Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czekając na cud
11 godzin temu, Gość Załamana napisał:

Dzisiaj byłam u ginekologa na wizycie. 10 tydzień ciąży (9+4) i lekarz podczas USG powiedział, że nie widzi serduszka i dziecko jest ciut mniejsze niż powinno być. Żasugerowal, że straciłam dziecko 4 dni temu. Nie miałam żadnych bóli ani krwawienia. Wszystko było dobrze. Lekarz chce mnie wysłać jak najszybciej na zabieg. Czy są jakieś szanse, że serduszko jeszcze zabije, a lekarz się myli? Dodam, że na poprzedniej wizycie (5+4) na USG nie było widać jeszcze maleństwa ale lekarz stwierdził, że to bardzo wczesna ciąża. 

Jak czytam takie wpisy to sama mam ochotę się rozpłakać 😭 dlaczego nam kobietom się przydarzają takie rzeczy 

Mam nadzieję że to wada badania i z dzidzią będzie wszystko w porządku 👍Daj znać kochana co u Ciebie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pikey

To juz 2miesiace- przykro ze do nas trafilas, eh... Znowu sie okazuje ze choc nikt nie mowi o tym to jest to niesamowicie czeste...

Jak napisalas ze kosci krotsze to pomyslalam ze to pewnie dysplazja, jak u nas, niesamowicie rzadkie, ale sie zdaza, podobno raz na 10000 przypadkow, jak u nas.... Tylko u nas wykryli dopiero przy usg w 20tyg.

Nie jest to sprawiedliwe, tez mialam takie poczucie, nadal mam. Choc mam teraz Krysie w domu, ale bol pozostal, bo niby dlaczego ja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Załamana
3 minuty temu, Gość Czekając na cud napisał:

Jak czytam takie wpisy to sama mam ochotę się rozpłakać 😭 dlaczego nam kobietom się przydarzają takie rzeczy 

Mam nadzieję że to wada badania i z dzidzią będzie wszystko w porządku 👍Daj znać kochana co u Ciebie 

Dzisiaj będę próbowała zapisać się do innego ginekologa bo ten, który prowadzi moją ciążę to już wczoraj chciał mnie wysłać do szpitala. Nie umówił ze mną kolejnej wizyty żeby sprawdzić czy maleństwo urosło i czy zabiło serduszko tylko dał mi zwolnienie lekarskie na 2 tygodnie i skierowanie do szpitala na którym wpisał aborcję. Do poniedziałku muszę być silna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Czekając na cud
5 minut temu, Gość Załamana napisał:

Dzisiaj będę próbowała zapisać się do innego ginekologa bo ten, który prowadzi moją ciążę to już wczoraj chciał mnie wysłać do szpitala. Nie umówił ze mną kolejnej wizyty żeby sprawdzić czy maleństwo urosło i czy zabiło serduszko tylko dał mi zwolnienie lekarskie na 2 tygodnie i skierowanie do szpitala na którym wpisał aborcję. Do poniedziałku muszę być silna.

Ja bym na twoim miejscu też innego lekarza szukała jaka aborcja? Porąbało go czy co takich lekarzy jest mnóstwo niestety

Nie denerwuj się kochana jest nadzieja pamiętaj nerwy są niewskazane szukaj lekarza i koniecznie daj znać jak się macie 😘

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość To już dwa miesiące

Ponoć każda kobieta przynajmniej raz Poronin ciąże tylko że zwykle o tym nie wie. Ja już widziałam tego dzidziusia miał rączki nogi głowę tułów wyglądał jak mały czlowieczek. A na poprzedniej wizycie słyszałam serduszko pytałam czy wszystko ok a on powiedział że tak tylko że później pomyślałam że 140 uderzeń to za wolno. Myślę że nie chciał mi tego mówić. Teraz w ogóle mam opór na to żeby znów się statac może kiedyś to minie. Najważniejsze dziewczyny to mieć dobrego i zaufanego lekarza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bubu9

Witajcie dziewczyny,

Niestety i ja do Was dołączam

W styczniu zaszłam w ciąże niestety moja radość nie trwała długo 24 lutego na wizycie kontrolnej okazało się że ciąża się zatrzymała i serduszko nie bije. Czekałam na poronienie dwa tygodnie pod kontrolą lekarza niestety nic się nie działo i musiałam iść do szpitala. Poronienie miałam wywoływane farmakologicznie był to już 10 tc na zabieg się nie zgodziłam (położne odradzały z racji ze to pierwsza ciąża). Teraz czekam na pierwsza @ po poronieniu jajeczkowanie już chyba miałam, bo bardzo bolał mnie brzuch, a zawsze tak miałam 🙂 Lekarze mówią, żeby czekać minimum 3 @ ale to wydaje się tak długo 😫 Myślicie, że przy obecnym wirusie będziemy mogli się starać czy lepiej czekać, aż to się skończy???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga 88

Nadzieja, Fiolka mi też wypadło lekarstwo z zęba ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bubu94

A ja mam jeszcze do Was pytanie odnośnie lekarzy. Jak to u Was wygląda prowadzenie ciąży u 2 różnych lekarzy? Macie dwie karty ciąży? Mówicie że chodzicie do dwóch? Badania robicie dwa razy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bubu94

Przepraszam nie wiem dlaczego drugi raz dodało mi się to co wcześniej pisałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Soniamalutka napisał:

Sandawilla rośnie ta twoja dziewczynka jak na drożdżach 😊 Moja nie wiem ile waży bo szczepienie odwołali ale też już duża dziewczynka .W niedzielę 3 miesiące skończy.

Kochana ...ja wazylam się najpierw sama A potem z nią na mojej domowej wadze 😁. Pewnie nie jest zbyt dokladne te ważenie  ale choć mniej więcej wiem czy przybiera na wadze.  Nas też lekarz nie widział od urodzenia. 

Ależ super dzieci 🥰. Będą razem dorastac ...super .  Piękna twoja Karolinka ❤ 

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agati91

Cześć dziewczyny, przykro mi że tyle nowych osób się tu pojawiło :( dawno się nie odzywałam. Mam dzisiaj prenatalne to powinien być 12+4 (13+2 wg OM) trzymajcie proszę kciuki! Ostatni raz widziałam dzidziusia 9.03 i przez to całe zamieszanie odwołali mi wizytę w między czasie. Mam nadzieję że wszystko ok chociaż nie ukrywam, że część Waszych ostatnich historii mnie zestresowała... Czas do 18:30 to chyba nigdy nie biegł tak wolno. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość To już 2 miesiące

Agati widzę że jesteśmy w tym samym wieku. Nie martw się na zapas czasami nie mamy wpływu na pewne rzeczy ja tak to sobie tłumacze bo inaczej bym oszalała. Ja od samego początku miałam dziwne przeczucie jakieś takie nie wiem jak to nazwać to było silniejsze ode mnie cały czas się bałam. Pochwal się po wizycie u lekarza. W szpitalu w którym miałam zabieg kobieta w 40 tygodniu dowiedziała się że serce dziecka przestało bić kilka dni przed porodem nie wyobrażam sobie jaka to musi być tragedia już wszystko było gotowe na przyjście dziecka na świat a jeszcze musiała je urodzić martwe... O matko jakie to wszystko niesprawiedliwe 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Czekając na cud
3 godziny temu, Gość bubu9 napisał:

Witajcie dziewczyny,

Niestety i ja do Was dołączam

W styczniu zaszłam w ciąże niestety moja radość nie trwała długo 24 lutego na wizycie kontrolnej okazało się że ciąża się zatrzymała i serduszko nie bije. Czekałam na poronienie dwa tygodnie pod kontrolą lekarza niestety nic się nie działo i musiałam iść do szpitala. Poronienie miałam wywoływane farmakologicznie był to już 10 tc na zabieg się nie zgodziłam (położne odradzały z racji ze to pierwsza ciąża). Teraz czekam na pierwsza @ po poronieniu jajeczkowanie już chyba miałam, bo bardzo bolał mnie brzuch, a zawsze tak miałam 🙂 Lekarze mówią, żeby czekać minimum 3 @ ale to wydaje się tak długo 😫 Myślicie, że przy obecnym wirusie będziemy mogli się starać czy lepiej czekać, aż to się skończy???

ja zaszłam po 1 @ właśnie czekałam na 2 jednak miałam dziwne objawy koleżanka namówiła mnie na test i mam jasną 2 kreseczkę to był 20 dc a serduszkowałam w 8 i 9 teraz czekam do poniedziałku by zapisać się do jakiegoś ginekologa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Fiolka wierze ze to lekarz sie pomylil😉

Dziewczyny przestancie z tymi zebami bo i mnie boli jak jem cos strona w ktorej mam opatrunek. Osemka do wyrwania i zatrzymalismy do porodu mam nadzieje opatrunkiem bo bolalo. Ale tyle szczescia ze dentystka wczoraj odwolywala wizyte corki dzisiejsza ale mowila ze w pilnych przypadkach przyjmuje.

Przykro mi ze tyle tu ostatnio smutnych historii... 

Agati trzymam kciuki!

Ale mnie cos ostatnio podbrzusze pobolewa wieczorami. Dzisiaj schylilam sie po sloik i tak zaczal bolec brzuch i zrobil sie spiety/ciasno w srodku (z zewnatrz nie bardzo czulam zeby byl twardy) ale ledwo szlam. Zaraz puscilo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fiolka synuś ❤ cudownie. 

Przerażona jestem tym ,że prawie co dzień dołącza do naszego forum ktoś nowy .Bardzo mi przykro z tego powodu. Jeszcze wczoraj poronila moja kolezanka swoje pierwsze dziecko,smutne to wszystko.  

Sandawilla ,że też o tym nie pomyślałam. Według mojej wagi mała warzy 6200 urodziła się 3300.

Aniołek 31.08.2018 http://fajnamama.pl/suwaczki/qukf8qr.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bubu
2 godziny temu, Gość Czekając na cud napisał:

ja zaszłam po 1 @ właśnie czekałam na 2 jednak miałam dziwne objawy koleżanka namówiła mnie na test i mam jasną 2 kreseczkę to był 20 dc a serduszkowałam w 8 i 9 teraz czekam do poniedziałku by zapisać się do jakiegoś ginekologa 

A miałaś zabieg ? U mnie ta sytuacja że nie miałam zabiegu a na USG na którym ostatnio byłam jeden lekarz wysylal do szpitala bo zostały resztki po poronieniu a druga lekarka dodam że w ten sam dzień powiedziała że jest ok i że oczyści się razem z miesiączką... Zaufałam lekarce najwyżej wrócę później do szpitala chodz liczę że się obędzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agati91

zadzwonili i powiedzieli że się zepsuło usg... wysiadła im klawiatura i nie da się mierzyć. Poprosiłam czy mogę podjechać sprawdzić chociaż serduszko czy ok i serduszko bije, dzidziuś machał rączkami. Pan nawet zbliżył na główkę na kark i nosek i powiedział że wygląda to według niego dobrze ale w przyszłym tygodniu pomierzymy się dokładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Czekając na cud
17 minut temu, Gość Bubu napisał:

A miałaś zabieg ? U mnie ta sytuacja że nie miałam zabiegu a na USG na którym ostatnio byłam jeden lekarz wysylal do szpitala bo zostały resztki po poronieniu a druga lekarka dodam że w ten sam dzień powiedziała że jest ok i że oczyści się razem z miesiączką... Zaufałam lekarce najwyżej wrócę później do szpitala chodz liczę że się obędzie

Miałam zabieg w szpitalu niestety a może i dobrze jak to mówi moja koleżanka miałam więc czysty teren do ćwiczeń haha👍👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bubu
6 minut temu, Gość Czekając na cud napisał:

Miałam zabieg w szpitalu niestety a może i dobrze jak to mówi moja koleżanka miałam więc czysty teren do ćwiczeń haha👍👍

Ja też byłam w szpitalu ale miałam wywoływane poronienie tabletkami, inaczej pewnie do dziś bym chodziła z martwym dzieciątkiem. Trzymam kciuki, żeby u Ciebie w poniedziałek pokazały się mocne dwie krechy 😄 a zamierzasz odrazu iść na L4 czy będziesz chodzić do pracy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Czekając na cud
Teraz, Gość Bubu napisał:

Ja też byłam w szpitalu ale miałam wywoływane poronienie tabletkami, inaczej pewnie do dziś bym chodziła z martwym dzieciątkiem. Trzymam kciuki, żeby u Ciebie w poniedziałek pokazały się mocne dwie krechy 😄 a zamierzasz odrazu iść na L4 czy będziesz chodzić do pracy?

Kochana ja już jestem na L4 pracowałam w sklepie alkoholowym przekładałam prace nad zdrowie i jak to się skończyło... 

Ja trzymam kciuki za nas wszystkie obyśmy jak najszybciej były w zdrowych ciążach 👍

Powiem tak nie wiem do jakiego ginekologa iść przyjmują tylko prywatnie dziś mija mi 22 dzień cyklu czyli 2 dni po pozytywnym teście ciążowym boję się że odeśle mnie do domu bo każe mi przyjść w 28 dniu jednak wolała bym już wiedzieć 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tojaka1

Po wizycie. Serduszko bije, 17mm. 

Nurkowanie, Ewelina co słychać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bubu
1 godzinę temu, Gość Czekając na cud napisał:

Kochana ja już jestem na L4 pracowałam w sklepie alkoholowym przekładałam prace nad zdrowie i jak to się skończyło... 

Ja trzymam kciuki za nas wszystkie obyśmy jak najszybciej były w zdrowych ciążach 👍

Powiem tak nie wiem do jakiego ginekologa iść przyjmują tylko prywatnie dziś mija mi 22 dzień cyklu czyli 2 dni po pozytywnym teście ciążowym boję się że odeśle mnie do domu bo każe mi przyjść w 28 dniu jednak wolała bym już wiedzieć 

Pewnie jeszcze trochę za wcześnie, żeby lekarz Ci cos powiedział. U Nas na NFZ i tak nie ma żadnego porządnego lekarza więc cały czas prywatnie. 

Czyli na L4 jesteś cały czas od pierwszej ciąży tak?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tojaka super, że serduszko bije, oby do przodu 🙂 

A propo serduszka. Dziewczyny, czy serduszko zwalnia w ciąży? Tzn. Miałam cały czas ponad 160 uderzeń (161-168). Teraz na wizycie we Wrocławiu biło 161, a 2 dni później i drugiego ginekologa 159. Dzisiaj uruchomiłam detektor i skakało tak, pokazywało 145-154. Nie wiem, czy powinnam się martwić, czy to normalne. 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz.

2nn33e3k6sila981.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...