Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aga398

Fiolka ja dostalam instrukcje z labo zeby dzien przed nie jesc slodyczy i duzo owocow. Jak robilam w zeszlym roku to czytalam ze najlepiej o 18 dzien wczesniej czyli jakies 12h  nie jesc ale jak dla mnie w ciazy to nie mozliwe. Chyba 8-10h najlepiej byc na czczo. Ja zamierzam zjesc 19-20 kolacje i po 7 rano isc na badanie. Ide za dwa tygodnie juz😁

Co do detektora mialam z rentmama wynajety ale trafilam na promocje. Byl super bo wyswietlacz mial a na sam sluch nie zawsze bym znalazla na poczatku. Juz od poczatku lutego nie uzywalam go bo lezal w gratisie caly miesiac prawie bo nie moglam sie doprosic o kuriera😂 ale byl zapakowany i nie czulam potrzeby uzywac. Czuje malutka codziennie owszem byly lekkie bardzo ruchy ale staralam sie nie swirowac skoro czulam ja. Ale na poczatek polecam, uzywalam rzadko bo max raz w tygodniu dopiero jak poczulam niepokoj ale pomagalo mi to wtedy😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość smutek86

Kasik szkoda😞 ale trzeba walczyć dalej, za miesiąc kolejne testowanie😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patunia87

Sandawilla powodzenia!

Okropny ból karmienie ma dawać bliskość matce i dziecku. Stres przy tym nie pomoże i lepiej przejść na mm niż dostać depresji. Jeśli chcesz jeszcze spróbować to spróbuj z innymi pozycjami. U mnie przy synu tylko na leżąca inaczej kiepsko łapał. Córke karmiłam na siedząco. 

Fiolka ja jadłam wieczorem koło 19. Co dzień tak jem więc nie zwracałam uwagi. Mi znów mówili że mam jeść normalnie dzień wcześniej żeby wynik był wiarygodny. Skoro co dzień jem słodycze czy owoce to nie będę ograniczała na samo badanie żeby był lepszy wynik. A USG idealnie. 

Kasik szkoda, nie poddawaj się. Mi się też nie udawało od razu. 

Umówiłam się na badanie trzeciego trymestru. Mam dopiero 06.04 będzie 30+0. Zaczyna mi trochę, nieregularne twardnieć brzuch. Wizyta w poniedziałek muszę o to zapytać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Soniamalutka

Fiolka Ja mam z wyświetlaczem, nazwy nie pamiętam A pudełko wywalilam . Widać było na wyświetlaczu jaka jest wartość tętna. Dla mnie jak na maniaczke słuchania serca idealny .Słuchałam często nawet jak na porodowke jechałam też słuchałam bo wydawało mi się, że przestałam ruchy czuc. Kasik głowa do góry ja zaszłam w ciążę dopiero 8 miesięcy po poronieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mario1

Kasik,będzie dobrze głowa do góry .Ja walczyłam półtora roku od poronienia udało się zajść mimo mego wieku.Dzis tule wyczekanego synusia i czasami aż nie wierze że się udało .Tobie też się uda trzymam kciuki bardzo😍 Sandawilla,jak tam czekamy na dzidzie❤️ jesteśmy z tobą.Nurkowanie co u ciebie?,działacie ?.MamoJulianka jak się czujesz i reszta naszych dziewczyn co u was.Ciekawe co u Aniell coś wiecie jak maleństwo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fiolka na usg to bardzo dobry termin, a detektor ja mam angelasaunds, kupiłam na allegro za 99zl i w zupełności mi wystarcza. Po podłączeniu do tel pokazuje niby tętno ale nie zawsze prawidłowo tzn pięknie słuchać bicie serca, a on nie wyświetla tętna, więc w ogóle nie ma co na to patrzeć. Ale za to można na kom. nagrać sobie bicie serca. Nie wyobrazam sobie go nie mieć, bo chyba bym zwariowała zanim regularnie zaczęłam czuć ruchy małej. 

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjdskjowywf8593.png
2010 córcia
27.04.2019 10 tydz. Bliźniaki/06.2019 6 tydz./07.2019 5 tydz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mario Bruno cudny. Ja czuję się nawet dobrze, pozatym że jak więcej pochodzę to spojenie łonowe tak boli mnie i chodzę jak kaczka. No i zgaga męczy wieczorami. Teraz czekam w kolejce do lekarza, bo miałam skierowanie, dziś mam usg serduszka. 

http://fajnamama.pl/suwaczki/gcgj5h9.png
2006 - córcia
11.2017 6tc (*) 06.2018 22tc (*) 11.2018 6tc (*)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85

Hej dziewczyny. 

19.02 porobilam w 12 tyg ciąży, zaczęło się samoistnie (wiedziałam już 15.02, czekałam aż zacznie się samo) dzidzia przestała się rozwijać i serduszko przestało bić w okolicy 10 tyg. Jestem po zabiegu łyżeczkowania. Lekarz powiedział że jest wszystko ok. Czekam jeszcze na wynik badań histopatologicznych. Mam wrażenie że mój gin zbyt lekko podchodzi do tej sytuacji. To była moja druga ciąża, mam w domu 4 letniego syna. Powiedzcie proszę jakie badania robiłyście? Kiedy zrobić progesteron, prolaktyne, inne hormony? I jakie? Poziom B12, B6? Mam wrażenie że z moim organizmem jest coś nie tak, a każdy to olewa. Niechce długo czekać ale najpierw muszę zro IC jakieś badania bo zwariuje jak sytuacja się powtórzy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Soniamalutka wstaw fotę detektora to poszukam. Ile płaciłaś za taki z wyświetlaczem? 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dzisiaj po krzywej. Zasypiałam na poczekalni po pierwszej godzinie od podania a przed pierwszą siedziałam przed przychodnią na krzesełku bo mnie mdliło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Soniamalutka

Fiolka nie wstawię bo nie umiem . Sprawdzę na necie i napiszę. Placilam za używany 150 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas wszytsko ok, serduszko w porządku, wszystkie komory i tętnice. Ogólnie lekarz powiedział że zdrowa ciąża, fizjologicznie dobrze wygląda i jak na termin 28.05 dużą dzidzia waży już ok 1020g. Cieszę się. 

Mama85. Wspolczuję. Wiele z nas to przechodzi. Ja nawet kilka razy. Jeśli mogę ci doradzić co zrobić na pierwszy strzał to podstawą będzie B12, D3, kwas foliowy homocysteina. Anty Tpo, anty tg. To pokaże w jakim ogólnym stanie jest twój organizm, ale zapewne niedobory masz jak każda. Trzeba to uregulować aby donosić zdrową ciążę. Do tego warto zrobić panel na trombofilie na testdna.pl. ze śliny zobaczysz czy masz mutację genetyczne które często powodują poronienia, nie jest to tanie badanie ale oczywiste jest że chcesz uniknąć kolejnego poronienia. 

http://fajnamama.pl/suwaczki/gcgj5h9.png
2006 - córcia
11.2017 6tc (*) 06.2018 22tc (*) 11.2018 6tc (*)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama85

Dziękuję za odpowiedź i wsparcie. Ogólnie jak poczytałam forum to nastraja mnie to pozytywnie ale muszę coś zrobic, muszę zacząć coś działac, ta bezsilność i bezcelowość jest straszna. A kiedy zrobić te badania? Mogę już teraz, czy czekać do pierwszej miesiączki po zabiegu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Soniamalutka dzięki 🙂 

MamaJulianka cieszę się, że z serduszkiem wszystko OK, kamień z serca 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadzieja666

MamaJulianka suler ze wszystko w porządku 🙂 Już spory maluszek 🙂

Kasik przykro ze nie wyszło... Cierpliwości... Mi się udało dopiero po 6 miesiącach

Sandawilla jak tam sytuacja? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MamaJulinka

Dzięki dziewczyny, nadzieja a.jak ty się czujesz ? Na kiedy masz termin? Bo ja zaraz po tobie się szykuje w kolejkę 😉

Mama85 musisz chwilkę zaczekać z tymi wynikami. Bo homocysteina w ciąży naturalnie spada, a też ta ciąża u ciebie nie była taka mała. Po pierwszej miesiączce to spokojnie, Fiołka a tunikę robiłaś po poronieniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MamaJulinka

Miało być Fiołka a ty ile robiłaś po poronieniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej 

U mnie nic z porodu nie wyszło 🥺 wczoraj ten cewnik wypadł po 4 godzinach i nic nie ruszyło.  

W nocy miałam bolesne skurcze nawet regularne Ale ustały rano i koniec.  

Dziś mnie nie podłączyli do oxy bo w nocy przyjęli aż 15 porodów i nie było miejsca .

Mamajulianka super wieści, że synek zdrowy! 

Mario Bruno jest śliczny ❤

Lubiekawe powiem Ci, że połowa marcowek już urodziła w lutym 😁 A wczoraj aż 5 dzieciaczkow się urodziło.  Nierozpakowanych została garstka 

A co u Ciebie? 

spacer.png
https://lbyf.lilypie.com/5gulp2.png
https://lbyf.lilypie.com/uITfp2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Miki22

Dziewczyny 13 lutego dowiedziałam się że serduszko nie bije😭.Ciąża obumarla ale poronienie wstrzymane.Bylam w 12tc.Nic mnie bolało,nie plamiłam.Czułam się wyśmienicie aż do wizyty u ginekologa.Niestety kazał się zgłosić do szpitala.Dostalam tabletki wczesno poronne a potem miałam czyszczenie.W tydzień po zabiegu już nie krwawiłam.Wynik histopatologi za niedługo do odbioru.Czuje się dobrze.Byłam teraz na kontroli,goje się.Mam zazywac kwas foliowy ale z staraniem się o malenstwo 3 miesiące.Stad moje pytanie jak przetrwalyscie tyle czasu.Ewentualnie czy któraś zdecydowała się wcześniej bez niby zgody doktora? Tak bardzo pragnę malenstwa a tak bardzo się boję 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda sss87

Miki22 bardzo mi przykro:-* ja czekałam tyle ile zalecał lekarz czyli przy pierwszym por. aż pół roku po zabiegu a przy drugim mogłam po miesiącu i odrazu się udało. Teraz w 4 ciąży miałam plamienia i bałam się że właśnie to przez to że czekałam tylko miesiąc. Ale te pół roku które musiałam odczekać, przeżyłam wręcz depresyjnie ciągle myśląc o dziecku i kolejnej ciąży. Odczekaj co najmniej miesiąc a później obserwuj swój organizm,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga398

Kasik przykro mi😞

Witam nowe dziewczyny, tez wspolczuje ze i Was to spotkalo😞

Czy ktos ma wiesci od jaja??

Aga88 dolaczylam na forum na fb "gdzie rodzic warszawa" i ponoc na zwirki nie zapisuja na planowane cc. Jak masz skierowanie i zacznie sie akcja to niby nie odmawiaja ale nacisk klada na sn. Ponoc do jakiegos dr Gawlika jesli nie przekrecilam mozna pojsc prywatnie on tam pracuje i chyba pomaga jesli chodzi o cc. Przyjmuje w ktorejs klinice prywatnej ale nie pamietam nazwy

MamaJulianka ciesze sie ze wszystko u Was ok😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...