla, i troche dodatkow na sprobowanie.

Krysia pije glownie rumianek i wode czasem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny moja mama nakarmiła siostrę bigosem na weselu jak miała 4 miesiące "bo dziecko chciało" 😁 ale to były inne czasy, mama miała 19 lat i była bez bazy. Siostrze nic nie było, żyje do dzisiaj, żadnych alergii pokarmowych 😆 no ale wiem, że teraz świadomość jest inna. Przyjaciółka zaczęła wdrażać od warzyw typu jeden dzień np. gotowany ziemniak albo marchewka, czy brokuł. Po kolei i obserwowała czy wszystko OK. Teraz mala ma 3 latka i bardzo lubi warzywa, bardziej niż owoce. Chociaż jak widzialam jak taka murka ssała cytrynę to aż mnie skręcało 🙂

2nn33e3k6sila981.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik

Czy któraś z Was dziewczyny piła zakwasy z buraków na zbicie homocysteiny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miało być "malutka" a nie "murka"... Eh, słownik 🤦‍♀️

Kasik ja piłam zakwas z buraka. Ale sam zakwas nie pomógł. Miałam dodatkowo suple. 

2nn33e3k6sila981.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
57 minut temu, Fiolka87 napisał:

Miało być "malutka" a nie "murka"... Eh, słownik 🤦‍♀️

Kasik ja piłam zakwas z buraka. Ale sam zakwas nie pomógł. Miałam dodatkowo suple. 

Mi kurde suple nie pomagaja :/ duzo sie pije tego zakwasu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Fiolka pieknie wygladasz❤ cieszy mnie ten widok😉  zaraz bedziemy witac Witka🎉

Ewelina trzymam kciuki za Ciebie!!! Czekam na info w poniedzialek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fiolka ja też miałam takie bóle. Tak jak Pikey pisze to skurcze przepowiadajace. Mi czasami aż brzuch twardniał. Ale ja ostatnie 2 miesiące leżałam bo się młody spieszył, szyjka skróciła i jeszcze rozwarcie wewnetrzne miałam 🙂

Pikey to spokojnie dawaj Krysi wszystko. Mnie pediatra tak radziła ale synuś tak jak pisałam ledwo 4 miesiące skończył jak rozszerzaliśmy dietę. A Krysia ma 6 miesięcy to też inaczej. Będzie dobrze 🙂 Każda mama najlepiej zna swoje dziecko i wie co dla niego i kiedy jest odpowiednie. Moja siostra z przerażeniem w oczach patrzyła jak dawalam Marcelkowi całe winogrona jak miał roczek. Ona kroila. A mój wcinał aż się uszy trzęsły. Dzieci potrafią więcej niż nam się wydaje. 

A z tymi alergiami to też różnie mówią. Tak samo jak niby dieta dla karmiącej żeby pewnych produktów nie jeść. Fakt niektóre młodemu w cycu nie smakowały 😉 ale też i w ciąży i karmiąc jadłam wszystko. Młody też mi wszystko je. Chociaż miewał dni buntu i nagle ulubiony brokuł był be ale to normalne. Zresztą teraz też ma dni kiedy wszystko je be a najlepszy jest ogórek kiszony i winogronka 🙂

maj 2020 Aniołek 8 tc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadzieja666

Fiolka śliczny brzuszek 🙂

Ewelina w takim razie mocno trzymam kciuki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MamoJulianka Wojtuś śliczny chłopczyk i kaki już duży. Wszystkie dzieciaczki śliczne  ciocia mocno caluskuje...Fiolka brzusio piękny,a te bóle przepowiadajace...Czyli tuż,tuż...Krysia ha piłam zakwas z buraka po pół szklanki dziennie plus suplementy i zbolam z 14 na 7 w 3 miesiące. A my niedawno obchodziliśmy z Miłoszkiem roczek inpizdrariamy wszystkie ciocie

20200726_162253.jpg

20200729_181647.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MamaJulinka

Fiołka ślicznie! Ja też całuje wszutakie dzidzie😍

Nurkowanie gratuluję, wspaniały sukces 💪

Fiołka bardzo mnie cieszy ta piłeczka 😍 już niedługo

Ewelina jak miło cię widzieć, trzymam kciuki

Wojtuś z każdym dniem coraz silniejszy❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

MamaJulianka- cudnie maly rosnie 😁

Aniolkowa- no wlasnie, intuicja mamy jest najwazniejsza, bo przeciez nikt nie zna naszych skarbow lepiej niz my same. Tak zrobie, i zobaczymy, bo przeciez i tak niewiadomo ile nie zje 😂

Juz za chwile Twoje prenatalne i Fiolka do rozpakowania 🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nurkowanie

Bozka slicznie wygladacie, robisz sie coraz mlodsza 😊

MamoJulianka to nie moj sukces, tylko okiem patrzylam. Wojtus jak pieknie glowke trzyma.

Ja mialam teraz imieniny, moj nawet nie pamietal, a potem mi zrobil afere toksyk. Ehh takze kawa mnie juz raz skusila, ale tak zeby odetchnac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Nurkowanie czekam na wiadomość od ciebie❤️Bardzo w to wierze że się uda niedługo 😍Aniolkowa będzie dobrze na prenatalnych zobaczysz ❤️Fiolka jak pięknie wyglądasz i ta figura....tylko pozazdrościć .Wspolczuje ci bardzo bo wciąż ci się coś przyplacze ale pomysl sobie ze za chwile przytulisz Witusia swoje wyczekane szczęście .MamoJulianka Wojtus jak urósł ❤️Rośnie jak na drożdżach .Patunia co u ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...