Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bożka 2408

Patunia ogromne gratulacje, mała śliczna A Ty za parę dni dojdziesz do siebie.Z każdym dniem będzie lepiej.MamoJulianka Wojtuś pięknie przybiera i napewno daje wiele szczęścia, taki wyczekany...Jesteś nie sama w tym zacałowaniu...Trzymam kciuki za kolejne forumowe maleństwa Kochane i czekamy na kolejne dwie kreski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gabi123

Patunia gratulacje i dużo zdrówka ❤️

Cześć dziewczyny, jestem i czytam 😁

U mnie duuuuzo lepiej ale dopiero od tygodnia, wymioty rzadziej, zgaga i mdłości już tak nie przeszkadzają. Ogólnie apetyt wrócił, chęci do życia też. Chyba zaczynam cieszyć się ciążą 😁 Dzisiaj równo 16 tc i zaczynamy 5 miesiąc ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mamajulianka

Patunia ogromne gratulacje. Duża śliczna dziewczynka. Wiem kochana jak to boli, z każdym dniem jest coraz lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pikey jutro dzwonie i dowiem sie ktorego dnia po niedzieli bedzie cc. W piatek mam wizyte u swojego gin.

Juz sie mega schizuje, bardzo mi plakac sie chce na sama mysl o pobycie w szpitalu. A juz jak przyjdzie mi do glowy ze zmusza mnie do sn to mam mdlosci.  Juz mnie nawet zaczal przerazac bol przy karmieniu...

MamaJulianka super Wojtus😘 tak troche lepiej w domu. 

Patunia gratuluje😍❤❤ powiedz mi jak tam pionizacja?? Po jakim czasie??

Aga88 jak tam u Was?? Jak sie czujesz??

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8s65gq8z70l82.png
19.07.2019r. Aniołek❤
28.08.2012r. Córeczka❤

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio mnie malutka tak nastraszyla... od nocy do 12 w poludnie jej nie czulam. Wczoraj znowu szalala a dzisiaj znowu spokojna... 

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8s65gq8z70l82.png
19.07.2019r. Aniołek❤
28.08.2012r. Córeczka❤

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Aga398- to jeszcze tylko ciut! Nie nastawiaj sie ze bedzie bolec, czy to porod, ciecie czy karmienie.

Mnie karmienie wogole nie bolalo, i wszystko wyszlo dobrze, nawet po cc tez bylo ok, wiec u Ciebie tez tak bedzie! Spokojna mama, spokojne dziecko. I za chwile Twoja gwiazdeczka bedzie z Wami! 🥰

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Aga398,to teraz czekamy na twoje maleństwo ❤️Gabi teraz juz będzie z gorki kochana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga 88

Dziewczyny Dominik urodzil sie planowo we wtorek.  3840 g do kochania. Wszystko dobrze ale ja najpierw musialam dojsc do siebie po cc, teraz walczymy o laktacje i jest to mega trudne :))) Aga sama cesarka nie jest straszna- tylko psych trzeba sie nastawic. Napisze wiecej pozniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelina26

MamaJulinka

Wojtuś jest przecudowny 😍

Patunia

ogromnie gratuluję że Kaśka jest już z Tobą😁 pamiętam jak ogłosiłaś że są 2 kreski a teraz mała jest już po 2 stronie 😊ale ten czas leci .

Aga398

Szczerze mówiąc ja też boję się naturalnego porodu więc Cię rozumiem. Nawet nie jestem jeszcze w ciąży a czasem jak sobie pomyśle to czuje strach ale mam nadzieję że kiedyś tego doświadcza.  .Najważniejsze  że zaraz będziesz mieć przy sobie swoje dziecko o które tak walczyłaś .

Ja ciagle zagladam i podczutuję ale juz nie tak często.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aga88, Patunia87 bardzo się cieszę, że maleństwa są już Wami. Dojdziecie do siebie i będziecie śmigać jak ta lala 😁 Aga88 to chyba normalne że po cesarce mogą być problemy z laktacją. Spokojnie, wskoczysz na właściwe tory, będzie dobrze 🙂 

MamaJulianka nie dziwię Ci się, że sfiksowałaś na punkcie Wojtusia - jest uroczy, do zacałowania właśnie ☺️ 

Dziewczyny, wczoraj bolały mnie kości tak jakby po bokach "pipki" że tak się wyrażę. Miałam akurat wizytę u ginekologa tutaj (we Wrocławiu mam 4.06.) i powiedziałam mu o tym. Sprawdził podczas badania i powiedział, że rozwarcia nie mam. Zapytał czy czasami twardnieje mi brzuch, odp. że tak. Stwierdził, że muszę wolniej chodzić 🙄 ale po wizycie wieczorem było gorzej, w nocy mąż mnie wręcz niósł na na ramionach do WC bo sama bym nie doszła. Spojenie łonowe mnie strasznie boli, ciągnie. Nie mogę od nocy chodzić bo aż mi się nogi uginają przez ten ból. Miałyście coś takiego? Oczywiście już się naczytałam o odklejaniu łożyska lub o rozejściu się spojenia łonowego i jestem tym przerażona. 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz.

2nn33e3k6sila981.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik

Dziewczyny ogromne gratulacje, macie swoje maleńkie cuda i to w jakim dniu. Lepszego prezentu los nie mogl Wam dać. 

Aga 88 powodzenia w mlecznej drodze, u mnie tez było baaaardzo ciężko na początku a pozniej karmilam syna 16 miesiecy ❤ Trzymam kciuki ❤

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Aga,88- wow! To powaznej wagi chlopczyk! Cudownie ze jestescie juz razem 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MamaJulinka

Aga gratuluję że i Ty się doczekałaś. Ja po cc nawał mleczny w 4 dobie. 

Ewelina ja tu jestem i wciąż czekam na Twoje szczęście 

Fiołka mnie też tak bolało spojenie łonowe, B. kazał dużo Wit c i faktycznie pomogło, ja piję ta od Zięby jedna łyżeczka dziennie z woda, a jak nie to w kaps nawet 4000 dziennie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Czarna

Fiołka ja miałam tak ja opisujesz. I u mnie się okazało że to od kręgosłupa. Na koniec ciąży straciłam władze w nogach, nie byłam w stanie chodzic. Finalnie przesunął mi się kregoslup o 2 cm.  Polecam wizytę u ortopedy, może coś zaradzi albo zleci diagnostykę juz po porodzie a tak na teraz to wizyta u fizjoterapeuty który zajmuje się ciężarnymi. Pomoże z kręgosłupem, może oklei cię tasmami/ bandażami wtedy lepiej mięśnie trzymają kręgosłup i ból nie jest.tak duży, można chodzić. 

Ginekolodzy wrzucają przeważnie wszystkich do jednego worka jako rwa kulszowa bo tylko za to NFZ zwraca pieniadze za rodzące 🤷

A co do witaminy C to nie chce nikomu nic narzucać ani nie mam zamiaru się wymądrzać, ale proszę pamiętajcie że nadmiar witaminy C u ciężarnych może powodować wady układu nerwowego u dziecka. Kwestie obciążenia wątroby, przemian hormonalnych, nerek u samej ciężarnej już pomijam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MamaJulianka ile Ci kazał brać tej Wit C? Bo mi ostatnio wpisał 5 gram w kartę ciąży i myślałam że się pomylił. Mówił że mogę zwiększyć, ale zwatpilam czy o tyle mu chodziło. Mam z Alinness i tak jest podane w mg - 1/2 miarki to 500mg. Czyli wychodzi na to, że cała miarka to 1000mg = 1g. I to m ie zmyliło. Chyba że źle to liczę. 

2nn33e3k6sila981.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Fiolka- podejrzewam ze sie nie pomylil, mnie tez bylo przepisane ponad lyzeczke dziennie,a to gdzies okolo 5g.

Jest masa badan ktore potwierdzaja ze wit c ma doskonaly wplyw, zaczelo sie od L.Paulinga, ktory zdobywal wielokrotnie Nobla, a jak zaczal stosowac wit c w duzych dawkach to zrobili z niego dziwaka.

I tez czytalam ze ma zbawienny wplyw na kosci ciezarnych kobiet. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Enamel

Aga 88 ogromne gratulacje dla Ciebie i synka😘

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kk24

Aga88 gratulacje 😉 rzeczywiście duzy ten twój kawaler, dużo zdrówka dla was a dla ciebie szybkiego powrotu do siebie po cesarce. Ja podobnie jak MamaJulianka dostalam nawału jak wychodziłam z młodym do domu w 4 dobie po cc.

Dziewczyny macie jakieś fajne strony dla ciężarnych z cukrzycą ciążowa?? Mój gin mowil ze wprawdzie cukrzycy jeszcze nie mam, ale wyniki w górnej granicy normy a mam obciążony wywiad, bo mama ma cukrzyce wiec lepiej dmuchać na zimne i uważać co jem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pikey właśnie zmyliło mnie to bo wszędzie piszą, że w ciąży 100mg się bierze. A skoro miarka z alinness ma 1000 mg (1g) to musiałabym brać 5 miarek/na dobe. Wydawało mi się to za dużo. 

Kk24 ja jestem na diecie cukrzycowej. Wiadomo, słodycze odpadają. Poza tym odrzucasz jasne pieczywo/makaron. Jedź dużo kiszonek, pomagają. Z owoców odrzucamy np. winogron, banany, mango (mam listę). Ograniczamy ziemniaki. Pijemy wodę (soki odpadają). Mąkę która możemy używać to np. kokosową, orkiszowa, żytnia 2000. Odpada pszenna i kukurydziana. Owoce jagodowe możesz jeść (boriwka, Jagoda, porzeczka, truskawka). Można też agrest, pomarańcze i jabłka (nie za dużo), wiśnie (z czeresniami już trzeba uważać). Marchewka np. gotowana ma dużo większy indeks glikemiczny niż surowa. Pestki i orzechy są OK. Jak na ciążę to trudna dieta ze względu na zachcianki. 

2nn33e3k6sila981.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Fiolka- tak jak wit d tak wit c jest demonizowana, a wasz B. przepisuje znacznie wieksze dawki WSZYSTKIEGO, inni lekarze go nie lubia, ze wzgledu na wiele rzeczy, a zobacz jakie ma wyniki... Wiele kobiet by nawet nie zaszlo w ciaze, nie mowiac o donoszeniu gdyby nie suplementacja. 

Ogolnie przyjmuje sie dawke 50ml wic c- ze niby to wystarcza- co jest bzdura, niestety.

A wit d tez mowia ze nie wolno duzo- a tu sie okazuje ze bez niej, i to w znacznych ilosciach,  tez czesto jest doopa..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Dziewczyny we wtorek mam cc...  zostalo mi 5 dni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kk24

Fiolka słodycze odrzuciłam kompletnie, słodzę tylko poranną kawę bo gorzkiej nie wypije, największy problem mam z owocami bo uwielbiam dosłownie wszystkie. Dzięki za informacje na co uważać 🙂 paradoks jest taki że w poprzedniej ciąży miałam prawie identyczne wyniki a poprzedni gin mi nic nie powiedział że to górna granica normy i żeby uważać. 

Aga398 to już niedługo maleństwo będzie z tobą, będę trzymać kciuki 😉

Dziewczyny znacie kogoś kto po pierwszym porodzie cc zdecydował się na drugi porod sn??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...