Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasik

W poniedziałek ide na badania krwi zeby skontrolowac tarczyce i zrobię: tsh, ft3, ft4, wit D3, wit D12 i homocysteine. Później zobaczę na wizycie co mi jeszcze lekarka zleci. Ogolnie poszlam do innej pani doktor, ale do tej co mnie prowadzila teraz tez pojde. Chce poznac opinie.z dwoch stron, zobacze co kazda z nich każe mi jeszcze zbadac i jaki pomysl będzie miala na moj przypadek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadzieja A jak z laktacją? Widzisz że się najada? 

Po Pierwsze to noworodki tak  raczej mają że często przysypiaja przy cycy zamiast jeść. I odkładana przebudza się i stwierdza że nadal jest głodna. I tak w kolko.  

Mi położna kazała liczyć czas . 15 minut na każdą pierś . I jeszcze połowę pierwszego miesiąca po każdym  karnieniu dorabialam mleczko. Aż laktacja się rozbujala i jest tylko mleka co powinno być. 

Moja najada się szybko . Ale lubi się przytulić do mnie .  

Najpierw zobacz z tym mlekiem . A jak nie głód to może rzeczywiście to co Dziewcxyny piszą.  

Moja jest straszna marudą.  Bo przyczyną na pewno jest zmęczenie bo mało śpi w dzień .  Ma problemy z zaśnięciem .  Na noc mi zajmuje to 2 h aby zasnęła głębokim snem.

Na spacer wychodzę dopiero jak trochę przyśnie. Ale wole w ogrodku siedziec bo bezpiecxniej 

Smoczek jak najbardziej dawaj. Bo jest lżej.  Nawet jak wypluwa go często. 

Mój pierwszy syn był bezsmokowy to byla gorsza tragedia . 

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Nadzieja- my bez smoczka, Krysia byla noszona w chuscie przez pierwsze 7 tyg, dopiero potem kupilam wozek, bo chcialam zeby byla blisko.

Spi z nami, bo w koszu tez nie chciala, ale za jakies 3-4 tyg kupimy jej lozko, znaczy materac na podloge tak jak w Montessori mowia, i bede ja probowac na dzien u niej w pokoju klasc, zeby sie powoli przyzwyczajala, a na noc do nas. Zobaczymy jak bedzie, taka mam teorie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pikey moja śpi sama do pierwszej pobudki . Różnie raz 3,4 5 h...A czasem już po 2 h się budzi .  A potem śpi ze  mną🥰. Dzięki temu się wysypiam.  Jako tako 😉. Bo je w nocy 3-4 razy . 

Z moimi starszakami tak samo robiłam. 

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

-Sandawilla no wlasnie, tez taka filozofie wyznaje bo przeciez jakos musze tez spac 😂

No i oczywiscie tez co 3-4godz na cyca.

Mi powiedziala jedna dziewczyna ktora niedawno spotkalysmy, ze na wieksza laktacje platki owsiane.

Nie wiem czy to efekt placebo, ale wydaje mi sie ze dziala.

Tez nie pozwalam jej zasypiac przy cycu, w ciagu dnia jak spi to tez sama w naszym lozku, staram sie (nie zawsze wychodzi) zeby zostawiac ja jak jeszcze nie do konca zasnela, ale jesli placze to oczywiscie ide.

Nadzieja- sa strony na ktorych pisza jak bezpiecznie spac z dzieckiem, moze to pomoze bo moze Zuzia potrzebuje bliskosci i bedzie sie czula bezpieczniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny, moja siostra miała dwie cesarski, więc z laktacją było kiepsko na początku. Położna poleciła jej picie wygazowanego do zera piwa karmi. Rozbujało się tak, że pokarm odciągała i mroziła. Jak zostawałam sama z dzieckuem albo jak wstawałam w nocy bo płakało to odgrzewałam pokarm i tyle. Tylko, że po jakimś czasie jak siostra miała to pić to miała odruchy wymiotne bo miała już dość 😆

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz.

2nn33e3k6sila981.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Bruno spał cały czas ze mną w nocy ,teraz wrócił mąż i daliśmy go do lozeczka .Bardzo się bałam bo wiadomo ale stoi przy mnie zaraz łóżeczko przy naszym łóżku i co się okazało że śpi bardzo ładnie .Zasypia w wózku zawsze koło 19,o 21 go przenoszę zawsze do lozeczka jak juz dobrze zaśnie ,karmie go koło 24 i śpi do 4,5 rana.Jest kochany i daje się wyspać .Ale miał kolki i swoje przeszliśmy było noszenie na rękach cały czas teraz juz najgorsze za nami i jest coraz lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol
18 minut temu, Fiolka87 napisał:

Dziewczyny, moja siostra miała dwie cesarski, więc z laktacją było kiepsko na początku. Położna poleciła jej picie wygazowanego do zera piwa karmi. Rozbujało się tak, że pokarm odciągała i mroziła. Jak zostawałam sama z dzieckuem albo jak wstawałam w nocy bo płakało to odgrzewałam pokarm i tyle. Tylko, że po jakimś czasie jak siostra miała to pić to miała odruchy wymiotne bo miała już dość 😆

Tak bo to chodzi o ten slod jeczmienny 🙂 femaltiker polecam ale drogi jest 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Okropny bol- a ten slod jeczmienny to mozna jakos w proszku kupic? A ten preparat to ile?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

A i jeszcze- co radzicie jak Krysia nie znosi na brzuchu lezec? Na bokach owszem, kreci sie sama, ale na brzuchu to ciezko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol

Nir wiem czy kawa inka nie ma tego słodu 🙂

ponad 20zl za 14 saszetek a trzeba pic 2 razy dziennie to na tydzien wystarcza 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadzieja666

Dziewczyny wydaje mi się że pokarm jest w porządku. Mala dobrze przybiera na wadze więc się najada przybiera ok 230 g tygodniowo. W dzien jest nie odkładana. W nocy pierwsze spania ma mocne 4-5 godzin ale później znowu porażka. Dzisiaj kupiłam bibsa będziemy testować. Była u mnie szgwaierkw która pracuje z takimk dziećmi i mówiła że narazie jest ok z napięciem. Jutro przyjdzie położna zobaczymy ile mala przybrała przez ten tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadzieja spróbuj kupić mleko i jej dac, zobaczysz reakcję. Moze faktycznie glodna, moj tez sie często nie najada bo mu malo.

Sa male puszki na internecie albo w rossman saszetki chyba takie na raz

atdci09ke8x812kv.png
9.07.2018-7tc 😞
18.01.2019-15tc 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga 88

Pikey a jaką masz chustę i gdzie nauczyłaś się chustować. Ja myśle o chustowaniu jednak boje sie, że źle zawiąże i mały mi wypadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey
9 minut temu, Gość Aga 88 napisał:

Pikey a jaką masz chustę i gdzie nauczyłaś się chustować. Ja myśle o chustowaniu jednak boje sie, że źle zawiąże i mały mi wypadnie. 

Aga, co ty! Nie wypadnie! 🥰

Mam Mobywrap.

Na YouTube masz mase instrukcji jak wiazac.

Ja ja nosilam od urodzenia przez 7 tyg.

Nawet wozka nie mielismy do tego czasu.

Jak kupisz to poprobuj, a jak sie boisz to niech ktos z toba stanie i trzyma jak bedziesz dzieciaczka wkladala.

Po 3 razach bedziesz jak profesjonalistka. A jakby co to sluze rada 🥰

Wklada sie tak ze nogi i pupcia sa na splocie materialu wiec nie ma jak wypasc.

Zaraz ci znaje ten instruktarz ktory ja ogladalam- ze 20 razy!

Tylko napiecie bedziesz musiala do siebie dopasowac. Jak kupisz i sprobujesz zawiazac to bedziesz wiedziala o co biega 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

A ten nawet lepszy 🥰

Po angielsku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Okropny bol- dzieki, poszukam Inki u mnie w polskim sklepie, 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Kasik- powodzenia z tymi badaniami, tu jak dziewczyny robily badania a potem mialy ustawione leki to teraz albo juz tula albo zaraz beda tulic swoje malenstwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Okropny ból ,jaki słodki twój Maksio ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasik
10 minut temu, Gość Pikey napisał:

Kasik- powodzenia z tymi badaniami, tu jak dziewczyny robily badania a potem mialy ustawione leki to teraz albo juz tula albo zaraz beda tulic swoje malenstwa.

Dzieki Kochana, to formu to dla mnie ogromna grupa wsparcia w tej sytuacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...