Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość smutek86

Kasik dziękuję 😉

Fiolka87 faktycznie lepiej się skonsultować z gin, tym bardziej, że zaraz weekend 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85
55 minut temu, Cobra napisał:

Mama85 ja zaczęłam starania po pierwszej @po zabiegu. Udało się po drugiej. Ale ja dostałam zgodę na starania po kontroli po zabiegu. Czyli po dwóch tygodniach. 

Cobra niewiem czy to kwestia tego że na zabieg zajechałam już prawie "czysta" (lekarz powiedział że sam zabieg trwał może ze 2 min, "szyjka była ładnie rozszerzona") ale dla mnie powiedział że niemusze przychodzić za mc na kontrol, chyba że wystąpią krwotoki albo goraczka, kazał nie czekać tylko po pierwszej @ odrazu zachodzić w ciążę i wtedy przyjechać. Tylko żeby to było takie proste i łatwe, staraliśmy się kilka mcy. Niewiem czy to kwestia wieku, być może, za chwilę będę miała 35 lat. Co prawda nie nie monitorowałam dokładnie całego cyklu, ale nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło że może nas dotknąć taka tragedia. Pierwsza ciążę przeszłam prawie bez problemowo, plamienia w ok. 8 tc ale odpoczynek i luteina pomogły. Teraz chyba zbagatelizowałam swój organizm i stwierdziłam że ciaza to nie choroba i mogę pracować. Być może to był błąd, choć lekarz twierdzi inaczej, taka jest natura. Teraz chce być gotowa, przygotować swój organizm. 

Wogole nie wiedziałam że aż tyle nas jest. Muszę zrobić kilka badań bo boję się bez tego zaryzykować powtórkę. Chodzę raczej do szanowanej prywatnej kliniki w moim miescie. Chyba poszukam jakiegoś gina z innej kliniki żeby to wszystko potwierdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gochaaa
30 minut temu, Gość Kasik napisał:

Kiedy się spodziewasz @? Ja w tym cyklu rezygnuje ze stymulacji okresu, zostawiam to naturze i medycynie naturalnej- wiesiołek i siemie, a od czasu do czasu wino czerwone 😁 jedynie na monitorowanie pojde zeby zobaczyc czy jest pecherzyk. Co ma byc to będzie. Trzymam kciuki za nas, nastepny cykl będzie nasz! Smutek 86 Ciebie juz nie licze bo zakładam, że u Ciebie nie będzie @ 😘 

Dobre pytanie. Nie mam pojęcia kiedy się spodziewać, bo to jest teraz cykl od poronienia. Minęły juz 4 tygodnie. Więc liczę, że za 2/3 tygodnie przyjdzie.  A jak nie, to pójdę do lekarza po luteinę na wywołanie.

Smutek86 już pewnie będzie się cieszyc pozytywnym testem 😉

Która dziewczyny z forum jeszcze jest starająca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gochaaa
22 godziny temu, Gość Mama85 napisał:

Hej dziewczyny. 

19.02 porobilam w 12 tyg ciąży, zaczęło się samoistnie (wiedziałam już 15.02, czekałam aż zacznie się samo) dzidzia przestała się rozwijać i serduszko przestało bić w okolicy 10 tyg. Jestem po zabiegu łyżeczkowania. Lekarz powiedział że jest wszystko ok. Czekam jeszcze na wynik badań histopatologicznych. Mam wrażenie że mój gin zbyt lekko podchodzi do tej sytuacji. To była moja druga ciąża, mam w domu 4 letniego syna. Powiedzcie proszę jakie badania robiłyście? Kiedy zrobić progesteron, prolaktyne, inne hormony? I jakie? Poziom B12, B6? Mam wrażenie że z moim organizmem jest coś nie tak, a każdy to olewa. Niechce długo czekać ale najpierw muszę zro IC jakieś badania bo zwariuje jak sytuacja się powtórzy. 

Bardzo mi przykro, że ta tragedia spotkała również Ciebie. Lekarz na wizycie kontrolnej po poronieniu mówił mi, że to jest bardzo częste zjawisko i jakaś plaga ostatnich lat. 

Co do podstawowych badań hormonów (progesteron, prolaktyna itp.) to lekarz mówił mi żeby zrobić dopiero po 2/3 pełnych cyklach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadzieja666

MamaJulianka jutro zaczyna 8 miesiąc🙂 🙂 czuję siw dibezw aczkolwiek mala naciska na zebra.Chodze na pilates dla babek w ciążę super zajęcia 🙂 a termin mam na 21.04 

Sandawilla trzymam kciuki i zaglądam co chwilę czy jakieś wieści 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadzieja666

Fiolka może do swojego lekarza zadzwoń co? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie nie mam jak do niego zadzwonić bo on numeru swojego nie daje. To jest mega ciulowe. A mój poprzedni gin wyników nie ogarnia - dla niego zawsze wszystko jest w normie. 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mama85 ja miałam trzy zdrowe ciąże. A czwarta poroniłam. To zabrzmi strasznie, ale czasami tak się zdarza. I to prawda. Chciałam zajść w ciążę jak najszybciej. Spróbowałam i udało się. Ciąża bezproblemowa. Też miałam 35 lat 😊

Sierpnióweczki 2019 - lista
https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem gdzie ja się znalazłam...czy w cyrku czy w szpitalu . 

Dziś nie ma miejsc po pierwsze.  

Po drugie jestem dziwną pacjentką. Bo trafiłam tu z nadciśnieniem A w szpitalu mam książkowe.  Leków nie biorę.

Zrbili mi ponowne usg . Mała wazy dziś ok. 3400 (dwa dni temu było 3kg) . Wód jest ok. 

Naradzali się.  Mieli mnie wypisać  . 

Po chwili zmienili zdanie . Badanko na fotelu.  Wszystko jest gotowe do porodu tylko skurczy brak . I jak to lekarz powiedział, dwie godzinki i powinnam "wypierdziec "dziecko 🤣

Zadecydowali że podłączą mnie 1 marca . Jak będą miejsca ha ha ha . 

Jestem zmęczona 😔

Lubiekawe tak w usk.  

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85

Cobra dziękuję. Teraz ta nadzieja która tutaj dajecie jest mega ważna. Strach jest ale i nadzieja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85

Sandawilla czy Ty jesteś z Białegostoku? 

Powodzenia życzę. Oby wszystko poszło po Twojej myśli. Trzymam kciuki. 

Może mi podpowiesz jakieś nazwisko konkretnego, rzetelnego gin u nas w mieście, takiego który podejdzie do pacjenta indywidualnie i że zrozumieniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aga jestem ze wschodu okolice Terespola. 

Fiolka a jaki wynik krzywej i co nie tak z pozostalymi?? Ty chyba masz jeszcze troche czasu do wizyty??

Sandawilla szkoda ze Cie tak mecza. Oby wzieli sie juz porzadnie i zeby sie szybko udalo, trzymam kciuki. 

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8s65gq8z70l82.png
19.07.2019r. Aniołek❤
28.08.2012r. Córeczka❤

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Smutek

Hej dziewczyny musze sie wygadac w sierpniu stracilam ciaze w 27 tygodniu poszlam na usg i serduszko niebiło. Lekarz kazal czekac 3 miesiace bo rodzilam naturalnie. Czekalam 3 miesiace i potem zaczęły sie starania teraz 3 miesiace sie staramy i nic jestem zalamana. Moj ginekolog mi powiedzial ze mam przyjsc dopiero  jak zobacze 2 kreski na tescie ciazowym. Mysle nad zmianą  ginekologa. Co wy mi poradzicie czekac jeszcze czy isc gdzies indziej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aga398 TSH mam 0,015 😑 TIBC 235 (260-390), w moczu wyszły mi dość liczne bakterie i dość liczne kryształy szczawianu wapnia, no i te krzywe:

Glukozowa 89 => 160 => 169

Insulinowa 6,2 => 77,5 => 87,6 

Przed ciążą krzywe były dobre 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej dziewczyny, 

Dawno tu nie zaglądałam:(

Amelka rośnie jak na drożdżach, ma już ponad 4 miesiące 🙂 jest cudowna!

Cały czas karmimy się tylko piersią, Amelcia to mały cycus hihi

Ja natomiast jestem okropnie chora, jakiś wirus mnie złapał i ledwo żyję, jeszcze biegam codziennie do endokrynologa, bo moje tsh wynosi 0,02.. Zrobiła mi się nadczynność. 

Sandawilla jak przeczytałam o cyrkach tu u Nas w Białystoku to myślałam, że w wojewódzkim jesteś.. Ale koleżanka rodziła w usk i bardzo narzekała, chociaż pewnie zależy na kogo trafisz. Ja stanowczo wojewódzki odradzam wszystkim! 

❤️ Amelcia ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh6gkc020r.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fiolka to chyba wychodzi na cukrzyce ciazowa. Inuslinowej sie nie robi w ciazy z tego co wiem. Wejdz na diete cukrzycowa. I moze umow sie do diabetologa? Nie wiem czy dobrze napisalam😉 a endo masz swojego?? Sprawdzalas ft4?? Ono najwazniejsze przeciez. A badanie moczu powtorz i zobacz to jeszcze nic zlego nie oznacza moze diete bogata w cos od czego szczawiany sie pojawiaja. 

Smutek przykro mi;( pierwsze pytanie czy znasz powod straty?? Robilas badania?? Na tym etapie to pierwsze co zrobilabym pakiet z testdna

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8s65gq8z70l82.png
19.07.2019r. Aniołek❤
28.08.2012r. Córeczka❤

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gość Mama85 napisał:

Sandawilla czy Ty jesteś z Białegostoku? 

Powodzenia życzę. Oby wszystko poszło po Twojej myśli. Trzymam kciuki. 

Może mi podpowiesz jakieś nazwisko konkretnego, rzetelnego gin u nas w mieście, takiego który podejdzie do pacjenta indywidualnie i że zrozumieniem. 

Tak ...jestem z Supraśla,więc prawie Białystok . Z lekarzy to mogę polecić moja Ewę Gacutę,oraz Przepieścia. Tyle że prywatnie przyjmują.  

Ale pani Ewa bardzo się angażuje i można zawsze do niej zadzwonić w razie wątpliwości.  

Oboje tu pracują w szpitalu więc zawsze można na nich liczyć.  

16 minut temu, magda22 napisał:

Sandawilla jak przeczytałam o cyrkach tu u Nas w Białystoku to myślałam, że w wojewódzkim jesteś.. Ale koleżanka rodziła w usk i bardzo narzekała, chociaż pewnie zależy na kogo trafisz. Ja stanowczo wojewódzki odradzam wszystkim! 

Położne i lekarze są bardzo mili. Więc na to nie mogę narzekać . Tylko wkurza mnie że co lekarz to inna opinia . 

I przecież to nie jest ich wina że teraz porodowki są przecieżone. Przecież ja jestem tu pod kontrolą A te bardziej potrzebujące muszą mieć miejsce do porodu . Więc na opiekę nie narzekam . 

Tylko mogli mnie słuchać, że ja ciśnienie mam emocjonalne...rośnie na widok białego fartucha.  A oni spanikowali i już na patologie...ech..

Madziu pokaż swoją malutka 

Fiolka nie martw się na zapas . Najwyżej będziesz pod kontrolą diabetologa . Będziesz musiała kontrolować cukry . 

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aga398 FT4 miałam przed ciążą niskie ale ładnie zaczęło rosnąć. Ale w końcu urosło. Ostatnio miałam za wysokie bo 2,2 ale teraz troszkę spadło do 1,8 (0,93-1,70). Tylko, że to TSH kurcze tak spada. A co do krzywych to obie zlecił mi mój ginekolog. Boję się, że dojdzie do tego, że będę musiała się kłuć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Smutek
24 minuty temu, aga398 napisał:

Smutek przykro mi;( pierwsze pytanie czy znasz powod straty?? Robilas badania?? Na tym etapie to pierwsze co zrobilabym pakiet z testdna

Powiedzieli mi ze zatrzymało sie serduszko nic wiecej. A badan nierobilam bo moj lekarz stwierdził  ze są  niepotrzebne ze tak sie zdarza i ze mam przyjsc jak bede w ciazy.. niewiem co robic czy zmienic doktora? 

Jeszcze dodac ze przez całą  ciaze wszystkie wyniki mialam dobre. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85
3 minuty temu, Gość Smutek napisał:

Powiedzieli mi ze zatrzymało sie serduszko nic wiecej. A badan nierobilam bo moj lekarz stwierdził  ze są  niepotrzebne ze tak sie zdarza i ze mam przyjsc jak bede w ciazy.. niewiem co robic czy zmienic doktora? 

Jeszcze dodac ze przez całą  ciaze wszystkie wyniki mialam dobre. 

Godzinę temu, Gość Smutek napisał:

Hej dziewczyny musze sie wygadac w sierpniu stracilam ciaze w 27 tygodniu poszlam na usg i serduszko niebiło. Lekarz kazal czekac 3 miesiace bo rodzilam naturalnie. Czekalam 3 miesiace i potem zaczęły sie starania teraz 3 miesiace sie staramy i nic jestem zalamana. Moj ginekolog mi powiedzial ze mam przyjsc dopiero  jak zobacze 2 kreski na tescie ciazowym. Mysle nad zmianą  ginekologa. Co wy mi poradzicie czekac jeszcze czy isc gdzies indziej?

Bardzo mi przykro. Musimy być silne. Nie poddawaj się. Ale ja już bym chyba poszla szukać pomocy u innego lekarza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Smutek
8 minut temu, Gość Mama85 napisał:

Bardzo mi przykro. Musimy być silne. Nie poddawaj się. Ale ja już bym chyba poszla szukać pomocy u innego lekarza. 

Wlasnie sie nad tym zastanawiam  bo niechce czekac. O tamtą ciaze sie staralismy 7 miesiecy. A ten doktor nic niechce robic nawet badan mowi ze niepotrzebne sa 😔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ona

Hej. Poleccie mi dobrego ginekologa na slasku który zajmuje się mną po dwóch poronoenosch. Zarodek nie może się zagniezdzic i około 4 tygodnia zaczynaja się krwawienia i beta słabo rosnie. Jakie badania polecacke zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85
36 minut temu, Gość Smutek napisał:

Wlasnie sie nad tym zastanawiam  bo niechce czekac. O tamtą ciaze sie staralismy 7 miesiecy. A ten doktor nic niechce robic nawet badan mowi ze niepotrzebne sa 😔

Może niech chociaż powie ci jakie badania zrobić i w którym dniu cyklu. Badania zrób sobie prywatnie za własne pieniążki. Ale ja na Twoim miejscu już bym szukała porady u innego specjalisty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sandawilla- trzymam kciuki, wiem dokladnie co czujesz bo mialam dokladnie to samo.... A myslalam ze to tylko na tej mojej przepelnionej imigrantami angielskiej porodowce 😉

Tez nie mieli miejsca, tez mowili ze skurcze slabe, dopiero jak sie po 36 godz okazalo rozwarcie 7cm przy, wedlog nich, braku skurczy to cos sie ruszylo i miejsce tez sie znalazlo, a skonczylo sie cesarka. Ufam ze u Ciebie bedzie lepiej. I czekam na wiesci.

Aga- chyba obydwie pisalyscie o planowanej cesarce i opiece po. Ja po niej zostalam postawiona na nogi wieczorem (cesarka rano) a dziecko bylo caly czas przy mnie i jakos nie wyobrazam sobie zeby bylo inaczej. Przeciez to i stres dla Ciebie i dla malenstwa ktore jeszcze przed chwila bylo bezpieczne w brzuszku mamusi. Moze poszukaj innego szpitala,a moze porozmawiaj z lekarzem ktory ma cie coach, co do tego co bys chciala. Ty i malenstwo w tym przypadku najwazniejsze przeciez.

http://fajnamama.pl/suwaczki/hex5m2o.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smutek- bardzo bardzo mi przykro, 27tyd, szkoda ze zbagatelizowali sprawe i nie zrobili badan bo moze by sie okazalo dlaczego, w tak zaawansowanej ciazy przestaje bic serce. Moze wada genetyczna, moze niewydolne lozysko. 

Ja tez mysle znajdz innego lekarza. W zdrowej ciazy takie rzeczy sie normalnie nie zdarzaja.

http://fajnamama.pl/suwaczki/hex5m2o.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...