Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Moska Twoja Księżniczka jest śliczna. Te oczy 😍

MamaJulianka cieszę się, że wszystkie się poukładało ☺️ patrz, Mały ma już miesiąc, a miało być tak, że teraz mogłabyś dopiero rodzić. Jak to życie potrafi zaskoczyć człowieka. Cieszę się, że Wojtuś się ładnie rozwija. Nie dziwię się, że jesteście w nim zakochani ❤️💕

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz.

2nn33e3k6sila981.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik

Ja mam ostatni wynik z badań jakie robilam: ANA1 dodatni.

Zobacze co mi powie lekarka na wizycie w srode....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik

Dziewczyny ktoras z Was miala ANA1 dodatnie? Co dalej? Bo czytam teraz że bede tez musiala zrobic ANA2 i ANA3?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bożka 2408

Kasik i po Ana1 trzeba zrobic Ana 2 i 3.Ja mialam dodatnie i od starań brałam encorton to jest steryd na wyciszenie przeciwciał. Niektórzy zalecają od pozytywnego testu,ale ja brałam od starań dla lepszego działania.Tylko  nie kazdy ginekolog się na tym na,co więcej większość nie wie jak interpretować te wyniki i musisz dobrze poszukać. Powodzenia,zrob jessze w testdna test na trombofilie wrodzoną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aga 389 współczuję tej sytuacji. Faktycznie terapia powinna pomóc.

Aga88 nie dziwię się że się boisz porodu. Chyba każda z nas tak ma.

Fiolka trzymam kciuki za badania i za wizytę 😉. Wituś wystawia mamę na próbę. 

MamoJulianka jak Wojtuś rośnie. Super że masz dużo pokarmu i dajecie radę. 

Mośka to Ci rośnie pannica 🥰

Ja leżę na patologii. Prawdopodobnie do końca. Ciśnienie w miarę zostało unormowane. Jest czasem jeszcze podwyższone ale na granicy. Ciągle jednak zmieniają coś z lekami. Muszę prowadzić bilans moczu i co trzy dni dobową zbiórkę z której oddaje próbkę do badania. Ucieka mi białko, dokładnie nie wiem ile, co i jak. Wiem tylko że muszę być pod kontrolą. Nie pisałam ostatnio bo miałam strasznego doła jak usłyszałam że mogę leżeć do 40tc. Czyli jeszcze miesiąc. Przepłakałam dużo, ale teraz już mi jest lepiej. Wiem że to dla dobra Kasieńki. Gdyby były odwiedziny to by człowiek jakoś to zniósł. Kasieńka okazała się nie taka dużą jak ostatnio lekarz mówił. Na wcześniejszym Usg dwa tygodnie wcześniej ważyła podobno 2,5 okazało się że teraz w czwartek  waży 2,5 kilka razy doktorka sprawdzała. Zobaczymy jak będzie przybierać. Może przez to ciśnienie słabiej.

05.04.2007 Córeczka
12.04.2011 Synuś
21.06.2019 Maleństwo (10tc)
ug378u69i9ykgykq.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
3 godziny temu, Gość Bożka 2408 napisał:

Kasik i po Ana1 trzeba zrobic Ana 2 i 3.Ja mialam dodatnie i od starań brałam encorton to jest steryd na wyciszenie przeciwciał. Niektórzy zalecają od pozytywnego testu,ale ja brałam od starań dla lepszego działania.Tylko  nie kazdy ginekolog się na tym na,co więcej większość nie wie jak interpretować te wyniki i musisz dobrze poszukać. Powodzenia,zrob jessze w testdna test na trombofilie wrodzoną.

A robilas jeszcze jakieś dodatkowe badania co jest przyczyną dodatniego ANA1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Kasik ja mam dodatkowe ana.

Nie znasz pewnie jeszcze jakie miano masz?? U mnie akurat bylo podane. Ja nie bawilam sie w ana2 itp. Od razurazu zrobilam te rozszerzone to chyba ana3. 

I mysle ze tu lezy u Ciebie przyczyna. Mi lekarz mowil ze wlasnie przeciwciala sa powodem strat na wczesnym etapie.

Ja mialam bardzo wysokie miano, encorton od pozytywnego testu (2dni przed terminem miesiaczki juz bete robilam) i jak widac sie udalo😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Dodatnie* ana. Nie masz na wyniku zapisku ze do jakiegos czasu z tej samej prbki moga Ci rozszerzyc badanie??/ja mialam, poszlam doplacilam kase na ana 3 i nie musialam jeszcze raz badac. Przy ana lepiej jak najszybciej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Enamel

MamoJulianka gratuluję pierwszego miesiąca, Wojtuś śliczny chłopczyk, pięknie rośnie Wasz cud. Dużo siły dla Ciebie, łap chwile oddechu kiedy tylko się da 😘

Kasik nie chcę żeby to głupio zabrzmiało, ale dobrze, że jest jakiś punkt zaczepienia, możliwości rozszerzenia diagnozy i działania, bardzo Ci kibicuję🙂

Patunia  współczuję zwłaszcza w tych warunkach, kiedy nie ma odwiedzin, ale tak jak piszesz dla dobra malutkiej i pewnie tez Twojego spokoju lepiej, że jesteście pod opieką. 

Tojaka co u Ciebie? Jesteś już po badaniu?

Ja mam w piątek prenatalne i już czuję stres. Na szczęście od jakiegoś tygodnia nie plamię i oby już tak zostało 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tojaka1

Tak jestem po prenatalnych, wszystko jest ok. Zaczęłam 14 tc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
7 godzin temu, Gość Aga398 napisał:

Dodatnie* ana. Nie masz na wyniku zapisku ze do jakiegos czasu z tej samej prbki moga Ci rozszerzyc badanie??/ja mialam, poszlam doplacilam kase na ana 3 i nie musialam jeszcze raz badac. Przy ana lepiej jak najszybciej

Jest tam napisane, że podczas miesiąca mozna rozszerzyć diagnostyke z tej samej próbki i, ze wskazane jest w celu dokladniejszej diagnostyki zrobic ANA4, nic nie pisza o ana2 i ana3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik

@Enamel dziękuję Kochana. Właśnie teraz zalezy mi na jakimś właśnie punkcie zaczepienia, zrozumieniu przyczyny tej sytuacji. Kolejnej straty nie wytrzymam wiec musze zaczac działać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno się nie odzywałam bo 18 miesięczny aktywny synuś zabiera mnóstwo czasu. Ale czytam Was co jakiś czas. Gratuluję maluszków i trzymam kciuki za wszystkie w ciąży i starające się. 3 tygodnie temu dowiedziałam się że jestem w ciąży. Byłam zaskoczona bo odpuściłam temat. Wczoraj skończyłam 7 tydzień, myślałam że na usg zobaczę serduszko. Niestety pojawiły się plamienia a na usg tylko pęcherzyk wyglądający na początek 5 tygodnia. Lekarz nie przekreśla ciąży, mówi że różne rzeczy widział i daje 50 % że się rozwinie, że może się poprzesuwało wszystko... Zna moją historię... Ale ja już straciłam nadzieje. Myślałam że po śmierci Kacperka nic podobnego mnie już nie spotka. Marcelek cieszył się że będzie dzidzia. Dziś i w czwartek ide na betę zobaczyć przyrost. Ale czuje że znów będziemy musieli pożegnać się z naszym dzieckiem. Wiem że moje małżeństwo tego nie przetrwa, ja nie dam rady przeżyć kolejny raz straty. Dlaczego życie jest takie niesprawiedliwe. Beta miała na początku prawie 100 % przyrost ale wyglada na to że się 2 tygodnie temu zatrzymało wszystko...

"Śmierć dziecka... I dla matki żadne inne końce świata nie istnieją..."
marzec 2017 dwa Aniołki 4/5 tc
październik 2017 Aniołek Kacperek 22+1 tc
październik 2018 nasz cud Marcelek

maj 2020 Aniołek 8 tc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Aniolkowa mamusia trzymam kciuki zeby jednak wszystko bylo dobrze!

Kasik to idz, zaplac i rozszerz. Masz labo jak ja. U mnie tez podpisaly to ana 4.  Ja mowilam xe chce ana 3 a one zrobily 4. Mialam wszystkie informacje. Wiec ja bym nie czekala na wizyte tylko rozszerzyla i na wizycie bedziesz miala dokladny wynik bo to ma tez duze znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
42 minuty temu, Gość Aga398 napisał:

Aniolkowa mamusia trzymam kciuki zeby jednak wszystko bylo dobrze!

Kasik to idz, zaplac i rozszerz. Masz labo jak ja. U mnie tez podpisaly to ana 4.  Ja mowilam xe chce ana 3 a one zrobily 4. Mialam wszystkie informacje. Wiec ja bym nie czekala na wizyte tylko rozszerzyla i na wizycie bedziesz miala dokladny wynik bo to ma tez duze znaczenie

To myslisz zeby zrobic tą Ana4? Czy ana2 i ana3? Do wizyty to i tak nie zdążą zrobić bo to jutro ale fajnie ze nie beda pobierac drugi raz materialu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

AniolkowaMamusia- bardzo mi przykro, 😥 tak wlasnie ostatnio myslalam jak to by bylo wskoczyc na ciazowa karuzele raz jeszcze, za jakis czas, a tu sie okazuje, ze moze byc roznie... A jakies badania robilas?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Badań nie robiłam bo nie było takiej potrzeby. Pierwsza ciąża po in vitro. Strata po tygodniu od transferu 2 zarodków. Druga ciąża in vitro. Synek był chory, wada zdarza się raz na 5 tysiecy ciąż. Ciążę in vitro bo był problem z plemnikami. Ale lekami udało się je poprawić. Trzecia ciąża naturalna bez wiekszych problemów na początku. Pod koniec cukrzyca i problemy z wydolnością szyjki. Na szczęście syn urodzony w terminie. Czwarta ciąża naturalna. Wszystko było ok. Beta ładnie rosła, macica, endometrium ok. A tu taka przykra sprawa nagle wyszła. Choruje na Hashimoto z niedoczynnoscią, pod stałą opieką endokrynologa, zmiana dawki od razu po pozytywnym teście i beta hcg. Stan przedcukrzycowy po ostatniej ciąży w trakcie obserwacji i zmian co chwilę diety. Testy obciążenia glukozą i insuliną wychodzą dobre. Brak pomysłu. Na razie czekam na wyniki bety. To czekanie tylko dobija. Fakt, ostatnio cykle miałam wydłużone. Więc jakaś iskierka nadzieji się tli. Ale po stratach wiary że będzie dobrze brak...

maj 2020 Aniołek 8 tc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa jest już jasna... Beta hcg 375... A przy conajmniej 1000 widać pęcherzyk a to znaczy że beta spada... Czekam na info od lekarza czy mam czekać czy do szpitala na wywołanie skoro 2 tygodnie temu ciąża obumarła... Straciłam kolejne dziecko... 

maj 2020 Aniołek 8 tc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
45 minut temu, Aniołkowa Mamusia napisał:

Sprawa jest już jasna... Beta hcg 375... A przy conajmniej 1000 widać pęcherzyk a to znaczy że beta spada... Czekam na info od lekarza czy mam czekać czy do szpitala na wywołanie skoro 2 tygodnie temu ciąża obumarła... Straciłam kolejne dziecko... 

Kochana jestem po 3 stratach, ostatnia w zeszlym tygodniu. Kazda z nas tu obecnych wie co czujesz. Nie ma słów pocieszenia na tą sytuacje. Sciskam mocno, trzymaj się dziewczyno ❤

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Aniolkowa mamusia bardzo mi przykro;( skoro jestes pod taka kontrola to po prostu moze to jakis zly przypadek, bez konkretnego powodu??

Kasik rob ana 4. W ana2 bedziesz miala miano jakie jest, w ana 3 bedzie rozpisane na kilkanascie podpunktow. Jak zrobisz ana2 to bedziesz musiala robic ana3 i znowu placic. W ana 4 bedziesz miala po prostu wszystko razem. Upewnij sie w labie czy w ana4 bedzie miano i co wiecej? Bez sensu dwa razy placic. Mi tak to tlumaczyli wlasnie. Daj znac po wizycie jutro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga 88

Wczoraj troche z nudow weszlam na losowo wybraną strone naszego forum z archiwum - trafiłamna wrzesień i zaczełam czytać. To był akurat moment w ktorym dowiedziałam się o ciąży. Na poczatku bylam bardzo zestresowana, ze nigdy nie zajde w „normalna” ciąże, poznien zrobiłam test i robiłam bete co chwile, w tym duze zrezygnowanie bylo u mnie przy jednym slabym przyroscie bety. Duzy stres zwiazany z serduszkiem i zwolnienkem lekarskim. Emocje i psychika na wyczerpaniu. Nie moge uwierzyć, że za tydzień nasz synek ma być już z nami. Bardzo się boję, żeby na ostatniej prostej nie stalo sie cos złego. MamaJulianka ktora robiła test tego samego dnia co ja ma już Wojtusia przy sobie miesiac. Aga zaraz po nas zaszła. Poznien Patunia.Fiolka walczyła o poprawe wyników. Brakuje mi Anulki i jajaja obawiam się o ich historie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Aga88,doskonale cię rozumiem ja tez do samego końca się bałam ze coś się wydarzy,mowiłam wszystkim ze dopuki nie wezmę małego na ręce to nie będę spokojna.Udalo się ❤️mały jest przecudowny i ty będziesz niedługo szczęśliwa juz dużo nie zostało .Aniolkowa mamusia pamietam cię doskonale i ty mnie nspewno tez w końcu jestem tu bardzo długo .Bardzo mi przykro kochana ,przytulam cię 😔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

AniolkowaMamusia- bardzo mi przykro, los jest naprawde okrutny... Ja tez na 4 ciaze mam jedna Krysie. Dziekuje Bogu codziennie ze udalo ja sie szczesliwie donosic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...