Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pikey

Basiaczek- ja tez trzymam, mocno.

Nurkowanie- a jaki piesek? Duzy, maly? Zdjecie?

Aniolkowa- to czekamy, bedzie dobrze, napewno, a te mdlosci 😎 jak sobie poczytasz moje opowiesci z ciazy to ja je mialam straszne od 5 tyg do dnia porodu haha, wiec zycze umiarkowanych 😁

Krysia jest cudowna, czasem sie zastenawiam jak to jest ze mozna kogos az tak kochac 🥰

Podparta poduszkami juz calkiem niezle siedzi, na brzuchu juz jej duzo wygodniej niz bylo, a jak jej nie pasuje to napreza rece i sie przewraca na plecy i tez jesy dobrze, pocieszna jest bardzo 🤗

Dziewczyny- ktora nastepna na wizyty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Basiaczek trzymaj się. Dużo siły dla Ciebie Kochana przesyłam 😘 

Pikey właśnie siedzę na poczekalni u gina tego tutaj u mnie na miejscu 🙂

Miałam rozmowy z diabetologami - teleporada. Obaj stwierdzili, że keto odradzają bo bardzo obciąża nerki (a u mnie z tym było przecież nieciekawie i piję na to wodę Jan zamiast zwykłej). Zobaczę co mi ten gin zaraz powie. Ma badać mi też przepływy, całe szczęście bo ta pępowina wokół szyji Małego mnie przeraża 😞

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Fiolka- no wlasnie, ja to mysle ze ten drugi poprostu mial zly dzien i bzdury opowiadal.

Dobrze ze przeplywy bedzie badal, a moze sie do niego regularnie umowic? Nie wiem co ile ale rzeczywiscie z ta pepowina to nie przelewki... A moze sie maly odkrecil? 😁

Daj znac jak wyjdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juz dziewczyny odpowiadam na Wasze pytania😉

Zaczne od tego ze mialam lyzeczkowanie. Po poronieniu znalazlam sie tutaj. Dziewczyny podpowiedzialy mi duzo badan. Na kontroli moj gin powiedzial ze 1 poronienie to zazwyczaj "pech" i ze od poczatku ciaza mu sie nie podobala. Duzy krwiak a pozniej pecherzyk nie rosl. I zeby po prostu starac sie o kolejna ciaze. Ale ja czulam ze to nie stalo sie bez powodu, bez zadnych wskazan wydalam ze 2 tys na wszystkie badania i lekarzy. Dokladnie wszystkich nie pamietam ale jesli ktoras koniecznie zechce zebym sprawdzila to wyciagne teczke. Z tego co pamietam to na pewno zrobilam testy genetyczne, przeciwciala ana i jeszcze jakies, morfologia, mocz wiadomo, tsh, ft3i 4, wszystkie witaminy, glukoza i obciazenie. Udalam sie do endo. Z tymi wynikami pojechalam do Wawy do kliniki gdzie uslyszalam z ete wyniki nic nie wnosza i nie byly powodem poronienia. Poszlam do mojego lekarza i powiedzial Aga dobrze ze zrobilas te badania bo kolejna ciaze od razu Ci mowie ze tracisz tak samo.. na szczescie znamy wroga i wiemy jak walczyc z nim, wroc w ciazy;) tylko od teraz kazal brac acard po owu jesli sie nie myle. U mnie wyszla niedoczynnosc delikatna (podejrzewamy ze szalejaca tylko w ciazy, dopieor bede sie umawiala na kontrole u endo). Przeciwciala Ana bardzo wysokie, pai 1, mtfr tez jedno, niedobor wszystkich witamin. Wiec od razu zaczelam suplementacje wit. Ktore polecaly tu dziewczyny. Pierwszy okres po 7 tyg i odliczanie do owu. Po owu olamienie wiec zaczelam brac resztki dupka po straconej ciazy i acard wiadomo. 2 dni przed terminem beta pozytywna i szybko zastrzyki. Dostalam neoparin 0.4, encorton 10mg, dupka, acard 150, witaminy, plus letrox. Ciaza traktowana niby normalnie nie na zagrozona ale od bety nie pracowalam, glownie lezalam i bardzo sie oszczedzalam. W tej ciazy nie bylo zadnego krwiaka. Czulam sie beznadziejnie mdlosci mega, bole zoladka, oslabienie wszystko co mozliwe. Cala ciaza przebiegala wzorowo. Wykryta dziurka w serduszku u malej ale mialysmy echo tydzien temu i mam zdrowe serduszko a dziurka zarosla. 

Dupka bralam do 35tc, encorton tak samo, zastrzyki do konca i po porodzie, acard do 34tc. 

I dziewczyny nigdy nie zwatpilam w slusznosc tych lekow i nie wahalam sie czy je brac😉 

Wiem ze tylko dzieki temu mam Miske przy sobie. Teraz ide na kontrole do gin i zamierzam mu cos zaniesc w podziekowaniu za wszystko co dla nas zrobil😉

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8s65gq8z70l82.png
19.07.2019r. Aniołek❤
28.08.2012r. Córeczka❤

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wizyty mialam niby czesciej. Normalne mialam tak jak kazdy ale pierwsze miesiace mialam co 4 tyg praktycznie i gin mowil zebym dla spokoju wpadla w polowie przerwy i pokaze mi bijace serduszko😉 robil to juz za darmo miedzy wizytami.

Badania mialam normalne jedynie endo ostro mnie pilnowala od 4tc mialam badania i wizyty co 2/tyg az do 14tc. 

Ciaza stracona to bylo zero objawow, gdybym nie musiala lezec przez krwiaka to wcale nie czulabym sie jak w ciazy. Zero sennosci, mdlosci itp. Ale z pierwsza corka mialam podobnie chociaz 2/tyg bylam mega senna i mialam kilka razy mdlosci to tyle na cala ciaze. A ciaza z miska dala mi mega w kosc😉 czulam sie strasznie do konca. Mialam lepsze momenty ale pozniej juz czulam sie jak stara babcia😁

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8s65gq8z70l82.png
19.07.2019r. Aniołek❤
28.08.2012r. Córeczka❤

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pikey Mały już nie jest owinięty pępowiną. Założył sobie ją na głowę, ale nie ma niebezpieczeństwa. Resztę pępowiny skopał w nogi, widać było nawet na monitorze 😆 przepływy OK. Co do wielkości - no jest większy o 4 tygodnie. Wypada na dziś +/- 2450-2600 😲 

• Lubię to 1

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niewiadoma

Folka no widzisz rewelacja. Chociaż trochę stresu mniej. U mnie po porodzie mam wpisane węzeł na pępowinie i nieraz się zastanawiam kiedy powstał czy nawet nie wiedziałam że było ryzyko. 

A co lekarz powiedział o diecie? 

Aga ogromne dzięki. 

Dziś robiłam cały pakiet badan i wszystko pięknie. Oby tylko Dzidziuś się rozwijał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niewiadoma ten lekarz powiedział, że z moimi wynikami mam nie dać sobie wmówić cukrzycy ciążowej. Po prostu mam nie jeść słodyczy ograniczyć owoce i nie przechodzić na żadne keto i głodówki bo tylko krzywdę sobie zrobię. 

• Lubię to 1

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niewiadoma

Fiolka i to rozumiem. Rozsądny facet. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Fiolka- to wspaniale! Jak to dzieciaczki potrafia sobie nawet z owinieta pepowina poradzic 😀

I reszta wynikow tez dobrze, poprostu bedzie spory facet 😍

A cos mowil o wywolywaniu wczesniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pam

dziewczyny. Które biorą acard. Czy siniaki na ciele to normalne ? Mam na nodzę bardzo dużego. Nie uderzyłam się na pewno. Trochę się wystraszyłam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Niewiadoma

Pam u mnie żadnych skutków ubocznych. Zazywam 75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pam
3 minuty temu, Gość Niewiadoma napisał:

Pam u mnie żadnych skutków ubocznych. Zazywam 75

Ja tak samo mam ten 75

Do tego miałam włączyć heparynę po owu a tutaj takie "kwiatki" 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pam
5 godzin temu, aga398 napisał:

Juz dziewczyny odpowiadam na Wasze pytania😉

Zaczne od tego ze mialam lyzeczkowanie. Po poronieniu znalazlam sie tutaj. Dziewczyny podpowiedzialy mi duzo badan. Na kontroli moj gin powiedzial ze 1 poronienie to zazwyczaj "pech" i ze od poczatku ciaza mu sie nie podobala. Duzy krwiak a pozniej pecherzyk nie rosl. I zeby po prostu starac sie o kolejna ciaze. Ale ja czulam ze to nie stalo sie bez powodu, bez zadnych wskazan wydalam ze 2 tys na wszystkie badania i lekarzy. Dokladnie wszystkich nie pamietam ale jesli ktoras koniecznie zechce zebym sprawdzila to wyciagne teczke. Z tego co pamietam to na pewno zrobilam testy genetyczne, przeciwciala ana i jeszcze jakies, morfologia, mocz wiadomo, tsh, ft3i 4, wszystkie witaminy, glukoza i obciazenie. Udalam sie do endo. Z tymi wynikami pojechalam do Wawy do kliniki gdzie uslyszalam z ete wyniki nic nie wnosza i nie byly powodem poronienia. Poszlam do mojego lekarza i powiedzial Aga dobrze ze zrobilas te badania bo kolejna ciaze od razu Ci mowie ze tracisz tak samo.. na szczescie znamy wroga i wiemy jak walczyc z nim, wroc w ciazy;) tylko od teraz kazal brac acard po owu jesli sie nie myle. U mnie wyszla niedoczynnosc delikatna (podejrzewamy ze szalejaca tylko w ciazy, dopieor bede sie umawiala na kontrole u endo). Przeciwciala Ana bardzo wysokie, pai 1, mtfr tez jedno, niedobor wszystkich witamin. Wiec od razu zaczelam suplementacje wit. Ktore polecaly tu dziewczyny. Pierwszy okres po 7 tyg i odliczanie do owu. Po owu olamienie wiec zaczelam brac resztki dupka po straconej ciazy i acard wiadomo. 2 dni przed terminem beta pozytywna i szybko zastrzyki. Dostalam neoparin 0.4, encorton 10mg, dupka, acard 150, witaminy, plus letrox. Ciaza traktowana niby normalnie nie na zagrozona ale od bety nie pracowalam, glownie lezalam i bardzo sie oszczedzalam. W tej ciazy nie bylo zadnego krwiaka. Czulam sie beznadziejnie mdlosci mega, bole zoladka, oslabienie wszystko co mozliwe. Cala ciaza przebiegala wzorowo. Wykryta dziurka w serduszku u malej ale mialysmy echo tydzien temu i mam zdrowe serduszko a dziurka zarosla. 

Dupka bralam do 35tc, encorton tak samo, zastrzyki do konca i po porodzie, acard do 34tc. 

I dziewczyny nigdy nie zwatpilam w slusznosc tych lekow i nie wahalam sie czy je brac😉 

Wiem ze tylko dzieki temu mam Miske przy sobie. Teraz ide na kontrole do gin i zamierzam mu cos zaniesc w podziekowaniu za wszystko co dla nas zrobil😉

lubię czytać takie historie. Dają mnóstwo nadziei. 

Również mam mutacje pai 1 i mthfr biorę acad od starań i po owu mam włączyć heparynę. To pierwszy taki cykl. Mam nadzieje ze nie długo ujrze wymarzone dwie kreski i że będzie wszystko dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia93

Fiolka przecież te wyniki cukru masz bardzo dobre, ja nawet bez ciąży czasem mam wyższy cukier. Dobrze, że inni lekarze Cię uspokoili!

Aga, u mnie w poronionej ciąży było to samo - kompletnie żadnych objawów. Nawet piersi bardziej mnie bolały przed okresem niż w ciąży. Może to jest znak, że coś jest nie tak? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
38 minut temu, Gość Kasia93 napisał:

Fiolka przecież te wyniki cukru masz bardzo dobre, ja nawet bez ciąży czasem mam wyższy cukier. Dobrze, że inni lekarze Cię uspokoili!

Aga, u mnie w poronionej ciąży było to samo - kompletnie żadnych objawów. Nawet piersi bardziej mnie bolały przed okresem niż w ciąży. Może to jest znak, że coś jest nie tak? 

Nieeee, napewno bolące piersi nie są objawem źle lub dobrze rozwijajacej się ciąży. W pierwszej ciazy bolaly mnie piersi i stracilam ją w 12 tc, a w drugiej zero objawów i synek ktory ma juz 2 lata. Kazda ciaza jest inna!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jusia

Tak, objawy to kwestia indywidualna ale zazwyczaj są te bóle piersi i mdłości. Jednak co się pytam swoje znajome które już urodziły to większość z nich nie miała żadnych objawów. A jeśli któraś miała to tylko poranne mdłości lub tylko poranne wymioty a senność w drugim miesiącu. Ja do poronienia w 11 tyg. miałam mdłości 24/7 i bolesne piersi, że dotknąć nie mogłam. Po łyżeczkowaniu przeszło jak ręką odjął. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nurkowanie

Dziewczyny psinka jest malutka. Mix cziłki z pinczerkiem miniaturką. Niestety od rana zauważyłam, że ma biegunkę i wymioty, nic mie je. Prawdopodobnie sciema ze szczepionką, brakuje nalepki, nie zgadza się nawet termin podania. Prawdopodobnie ma wirusa, dostała antybiotyk w zastrzyku i daje jej kroplówkę co kilka godzin. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pikey jest przeciwny wcześniejszemu. Powiedział że będziemy monitorować i jak coś będzie nie tak to weźmie mnie na oddział. A jak Mały przekroczy 3400/3500 to zrobi cesarke i tyle. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno mnie tu nie było. 

Przejrzałam ostatnie wpisy i bardzo współczuję dziewczyny, że was też to spotkało 😞 ale nie poddawajcie się. Ja też jestem przykładem, że w końcu się uda ! Tylko trzeba wiary i wytrwałości chociaż czasem brakuje sił. 

25 czerwca zostałam po raz drugi mamą 🥰 po tych wszystkich przejściach do teraz ciężko mi w to uwierzyć, że ją mam 🥰

To moja Emilka 😍

Screenshot_2020-07-09-07-21-31-609_com.miui.gallery.jpg

• Lubię to 1

hchy3a3f0ij9779s.png

2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy okazji mam pytanie gdzie się zmieniało suwaczek? Pamiętam że w podpisie ale nie mogę znaleźć gdzie to bylo. 

hchy3a3f0ij9779s.png

2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki

06.2019 6 tydz.

07.2019 5 tydz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Iguana,gratulacje jaka słodycz ❤️Fiolka,super że pępowina juz w innym miejscu dzielny chłopczyk poradził sobie .Kawal chłopaka będzie z niego i dobrze w końcu to chłop ❤️Basik,myślami z tobą😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Iguana super gratuluje!!!😍 ja tez nie wiem jak zmienic, nigdzie na koncie nie wyswietla mi nic nawet tych napisow co mam... 

To ktora kolejna?? Fiolka?? Kk24?? Kto jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...