Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka R.

Czesc Dziewczyny, podczytuje Was od jakiegos czasu. Mam zagwozdke. Moze wy bedziecie wiedzialy... Mam 42 lata i poltorarocznego synka. W październiku 2019 roku poronilam w 16 tygodniu ciąży. Traumatyczne przeżycie, ale ogarnęłam się,  wróciłam do pracy, oddałam wychowywaniu malucha. Dziś zrobiłam test ciążowy, okres spóźnia sie 5 dni i są dwie kreski. Jedna dość blada, ale wyraźna.Szok. Tak szybko? W moim wieku ciąża za ciąża, jak na zawołanie? Czy to możliwe, ze to jeszcze pozostałosci bety po tamtej ciąży? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85
10 minut temu, Gość Agnieszka R. napisał:

Czesc Dziewczyny, podczytuje Was od jakiegos czasu. Mam zagwozdke. Moze wy bedziecie wiedzialy... Mam 42 lata i poltorarocznego synka. W październiku 2019 roku poronilam w 16 tygodniu ciąży. Traumatyczne przeżycie, ale ogarnęłam się,  wróciłam do pracy, oddałam wychowywaniu malucha. Dziś zrobiłam test ciążowy, okres spóźnia sie 5 dni i są dwie kreski. Jedna dość blada, ale wyraźna.Szok. Tak szybko? W moim wieku ciąża za ciąża, jak na zawołanie? Czy to możliwe, ze to jeszcze pozostałosci bety po tamtej ciąży? 

Przykro mi z powodu twojej straty.

Agnieszka zrób betę i powtórz ja po 24h, powinna się podwoić, będziesz miała pewność.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka R.
9 minut temu, Gość Mama85 napisał:

Przykro mi z powodu twojej straty.

Agnieszka zrób betę i powtórz ja po 24h, powinna się podwoić, będziesz miała pewność.  

Dziękuję za odpowiedź. Rano po prostu zrobię kolejny test i będę obserwowała sytuację. Na bete nie mam ochoty. Ale czy możliwe jest, by to były pozostałości bety sprzed 4 miesięcy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Fiolka na poczatek na pewno dieta i sprawdzanie cukrow moze wystarczy tylko to.

Smutek zmien lekarza. W takim tygodniu i zostawic bez wyjasnienia strate... zrob sobie pakiet na mutacje. 

Agnieszka a mialas normalnie okres juz w tym czasie? Jesli cykle ok to raczej nie mozliwe zeby byla beta po tamtej ciazy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Gość Mama85 napisał:

Cobra dziękuję. Teraz ta nadzieja która tutaj dajecie jest mega ważna. Strach jest ale i nadzieja. 

Strach już będzie co towarzyszył niestety przez całą ciąże. Po stracie już nie ma spokojnej ciąży, ale warto zawalczyć o to szczęście ❤️

Życzę Ci powodzenia 😊

Sierpnióweczki 2019 - lista
https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka R.
24 minuty temu, Gość Aga398 napisał:

Fiolka na poczatek na pewno dieta i sprawdzanie cukrow moze wystarczy tylko to.

Smutek zmien lekarza. W takim tygodniu i zostawic bez wyjasnienia strate... zrob sobie pakiet na mutacje. 

Agnieszka a mialas normalnie okres juz w tym czasie? Jesli cykle ok to raczej nie mozliwe zeby byla beta po tamtej ciazy. 

Tak. Normalne. Zabieg w pazdzierniku, po nim 3 cykle, okres zawsze w terminie. I teraz to... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fiolka spokojnie, mi też krzywą glukozową wybiła i mam cukrzycę ciążową. Insulinowej nie kazał robic. Ale u mnie dopiero teraz ta krzywą au ciebie szybko kazał zrobić, ciekawe.czemu. Będzie kazał ci być na diecie i kontrolować cukier na czczo j godzinę po każdym posiłku. TSH się nie przejmuj ja też mam od.poczatku ciąży tak jak ty, z tym że nigdy nie brałam letroxu, i kazał mi tylko 1 krople Lugola.  

Smutek przykro mi, taka.strata w 27tc to już jest coś czemu trzeba się przyjrzeć. Napewno powinnaś mieć.wdrozone leki p. Zakrzepowe, czyli heparyna w.zasyrzykach. to powinien wdrożyć ci dobry gin i musisz takiego znaleźć. Osobiście nie zaryzykowała bym bez zastrzyków na twoim miejscu już kolejnej ciąży. Zrób badanie na trombofilie w test.dna

Ona to samo powinnaś zrobić test na trombofilie. Trzeba sprawdzić tam mutacje Pai która często odpowiedzialna jest za zagnieżdżenie i ciążę biochemiczne. Ja jestem posiadaczką takiej i 3 ciąży na wczesnym etapie stracone (w tym jedna biochemiczna) 

http://fajnamama.pl/suwaczki/gcgj5h9.png
2006 - córcia
11.2017 6tc (*) 06.2018 22tc (*) 11.2018 6tc (*)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fiolka pij dużo wody,.bardzo dużo i jedź żurawinę, woda z sokiem z cytryny też może byc

http://fajnamama.pl/suwaczki/gcgj5h9.png
2006 - córcia
11.2017 6tc (*) 06.2018 22tc (*) 11.2018 6tc (*)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Witam nowe dziewczyny przykro że tez was to spotkało .Sandawilla,biedna ale cię męczą ale juz niedługo będziesz tulić maluszka 😍trzymamy kciuki za szybki poród .Okropny ból ,Pikey co u was 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Agnieszka R.   Myślę, że skoro wróciły normalne cykle, to nie ma możliwości, aby beta utrzymała się tyle miesięcy. Po prostu szybko zaskoczyło i jesteś w ciąży. Powodzenia! 

Sandawilla trzymam kciuki. Chociaż może poczekaj z porodem do jutra. Ja wczoraj miałam ostatnią wizytę. Wszystko zamknięte i wysoko, więc lekarz twierdzi, że powinnam do tego 10 dotrzymać. Ale jakby coś się działo to szybko do szpitala i CC na cito przez te dwa głupie cięcia w wywiadzie. 

Weszły jakiś czas temu nowe wytyczne odnośnie krzywej cukrowej i w przypadku, gdy są wskazania, to robi się ją już do 10 tygodnia. Widać u Fiolki zaszły przesłanki, aby sprawdzić wcześniej, czy przypadkiem nie ma cukrzycy. I bardzo dobrze, bo ciąża będzie szybciej pod kontrolą, a to lepiej dla dzidziusia. :-) 

http://fajnamama.pl/suwaczki/3db9zqi.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zakochana

Smutek, moja historia jest bardzo podobna do twojej . U mnie był to ponoć ogromny pech, było to najprawdopodobniej powiklanie po mojej grypie . Jak poszłam na kontrolę po porodzie od razu dostałam pakiet badań do zrobienia.  Więc to konieczne  wydaje mi się. Sama możesz prywatnie zrobić przedewszytkim prolaktyne bo ona odpowiada za zajscie w ciążę.  Oprócz tego hormony tarczycy napewno były.  Nie pamietam już co więcej bo dużo tego było.  Ale jak już nie masz zaufania do swojego lekarza to zmień już na tym etapie, żebyś się więcej nie denerwowala.  A i jeszcze jak nie miałaś w ciazy- bo ponoć nie wszyscy lekarze to badaja- zrob sobie test na cytomegalie, rozyczke i tokspolazmoze. No i mi niby mówili że można po 3 miesiącach, ale najlepiej po 6 żeby organizm się w pełni zregenerowal. No i najpierw badania musiały wyjść dobrze. Kochana mam nadzieję,  że radzisz sobie jakoś i masz wsparcie w tym wszystkim. Przytulam Cię mocno. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Sandawilla napisał:

Nie wiem gdzie ja się znalazłam...czy w cyrku czy w szpitalu . 

Dziś nie ma miejsc po pierwsze.  

Po drugie jestem dziwną pacjentką. Bo trafiłam tu z nadciśnieniem A w szpitalu mam książkowe.  Leków nie biorę.

Zrbili mi ponowne usg . Mała wazy dziś ok. 3400 (dwa dni temu było 3kg) . Wód jest ok. 

Naradzali się.  Mieli mnie wypisać  . 

Po chwili zmienili zdanie . Badanko na fotelu.  Wszystko jest gotowe do porodu tylko skurczy brak . I jak to lekarz powiedział, dwie godzinki i powinnam "wypierdziec "dziecko 🤣

Zadecydowali że podłączą mnie 1 marca . Jak będą miejsca ha ha ha . 

Jestem zmęczona 😔

Lubiekawe tak w usk.  

U mnie cewnik wytrzymał tylko 5 minut 😄 A widzę ze twojej dziewczynę nie spieszy się na świat tak jak mojej, ale jeszcze trochę i będziesz ją tulić  ❤️ 😘 🙂

A to moje kochane maleństwo ❤️❤️C084B953-E167-431F-9051-9700A1D013D6.thumb.jpeg.ca8b144eb2c6877e84cb04364b5f68b0.jpeg

Aniołek 25 grudzień
http://fajnamama.pl/suwaczki/l02vgg1.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85

Sandawilla jak tam u Ciebie? Tulisz już swojego skarba? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Agnieszka R. To musi byc ciaza w takim razie zycze powodzenia!😉😉

Moska cudowna😍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MamaJulianka HasiA ostatnio miałam 99 glukoze i może przez to kazał zrobić. Ale dziwnie bo przy krzywej na czczo wyszło mi 89. Może wtedy coś wypiłam wieczorem. To był okres jak miałam parcie na pomarańcze. Teraz jem kiwi, którego nigdy nie lubiłam. A wychodzi na to, że z owocami muszę przystopować. W pierwszej ciąży glukoza wychodzila mi 100-105 i ginekolog nic z tym nie robił. MamaJulianka Ty byłaś u dietetyka czy sama sobie dietę ustaliłaś? No i sprawdzasz cukier glukometrem? Mój tata dostał kiedyś glukometr w przychodni że względu na wynik cukru, to chodzi o to urządzenie małe na paski? 

Moska1 mała jest przesłodka 🙂

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Soniamalutka

Moska mała śliczna. Szkoda ,że mi nie wychodzi wstawianie zdjęć też bym wstawiła swoją księżniczkę ❤ Jutro konczymumy już 8 tygodni. Jak ten czas leci .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Agnieszka R- ludzie strasza ze po 35roku zycia to plodnosc spada....widocznie Tobie nie spada i zachodzisz w ciaze na zawolanie. Trzymam kciuki bo wedlog mnie to nowa ciaza i tylko gratulowac 🥰

Mario- u nas dobrze, wczoraj bylysmy na testach slychu, nie wiem jak w Polsce robia ale tu u mnie wkladaja takie malutkie czujniczki do ucha a tam wydobywaja sie delikatne dzwieki i jesli dziecko dobrze slyszy to podobno jakies wloski w uchu sie poruszaja i wtedy wiadomo ze wszystko dobrze. Niesamowite.

Poza tym mala je ilosci kazde. W srode bedzie u nas polozna to poprosze ja zeby zwazyla, bo wedlog mnie to dobrze przybieramy 😀

Oktopny Bol- co z karmieniem?

Mario- a u Ciebie?

http://fajnamama.pl/suwaczki/hex5m2o.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol

Moska.ale śliczna mala jest 🙂

Sonia zrob screena zdjecia malej i wtedy sie doda 🙂

a ciezko kurcze, co ile karmicie maluszki? Bo mi kazali co dwie h ale jak on spi to mi go szkoda ruszac. 

karmienie trochę lepiej, odciagam daje, trochę lapie tego cycka ale nir wiem ile on uciagnie i dodatkowo jeczcze mm. Ale dajemy rade jakos 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama Aniołka Olka

Pikey u nas podobnie ale jeszcze w trakcie pobytu w szpitalu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okropny ból podejrzewam ze pacz taki są trudne :(ale z każdym tyg . Będzie łatwiej 🙂

Moska ale cudna jest Twoja kruszynka 🙂

Sandawilla trzymamy z Zuzia kciuki i pozdrawiamy 😘

Dziewczyny dzisiaj zaczynam 8 miesiąc 🙂

Czy któraś ma jakieś wieści ci tam u Miki, jajaja? 

Blanchee jak tam? 

IMG_20200229_124137.jpg

IMG_20200229_124156.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama Aniołka Olka

Okropny ból w szpitalu nam mówili, że co 3 godziny. A jak śpi to nie ruszać chyba, że od ostatniego posiłku mijają 4 godz ale to w nocy. Po 6 tyg moglismy robić tak jak w nocy ale Lila nauczyła się co 3h i nie było bata. W dzień do teraz co 3,5h maks 4. W nocy jemy o 19.30 potem między  0.30 (rzadko) a 3.30 (często). Potem o 8.30, nawet jak zje zaraz po północy. Niestety. Nie wycelujesz. Czytam, że ściągasz... Robilam tak przez trzy miesiące. Ja miałam głowę spokojną, bo wiedziałam że najedzona, a ona się nie denerwowała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MamaJulinka

Fiolka nie nie byłam u diabetologa czy dietetyka..on mi powiedział jak jeść, wyeliminować węglowodany, tylko 1 kromka chleba nadzien. Ziemniaków makaronów ryżu nie, warzywa dużo zielonych i owoców też nie ale bez przesady w.koncu bym umarła z głodu 😉 tak glukometr na paski dali mi w przychodni w Trzebnicy a on tylko wypisał receptę na paski. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Okropny bol
22 minuty temu, Gość Mama Aniołka Olka napisał:

Okropny ból w szpitalu nam mówili, że co 3 godziny. A jak śpi to nie ruszać chyba, że od ostatniego posiłku mijają 4 godz ale to w nocy. Po 6 tyg moglismy robić tak jak w nocy ale Lila nauczyła się co 3h i nie było bata. W dzień do teraz co 3,5h maks 4. W nocy jemy o 19.30 potem między  0.30 (rzadko) a 3.30 (często). Potem o 8.30, nawet jak zje zaraz po północy. Niestety. Nie wycelujesz. Czytam, że ściągasz... Robilam tak przez trzy miesiące. Ja miałam głowę spokojną, bo wiedziałam że najedzona, a ona się nie denerwowała.

Super.  Dzieki za odp 🙂 a po ile czasu maluszki wisza na cycu?

Nadzieja ale szczuplutka jesteś. Juz blisko i będziesz tulic mala 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadzieja jaka ty szczuplutka piękny zgrabny brzusio 😍Moska,jaka śliczna malutka a te oczka❤️Pikey u nas dobrze Bruno pije i butelkę i cyca tak co 3 godziny w nocy ładnie śpi w dzień tez kochany trochę wieczorem go nosimy bo brzuszek boli ale nie płacze .W przyszły tydzień mamy miesiąc .Pozdrawiam 

A90492A3-6A2D-44A3-B8BB-6BE8CAAA2CA3.jpeg

http://fajnamama.pl/suwaczki/ohom1se.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MamaJulianka no mi doktor ostatnio nakazał jeść chleb i makarony bo nie jadłam. Z wyników tak wywnioskował. A teraz się okazuje, że z tego muszę zrezygnować. Zgłupieć można bo na jedno co innego i na drugie co innego powinnam jeść. Miałam nadzieję, że chociaż problemy z cukrzycą mnie ominą a tu dupa 😑

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...