Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kk24

Kasik bardzo mi przykro że znowu to cie spotyka. Ja nie robiłam żadnych badań  ale wydaje mi się że trochę za wcześnie na badania bo organizm jest jeszcze nastawiony na ciążę. Ja bym odczekała chociaż do pierwszej @ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość smutek86

Kasik ja zrobiłam trombofilię i kariotypy... z resztą czekam do pierwszej @

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasik ja na Twoim miejscu zbadalabym ANA. Co do TSH to ja zbija am do 1-1,5 (max). Z homocysteiną zaczekaj bo w ciąży ona lubi spadać a powinnaś znać swój "normalny" wynik. D3, ferrytyne i TIBC zbadaj sobie. B12 też koniecznie - ja miałam dawkę 1000 bo wynik z krwi był bardzo niski. Zbadaj sobie białko C i S, p/c anty kardiolipinowe i fosfolipinowe. Sprawdź też kwas foliowy bo może masz słaby poziom. Jeśli robiłaś badanie na mutacje (MTHFR, PAI-1, v-leiden) to chyba wszystko. Mąż też niech zbada krew i nasienie. 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama Aniołka Olka

Kasik przytulam.

Mario, dziś miałyśmy trudny dzień. Byliśmy pierwszy raz na sor.. moja wina,nie dopilnowałam. Wyszłam do toalety, zawsze zamykam mała za bramką,a teraz zapomniałam. Stała przy krześle,.upadła do tyłu,. krzesło na buzię.... Siniak z tyłu, szrama z przodu nad nosem,ogólnie wszystko dobrze na całe szczęście. Tylko ja w psychicznym dołku 😞 no i nadal czekamy na zęby. 

Twój Bruno do schrupania. Lilka za półtora miesiąca rok! JUŻ! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mona894

Kasik bardzo mi przykro 😞 moja gin kazała jak najszybciej jak tylko rozpoczęło się poronienie zrobić immunofenotyp zeby sprawdzić moja immunologie oraz badania męża fragmentacja DNA plemników oraz rozszerzone badanie nasienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Kasik tak bardzo mi przykro;(;(;( ANA zrob sobie i z tym badaniem nie czekaj bo je trzeba szybko wykonac.

MamaAniolkaOlka wspolczuje Ci przejsc ale ja tez mialam sporo "wypadkow" z corka. Nie zawsze da sie wszystkiego dopilnowac;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Kasik,tak bardzo mi przykro,przytulam cię .Czekając na cud,wiem co czujesz też to przerabiałam nie raz plodne takie piękne a męża nie było wracał to juz było po wszystkim ale kiedyś się udało i u ciebie się uda kochana zobaczysz .Soniamalutka,tak ja juz używałam kiedyś ponad 2 lata i byłam zadowolona .Nieraz odchodzi to fakt ale ogólnie to spoko ja przyklejałam tak z boku pod majtkami raz jeden bok raz drugi i było Ok .Nie było go widać ,nawet w stroju kompielowym.Tabletki mi nie służyły bo tyłam choć brałam kiedyś długo .Mamo Aniołka Olka ale ten czas pędzi Lilka juz rok niedługo ❤️,zresztą Miloszek od Bożki też ❤️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Mamo Aniołka Olka,dobrze że nic gorszego się nie stało .Przy tych maluchach oczy dookoła głowy trzeba,żywe sreberka .0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelina26

Kasik

Bardzo mi przykro że znowu musisz przez to przechodzić 😔.

Ja też poroniłam 2 razy na wczesnym etapie ciąży. Po 1 poronieniu przebadałam prywatnie chyba wszystko co było można. Wyszło ANA 1 (słabo dodatnie )i MTHFR heterozygota. Oczywiście brałam suple i dbałam o siebie .Przy drugiej ciąży byłam już obstawiona lekami i niestety powtórka z rozrywki 😔 ,ciąża znów zatrzymała się bardzo wcześnie a na poronienie czekałam miesiąc bo nie chciałam iść na zabieg. Tym razem przebadalam się w Łodzi immunologicznie  i wygląda na to że znaleźliśmy przyczynę poronień. Zaczęliśmy leczenie ,jeszcze trochę potrwa ,mam nadzieję że teraz będzie dobrze ,ale czeka nas dosyć trudna i zawiła droga .

Nie poddawaj się i szukaj przyczyny. Mi żaden ,,normalny lekarz'' nawet nie wspominał że można mieć problemy immunologiczne, dowiedzieliśmy się przypadkiem od znajomych którzy po 10 latach leczenia i 4 poronieniach w końcu trafiło do tego lekarza ,kolejne 2 ciążę udały się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MamoAniolkaOlka wiem o czym piszesz bo my też mamy pierwszego siniaka za sobą ale obyło się bez SOR...Ten czas tak leci u nas za 3 miesiące rok A pamiętam jak testowałyśmy.

MamoJulianka jak się czujecie z Wojtusiem Kochana?          Nadzieja moje gratulacje ,Doczekalaś się i teraz tylko dużo zdrówka. Fiolka jak wyprawka kupujesz już coś?To piękny czas...Kasik przykro mi i propinuje zrob ANA1 moze sterydy trzeba włączyć...A to mój kawaler 

Pozdrawiamy ciocie

FB_IMG_1588145219376.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga 88

Bożka jaki już duży kawaler :))) a pamietam jeszcze Twoje zdjecie w ciąży :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadzieja666
W dniu 27/4/2020 o 9:13 AM, Gość Czekając na cud napisał:

Nadzieja

Gratulacje ślicznej córeczki, nareszcie jesteście razem poza brzuszkiem. Pochwal się proszę wymiarami z tego co pamiętam jesteś kruszynką więc córeczka pewnie też:-)

Mario

Bruno rośnie jak na drożdżach . Każda forumowa ciocia chciała by go wyściskać w tym ja . Przystojniak 😍😍😍😍  Te niewinne oczka 😍😍😍

Chodzi Ci o Wymiary małej? 🙂 56 cm i 3280 kg. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bożka2408 no właśnie dopadł mnie szał wyprawkowy 🙂 niestety odbiło mi pod tym kątem bo chciałabym wszystko JUŻ NATYCHMIAST 😁 trochę bodziakoe, pajaców, półśpiochów nakupowałam. Dziś byłam też oglądać wózki 🙈 i jak zwykle spodobał mi się droższy niż ustalałam z mężem. Tutis aero - ma któraś z Was? Wcześniej stawiałam na Jedo Tamel.

Byłam dziś u mojego drugiego gina - potwierdził, że mały jest większy ponad tydzień. Czy jak miałyście większe dzieciaczki, to poród następował wcześniej niż to wynikało z OM? Poza tym z małym OK. Serduszko ładnie bije, podobno jest bardzo ruchliwy, tak wynikało z USG. Niestety ja tego nie czuję bo mam łożysko na przedniej ścianie. Na szczęście wysoko. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MamaJulianka u mnie ten drugi gin wspominał, że mój drugi lekarz mógłby rozważyć zmniejszenie dawki clexane na 0,6. Twierdził, że za wysoka dawka może spodowac krwawienie lub odklejanie łożyska przy ciąży która teraz wygląda już zdrowo. Co o tym myślisz? 

mhsvi09kn09woi4m.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gabi123

Pikey też nie mogę uwierzyć że ten czas tak szybko leci 😊

Aga398 psychicznie gorzej przez tą epidemię, to że nie mogę normalnie wyjść na spacer, do ludzi, do sklepu, ciągle straszą w tv, poza tym wymioty i mdłości robią swoje i czuję się taka uwięziona w domu 😔

Tojaka1 Ja już po usg genetycznym, wczoraj robilam i się zryczalam ze szczęścia. Mały fikał i wszystko wzorcowo 😁 Boję się pappy i nie robiłam chociaż dostałam skierowanie. Ale chyba zrobię w tym tygodniu, mój lekarz powiedział że może być różnica w dniach pomiędzy usg a testem. 

Kasik przytulam wirtualnie, trzymaj się 😘

Nadzieja gratulacje, mała jest słodka 😍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

Gabi- super, i teraz do przodu!

Na kiedy termin?

Fiolka- ja jak mala byla prawie tydzien do przodu na usg to mi dali termin taki jak na usg, tyle ze tym w 12tyg, nie tym pozniejszym. 

Na kiedy masz termin?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga 88

Fiolka czyli Twoi lekarze wiedza o sobie nawzajem. Fajnie. Pamietam jak ja na poczatku chodzilam do dwoch, ale przed prenatalnymi zdecydowalam sie na jednego, bo nie mowilam im że mają konkurencje 😉Dziewczyny jak całe życie bałam i boję się sn, tak teraz kiedy mam już termin cc, to panicznie boje sie cc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nurkowanie

Dziewczyny piekbe zdjęcia, Miłosz jeszcze troche i do przedszkola poldzie, ale wyrósł.

Kasik współczuję. Zrób ana 1 nk z morfologią, mutacje, przeciwciala przeciw akrosomowi i witce plemnika jest sporo na poroniłam.pl opisanych.

MamoKulianka ja sie czujecie z Wojtusiem?

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nurkowanie

Sorki za złe litery cos mi sie tu ładuje jak pisze i wskakują inne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dzisiaj byłam na wizycie. Mała waży już około 2,5 kg. Dostałam lekarstwo na nadciśnienie bo od jakiś 2-3 tygodni mam z tym problem. Ogólnie jestem zadowolona 🙂

05.04.2007 Córeczka
12.04.2011 Synuś
21.06.2019 Maleństwo (10tc)
ug378u69i9ykgykq.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patunia to już kawał baby 🙂 super 

Aga88 jestem po część sn i na koniec miałam cesarke.... Jak dla mnie dochodzenie po cesarce tragedia... Blizna ciągnie boli... Ale to moke zdanie. Fakt sn ból jest ale zawsze można wziąć znieczulenie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kasik współczuję....nu tu wszystkie wiemy co przeżywasz zresztą jak kazda z Was po stracie. 

Teraz w Kolejce Aga398 czy Aga88? 

Za wszytskie staraczki trzymam bardzo mocno kciuki 😘

My już w domu, uczymy się siebie nawzajem powoli 🙂 pozdrawiamy z Zuzia 🙂 i ślemy dobre fluidy 🙂

Screenshot_20200429-223156.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Soniamalutka

Kasik przykro mi .Przytulam wiem co czujesz ja kiedyś straciłam 4 ciąże pod rząd. Co prawda badań nie robiłam bo to było bardzo dawno .Nie było komu doradzić. Potem urodziłam troje dzieci A w 2018 znów poronilam. 

Nadzieja piękna mała i włoski ciemne jak u mojej ☺️

Mario spróbuję jeszcze miesiąc z tymi plastrami choć nie bardzo wierzę, że one działają. Co prawda nie mam nic do tego aby mieć kolejne dziecko ale boję się, że tym razem mogę nie mieć tyle szczęścia i urodze np chore w końcu we wrześniu 42 lata skończę więc stara baba już jestem🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...